Hladno, a? Al standard, Yebiga ...

Lacibg:
Jel se sećaš ti možda Kine, ili ona i dalje postoji ? Da ne pričam o njihovom napretku, da te ne nerviram....
Не нервираш ме, ја сам за Кинезе. Само, њихова привреда је стала на ноге онда када је усвојила капиталистичке принципе.
Капитализам је једноставно ефикасан а социјализам није, и то је проста математичка истина ствари.

Nije tu pitanje oblika sistema.
То је управо једино питање. Директна пропорција: што је земља више социјалистичка, то је сиромашнија.

САД су најмање социјалистичка држава, и привреда им најбоље функционише.
ЕУ је више социјалистичка, и привреда им нешто слабије ради.
Србија је још више социјалистичка, и привреда им је још слабија.

Значи, лепо је што ти имаш неке своје теорије, али примети да се моје потврђују у стварности.
 
Lacibg:
Ma naravno da je tako. Ono za šta bih se ja založio je razlike ipak budu poštenije.

Komunizam -ovo ono - yebeš komunizam onaj koji smo tako zvali :
Pogledajte Švedsku - zaštita ljudi, radnika, staraca, žena, dece ...
Uopšte socijalna politika - to je ono pravo !
Pa kad je zemlja stabilna i jaka, puna para i posla, nije teško sprovesti u delo i kvalitetan socijalni program...
 
Fagypont:
Ljudi nisu jednaki i ne mogu živeti jednako,to jednostavno nije u ljudskoj prirodi.

Pa ja sam to i rekao samo drugim recima. Ovo sto si ti rekao je delomicno netacno, jer jednakost moze da postoji ako sviju napravis glupim i siromasnim. To je jedina prava jednakost, a sve drugo prazne price i opasna utopija.

Имам ја једно питање за ове убоге раднике итд:Када бисте имали неограничену количину пара, наведите ми пар ствари које бисте купили?

Sportsku jahtu na jedra , ronilacku opremu i najbolji padobran koji moze da se kupi za novac. 8-)

@Lacibg

Kina je nacionalna zemlja i nije odavno vise komunisticka. Komunizam kao komunizam ne postoji u Kini vec skoro 20 godina.

Zapad nije pobedio komunizam. Pa komunizam je svuda na Zapadu ... samo pod drugim imenom ... politicka korektnost ili kulturalni Marksizam
 
Zovite sisteme kako hoćete - ono što Ja očekujem od
dobre države je da napravi pravu proporciju brzog razvoja i socijalne politike.
Ta dva pojma su u osnovi oprečni ali neophodni.
Zamerka je Srbiji : Nesposobni je razvijaju a još nesposobniji brinu o narodu.
To je cela suština priče.
 
Srbija nije više socijalistička od npr. Švedske i Finske...To vam je teška zabluda.

Laci,čak ni u gluposti ljudi nisu jednaki.Veruj mi da mene niko ne može napraviti toliko glupim koliko komšiju Peru koji je jedva završio osnovnu i sada nosi džakove.
 
Lacibg:
Zovite sisteme kako hoćete - ono što Ja očekujem od
dobre države je da napravi pravu proporciju brzog razvoja i socijalne politike.
Ta dva pojma su u osnovi oprečni ali neophodni.
Zamerka je Srbiji : Nesposobni je razvijaju a još nesposobniji brinu o narodu.
To je cela suština priče.
Pa gde si ti Laci,a?Menjas avatare ko sponzorusa tange od onda od kada sam te napenalio.
 
Fagypont:
Srbija nije više socijalistička od npr. Švedske i Finske...To vam je teška zabluda.

Laci,čak ni u gluposti ljudi nisu jednaki.Veruj mi da mene niko ne može napraviti toliko glupim koliko komšiju Peru koji je jedva završio osnovnu i sada nosi džakove.

