Quantcast

HIV i predrasude

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Crash and Burn

Iskusan
Poruka
5.144
ma da...jer hiv nije virus vec sta?
"kazna Bozija"?

ta "zvanicna prica" je provjerljiva, za razliku od tih svinjarija kojim ti sebi punis glavu

idi coek radi nesto "korisno"; samospali se npr.... :lol:
Čini se meni da su svi virusi koji su slični HIV-u kazna božija. Ja nikom ne sudim i nikog ne osuđujem ali HIV je veštačka tvorevina od strane čoveka kojoj je bila namena da se iskoristi u ratu, a dobro je poznato šta se dešava sa Afrikom koja ima najviše HIV pozitivnih osoba na svetu. Nemoj da obraćaš mnogo pažnje na neznalice koje bi htele da sve objasne nekom kvazi božijom kaznom.

arsphiltron

Buduća legenda
Poruka
48.748
tema je licemjeran odnos drustva prema hiv pozitivnima, oboljelima i njihovim porodicama
A tom licemerju doprinose najvise ljudi poput tebe, koji bespogovorno veruju u ''zvanicnu'' pricu o aidsu i nesvesno potpaljuju i produzuju agoniju obolelih. Procitaj jos jednom tekst, pa mozda uvidis o cemu se u tekstu govori. Ovako samo dizes buku, onako detinjasto, pa jos volis i da iskrivljujes kontekst izrecenog.

jer hiv nije virus vec sta?
Ko je rekao da hiv nije virus? To se zove krivljenje konteksta, sa ciljem da opet udelis neku svoju infatilnu recenicu krilaticu
Da su ti kao zvanicnu pricu predstavili i utrljali u glavu cinjenice iz teksta koji sam postovao, ti bi isto kao i sada reagovala, kada bih ja pricao bilo sta suprotno takvoj zvanicnoj prici.
Zato se pokrij usima, idi i dalje poslusno klimaj glavom na sve sto ti se servira kao ''zvanicno'' ili ''proverljivo''

takve "informacije" samo produbljuju jaz i unose dodatnu paniku i zbrku...
Sto nijednog trenutka ne znaci da te informacije ne treba proveravati, ili ih samo tek tako odbaciti, samo zato sto ne dolaze od ''zvanicnih'' izvora.

sto se tice moje recenice koju si naveo; to i dalje stoji
problem je u tome sto npr. ti ne govoris istinu (gorku ili slatku...), vec neopjevane budalastine...
Sama ova recenica, pogotovo boldovani deo saasvim lepo ukazuje na kojem nivou se nalazi tvoje (ne)znanje po pitanju aidsa. Cinjenice iz teksta su takodje jako lako proverljive, ali nazalost, to su za umove vecine krajnje nepoznate, samim tim i neprihvatljive, cinjenice, te ih vecina procesira onako kako je izdresirana da to cini - etiketiranjem. Ne razmislja se o napisanom, vec se samo oznaci kao ovo ili ono i cao, nema vise, sagovornik je diskreditovan. Doduse na najdebilniji nacin, ali je diskreditovan.

Samospaljivanje sam pokusao, ali ne vredi. Imas neki drugi predlog?

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.310
.........koji bespogovorno veruju u ''zvanicnu'' pricu
.......Da su ti kao zvanicnu pricu...............sve sto ti se servira kao ''zvanicno'' ili ''proverljivo''......samo zato sto ne dolaze od ''zvanicnih'' izvora.
a sta ti imas protiv "zvanicnih" izvora?
kazes da su informacije lako proverljive.
na koji nacin ih ti proveravas?

gost 15307

Legenda
Poruka
56.186
A tom licemerju doprinose najvise ljudi poput tebe, koji bespogovorno veruju u ''zvanicnu'' pricu o aidsu i nesvesno potpaljuju i produzuju agoniju obolelih. Procitaj jos jednom tekst, pa mozda uvidis o cemu se u tekstu govori. Ovako samo dizes buku, onako detinjasto, pa jos volis i da iskrivljujes kontekst izrecenog.

