Harry Potter Fan Club

  • Začetnik teme Harijeva sestra
  • Datum pokretanja
Galathilien:
Blago tebi! Ja sam se danas vratila iz skole i videla sta su uradili, a nisu me prethodno ni konsultovali :evil:
Imala sam toliko slika, tekstova, pesama, i sta ja znam jos cega. I sve nestalo :evil: :evil: :evil:
Ali nema veze. Vraticu ja sve to.

Ma opusteno!Ja sam imala 400 i nesto virusa i on mi je sve izbrisao bukvalno sve pa evo sad sam ziva i zdrava.
 
Elishabeth:
Galathilien:
Blago tebi! Ja sam se danas vratila iz skole i videla sta su uradili, a nisu me prethodno ni konsultovali :evil:
Imala sam toliko slika, tekstova, pesama, i sta ja znam jos cega. I sve nestalo :evil: :evil: :evil:
Ali nema veze. Vraticu ja sve to.

Ma opusteno!Ja sam imala 400 i nesto virusa i on mi je sve izbrisao bukvalno sve pa evo sad sam ziva i zdrava.

Ma i to sto kazes...
 
Ediju je bilo lepo kao nikada u zivotu. Sve brige je zaboravio, u glavi mu je samo bila Liz. Drzao ju je sigurno, bila je njegova, bila je to njegova Liz. Vreme je islo tako sporo da je Edi mislio da ce ovo trajati do vecnosti, sto njemu naravno, nije smetalo. Prislonio ju je jace k' sebi, mogao je da seti njene otkucaje srca na svojim grudima, mogao je da oseti njen dah na licu. Oci su joj sijale nevidjenim sjajem i bacale su Edija u neku vrstu transa. Pao je pod tim pogledaom, nije vise mogao to da drzi u sebi.
- Znas Liz... Ovo mi je najlepse vece u mom zivotu - poce Edi.
- Stvarno? - .
- Da. Ti si tu i ne zelim sad da te izgubim - .
- Na sta ciljas Edi? - Liz se pravila da ne shvata.
- Ja te volim - odgovori Edi bez dileme.
- Ma, znam, cuti i igraj - rece Liz ne delujuci ni malo iznenadjeno.
Edi nije imao nameru da se protivi ovoj naredbi. Bilo je predivno, bas kao MAGIJA.
 
Sunce je polako zalazilo. Eldorijan, Eleonor i Valandil sedeli su u biblioteci sa Aredelom listajuci po spisima i ostalim knjigama. Zbog bala koji se odrzavao te veceri, biblioteka je bila potpuno prazna, sto ih je pomalo i radovalo. Pretrazivali su knjigu za knjigom, ali nista nisu mogli da nadju. Vec su polako poceli da gube zivce.
-Ovo nema svrhe.- Aredela je zavapila zatvarajuci poslednju knjigu sa gomile koju je donela. -Mozda kada bi nasli neke patuljacke spise. Cula sam da oni jos obitavaju na ovom svetu, i da je loza Aragornova bila u velikom prijateljstvu sa njima, kao i sa vilenjacima.-
Eleonora je naculila usi na ovu konstataciju. U sobi je drzala jedini primerak patuljackih spisa u biblioteci, koji je nasla u poslednjoj polici, skriven od svih ostalih. Ustala je polako.
-Odmah se vracam- samo je progovorila i izjurila iz sobe
-Sta bi?- Aredela se zacudila
Valandil i Eldorijan su samo slegnuli ramenima ne shvatajuci sta se desava
Posle desetak minuta, Aredela se nasla u biblioteci, crvena od trcanja, i drzala je povecu knjigu u ruci.
-Sta je to?- Eldorijan je odmah upitao
-Ovo su patuljacki spisi koje sam nasla, jos pre nedelju dana. Ima i tekstova na vilenjackom, i pokusavala sam da ih prevedem, cisto radi vezbe. Ali u poslednje vreme nisam imala mnogo vremena, tako da sam ostavila knjigu u stranu da je proucavam za novogodisnje praznike...- odgovorila je dok je stavljala knjigu na sto
Aredela je uzela knjigu okrenuvsi prvu stranu. Svi su napeto posmatrali izraz njenog lica. Tu je bila zacudjenost. Na kraju je uzdahnula, i nakon nekoliko okrenutih stranica, zatvorila je knjigu i pogledala ih napeto. Najzad je progovorila.
-Valandile, idi pozovi Manandila. Ovo je napisano na starom patuljackom, koji ja na zalost ne poznajem toliko dobro, ali ako sam u pravu, ovo nam je trag. Ovde ima i nekih delova napisanih na vilenjackom, ocigledno od strane patuljacke ruke, ali to nije ni vazno. Ko god da je pisao ovo, vilin je prijatelj. Samo kazi Manandilu da pozuri.-
Valandil je ustao i otrcao. Vratio se kroz 15-ak minuta pracen Eldorijanovim bratom.
-Valandil mi je rekao da ste nasli nesto. STa je u pitanju?-Manandil je odmah poceo sa vrata
-Cekaj. Sedi prvo, smiri se. Mozda nije nista, ali mozda i jeste. Nisam sigurna. ne mogu sve da protumacim. Moraces ti da pripomognes. Koliko se secam, u prvom razdoblju ziveo si jedno vreme sa patuljcima i ucili su te svojim vestinama. Hvalio si se kako znas patuljacki, pa sada lepo izvoli.- Aredela se nasmejala pruzajuci mu knjigu
On je samo kiselo odgovorio smeskom i otvorio prvu stranu. Citao je polako prateci tekst vrhovima kaziprsta. Uskoro mu se lice razvedravalo. Ocigledno da je nasao neki trag. Ostali su ga posmatrali napeto. Mogli su da oslusnu tisinu koja se tesko spustila na njih. Nervoza je rasla.

