Hodanje nije dovoljno..

Neno

Elita
Poruka
20.758

Vašem tijelu su potrebne ove 3 VRSTE KRETANJA svake sedmice​

Hodanje se smatra odličnim oblikom vježbanja koje je lako i dostupno mnogim ljudima, a brojne studije pokazuju da ova aktivnost ima i brojne zdravstvene prednosti.
trčanje.jpg
Ipak, stručnjaci smatraju da to nije jedina aktivnost koju bi trebali imati.

Ako napravite najmanje 2300 koraka dnevno, smanjujete rizik od umiranja od kardiovaskularnih bolesti, prema jednoj studiji objavljenoj u izdanju European Journal of Preventive Cardiology iz 2023. godine.

Osim toga, vježbe s opterećenjem poput hodanja pomažu u prevenciji osteoporoze, prema drugoj studiji objavljenoj u časopisu Nature Scientific Reports.

Ipak, neki stručnjaci iz oblasti zdravlja i fitnesa tvrde da, iako je hodanje svakako dobro za vaše zdravlje i kondiciju, to nije stvarno visokokvalitetna vježba. Jedan takav stručnjak je Melisa Bojd, sertifikovani trener s Tempa, online platforme za trening.

– Naši životi su postali toliko zauzeti – putujemo na posao, sjedimo cijeli dan, a onda smo iscrpljeni noću – da se zbog kratke šetnje osjećate kao da ste uradili ovu veliku, eksponencijalnu stvar – rekla je Bojd za CNN, ali hodanje je zapravo osnovni pokret koji je vašem tijelu potreban da bi dobro funkcionisalo, da bi pomoglo u stvarima kao što su cirkulacija i probava, te da se dekompresuje”.

Kako bi pomogla svojim klijentima da bolje razumiju zašto svakodnevna šetnja neće rezultirati impresivnom figurom – u što mnogi od njih vjeruju, zahvaljujući raznim influenserima na društvenim mrežama – ona s njima razgovara o tri vrste kretanja koje su korisne za cjelokupno zdravlje i kondiciju.

Prvo je pokret koji vaše tijelo zahtijeva svaki dan, kao što su hodanje, istezanje i savijanje. Drugo je atletsko kretanje, koje možete raditi nekoliko puta sedmično kako biste poboljšali svoju kondiciju ili trenirali neki sport. Treće je društveni pokret koji radite iz zabave ili da biste se povezali s drugima, kao što je kao što je ples ili igranje odbojke.

– Važno je razmišljati o kretanju u ovim različitim kategorijama jer se nekretanje tokom dana normalizovalo – rekla je te dodala “Naši životi su toliko sjedilački da mnogi od nas pokušavaju da se izvuku iz deficita kretanja, ali vježba se razlikuje od fizičkog kretanja”.

U idealnom slučaju, trebali biste kreirati plan koji uključuje svakodnevne obavezne pokrete, kao što su hodanje i istezanje, s nekim kardiovaskularnim radom , treningom snage i društvenim aktivnostima tokom cijele sedmice, prenosi Klix.

Srpskainfo
 
7, 8 km na dan! Od koga je, dosta je.
Ne planiram da živim 170, a ko bi voleo, neka tutnji više, bolje i jače.
Meni je pokojni Đole kao otac, i verujem mu za ono: "...Džoging, takve najpre strefi šloging."
Šta ima Lazar od onolikog dobrog trčanja? Strpali ga u zatvor da gleda svašta ni kriv, ni dužan. Ne znam da li je tamo smeo da trči. Bože, oprosti!
 
Dobro je sto se, pazi ovo, sertifikovani treneri online platformi za vezbanje smatraju za strucne u oblasti medicine. Serrtifikat podrazumeva da je taj neko zavrsio kurs od max 50-tak sati u nekoj bezveznoj skoli tipa NU Bozidar Adzija, za to dobio sertifikat i samim tim postao "strucnjak" u toj oblasti pa samim tim njegovo misljenje o medicinskim stvarima ima tezinu.

Dakle, sta kazu lekari specijaliste na misljenje ove setifikovane online strucnjakinje? Kardilozi, neuropsihijatri, reumatolozi itd. Ja sam pomalo staromodan te verujem da samo ljudi sa ovim stepenom obrazovanja, specijalizacijama i radnim iskustvom u tim oblastima mogu dati strucno misljenje o tome sta je ili nije zdravo za coveka.
 
