Hladno, a? Al standard, Yebiga ...

Slobodance:
U pravu si care !
I samo bih dodao razočarenje u one koji sada ćute,a očigledno im nije bolje...
Koliko sam ih simpatisao kada su "kukali pod Miloševićevim režimom" toliko
ih sada prezirem...
Zašto nema kritike vlasti ( i vlade i predsednika...)?

Зато што су блокирали и узурпирали готово све медије, нарочито електронске, (које узгред буди речено издржавају грађани свих политичких опција) једино место на коме се може чути критика и другачије мишљење је "Фокус" радио на 89,8 MH у емисији коју сваким радним даном од 13-16 часова води легендарни Марко Јанковић, а у преподневном термину Влада Ђукановић.
 
Jerry Ropero:
Narod je trenutno razocaran i umtrvljen to je posledica velikih nada u DOS vlast i te "promene" koje su isti obecavali. Znaci trenutno je vecina razocarana u politiku e potrebno je vreme jos od nekih par godina da to razocarenje preraste u gnev, mrznju i ljutnju i onda kad se stvori ta kriticna masa sve ima da pukne ko mehur od sapunice.

Какви пар година Џери, много брже...
 
Strela:
Они су сам врх пирамиде! Они живе у вилама од по десетак милиона евра углавно на Дедињу, Сењаку и Топчидеру, а имају и резервне "гајбе" на Старом граду и Врачару. Поред ових 1000 екстра богаташа, постоји 2% веома богатих...Њихове виле су нешто скримније, вреде само 1-2 милиона евра...
Ако спадате у оне остале 97,97% становништва, имате решење - изађите на улице - јер горе вам не може бити!!!

Питање је шта ти сматраш ко све спада у ових 97,97% и какво је њихово имовно стање?
Ево и једно питање за тебе. Рецимо (пошто не знам ништа о теби приватно) да имаш гајбу и да си запослена... колика би по теби требала да је твоја најмања плата (у садашњим условима) да би била задовољна?
 
Moram reći da zapravo (lično) i nemam pravo da mnogo "kukam" u odnosu na ljude radne i njihove standarde u unutrašnjosti.
U Srbiji je pustoš, i naravno svugde samo pojedinci uspevaju da zarađuju "ljudski" i ljudski žive.
"Strela" je dala strukturu imovnog stanja - iz čega se vidi da tzv. srednje klase nema.
Bgati i malomanje bogati a na drugoj strani preživljavanje.
Slažem se da je obrazovanje veoma bitno za svačiju budućnost. Ali ovde u Srbiji to je vrlo relativno.
Još 90-ih Beograd je bio pun taxista, prodavaca novina, prodavaca hamburgera itd. najobrazovanijih u svetu.
Danas po našim osnovnim školama rade kao čistačice izbeglice sa višom školom.
Naravno, plaćeni su kao sa osnovnom. Peru prozore, čiste tuđe stanove, poslovne prostore ...
Šta je tu dobro ? Osim što su ljudi smerni, tihi i otaljavaju svoje nesrećne živote?! Pošteno.
 
DraGo70:
Питање је шта ти сматраш ко све спада у ових 97,97% и какво је њихово имовно стање?
Ево и једно питање за тебе. Рецимо (пошто не знам ништа о теби приватно) да имаш гајбу и да си запослена... колика би по теби требала да је твоја најмања плата (у садашњим условима) да би била задовољна?

