Hm, nekako mi se cini...

ма што ви уопште атеисти мислите да вас неко мрзи.
јел ти сад јасно оно о мазохизму?
Mazohizam je ići na slavu nekome ko će da ti broji zalogaje.
Govoriti o nekome na onakav način,na koji govori žuti car, a i ti u jednom od obrisanih postova,
ne pokazuje ni malo ljubavi.

A misliti da te neko mrzi iako on pokazuje suprotno, nije mazohizam.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Shvata Barbarita..ali se trudi da koliko toliko sačuva smisao neke teme,
bar na prvih nekoliko strana..postavljač bar toliko zaslužuje...samo
što vi to ne vidite, nego jurite ka ključu...

од 2006 год сам овде и све су теме исте само други назив, све је већ испричано и речено.

кафана је конза, овако чланство се расипа. :(
 
па ако га не волим не значи да га мрзим.

Pa zavisi o kome se radi. Kad se neko utripuje da je zbog svojih uverenja i ideja koje zastupa bolji od drugih, takav smatra da treba da bude postovan i voljen od starne svih ostalih. Pa kad se eto desi da neko ne deli iste ideje sa takvom osobom , i uvrenja takve osobe smatra pogresnim , onda , takva osoba automatski smatra da je oni koji se sa njom ne slazu, mrze. Ima naravno onihi koji shavatju da postoje ljudi koji imaju drugacija uverenja, i da oni nisu automatski neprijatelji i mrzitelji samo zato sto misle drugacije , samo sto su takvi retki.
 
... da je ateizam za sekundicu blizi Bozi ako ovaj uopshte i postoji.
Elem, pajz sad...

Mrznja na sve strane...a svaki vernik veruje u svog Bozu samo ga drugachije zove...
E sad, tu imamo i ove ateiste... ljudi ne veruju ali i ne mrze, svi su im isti a ljude dele na dobre i loshe bez obzira kom se Bozhi mole...
Sad, ako Bozha ozgo posmatra situejshn... ondak je ateistima raj zagarantovan...z:mrgreen:
Poenta je tu nedje, sam treba da se pronadje... z:mrgreen:
Aj uzdravlje, odo ja sad da uzorem njivu pa cu se vrnem malo kasnije... kad pokosim detelinu... z:poz:

Shvatih ovde da su ateisti ljudi oslobodjeni svake mrznje
(dakle, andjeli u ljudskom obliku).
Recimo da ti prosto poverujem na rec.

Ali moras mi objasniti zasto ja mrzim Indijanca koji veruje u Manitua?
Posto vidim da me poznajes vise nego sto cu ja to ikad moci.
Svasta o sebi ovde saznah...
 
A u čemu je, psihološki gledano, razlika između vere i neke ideologije? Veruješ u nešto, i ta vera ti postane životni princip. Sasvim je izlišno čoveka odgovarati od njegovih životnih principa. Oni mogu, iz tuđeg ugla, delovati kao pogrešni jer su zasnovani, npr, na nečemu što nije moguće utvrditi naučnim zakonima, ali nijedan ideal(izam) nije podložan naučnom dokazivanju. Niko nije dužan da pravda sopstveni životni obrazac ... ali to ne znači da nema pojedinaca koji osećaju potrebu da ga pravdaju i, što su isključiviji i ubeđeniji da je njihov onaj "pravi", to su neuspešniji - barem u sferi ideologije.

Leteći roze prasići sa sačmarama nisu odgovarajuća paradigma.

Niko nije dužan da pravda svoj "životni obrazac"... ali mnogi to rade. Ljubav im je moto, a najubedljiviji argument uvreda... Ne radi se o sopstvenoj jačini ubeđenja, ... već o načinu na koji pokušavaju da ubede i druge u svoj "izbor". Isključiviji su oni nesugurni... evo, recimo, Sale je bio ateista... a sada "bivšim kolegama" bi da otvori oči... ako to ne uspeva, on pokušava da ih iskopa. :mrgreen:
I mani nas psihologije i ideologije... mnogi još uvek ne kontaju ni to da su vera i religija dva različita pojma.