Dobro je sto se, pazi ovo, sertifikovani treneri online platformi za vezbanje smatraju za strucne u oblasti medicine. Serrtifikat podrazumeva da je taj neko zavrsio kurs od max 50-tak sati u nekoj bezveznoj skoli tipa NU Bozidar Adzija, za to dobio sertifikat i samim tim postao "strucnjak" u toj oblasti pa samim tim njegovo misljenje o medicinskim stvarima ima tezinu.

Dakle, sta kazu lekari specijaliste na misljenje ove setifikovane online strucnjakinje? Kardilozi, neuropsihijatri, reumatolozi itd. Ja sam pomalo staromodan te verujem da samo ljudi sa ovim stepenom obrazovanja, specijalizacijama i radnim iskustvom u tim oblastima mogu dati strucno misljenje o tome sta je ili nije zdravo za coveka.
Jesi staromodan. Lekari specijalisti koje si ti nabrojao su tu da poprave radikalnim putem tvoje tijelo a veze nemaju sa svakodnwvnom fizickom praksom . Ljudi poout trenera svakodnevno se susrecu sa ljudima koji dobro ili lose izgledaju , koji jesu ili nijesu u formi i upoznati su sa njihovim zdravstvwnim stanjem , dijjetom , navikama i slicno. I ne samo to. Oni se najprije upoznaju s rezultatima medicinskih i dr istrazivanja jer su cesto kljucni za prakticnu aplikaciju takvih istrazivanja.
 
Jesi staromodan. Lekari specijalisti koje si ti nabrojao su tu da poprave radikalnim putem tvoje tijelo a veze nemaju sa svakodnwvnom fizickom praksom . Ljudi poout trenera svakodnevno se susrecu sa ljudima koji dobro ili lose izgledaju , koji jesu ili nijesu u formi i upoznati su sa njihovim zdravstvwnim stanjem , dijjetom , navikama i slicno. I ne samo to. Oni se najprije upoznaju s rezultatima medicinskih i dr istrazivanja jer su cesto kljucni za prakticnu aplikaciju takvih istrazivanja.
Jesam staromodan jer svaki dan susrecem "sertifikovane strucnjake" za ovo ili ono, sertifikovali su se na osnovu kursa u nekoj bezveznoj skoli, setifikovali su se jer su platili taj kurs par hiljada $ i, gle, postali "setifikovani strucnjaci" bez ikakvog kriterijuma za upis te "skole" (sem novcanog), bez ikakvog kriterijuma pri dobijanju sertifikata te skole ( sem navedenog novcanog i obaveznog prisustva na zavrsnom casu), bez ikakve strucne i naucne podloge (sem setifikata te skole). Cak i u tom fitnes svetu postoje ljudi koji zavrse ozbiljne skole (Fakultet za fizicko obrazovanje tu na Balkanu i adekvatni fakulteti na Zapadu), gde dobijaju neku naucnu podlogu u tom obrazovanju i sa odredjenim znanjem pristupaju tom poslu. Nekako vise verujem ljudima koji zavrse regularan fakultet nego kursistima sa setifikatom neke leve skole u Brckom ili Laktasima. Takodje mnogo vise verujem lekarima specijalistima koji nam kazu sta je dobro za nase telo i zdravlje nego trenerima, cak i trenerima sa fakultetskom diplomom a ne tvojim kuristima.

Pretpostavljam da si i ti jedan od tih "strucnjaka sa sertifikatom" te ih branis.
 