Da, ali ti i komsija Pera (ko na Zapadu) kad idete u isti razred od prvog osnovne i ucite do osmog sta je 2+2, onda ste obojica tu negde. Recimo, u Americi komsija Pera koji nema kapacitet bi imao svaku pomoc o drzavnom trosku da se uzdigne, dok bi ti koji imas, recimo, bio zapostavljen.
 
Fagypont:
Srbija nije više socijalistička od npr. Švedske i Finske...To vam je teška zabluda.

Laci,čak ni u gluposti ljudi nisu jednaki.Veruj mi da mene niko ne može napraviti toliko glupim koliko komšiju Peru koji je jedva završio osnovnu i sada nosi džakove.
Pa ti si glup kada mislis da moras da se pravdas oko komsije Pere koj nosi dzakove,pa taj ne zna da stratuje komp.I?
 
Deratizator:
Da, ali ti i komsija Pera (ko na Zapadu) kad idete u isti razred od prvog osnovne i ucite do osmog sta je 2+2, onda ste obojica tu negde. Recimo, u Americi komsija Pera koji nema kapacitet bi imao svaku pomoc o drzavnom trosku da se uzdigne, dok bi ti koji imas, recimo, bio zapostavljen.

Oet velike greške.. Ja i Pera jesmo išli u isti razred,ali ja sam u tom osmom razredu znao da rešavam kvadratne jednačine,a Pera je znao samo koliko je 2+2... A recimo u Americi,Pera bi bio zapostavljen,a meni bi se posvetila pažnja.Amerika je Amerika zato što uspešnima posvećuje pažnju.
 
Moje frustracije i pominjanje Batića, Dinkića & co. su upravo zbog toga što qur*e razni majmuni
i pričaju priče a pojma nemaju kako da dođu do onoga što nude.
I, ne može ni onako beskompromisno kao što je hteo Đinđić - mora se misliti
o narodu (socijalna politika u meri) jer vlast treba da bude sluga naroda
a ne narod majmunima da ostvaruju sitno-sopstveničke ciljeve.
I kad se negde seče - da bude pošteno.
 
Lacibg:
ono što Ja očekujem od
dobre države je da napravi pravu proporciju brzog razvoja i socijalne politike.
Заман, ја ти управо кажем да треба да заборавиш државу и привређујеш на своју руку.
Зарађујеш као појединац, не чекаш да заједница почне да зарађује као целина.

А иначе, социјализам и социјални програми су блиски идеологији диктатуре;
док слободни капитализам одговара систему демократије и законске равноправности грађана.
То је дакле још један разлог што треба да будеш против социјализма: социјализам значи да ће неко имати више права од тебе.

Белорусија је социјалистичка, Куба. У тим земљама имаш ауторитарне диктаторе.
 
Fagypont:
Oet velike greške.. Ja i Pera jesmo išli u isti razred,ali ja sam u tom osmom razredu znao da rešavam kvadratne jednačine,a Pera je znao samo koliko je 2+2... A recimo u Americi,Pera bi bio zapostavljen,a meni bi se posvetila pažnja.Amerika je Amerika zato što uspešnima posvećuje pažnju.

Sa lica mesta mogu da ti porucim da se grdno varas ... 8-) Ovde se posao i sve ostalo dobija preko veze i raznih podobnosti. Moze neko da bude ne znam koliko sposoban a da nema nekog u toj ustanovi, a ovaj drugi da ima nekog ko ce da ga gura, a ne zna 2+2 i on ce da dobije taj posao, mesto, itd. Amerika o kojoj ti pricas ne postoji vec 40 godina ... sa lica mesta, mislim.
 
Lacibg:
Moje frustracije i pominjanje Batića, Dinkića & co. su upravo zbog toga što qur*e razni majmuni
i pričaju priče a pojma nemaju kako da dođu do onoga što nude.
I, ne može ni onako beskompromisno kao što je hteo Đinđić - mora se misliti
o narodu (socijalna politika u meri) jer vlast treba da bude sluga naroda
a ne narod majmunima da ostvaruju sitno-sopstveničke ciljeve.
I kad se negde seče - da bude pošteno.