Dobro, nastavicu drugi put. Za sada ovoliko od mene... Mada, kada bolje razmislim, Galathilien bi mogla da nastavi... Cujemo se.
E da, zasto li nema swan... Ona bi trebala da uzme Aredelin lik, a pitacu tiriona kada se vrati da uzme Manandilov lik.
Dobro, odo ja sada. pozzzz ;)
 
Tolkien Cult:
Feanor the elf king:
Sunce je polako zalazilo. Eldorijan, Eleonor i Valandil sedeli su u biblioteci sa Aredelom listajuci po spisima i ostalim knjigama. Zbog bala koji se odrzavao te veceri, biblioteka je bila potpuno prazna, sto ih je pomalo i radovalo. Pretrazivali su knjigu za knjigom, ali nista nisu mogli da nadju. Vec su polako poceli da gube zivce.
-Ovo nema svrhe.- Aredela je zavapila zatvarajuci poslednju knjigu sa gomile koju je donela. -Mozda kada bi nasli neke patuljacke spise. Cula sam da oni jos obitavaju na ovom svetu, i da je loza Aragornova bila u velikom prijateljstvu sa njima, kao i sa vilenjacima.-
Eleonora je naculila usi na ovu konstataciju. U sobi je drzala jedini primerak patuljackih spisa u biblioteci, koji je nasla u poslednjoj polici, skriven od svih ostalih. Ustala je polako.
-Odmah se vracam- samo je progovorila i izjurila iz sobe
-Sta bi?- Aredela se zacudila
Valandil i Eldorijan su samo slegnuli ramenima ne shvatajuci sta se desava
Posle desetak minuta, Aredela se nasla u biblioteci, crvena od trcanja, i drzala je povecu knjigu u ruci.
-Sta je to?- Eldorijan je odmah upitao
-Ovo su patuljacki spisi koje sam nasla, jos pre nedelju dana. Ima i tekstova na vilenjackom, i pokusavala sam da ih prevedem, cisto radi vezbe. Ali u poslednje vreme nisam imala mnogo vremena, tako da sam ostavila knjigu u stranu da je proucavam za novogodisnje praznike...- odgovorila je dok je stavljala knjigu na sto
Aredela je uzela knjigu okrenuvsi prvu stranu. Svi su napeto posmatrali izraz njenog lica. Tu je bila zacudjenost. Na kraju je uzdahnula, i nakon nekoliko okrenutih stranica, zatvorila je knjigu i pogledala ih napeto. Najzad je progovorila.
-Valandile, idi pozovi Manandila. Ovo je napisano na starom patuljackom, koji ja na zalost ne poznajem toliko dobro, ali ako sam u pravu, ovo nam je trag. Ovde ima i nekih delova napisanih na vilenjackom, ocigledno od strane patuljacke ruke, ali to nije ni vazno. Ko god da je pisao ovo, vilin je prijatelj. Samo kazi Manandilu da pozuri.-
Valandil je ustao i otrcao. Vratio se kroz 15-ak minuta pracen Eldorijanovim bratom.
-Valandil mi je rekao da ste nasli nesto. STa je u pitanju?-Manandil je odmah poceo sa vrata
-Cekaj. Sedi prvo, smiri se. Mozda nije nista, ali mozda i jeste. Nisam sigurna. ne mogu sve da protumacim. Moraces ti da pripomognes. Koliko se secam, u prvom razdoblju ziveo si jedno vreme sa patuljcima i ucili su te svojim vestinama. Hvalio si se kako znas patuljacki, pa sada lepo izvoli.- Aredela se nasmejala pruzajuci mu knjigu
On je samo kiselo odgovorio smeskom i otvorio prvu stranu. Citao je polako prateci tekst vrhovima kaziprsta. Uskoro mu se lice razvedravalo. Ocigledno da je nasao neki trag. Ostali su ga posmatrali napeto. Mogli su da oslusnu tisinu koja se tesko spustila na njih. Nervoza je rasla.