Jesam staromodan jer svaki dan susrecem "sertifikovane strucnjake" za ovo ili ono, sertifikovali su se na osnovu kursa u nekoj bezveznoj skoli, setifikovali su se jer su platili taj kurs par hiljada $ i, gle, postali "setifikovani strucnjaci" bez ikakvog kriterijuma za upis te "skole" (sem novcanog), bez ikakvog kriterijuma pri dobijanju sertifikata te skole ( sem navedenog novcanog i obaveznog prisustva na zavrsnom casu), bez ikakve strucne i naucne podloge (sem setifikata te skole). Cak i u tom fitnes svetu postoje ljudi koji zavrse ozbiljne skole (Fakultet za fizicko obrazovanje tu na Balkanu i adekvatni fakulteti na Zapadu), gde dobijaju neku naucnu podlogu u tom obrazovanju i sa odredjenim znanjem pristupaju tom poslu. Nekako vise verujem ljudima koji zavrse regularan fakultet nego kursistima sa setifikatom neke leve skole u Brckom ili Laktasima. Takodje mnogo vise verujem lekarima specijalistima koji nam kazu sta je dobro za nase telo i zdravlje nego trenerima, cak i trenerima sa fakultetskom diplomom a ne tvojim kuristi
Pretpostavljam da si i ti jedan od tih "strucnjaka sa sertifikatom" te ih branis.
Ocigledno smo u raskoraku. Ja sam te shvatio da govoris o zeni sa teme. O ovoj melisi koja je jedan od najskupljih personalnih trenera danasnjice.
Jedan takav stručnjak je Melisa Bojd, sertifikovani trener s Tempa, online platforme za trening.
A ne o ljudima sa certifikatom iz Brckog.
 
Poslednja izmena:
Ocigledno smo u raskoraku. Ja sam te shvatio da govoris o zeni sa teme. O ovoj melisi koja je jedan od najskupljih personalnih trenera danasnjice.

A ne o ljudima sa certifikatom iz Brckog.
Govorim bas o njoj, gledam njen linkedin profil i nema ona nista od skole, zapravo nista nije navela, sem kursa sa koga ima sertifikat, kao sto sam i rekao. Pa tesko da moze da bude strucna u toj meri i da tvrdi suprotno od lekara odnosno da ispravlja misljenje nekog ko je zavrsio Medicinu i profesionalno se bavi tim. Uzgred, na linkedinu ima 633 followersa odnosno za 85 manje nego ja, a ja sam daleko od najplacenijih ljudi u mojoj struci pa shodno tome verovatno i ona.
 
Govorim bas o njoj, gledam njen linkedin profil i nema ona nista od skole, zapravo nista nije navela, sem kursa sa koga ima sertifikat, kao sto sam i rekao. Pa tesko da moze da bude strucna u toj meri i da tvrdi suprotno od lekara odnosno da ispravlja misljenje nekog ko je zavrsio Medicinu i profesionalno se bavi tim. Uzgred, na linkedinu ima 633 followersa odnosno za 85 manje nego ja, a ja sam daleko od najplacenijih ljudi u mojoj struci pa shodno tome verovatno i ona.
ne znam ja koliko ona ima linkedln ali ja znam da je njen program za trudnice skup ko tvoja kuca.
 
ne znam ja koliko ona ima linkedln ali ja znam da je njen program za trudnice skup ko tvoja kuca.
Skupo? Pa i nije, evo ga i link na programe, trenutno imaju rasprodaju jer im izgleda ne ide bas najbolje:
LINK, LINK <-----

A uzgred, evo i liste najboljih personalnih trenera u USA i sire a tu nema tvoje favoritkinje:
LINK, LINK <-----

Ne znam sta hoces da dokazes? Da lekari nemaju veze a fitnes instruktori znaju znanje? U tekstu stoji izvestaj o studiji preventivne kardiologije (radili ga kardiolozi) koji kaze da ne znam koliko koraka dnevno znatno smanjuje rizik od srcanih problema ali sertifikovani strucnjaci fitnesa kazu da to nije istina, sta znaju kardiolozi. Te je cela ova prepiska besmislena, ti verujes setifikovanim fitnes trenerima a ja medicinarima.
Adio.
 
Skupo? Pa i nije, evo ga i link na programe, trenutno imaju rasprodaju jer im izgleda ne ide bas najbolje:
LINK, LINK <-----

A uzgred, evo i liste najboljih personalnih trenera u USA i sire a tu nema tvoje favoritkinje:
LINK, LINK <-----

Ne znam sta hoces da dokazes? Da lekari nemaju veze a fitnes instruktori znaju znanje? U tekstu stoji izvestaj o studiji preventivne kardiologije (radili ga kardiolozi) koji kaze da ne znam koliko koraka dnevno znatno smanjuje rizik od srcanih problema ali sertifikovani strucnjaci fitnesa kazu da to nije istina, sta znaju kardiolozi. Te je cela ova prepiska besmislena, ti verujes setifikovanim fitnes trenerima a ja medicinarima.
Adio.
Ma sta zna medicinar o fitnesu ej.
 

Back
Top