Samospaljivanje sam pokusao, ali ne vredi. Imas neki drugi predlog?
imam, kupi uzbenik biologije za peti razred osnovne skole
mozda te udari srcka kad pocnes citati ;)

btw procitala sam tekst; opet
i dalje je to gomila budalastina, medjutim sad otprilike znam koji film nam "prepricavas"... :D

arsphiltron

Buduća legenda
Poruka
48.748
@ svabov
Pa znas kako, zvanicni izvori idu u samo jednom smeru, a to je sticanje profita! Znaci, sve ce se uraditi i uciniti ne bi li se sve okrenulo na stranu profita. Zasto dozvoliti da se javnosti obznani mogucnost i potencijal koriscenja recimo biljaka u tretiranju nekih bolesti, kada se daleko jednostavnije moze zaraditi na hemikalijama? Biljka ne moze da se patentira, lek moze. Profit stoji iza svega.
Kako je nastala farmacija? Jel su imali hemofarm u starom egiptu, ili su bili u interakciji sa prirodom?
Danasnja farmacija se izopacila, postala je sama sebi parodija. Porcelanski avani i tuckovi u apotekama stoje samo kao ukras, kao podsecanje na vremena kada se zaista lecilo.
Ovo sto imamo danas u zvanicnoj medicini je tretiranje simptoma!!! O uzrocima niko ne raspravlja, jer nema racunicu, ako bi iskorenili uzrok, onda ne bi imali sta da tretiraju, najcesce ultra skupim, hemikalijama.

Informacije proveravam kroz obimnu literaturu (priznajem, sto se medicine tice - ujakovu), i na netu. Ali ako zelim npr da saznam nesto o AZT, necu otici na prva tri rezultata gugla, vec cu se svaki put potruditi da vidim sto vise rezultata, razlicitih misljenja, drugacijih misljenja ili vidjenja. A ne poput nekog slepca da odbacujem neke price samo zato sto je mi neko rekao ili me naucio da reagujem na odredjene keywords i odmah klasifikujem da su to teorije zavere, budalastine, sarlatanstvo. Pri tome potreban je nepristrasan stav prilikom razmatranja bilo kojih cinjenica, a ne da zauzmes poziciju :jedno je istina, pa sve drugo uporedjujes sa onim sto je tebi predstavljeno kao istina, ili sa onim sto si naucen da je istina.

gost 15307

Legenda
Poruka
56.186
@ svabov
Pa znas kako, zvanicni izvori idu u samo jednom smeru, a to je sticanje profita! Znaci, sve ce se uraditi i uciniti ne bi li se sve okrenulo na stranu profita. Zasto dozvoliti da se javnosti obznani mogucnost i potencijal koriscenja recimo biljaka u tretiranju nekih bolesti, kada se daleko jednostavnije moze zaraditi na hemikalijama? Biljka ne moze da se patentira, lek moze. Profit stoji iza svega.
Kako je nastala farmacija? Jel su imali hemofarm u starom egiptu, ili su bili u interakciji sa prirodom?
Danasnja farmacija se izopacila, postala je sama sebi parodija. Porcelanski avani i tuckovi u apotekama stoje samo kao ukras, kao podsecanje na vremena kada se zaista lecilo.
Ovo sto imamo danas u zvanicnoj medicini je tretiranje simptoma!!! O uzrocima niko ne raspravlja, jer nema racunicu, ako bi iskorenili uzrok, onda ne bi imali sta da tretiraju, najcesce ultra skupim, hemikalijama.

Informacije proveravam kroz obimnu literaturu (priznajem, sto se medicine tice - ujakovu), i na netu. Ali ako zelim npr da saznam nesto o AZT, necu otici na prva tri rezultata gugla, vec cu se svaki put potruditi da vidim sto vise rezultata, razlicitih misljenja, drugacijih misljenja ili vidjenja. A ne poput nekog slepca da odbacujem neke price samo zato sto je mi neko rekao ili me naucio da reagujem na odredjene keywords i odmah klasifikujem da su to teorije zavere, budalastine, sarlatanstvo. Pri tome potreban je nepristrasan stav prilikom razmatranja bilo kojih cinjenica, a ne da zauzmes poziciju :jedno je istina, pa sve drugo uporedjujes sa onim sto je tebi predstavljeno kao istina, ili sa onim sto si naucen da je istina.
eee..ovo je skroz ot, al ajde;
slobodno razvezi sto detaljnije o toj obimnoj literaturi...autori, izdavacke kuce, godine izdanja...nemoj se ustrucavati...:D

arsphiltron

Buduća legenda
Poruka
48.748
@ Vragana
Oces mozda i cobiss broj? Ili ISBN?:D

@ svabov
Video jesi, ali ocigledno shvatio nisi - sve propustas kroz prizmu svojih predrasuda i ubedjenja. Znaci drzis se jedne istine kao pijan plota, i sve uporedjujes sa njom, a ako nesto nije u skladu sa njom, onda to nije i ne moze biti validno, dok ne bude dokazano na nacine i metode koje si ti prihvatio kao jedine ispravne.