Sa onima koji su vladali pre Đinđića NEMA KOMPROMISA,samo prugasta košulja..
Đinđić je uradio dosta i za njegove Vlade standard se podizao,a sada stagnira.A uradio bi još više da nije bilo pacova koji su se uvukli u DOS-ovski brod.
 
Deratizator:
Sa lica mesta mogu da ti porucim da se grdno varas ... 8-) Ovde se posao i sve ostalo dobija preko veze i raznih podobnosti. Moze neko da bude ne znam koliko sposoban a da nema nekog u toj ustanovi, a ovaj drugi da ima nekog ko ce da ga gura, a ne zna 2+2 i on ce da dobije taj posao, mesto, itd. Amerika o kojoj ti pricas ne postoji vec 40 godina ... sa lica mesta, mislim.

Sa kojeg lica mesta? Ti pričaš o Americi ili Srbiji? Meni to zvuči kao Srbija,a sa Amerikom u kojoj sam bio nema nikakve veze..Tamo možeš doneti kakvu god hoćeš diplomu,ali ako ne znaš da radiš šta treba, pa-pa...
 
Jaguar b. p.:
Заман, ја ти управо кажем да треба да заборавиш државу и привређујеш на своју руку.
Зарађујеш као појединац, не чекаш да заједница почне да зарађује као целина.

А иначе, социјализам и социјални програми су блиски идеологији диктатуре;
док слободни капитализам одговара систему демократије и законске равноправности грађана.
То је дакле још један разлог што треба да будеш против социјализма: социјализам значи да ће неко имати више права од тебе.

Белорусија је социјалистичка, Куба. У тим земљама имаш ауторитарне диктаторе.
Pristajem da me "diktira" ko hoće ali neka obezbedi da u zemlji nema siromaštva.
Socijalna politika je pitanje HUMANOSTI što je oprečno s EKONOMIJOM.
Dakle nisam ni za jednu stvar odvojeno jer se NE MOGU odvajati.

Dakle - optimalna proporcija.
 
Fagypont:
Sa kojeg lica mesta? Ti pričaš o Americi ili Srbiji? Meni to zvuči kao Srbija,a sa Amerikom u kojoj sam bio nema nikakve veze..Tamo možeš doneti kakvu god hoćeš diplomu,ali ako ne znaš da radiš šta treba, pa-pa...

Amerika. Zivim ovde vec dugo godina sa prekidima od par godina ... Ovo poslednje sta si rekao vazi samo za nize pozicije koje su manje placene. kao obican radnik ili neki nizi strucnjak. Ostalo sve ide po "partijskoj liniji" ... Nesposobni guraju nesposobne, tako je ovde a tako je i tamo (samo ovde ima vise da se ukrade i duze ce da se propada ,a propada se solidno svakog dana ...). Meni je menadzer bila zena bez srednje skole (a to je plata nekih 100 - 150 000 $) dok sam ja sa diplomom radio posao za 40 000. Dobro da je ona bila sposobna, ne bi nista rekao ... ali takvih kao ona ima ovde na svakom koraku i guraju iste kao oni.
 
Socijalna politika je pitanje HUMANOSTI što je oprečno s EKONOMIJOM.
Али нема шта да се расподељује, ако претходно није произведено.
У социјализму нема мотивације за рад, јер држава одузима зараде.
И онда нико ништа не ради, јер му плата не зависи од учинка.

И зато социјализам у пракси изгледа овако: покушај расподеле ничега.
 
Jaguar b. p.:
Већ си имао то до 2000, само што се Слоба убио пилулама уместо кубуром као Дадо Хитлер

Ono sto smo imali do 2000 je samo bio nastavak komunistickog haosa od 45. -90. i nista vise. Nemacka za vreme Hitlera je od svetske sprdnje postala primer na koji treba da se svi ugledaju (ekonomski). Procitaj malo vise pa ces videti ... Ne mogu stvarno da verujem da si toliko neobavesten. I kriminal ne samo da nije cvetao (kao kod Slobe), vec ga uopste nije ni bilo ...
 

Back
Top