Наравно и међу ових 97,97% становништва постоје извесне разлике у приходима, неки успевају да скромно живе, подразумевајући под тим скромно и најјефтинија летовања за 100 евра за аранжман по особи, да имају неки скроман стан или кућу, наравно све то из неких ранијих времена, или наслеђено од родитеља, да возе неки ауто од 1-3 хиљаде евра, најчешће стар између 10 -14 година, да имају за основне прехрамбене произвиде, да се облаче на распродајама и бувљацима, да могу да плаћају школарину или вртић деци овде у Србији, да могу да плаћају комуналије, струју, телефон (и мобилне телефоне), интернет и остале дажбине, дакле за један сасвим обичан живот просечне породице потребно је минимум 1000 евра. Ова цифра важи за ситуацију да су сви у породици здрави и да им нису потребне услуге стоматолога и да не користе никакве лекове. Наравно с овом сумом се не могу вршити никакве веће оправке у кући или стану, нити се на пример може увести централно грејања. Код нас је просечна плата 200 евра, значи ако имају ту "срећу" па раде и муж и жена, то је укупно 400 евра!!! Како може породица да преживи с 400 евра?! Да не причамо о горим и тежим случајевима - о пензионерима са 8.000 - 10.000 динара пензије, који су стари и болесни и којима је готово по правилу потребна лекарска нега и лекови, а опште је познато колико је овај режим рестриктиван по питању такозване позитивне листе лекова и колико се мало лекова добија на рецепт...
 
jomini:
A to će da se promeni kad....?

Па кад будемо нас 97,97% становника изашли на улице са само једним захтевом - хоћемо бољи живот, хоћемо 1000 евра по породици (минимум), хоћемо бесплатно школство и здравство (и лекове наравно)!!! Доста нам је празних прича и небулозних обећања о уласку у ЕУ на Куково лето!!!
 
Strela:
Па кад будемо нас 97,97% становника изашли на улице са само једним захтевом - хоћемо бољи живот, хоћемо 1000 евра по породици (минимум), хоћемо бесплатно школство и здравство (и лекове наравно)!!! Доста нам је празних прича и небулозних обећања о уласку у ЕУ на Куково лето!!!
Pa radite nešto. Nema ništa džabe (ni kod babe). Ti hoćeš 1000E. OK, zaradi.
 
Lacibg:
...7 milijardi dolara čeka na granici ...(Batić)
Prođe 6 godina Tranzicije, Transparentnosti, Demokratizacije, Reforme ...
Meni je standard sve gori, a po anketama B92 "napredujemo".
Može li neko da mi kaže ko to napreduje. Koga god lično znam - nikom nije bolje.
Ili Ja ne vidim dobro ?
Па, наши људи немају баш најбоље схватање новца. Наиме, не треба да само чешеш јаја и очекујеш да ти Батић проспе кипером 7 милијарди долара на главу.

Већ ваља зарађивати новац, радом или другим капиталом.

Torrente-BG:
Ali cujem danas izjavu onog majmuna od ministra za zaposljavanje koji kaze da ovde ima posla na pretek ali mi necemo da radimo pa ce poceti da dovodi radnu snagu iz Kine.
Па у праву је, није ли.
Шта мислиш када бих ја предложио некој незапосленој отпуштеној госпођи да ме масира сисама за 1 евро на сат. Био бих изложен ружним речима, и то само зато што сам понудио посао незапосленима.

Људи се дакле жале да посла нема, а заправо нема заинтересованих за рад.

Jerry Ropero:
Evo moj burazer od ujaka je diplomirani inzenjer elektrotehnike i ne moze da nadje bolju sljaku od 250e mesecno. Sta da mu kazem ? Ko je kriv?
Он је крив, ко други. Ко је донео одлуку да упише електротехнику иако никаквих показатеља није било да је неко заинтересован за куповину електротехничарских услуга
 
jomini:
I šta će onda da se desi pa da plata dođe do 1000 eura? Ili misliš da još milion ljudi to ne želi ili ne govori svakog dana...

Па зар не схваташ Јомини нас КРАДУ, ПЉАЧКАЈУ, ОТИМАЈУ и ПИЈУ НАМ КРВ ови ТРАНЗИЦИОНИ ВАМПИРИ, ових 200 ТАЈКУНА који са својим породицама броје 1000 људи и оних 2% веома богатих, јел' ми треба ко' овце да ћутимо и трпимо или ко' људи да изађемо и боримо се за своја права?!
 