Dobro, nastavicu drugi put. Za sada ovoliko od mene... Mada, kada bolje razmislim, Galathilien bi mogla da nastavi... Cujemo se.
E da, zasto li nema swan... Ona bi trebala da uzme Aredelin lik, a pitacu tiriona kada se vrati da uzme Manandilov lik.
Dobro, odo ja sada. pozzzz ;)

Kakvo je bre ovo Tolkinohuljenje. Sta je bre ovo! Jos na HP-u. E bre, gde je respect, ovde?

izvini ali mi imamo razvijenu bricu vec unapred o mesanju svetova tako da se tu ne radi o nikakvom postovanju.Uostalom smor je da pisemo samo o Voldemoru i spasavanju carobnjaka od strane Harijja ili u ovom slucaju nekog drugog!I uostalom zasto se ja tebi pravdam ovo je nas rp i radicemo sta hocemo sa njim!
 
Odjednom pesma se zavrsila.Edi i Liz su bili kao u transu.Nastavili su par sekundi da plesu sve dok ih ostali oko njih nisu poceli cudno posmatrati.Liz se naglo odmakla i rekla-Edi…..Hvala ti za ples.I znas i ja……..-nije mogla nista da izgovori.Htela je ali reci nisu izlazile iz usta.Poljubila ga je u obraz,zahvalila mu se jos jednom i otisla.Ediju je bilo to malo cudno.Mislio je da nije nesto pogresno rekao.Ali Liz je vec nestala u guzvi.-Ket gde si….-Pomislila je u sebi.Izasla je iz sale i krenula da se seta dvorcem razmisljajuci o Ediju,o plesu,o tome sto joj je rekao da je voli.Ali ona je to oduvek znala na neki nacin,samo je zelela da joj on to kaze.U tom trenutku ugledala je Ket kako sedi na pokretnim stepenicama.-Ket!Sta radis ovde?I to na ovim pokretnim stepenicama.Mozes pasti!
-Ma ni to vise nije bitno!-Rekla je Ket tiho.
-Ket sta je bilo?Ti places?!Ket reci mi!- Ket je samo ustala , okrenula se i pognute glave otisla u pravcu dnevnog boravka . Usla je u sobu , legla na krevet i zabila glavu o jastuk , nije joj bilo jasno kako to da neko ko joj je naneo toliko bola ,a koga ona toliko voli a resila je da preboli sada se nalazi u Hogwordsu . Nije shvatala sta Mett trazi u Velikoj sali i zasto je dosao . Posle minut Liz je necujno usla u sobu , culi su se samo Ketini priguseni jecaji , Liz je prisla krevetu i pomilovala Ket po kosi .
- Ket , sestrice moja reci tvojoj Liz sta se desilo – Ket je polako podigla glavu pogledala Liz a onda je cvrsto zagrlila .
- Liz ……… Mett je ovde , ja stvarno ne znam sta on trazi u Hogwordsu , Liz vec mi je slomio srce. Ne zelim da se to desi ponovo jos ga nisam zaboravila – Zatim je ponovo briznula u plac . Liz nije znala kako da je utesi , Metta uopste nije poznavala ali ga je vec zamrzela jer nije mogla da podnese da gleda kako Ket place.
- Nemoj Ket molim te , nemoj da places , nemoj seko , nije vredan – Ket se polako umiraila , pogledala se u ogledalo , obrisala suze i rekla :
- Idemo Liz bal nije gotov , a on nije zasluzio nijednu moju suzu – Razvukla je usta u grimasu koja je podsecala na osmeh ali to je bilo sve sto je mogla da ucini tog trenutka . Liz ju je uhvatila za ruku i kroz nekoliko minuta ponovo su se nasle u velikoj sali . Pomesale su se sa masom a onda je Liz ugledala Edija kako prica se nekim momkom . Prisla ima je sa namerom da se upozna :
- Cao Edi ko je to sa tobom ? –
- Oh ….. Liz …ovaj ovo je Mett – Liz je srdacno pruzila ruku .
- Drago mi je sto smo se upoznali , kako da te ranije nisam videla? –
- Ja sam dosao iz druge skole , preselio sam se i sada zivim u Londonu , u Revenklu sam i Edi je prvi koga sam upoznao – Liz je shvatila pred kim stoji , pred onim koji je slomio Ketino srce . Ket je upravo dosetala i ustinula Liz za ruku pricemu se ona naglo trgla.-Matt drago mi je sto smo se upoznali.Idemo mi sada.-Liz je povukla Ket i odvukla je u guzvu kako ih ne bi primetili.-Ket to je bio Matt!
-Da Liz!Napokon si shvatila!Sta si to pricala sa njim?
-Samo nas je Edi upoznao.Nista vise.Daj Ket treba da te vidi srecnu.Mora da ti zavidi.
-Jao……Liz stavljas me na muke veruj mi.
-Ma daj sutra ga neces ni primecivati.Idemo do njega da mu se javis,nabaci osmeh i budi srecna.Ili se bar pravi da si srecna.-Liz joj je namignula i povukla je za sobom.Dosli su do Edija medjutim Matt nije bio tamo.-Edi gde je Matt?
-Otkud ja znam.Samo je otisao.Zasto?-Ediju je bilo sve veoma cudno i pomalo je postao sumnjicav.
-Ma onako.Treba mi nesto.Idemo mi Edi na spavanje.Laku noc!-Liz i Ket su ga poljubile u obraz i otisle.
-Ej vas dve imamo sutra zajedno cas.Herbiologiju!
-Molim?Divno!-Uzviknula je Liz dok je Ket pobledela.
-Jao Liz sta da radim?
-Ma daj bice sve u redu.Nemoj ga ni primecivati.Okej?
-Bas si super drugarica!-Liz i Ket su krenule i usput su naisle na Lisu i Vik koje su se najverovatnije vracale u kulu.-Idete li na spavanje?-Upitala je Ket.
-Da,vi?Kako ste provele vece?-Upitala je Vik sanjivo.
-Pa nije lose,zar ne Ket?-Rekla je Liz namignuvsi joj.
-Da!Bilo je fino!-Sve cetiri su se uputile ka Grifindorskoj kuli jer ih je sutra cekao dug dan.

