Hanioti ili Neos Marmaras?

koliko je Asprovalta udaljena od granice?da li ima jos neko mesto da nije mnogo daleko od granice cisto zbog voznje kolima(mislim da je dobro i za kupanje i za provod).Bili smo proslog leta u Haniotiju ,lepo je voda cista ali niko ne pise kako je posle pozara,da li dosta zelenila izgorelo?
 
Mi smo upravo danas rezervisali letovanje u Neos Marmarasu po treći put. Zaredom. Mislim da to dovoljno govori!
Sam gradić je prilično živ u večernjim satima. Tokom dana svi se razbeže po plažama. U samom NM postoje dve dobre plaže. Na obe ima zelenila i kafića, jedna je peščana, a druga šljunkovita. Ali pravi ugođaj nastaje kada se malo mrdneš van NM. Najpre Lagomandra, pa Spahtija, Elia, Karidi, Vurvuru, Portokali. Pa južno Kalamitsi, plaže blizu Sartija i naravno mnogo lepih uvalica oko Porto Carasa, koje ćemo ove godine malo više istražiti.
Na svim plažama, voda je toliko čista, da bi mogla da se pije, samo da nije slana. :!: Nema ježeva, nema meduza i voda nije hladna.
Kome je do pravog provoda može da stigne do Soluna za nekih sat, sat i po, zavisi koji prevoz je u pitanju. :D
Prošle godine smo obišli i Kasandru (Hanioti, Pefkohori...). Nismo se zadržavali, ali nismo ni imali želje. Sve kuće su u nizu, sve izgleda lepo ali pomalo veštački. Jedina svetla tačka (po nama) na ovom prstu je plaža Posidi (dugački peščani jezik).

Dakle da se vratimo mi na NM.
Pijaca u NM radi subotom. Mogu se kupiti božanstvene masline, grožđe 1eur :-D :-D :-D
Pre ulaska u Nikiti iz pravca NM sa desne strane se nalazi diskont LIDL. 6 mega sladoleda sa čokoladnim prelivom i sečenim bademom u lepoj kutiji košta 2,40eur. Ko želi nešto konkretnije npr. odličan ementaler oko 5eur kg. Odlični mesni narezak, sečene salame u vakum pakovanju i mnogo drugih đakonija za manje para nego kod nas, a o kvalitetu da se ne priča. Mleko i posebno jogurt su dosta skupi.

Ko želi da doživi Sitoniju u punom sjaju trebalo bi da ima auto!!!
 
pa najbolji je neos m. na sitoniji......al sad...zamislite balkansku ulicu, tako strmu....herceg novi 70% nagib gore-dole......ako volite uzbrdice, eto pravog mesta.....vrlo je bitno da budete smešteni blizu pbale...pogotovu oni koji imaju klince..........samo mesto je lepo, više plaža i uvala, nije dosadno i dobar je noćni život...
 
Kakva je trenutna situacija u Haniotiju i Pefkohoriju, obzirom na proslogodisnji pozar?
Pre 6 godina sam letovao u Haniotiju i bio odusevljen, sada sam cuo da klima nije onakva kakva je bila nekada...
Da li je bio neko skoro i kakva su iskustva?
 
Posle puno problema i promena aranzmana zbog nemogucnosti putovanja u Grcku preko beogradskih agencija, a sa polaskom iz Nisa odlucio sam se za vilu Hermes u Haniotiju sredinom jula. Tako da me zanima da li je neko boravio u vili Hermes u Haniotiju? Ako jeste neka ostavi svoja zapazanja za vilu, a i Hanioti uopste.
Hvala i pozdrav, pa se mozda sretnemo tamo :)
 
Hanioti je malo mestasce, ali jako lepo i cisto i meni se jako svidelo. Plaza je pescana i cista. U Hermesu nisam bila, ali moja tetka ide svake godine tamo i znajuci nju kakva je, hotel mora da je dobar :) Spolja fino izgleda, lokacija mu je odlicna, nalazi se na trgu Haniotija, a do plaze se samo spustis jednom ulicicom...Lepo se provedi...
 