Jaguar b. p.:
Па, наши људи немају баш најбоље схватање новца. Наиме, не треба да само чешеш јаја и очекујеш да ти Батић проспе кипером 7 милијарди долара на главу.

Већ ваља зарађивати новац, радом или другим капиталом.
Boli glava od ovih pametnih. Biznimen a ?

Velika mi glava a malo unutra ... Zamisli ceo dan ležim i češem yaya a ništa nisam zaradio.
Šta je to samnom ? Jaguare pomozi mi molim te - opameti me.
 
Strela:
Па кад будемо нас 97,97% становника изашли на улице са само једним захтевом - хоћемо бољи живот, хоћемо 1000 евра по породици (минимум), хоћемо бесплатно школство и здравство (и лекове наравно)!!!
Узми и један ромобил у моје име, не знам хоћу ли стићи на митинг.

Али озбиљно, постоји лепа изрека "Држава не ствара никакву вредност, већ је конфискује."
Ерго, не знам одакле мислиш да држава треба да добави тих 1000 ојро по глави ("минимум").
 
Strela:
Па зар не схваташ Јомини нас КРАДУ, ПЉАЧКАЈУ, ОТИМАЈУ и ПИЈУ НАМ КРВ ови ТРАНЗИЦИОНИ ВАМПИРИ, ових 200 ТАЈКУНА који са својим породицама броје 1000 људи и оних 2% веома богатих, јел' ми треба ко' овце да ћутимо и трпимо или ко' људи да изађемо и боримо се за своја права?!
Razumem ja to, ali pokušavam da ti objasnim da će toga biti i dalje... Tranzicija ima svoju cenu... Visoku veoma.
 
Strela:
Па зар не схваташ Јомини нас КРАДУ, ПЉАЧКАЈУ, ОТИМАЈУ и ПИЈУ НАМ КРВ ови ТРАНЗИЦИОНИ ВАМПИРИ, ових 200 ТАЈКУНА који са својим породицама броје 1000 људи и оних 2% веома богатих, јел' ми треба ко' овце да ћутимо и трпимо или ко' људи да изађемо и боримо се за своја права?!
Видиш, највећи виц је то што тебе заправо уопште нико ни не поткрада.
То са "крађом," "отимањем," "лоповлуком," "пљачком," "корупцијом" си чуо од оног глупог Александра Вучића и осталих који узимају твој новац за посланичке плате СРС, страначке активности СРС, путне трошкове СРС, луксузне станове СРС, да би ти онда причали како немаш те паре које си им дао.

Колико је твоје тренутно власништво у Нафтној индустрији Србије?
Нула.
Колико ће бити након приватизације НИС-а?
Нула.

И ти то зовеш пљачком?
 
jomini:
Razumem ja to, ali pokušavam da ti objasnim da će toga biti i dalje... Tranzicija ima svoju cenu... Visoku veoma.

Ајде живота ти објасни ту фамозну реч - ТРАНЗИЦИЈА! Како је ти доживљаваш?
И хоће ли је народ уопште ПРЕЖИВЕТИ? Или ТАЈКУНИМА народ није ни потребан - јер увек могу да увезу рецимо Кинезе или Индусе...
 
Strela:
Ајде живота ти објасни ту фамозну реч - ТРАНЗИЦИЈА! Како је ти доживљаваш?
И хоће ли је народ уопште ПРЕЖИВЕТИ? Или ТАЈКУНИМА народ није ни потребан - јер увек могу да увезу рецимо Кинезе или Индусе...
Kao i svaki prelazni period. Tajkuna će biti. I bilo ih je. Oni se snađu. Sada su sa jednima, sutra će biti sa drugima, ali opet tamo negde na vrhu. Narod će preživeti. Situacija je više glupava i vređa, nego što je strašna ili ne znam šta.
 

Back
Top