Pozdrav svima , Inf ako hoces pisi nastavak ili bilo ko drugi
 
osvanulo je jutro i Vik probudila , pogledala ja krevet pored svog i primjetila Lisu kako place.
"zasto places,sta je bilo?"-brizno ju je upitala.
"mojjja tetttka je u sent mungu,zakacila ju je avada kedavra cin,nije ju pogodila,ali je lose.
"oh,pa Lisa,stvarno mi je zao,ne znam sta da kazem.-i stvarno nije znala sta da kaze.
"da li si pitala direktora da te pusti da odes da je posjetis?" upita Vik
"oh,ja..... pa.... ne znam bas...... "-nastavi Lisa.-
ne bih da propustim sutrasnju utakmicu kvidica,je ne mozete igrati bez cuvara.ma pitacu ga da me danas pusti,vraticu se veceras..,samo da joj bude bolje... rece Lisa ocajno.dobro,idem onda odmah. rece LIsa i iskoci iz kreveta,navuce odoru i pojuri k izlazu iz spavaonice.Ket je vec bila ,a po suskanju ostalih pokrivaca Viktorija zakljuci da su i ostale djevojke budne.

eto malo od mene!!!! :lol: :wink:
 
ljudi konacno!evo mene!koliko sam primetila temu odrzavaju samo Inf.,Liz,voodo,Soffy i Joxi(welcome mislim da ti nisam pozelela dobrodoslicu,super si se uklopila svaka cast!)
e ljudi ajde me ubacite malo u pricu ako vam nije tesko jer stvarno trenutno sam bez ideje a pise mi se rp. a nisam u toku vec odavno jbg.btw sta ima novo kod vas?
love ya
Tixi
 