Ren:
Kakva je trenutna situacija u Haniotiju i Pefkohoriju, obzirom na proslogodisnji pozar?
Pre 6 godina sam letovao u Haniotiju i bio odusevljen, sada sam cuo da klima nije onakva kakva je bila nekada...
Da li je bio neko skoro i kakva su iskustva?
mi smo proslog septembra bili u pefkohoriju i samo su na plazi jos bili ostaci paljevina,po mestu se nije primecivalo nista,inace juna idemo u hanioti
 
Idem u avgustu u Hanioti sa drugaricama.da li je neko cuo za vilu fanis i kakva su iskustva da li je nesto pristojno??nalazi se preko puta kineskog restorana???jel neklo uopste zna gde je to...i ima li bilo kakvog nocnog zivota u haniotiju ili ne???unapred zahvalna :)
 
Takodje idem sa porodicom u istu vilu,mislim da je blizu mora -kako je meni receno u agenciji.
U Haniotiju je OK, mislim da je i za vas mlade zabavno, blizu je i Pefkohori i tamo su se moje koleginice odlicno provele proslog leta. Molim te da mi kazes preko koje agencije ides.I da li imas neke informacije jos o vili.
 
Idemo sa Atlantikom,nesto ne daju informacije o vili zato se i brinem...jeste u centru i ima tavernu u prizemlju(toliko sam uspela na slici da vidim)al ne znam kakvi su apartmani.....samo da nisu mnogo skuceni...ako ti saznas nesto molim te obavesti me...da li ste bili pre u haniotiju ili ste samo culi...mi smo bile u pefkohoriju vise puta al za Hanioti ne znam..
 
kolachich:
Cao Sabra, da li si saznala neshto vishe o vila vergini posto i ja idem tamo preko iste agencije...I je l' znash mozda kakav je nocni zivot ja sam chula da je u Kalitei dobar i da to nije bash daleko od haniotia u kom periodu idesh??!! Pozdrav

Po meni je vila Vergina na super poziciji. Nije u samom centru, ali je blizu, a jedna staza vodi do plaze koja je 30tak metara udaljena. To je mirniji deo plaze.
Najbolja stvar je sto je 100-200m odatle privatna plaza Molos, koja je najepsi deo Haniotija! Tj. potpuno odudara od tog fazona. Sredjena kao na nekom tropskom ostrvu, ogroman prelep beach bar sa super muzikom. Plaza siroka sa slamnatim suncobranima i lezaljkama sa velikim razmakom...
Dovoljno je da platis pice i lezaljke su tvoje ceo dan...
 
Paradizo plaza je bezveze, barem se nama nije dopala.
mapafz8.png

Putnice,

U kom smislu "bezveze"?
 
Plaza je nekako bila pola sljunak pola pesak, nekako neuredjena, prljava...ali to je bilo pre 10 godina. Mozda su je sredili do sad. Uglavnom nije mogla da se poredi sa gradskom koja je divna pescana, sa obiljem hladovine....Ali ukusi se razlikuju, tako da je sve to relativno.
Ali po meni je definitivno lep taj deo grada blizu Paradizo plaze, bas je mirno i super za porodicne ljude. Jedino sto mora kolima da se ide do gradske plaze ali nama to nije bio problem. Ako hocete da budete blize gradskoj plazi, tamo je smestaj vise u brdu....mi smo stalno isli po ravnom delu, tako da uzbrdice nismo ni osetili.

Evo i linka vile Kalina u kojoj smo boravili, tad je bila vrlo cista i lepa, sasvim skromna i na prelepom mestu, blizu kuce 11 na mapi.

http://www.viptravel.co.yu/leto_2008/slike/Neos Marmaras - Kalina/VilaKalina.htm
 

Back
Top