Herman Nojbaher

sve je to mlaćenje prazne slame, a u stvari je sasvim normalno sa tvoje strane da ne pišeš o nacistima i fašistima, jer to ruži sliku koju pokušavaš da napraviš o ČETNIČKIM gubitnicima u ww2
 
sve je to mlaćenje prazne slame, a u stvari je sasvim normalno sa tvoje strane da ne pišeš o nacistima i fašistima, jer to ruži sliku koju pokušavaš da napraviš o ČETNIČKIM gubitnicima u ww2
е бре проко, слаба вајда од тебе...чим уозбиљимо дискусију и кренемо конкретно ти бежиш од ње...а може да буде поучно и занимљиво...ај нек ти буде, млаћење празне сламе...али заиста ме интересовало зашто нема "анти нацизам" и "смрт нацизму" код комуниста...ако мислиш да сам вредан одговора, ту сам...
 
Притиснути, средином 1944. године, на свим фронтовима, Немци објективно нису ни били у могућности да одвоје значајнију помоћ за националне покрете на Балкану, чиме се Хитлер првенствено и руководио када је на састанку 22. августа експлицитно одбацио затражено формирање српске националне армије од 50.000 људи, наглашавајући при том да „нема ништа против ‘малих тактичких маневара’ с покретом ДМ“.

Тај став потврдио је и накнадним телеграмом фон Вајксу: „Смеју се употребити искључиво поједине четничке формације које су се и до сада добро показале и то у локално ограниченим и тактички малим потхватима, те под немачком командом и контролом“.

dakle, nemci su praktično i komandovali svojim četničkim slugama ;)

dobro kažeš bratac, odličan izvor iz koga se nesumljivo vidi da su četnici u potpunosti služili naciste kao i fašiste !!!
da si malo razmislio, setio bi se da je taj na kojeg su racunali napunio jedan jendek pored puta , jer je zbog te saradnje kaznjen smrcu :cepanje:
 
„Ђурићеве акције у критичним данима октобра и новембра 1941. у западној Србији и његова каснија настојања да сведе на најмању меру борбу између четника и партизана указује на то да је био посве другачији од већине осталих четничких команданата.

Након преласка постао је заменик начелника Главног штаба НОВЈ у Србији“.

eto još četnika koji su prešli u partizane, zar ne?
hahah pa koji JOS su presli , do sada si ih nabrojao na prste jedne ruke i svaki je napisao po knjigu o svom junackom preletackom cinu :hahaha:
 
kao i obicno, ti vidis nesto sto niko ne vidi, ti odgovaras na pitanja koja sam sebi postavljas, jos se neki put tako i sam sa sobom posvadjas,
zato, jedan dobronameran i besplatan savet,
stvarno je vreme (poslednji trenutak) da sednes u neku hladovinu i pojacas terapiju
jer mlacenje bez ikakvog smisla i reda i ponavljanje glupih postova i zakljucaka ne doprinosi tvojoj psihi ni u jednom segmentu lecenja .
mrznja kojom se vodis ostavila je duboke tragove u hipotalamusu i koliko vidim presla je sa psiholoskog i na fizicki deo tvoga bica.
meni naravno ne smeta , sta vise zabavlja me kad se zamrsis u svoje psotove ali ...stvarno ides ka potpunom nervnom krahu :pop:
 

Back
Top