Liz je ustala jako rano kako bih se pripremila za predstojecu utakmicu.Usput je srela Amandu koja je nesto duboko razmisljala sudeci po njenoj faci.-Haj Amanda!O cemu razmisljas toliko?O nekom decku?-Osmehnula se Liz.
-Ma ne.Nego.....Znas Lisa.....Ona ima neki problem.Cula sam...-U tom trenutku prosla je Lisa vrlo uplakana.-Lisa!Lisa stani!-Vikala je Amanda za njom.-Lisa se blago okrenula spustivsi pogled.-Lisa sta je bilo?
-Ma nista…..Tetka znate……Culi ste sigurno……
-Avada kedavra cin?-Upitala je Amanda.
-Da….Znate najverovatnije necu biti tu u skoli danas.Recite nastavnicima…..Ma znace oni………-Lisa je tiho briznula u plac.
-Sve ce biti u redu Lis.Ne brini se!-Pokusala je Liz da je utesi.
-Da!Idi sada i ne brini za casove.-Liz i Amanda su je zagrlile i onda otisle ka Grifindorskoj kuli.-Znas Amanda….I Ketinu tetku i sestru je zakacila ta ista cin.-Rekla je Liz sumnjivo.
-Stvarno?Bas cudno.-Amanda i Liz su usle u dnevni boravak i ugledale Ket koja se nervozno setkalau krug.-Ket?Muci li te nesto?-Upitala je Amanda.
-Molim?Ne…..Ovaj moram da idem do tetke i sestre u bolnicu…..Cula sam da im se stanje pogorsalo.
-Stvarno?Ma idi slobodno.Ako hoces pozuri jer i Lisa sad ide pa mozete zajedno.-rekla je Liz.
-Da….Pa idem ja……Recite nastavnicima da sam……
-Da,da!Nemas brige!-rekla je Amanda.
-Ej ne zaboravi!Danas imamo zadnji cas sa Revenklom!Herbiologiju!-Viknula je Liz.
-Znam!-Rekla je Ket namignuvsi.
-E znas Amanda……Mogle bih da odemo po Vik pa pravac na dorucak.Sta kazes?-Upitala je Liz.
-Da!Hajdemo!-rekla je Amanda i obe su se uputile da pronadju Viktoriju………