Trebalo bi da bude. Ali, samo u nijansama.
Ajde da dam neko banalno poređenje:
Pera, Žika i Laza odrasli su u porodici u kojoj se voli i sluša muzika (roditelji sviraju u simfonijskom orekstru). Od malena su navikli na klasičnu muziku, ali tokom odrastanja Pera će se prešaltovati na rok, Žika na narodnjake, a Laza će ostati dosledan klasici. I koliko god promenili svoj muzički "ukus", u osnovi sva trojica žive za muziku. Peri se možda neće svideti Lazin izbor, ili se Žiki neće dopasti Perin, ali će - pred ljudima koji nemaju afinitet prema muzici - uvek zajednički braniti svoj životni izbor.

U simfonijskom orkestru? :roll:
Ala ti je poređenje... odakle uopšte izvlačiš zaključak da će pred ljudima zajednički braniti svoj životni izbor?
Sa psihološkog stanovišta ( :roll: )... reci mi odakle uopšte potreba da pravdaju i brane svoj lični izbor... i to pred ljudima? :roll:
I to zajednički? :roll:

Ovo mi liči na primenu teorije zavere...z:lol:..zar ne beše da se ateisti zdušno bore
protiv te pojave...z:mrgreen:...ili sam ja nešto pogrešno razumela...

Nešto si pobrkala. :roll:

значи атеисти су мазохисти?:smrcka:

Ima i takvih.
Hvala Boži na slaboj verničkoj toleranciji... inače bih postala frustrirana. z:mrgreen:

More , kad ih pozoves na slavu(ateiste) , ne odbivaju , oce i da se prekrste , i u prvi vicu amin samo da se sto pre do'vate pecenja i spricera.

More, slava nije pečanje i piće... već kolač, žito i sveća. Biće da su ipak vernici malo prilagodili svoje potrebe religiji... ateista se samo prilagođava okolnostima. z:p

Shvata Barbarita..ali se trudi da koliko toliko sačuva smisao neke teme,
bar na prvih nekoliko strana..postavljač bar toliko zaslužuje...samo
što vi to ne vidite, nego jurite ka ključu...

Možda ključ juri ka njima. z:)

од 2006 год сам овде и све су теме исте само други назив, све је већ испричано и речено.

кафана је конза, овако чланство се расипа. :(

Tačno, Sale... da nije bilo te kafane, ti i ja verovatno nikada ne bi razmenili ni reč. z:lol:

Shvatih ovde da su ateisti ljudi oslobodjeni svake mrznje
(dakle, andjeli u ljudskom obliku).
Recimo da ti prosto poverujem na rec.

Ali moras mi objasniti zasto ja mrzim Indijanca koji veruje u Manitua?
Posto vidim da me poznajes vise nego sto cu ja to ikad moci.
Svasta o sebi ovde saznah...

I ti si nešto pobrkala... ateisti nikada ne bi palo na pamet da mrzi Indijanca iz jednog, jedinog razloga... samo zato što veruje u Manitua.

Ti i ne moraš sebe da poznaješ... bitno da te religija oblikuje tako da Boža može da ti dočeka dušu širom raširenih ruku. Nemoj da se zamaraš banalnostima.
 
... da je ateizam za sekundicu blizi Bozi ako ovaj uopshte i postoji.
Elem, pajz sad...

Mrznja na sve strane...a svaki vernik veruje u svog Bozu samo ga drugachije zove...
E sad, tu imamo i ove ateiste... ljudi ne veruju ali i ne mrze, svi su im isti a ljude dele na dobre i loshe bez obzira kom se Bozhi mole...
Sad, ako Bozha ozgo posmatra situejshn... ondak je ateistima raj zagarantovan...z:mrgreen:

Ja, kao ateista, ne brinem se ni ako nekim slucajem (nemogucim,al' 'ajde, ovo je hipoteticki) zaista postoji Bog, iskreno verujem da bih dobro prosla. z:lol:
Kao i vecina ateista, bar ovde na Forumu, cija sam razmisljanja imala prilike da citam.
Brinem se za ove druge...vernike...:zima2:
 
Poslednja izmena:
zar smatraš da nema ateista kriminalaca itd..?

Ima, ali ako se dobro sećam statistike za red do dva veličine manje, nego kriminalaca vernika avramskih religija (mislim da se cifre kreću između 8 i 40 puta manje, u zavisnosti od veroispovesti).



A i sta ima ateisti da se zale na pagane kad pagane mogu da izbroje na prste... Njima smetaju ovi kojih ima vise....

Japan ima koliko stanovnika? A Indija? :bye:
Šta si ti onda kada imaš toliko prstiju? FSM? :lol:
 

Back
Top