gost 15307

Legenda
Poruka
56.186
@ Vragana
Oces mozda i cobiss broj? Ili ISBN?:D

@ svabov
Video jesi, ali ocigledno shvatio nisi - sve propustas kroz prizmu svojih predrasuda i ubedjenja. Znaci drzis se jedne istine kao pijan plota, i sve uporedjujes sa njom, a ako nesto nije u skladu sa njom, onda to nije i ne moze biti validno, dok ne bude dokazano na nacine i metode koje si ti prihvatio kao jedine ispravne.
slobodno "zadji u detalj" koliko zelis...vidim ja da si ti neki "precizan" ;)

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.310
Znaci drzis se jedne istine kao pijan plota, i sve uporedjujes sa njom, a ako nesto nije u skladu sa njom, onda to nije i ne moze biti validno, dok ne bude dokazano na nacine i metode koje si ti prihvatio kao jedine ispravne.
vec sam ti objasnio da nauka tako ne radi.
trazio ti dokaz za ovu ili onu tvrdnju.
a dobio sam uvek istu pricu kako "zvanicna nauka laze ljude"....

uostalom, zna se sta je naucni metod, sta je eksperiment i sta je cinjenica.

arsphiltron

Buduća legenda
Poruka
48.748
zna se sta je naucni metod, sta je eksperiment i sta je cinjenica.
I ko je dovoljno kompetentan da tvrdi da je to sve objektivno i validno? Lepo je seo naucni svet, dogovorio se, uspostavio norme, kriterijume, i to je kasnije dobilo oznaku naucni metod, naucni eksperiment. Sve sto ne pasuje u te granice se odbacuje.
Primera radi - opsteprihvacena cinjenica je da je c najveca brzina u prirodi. Ali, tesla je 1900te nedvosmisleno eksperimentom pokazao da to nije tacno, i 100 godina kasnije, 2000te, dva nezavisna tima naucnika jedni u firenci drugi u usa sa prinstona, takodje pokazuju da je tesla bio u pravu, tj. eksperimentom su pokazali da c nije najveca brzina u prirodi. U tom slucaju zvanicna nauka ne zna sta ce sa tim podacima da radi, jer bi se onda glavna prica menjala, a to nikome ne ide u korist, jer bi kod ljudi to pokrenulo proces razmisljanja, sto bi kasnije kao rezultat imalo manifestaciju sumnje, jedinog istinskog pokazatelja ljudskog intelekta.
Samo nemoj sada da potezes tvoje omiljeno oruzje - ''ajde mi daj neke linkove, da vidimo ko je to pricao i pisao, a ja cu da sedim ko vrhovni sudija i odredjujem da li je to naucno ili ne''. Ako te nesto zaista interesuje, onda ces da mrdnes dupe i potrazis. Ovako ces samo ostati individua utopljena u jedan siguran, antropocentricni, svet, u kojem je nauka skoro sve otkrila i skoro sve zna, svet u kojem nema talasanja, gde se bilo kakvo talasanje na sve moguce nacine sputava.

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.310
Primera radi - opsteprihvacena cinjenica je da je c najveca brzina u prirodi. Ali, tesla je 1900te nedvosmisleno eksperimentom pokazao da to nije tacno, i 100 godina kasnije, 2000te, dva nezavisna tima naucnika jedni u firenci drugi u usa sa prinstona, takodje pokazuju da je tesla bio u pravu, tj. eksperimentom su pokazali da c nije najveca brzina u prirodi.
nisi ti to bas dobro shvatio....

U tom slucaju zvanicna nauka ne zna sta ce sa tim podacima da radi, jer bi se onda glavna prica menjala,
nije tacno :)
ta brzina jeste validna na kvantnom nivou i uopste ne izlazi iz okvira zvanicne nauke :)

blablblabla..... blablblabla.....blablblabla.....blablblabla.....
blablblabla.....blablblabla.....blablblabla.....blablblabla.....blablblabla.....
blablblabla.....blablblabla.....
vidim, dobro ti ide sve ono sta nema veze sa materijom.
ajde, vec jednom........
kreni da ispucavas te informacije o HIV-u i te medicinske knjige i izvore.....

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.