HERCEG NOVI UKIDA LATINICU

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
Početkom ove sedmice u Herceg Novom počela je zamena postojećih i postavljanje novih tabli turističke signalizacije. Nove table su ispisane ćirilicom i na engleskom jeziku, saopšteno je iz Opštine Herceg Novi, javlja RTCG.

Projektno rešenje je izradila Agencija za izgradnju i razvoj Herceg Novog, a zasniva se na postavljanju turističke signalizacije na značajnim ulaznim pravcima u grad, kao i na mestima pogodnim za pružanje informacija o turističkim lokacijama.

Kako navodi direktor Agencije za izgradnju i razvoj grada Boro Lučić, ovaj projekat će se izvoditi u dve faze. U prvoj fazi biće postavljena 441 tabla, od Sutorine do Kružnog toka u Meljinama i na Luštici, a završetak prve faze predviđa se u toku ove sedmice. U drugoj fazi biće postavljene table od Meljina do Kamenara, i u zaleđu Herceg Novog. U ovoj fazi biće postavljena 281 tabla.

"Turistička signalizacija biće dvojezična, na našem i engleskom jeziku i u skladu sa svim važećim domaćim i međunarodnim propisima", kažu nadležni.
Investitor ovog projekta je Turistička organizacija Herceg Novog, koja je i raspisala tender za javnu nabavku za izradu i postavljanje turističke signalizacije grada.
https://www.kurir.rs/region/crna-go...isticke-signalizacije-nove-ispisane-cirilicom
*****************************************
Шта то би !?
Јес' да је туристичка сигнализација али опет нешто значи. Питање како ће да се снађу
Хрвати, Албанци Босанци,.......па и сами Монтенегрини?


 
У Црној Гори се вазда ћирилицом и писало.

Броз је Роловића због Његошеве капеле и због писма (“и ђед ми је писао ћирилицом и на месец је стигла”) демотирао у амбасадора где би био одговарајућа мета “усташке емиграције” јер је документовао састанке пролећара и бранка јелића.
 
Броз је Роловића због Његошеве капеле и због писма (“и ђед ми је писао ћирилицом и на месец је стигла”) демотирао у амбасадора где би био одговарајућа мета “усташке емиграције” јер је документовао састанке пролећара и бранка јелића.

Занимљив податак.
 
А има ли право власт у ЦГ да стопира такву одлуку града Херцег Новог ?
A зашто би? Приче о угрожености Срба у Црној Гори су будалаштина. На пример, у јулу су Срби у Херцег Новом држали парастос Дражи Михаиловићу.
 
A зашто би? Приче о угрожености Срба у Црној Гори су будалаштина. На пример, у јулу су Срби у Херцег Новом држали парастос Дражи Михаиловићу.

То нема везе са мењањем латиничних натиписа. Да ли нпр. министарство за локалну самоуправу може да нареди Граду Херцег Новом да остави латиничне табле ? Сумњам да ће прохрватска власт у ЦГ то допустити.
 
Epohalno je bitno na kom su pismu table u varošicama veličine Odžaka ili Babušnice u susednim državama ,odma mi i ova omorina napolju manje smeta kad čujem ovako sudbonosne vesti .

ја се залажем за то да у свакој војвођанској варошици у којој живе Маџари, буду табле и на маџарском. и да се Зрењанин преименује у Бечкерек. али се исто тако залажем да табле у Новом буду на ћирилици јер тамо живе Срби, а Србима је писмо ћирилица.
 
ја се залажем за то да у свакој војвођанској варошици у којој живе Маџари, буду табле и на маџарском. и да се Зрењанин преименује у Бечкерек. али се исто тако залажем да табле у Новом буду на ћирилици јер тамо живе Срби, а Србима је писмо ћирилица.
U Vojvodini su već nazivi na madjarskom , do dvehiljaditih je to bila transkripcija sa zvaničnih naziva , a sad su im vratili na madjarskom stare nazive iz vremena AU , pa imamo smešnu situaciju da je recimo na srpskom Novi Kneževac ,a na madjarskom Turska Kanjiža , ili recimo Ostojićevo je Tisa sent Mikloš ,a ima još tih primera gde nazivi nemaju veze jedni sa drugim . :lol:
Al dobro to je bogatsvo različitosti , meni ne smeta .
 
U Vojvodini su već nazivi na madjarskom , do dvehiljaditih je to bila transkripcija sa zvaničnih naziva , a sad su im vratili na madjarskom stare nazive iz vremena AU , pa imamo smešnu situaciju da je recimo na srpskom Novi Kneževac ,a na madjarskom Turska Kanjiža , ili recimo Ostojićevo je Tisa sent Mikloš ,a ima još tih primera gde nazivi nemaju veze jedni sa drugim . :lol:
Al dobro to je bogatsvo različitosti , meni ne smeta .

знам. и мени не да не смета, већ ми се свиђа. јер тако и треба да буде.
 

Back
Top