Toliko od mene.Nista posebno.Puno pozdrava od Liz
 
Edi nije mogao da spava celu noc. Kroz glavu su mu prolazila mnoga pitanja na koje nije imao odgovore i non-stop je milsio na Liz. Nije imao pojma zasto je onako otisla i sto opet nije plesala sa njim kad je dosla. Sta joj je znacilo ono "znam", otkud je ona znala da je on voli? Razmisljanje je drzalo njegov mozak zauzetim i nikako nije mogao da zaspi. Ipak, noc je za Edija prilicno brzo prosla, s' obzirom da je bio budan.
Velika sala je bila prazna. Bio je prvi koji je sisao na dorucak po ko zna koji put ove godine. Glava ga je bolela, oci su ga pekle i jedva ih je drzao otvorene. Umor je poceo da ga savladjuje. Iako mu je nekoliko ucenika reklo da uzasno izgleda i da treba da ode da da se naspava, Edi je ostao u Velikoj sali cekajuci da vidi Liz. Samo je to hteo u tom trenutku, nista vise, samo da je vidi.
Liz, Amanda i Vik su zajedno dosle na dorucak. Bile su duboko zadubljene u neki razgovor i po prvi put Liz nije okrenula glavu ka njemu dok je ulazila. Edi nije znao sta je po sredi, ali video ju je, to je bilo glavno i to mu je koliko-toliko popravilo raspolozenje, te je otisao na prvi cas Odbrane od mracnih vestina. Bio je odsutan ceo cas i zaradio je kaznenu nastavu. Ta tradicija se nastavila i kroz naredne casove, te je stoga je zaradio kaznenu nastavnu i kod Flitvika i MekGonagalove. Sav natmuren posle prepbrazavanja Edi se uputi ka Herbologiji, koju su imali zajedno sa Grifindorcima. Ipak na pocetku casa njega nije bilo tamo. Naime, Edi je otisao do bolnickog krila i pozalio se na bol u grudima, koji ustvarni nije ni postoja, sto je madam Pomfri i znala, ali je videla po njegovom izgledau da mu treba odmor i dala mu je dozvolu da odsustvuje sa casa.
Edi je vec duze vreme sedeo na ivici Zabranjene opet razmisljajuci, trazeci odgovore i postavljajuci nova pitanja od kojih ga je jedno bas proganjalo "Da li je uopste primetila da nije na Hearbologiji?" Liz mu je bila toliko bitna u zivotu, a ona to ocigledno nije shvatala. Sedeo je tamo sam vec duze vreme, pogled mu je polako bledeo i postajao bezzvivotan. Imao je osecaj da truli, ali taj osecaj nije bio izgovor da se ne pojavi na prvoj, od tri kaznene nastave danas. Flitvik je bio vise nego voljan da mu pokaze odbijajucu cin i pritom je toliko Edija smorio predavanjem da je on umalo zaspao. Da mu Edi nije rekao da ima drugu kaznenu nastavu Flitvik bi mu pricao o odbijajucoj cini sve dok ovaj ne bi to naucio napamet.
Ipak je zazalio sto je rekao da ima drugu kaznenu nastavu. MekGonagalova je bila skroz nervozna zbog predstojece utakmice Grifindora. Igrali su protiv Sliterina i ovo joj je bila vrlo vazna utakmica, naravno jos nije zaboravila da je Edi spasao njihovog tragaca u prethodnoj utakmici, ste je imala malo milostio prema njemu i pustila ga malo ranije.
Do pocetka utakmice ostalo je jos pola sata, a on je mora na jos jednu kaznenu nastavu. Longbotom ga je terao da sve ponavlja za njim te je naucio predavanje o grindlima napamet i bio je slobodan.
Kaznena nastava je donekle uspela da mu odvuce misli na drugu stranu, ali su se misli posle zavrsetka opet vratle tamo gde im je mesto. Krenuo je polako ka Revenklovskoj kuli, razmisljajuci i ne primecujuci svet oko sebe, aonda neko nalete na njega i udari ga.
- Jaoj, izvini Edi - bila je to Liz koja je izgledala krajnje srecno jer je Grifindor pobedio, a ona je odigrala najbolju utakmicu u zivotu.
- Ma nista - odvrati Edi i okrete glavu na drugu stranu.
Liz ga uhvati za ruku osecajuci da nesto nije u redu - Sta je bilo?
- Sta je bilo? Sta je bilo? - Edi duboko udahnu - Samo me ostavi na miru, OK? Samo me pusti da zivim. Izadji iz mog zivota, iz mojih misli, zaboravi me, u redu? - sa ovim recima Edi se okrete i krete ka vratima Ulazne dvorane.
- Edi! - povka Liz i on se okrete - Malopre si isao na drugu stranu.
- ZNAM - razdra se pespotrebno Edi, a onda shvativsi sta je uraido oci mu se napunise suzama.
Nije mogao da izdrzi da ga ona vidi kako place, uvek je izigravao nekog snaznog tipa pored nje te se on okrete i izlete iz dvorane...

evo i mog rp-a, nadam se da vam se svidja
 
evo malo vesti
Dobby je na 8. mestu liste najvilenjaka svih vremena
evo liste

1. Ernie, the Keebler elf -- Fudge Stripes Shortbread. Best. Cookie. Ever.

2. Magic Elf -- New York-based instrumental trio that's been around since '83. Specialty is "hard-core rock fusion." Latest CD is "Heavy Meddle."

3. Hermie, the elf who would be a dentist -- You've got to admire the little guy. Stood up to the tyrannical Head Elf and pursued his dream while turning classic "Rudolf the Red-Nosed Reindeer" into a buddy road-trip movie.

4. Legolas, "Lord of the Rings" film trilogy -- Those eyes, those pointy ears, that silken blonde hair. Never a sexier elf than Orlando Bloom.

5. Will Ferrell in "Elf" -- Not elvish by birth, but certainly in spirit. Unforgettable moment: putting that shoddy department-store Santa in his place -- "You sit on a THRONE OF LIES!"

6. David Sedaris, Macy's department store elf in "SantaLand Diaries" -- "I've met elves from all walks of life. Most of them are show business people, actors and dancers, but a surprising number of them held real jobs at advertising agencies and brokerage firms before the recession hit. Bless their hearts, these people never imagined there was a velvet costume waiting in their future. They're the really bitter elves."

7. Ireth Tulcakelume -- This is my Elf name, according to the Elvish Name Generator, found on the Internet at www.chriswetherell.com/elf/. I also have a Hobbit name, but just call me Ireth.

8. Dobby, the house elf from the Harry Potter books -- Speaks somewhat annoyingly in the third person. Long-lost CGI brother of Gollum.

9. ELPH camera line by Canon -- Sleek little point-and-shoots, but film just seems SO last century.

10. Sleeping, cozy elves in Tim Burton's "The Nightmare Before Christmas" -- Jack Skellington creeps in on their dreaming little selves during the big Christmas Town number, and they're just SO DARN CUTE!
 

Back
Top