Hitno pomoc !!!!!

Samo da vas obavestim.............
Kupio sam pastu i problem je resen :D
Evo rezultata
Capture.JPG
Capturea.JPG
 
Pitao sam za cpu.... Pa sam moj stari cpu kloknuo na 3.2 GHz i video da nema potreba za novim cpu-om....
Jedino se sad mnogo greje pa sam kupio kuler.....
Druze de malo logike :D ......

Logika je na mestu, nego de ti malo to u svojoj vugla vidi sha ces pre, oli ovo il ono pa ondak tema na forum :D

Koliko li ce to dugo da radi pod ovakvim opterecenjem, puno srece sa tim overom al ozbiljno ;)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Citao sam na netu i video sam da ljudi tavljaju procesore bez paste.......
Dok nije bilo paste spustio sam napon i vratio sam klok na default da se ne bi pregrejavao......
Za to vreme sam vise bio na lap topu nego na kompu......
A na kompu sam koristio samo mozilu, fejs i krstaricu bez youtuba......
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pre neg sto nabije 100 C komp ce se restartovati, tak da je tesko mogo da spali nesto :)
svaki procesor ima svoju radnu temperaturu , može da on ide iznad ali malo , pitanje je koliko i koja sve šteta može da nastane , recimo amd64x2 5200 ima radnu temperaturu max 65 celzijusa , sve preko toga je rizik koji se ne isplati a daleko je 100 stepeni bez pastre je to više nego kockanje.a i pitanje koliko puta to procesor moze da izdrži.
 
Citao sam na netu i video sam da ljudi tavljaju procesore bez paste.......
Dok nije bilo paste spustio sam napon i vratio sam klok na default da se ne bi pregrejavao......
Za to vreme sam vise bio na lap topu nego na kompu......
A na kompu sam koristio samo mozilu, fejs i krstaricu bez youtuba......
sve redom debili i nenormalni koji imaju para za bacanje.
 
E2140 maximalna radna temperatura 61.4 celzijusa sve iznad oštećuje procesor i skraćuje mu radni vek
Znam da je to maksimalna temperatura al' jel ti mozes da shvatis nesto......
Kada sam stavio kuler bez paste video sam da je temperatura oko 55-60 stepeni i odmah sam ugasio komp.......
Smanjio sam napon i vratio klok na default 1.6 GHz.....
Onda temperatura nije prelazila 45 C.....
Komp je bez paste vrlo malo koriscen (svega 2 sata ukupno), tako da ne vidim razlog zasto bi mi se cpu ostetio.......
Zato sam resio da kupim CM TX3 jer sam se licno uverio kod druga.....
Ima intel i5 (znaci 4 jezgra) i sa tim kulerom temperatura mu posle 3 sata u full load-u nije presla 45 stepena......
Ako mu je 45 C bila maksimalna temperatura meni bi trebala da bude manja bar za 3-5 stepena jer je ovaj moj dual core...
Ako se kojim slucajem desi da procesor crkne ( zbog 100%-tnog overclock-a ) kupi cu nov komp sa nekim boljim procesorom......
Ionako ne vidim razloga da imam cpu 5 godina a da ga ne klokujem.....
 
Znam da je to maksimalna temperatura al' jel ti mozes da shvatis nesto......
Kada sam stavio kuler bez paste video sam da je temperatura oko 55-60 stepeni i odmah sam ugasio komp.......
Smanjio sam napon i vratio klok na default 1.6 GHz.....
Onda temperatura nije prelazila 45 C.....
Komp je bez paste vrlo malo koriscen (svega 2 sata ukupno), tako da ne vidim razlog zasto bi mi se cpu ostetio.......
Zato sam resio da kupim CM TX3 jer sam se licno uverio kod druga.....
Ima intel i5 (znaci 4 jezgra) i sa tim kulerom temperatura mu posle 3 sata u full load-u nije presla 45 stepena......
Ako mu je 45 C bila maksimalna temperatura meni bi trebala da bude manja bar za 3-5 stepena jer je ovaj moj dual core...
Ako se kojim slucajem desi da procesor crkne ( zbog 100%-tnog overclock-a ) kupi cu nov komp sa nekim boljim procesorom......
Ionako ne vidim razloga da imam cpu 5 godina a da ga ne klokujem.....

Heh, pa moras i ti njega da razumes, on ti daje savet jer tako mozes da sprzis procesor vrlo lako, pogotovo sa povecavanjem napona! Zato ja svima govorim kad rade clock, da BEZ DOBROG HLADJENJA, ne povecavaju voltazu procesora, i tada je ne preporucljivo ali opet rizik postoji... Inace, vidi da ne preterujes bas sa clockom, prati temperaturu sad sa novim coolerom, vrati voltazu na normalu i gledaj da izvuces stabilnost pri visokom clocku bez povecavanje iste! Ipak taj procesor je super, steta bi bilo da ga sprzis!
 
Ispravka, apsolutno netacno, ja sam jako puno amd procesora uvek po neki interval vremena furao bez paste i sve je bilo u redu, tako da se nikako ne mogu sloziti sa tobom. Imao sam i dobar kooler, mozda ti to nisi imao pa odatle izvlacis zakljucak. I sad kooler koji sam stavio na 5400+AMD je aluminijumski sa jako velikom povrsinom donjeg dela tela sa debelim dnom i vecom razdaljinom izmedju radijatora. Bas je onako gvodjurija kad ga uzmes u ruke ali sam morao da budzim kacenje za maticnu i uzeo sam dobru termalnu pastu koja je skinula temperaturu za 20 stepeni, znaci nikakvi ultra kuleri ako imas pozamasno alu telo i dobar vent da ga hladi sa dobrom pastom izmedju procesora i aluminijuma da sto pre izvuce toplotu iz procesora i posalje je direktno u sredinu tog hladnjaka koji je u krugu bakarni a ostalo kao sto rekoh ogromna alumincina.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top