Hakeri Srbije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
sunrise:
kako si samo ovo lepo napisaoooooooooo!!!
retko kad citam dugacke postove od pocetka do kraja, ali ovaj jesam. 8)
e bash mi bilo simpa da prochitam... 8)

Hvala, hvala...

timmy:
Sada se npr preko iMesha i sl. programa sve da skinuti,od muzike do najnovijih filmova.Posto je sve to pirat,zasto se uopste to dozvoljava posto je piratstvo zabranjeno.

Piratstvo jeste zabranjeno, ali privatna razmena fajlova nije... Dok je Napster postojao, ladno su ga ugasili, jer su se fajlovi drzali na njihovim serverima... Sad sa P2P softverom koji ide preko Gnutella1/2, eDonkey i slicnih mreza, nema teorije da se dodje u konflikt sa zakonom, jer svacija masina postaje server sama za sebe, i nigde se ne cuvaju podaci o tome ko je sve na mrezi... A samim tim, cak i kad bi se doneo zakon o P2P mrezama, morali bi da uhapse milione ljudi sirom planete... A onda bi krenulo i prisluskivanje email-ova (jer ja mogu da ti posaljem taj isti fajl i preko email-a) i ostalih stvari... I generalno, bio bi atak na privatnost, a do javnost ne bi dozvolila, i takav zakon ne bi prosao...

Tako da P2P sharing (koji moze imati i korisnih strana, mada se one retko kad pimenjuju) se svodi na moralnost... Ili ces se baviti piraterijom, ili ne... Izbor je na tebi...

Poz.

P.S. Nemojte da quote-ujete dugacke postove poput mog, jer to ukvari koncept strane... Ako citirate, citirajte samo prvih par recenica da se zna na koji se post odnosi, pa neka oni koje interesuje taj post, odu navise i procitaju... Obrisao sam quote-ove umesto vas...
 
za leku....nisam dosao ovde da se svadjam zato molim te nemoj da mi pricas price,posto ocigledno ne znas o cemu pricas.kakva bre takmicenja budalo,ako mislis na war igre vecina su strane i tu tisam sebe testiras ne gleda te niko jer svako vec ko ima neku grupu ne zeli vise nikog,sve u svemu molim te da mi se vise ne obracas ako nemas nesto pametno da kazes,a za incognita,bez uvrede brate,jeste da lepo zvucis ali seres do jaja e,nasmejao si me bruka!
aj pozdrav
 
opet za leku...do jaja je ono sto si napisao/la za net kafe,udji onako ne fency obucen,okreni se ledjima..hahahaha,pa sve svoje hakerske alate ponesi na cd-u....haha,pametno.....koji si ti degenerik e,zasto se gubis?jos sta sam provalio ovde je da svi znaju sta su hakeri i sta to oni rade i tako to sve ali niko ne zna nista o tome kako.ne kapiram zasto pokusavate da pametujete(odnosi se samo na one koji su pametovali npr.leka,ingocnito...)

poz
 
hm...odakle da pocnem...

-Evo ga jos jedan od ljudi koji bi da se napushavaju sve redom,barem se registruj da imas stalan nick.

dza:
kakva bre takmicenja budalo,ako mislis na war igre vecina su strane i tu tisam sebe testiras ne gleda te niko jer svako vec ko ima neku grupu ne zeli vise nikog

-Obidji sajt koje crackerske grupe pa ces videti o cemu pricam.Ali bojim se da ne znas engleski,niste jos ucili u skoli... :D ...izvinjavam se,izletelo mi.
Pa sto bi ti da kontaktiras tzv. "crnu nogu" pardon "ruku",da igrate karte?

dza:
opet za leku...do jaja je ono sto si napisao/la za net kafe,udji onako ne fency obucen,okreni se ledjima..hahahaha,pa sve svoje hakerske alate ponesi na cd-u....haha,pametno.....koji si ti degenerik e,zasto se gubis?

-To sam napisao u trenucima dokonosti kao novi scenari za film,kojih u tom stilu vec ima dosta,jedino si me ti ozbiljno shvatio,ali evo objasnjenje i za tebe,ne shvataj ozbiljno sve sto procitas.

-Ne bi ti preporucio da prozivas Inca jer on poseduje odredjene moci,moci "delete-a" pa bi mogao da te pojede mrak. :lol: hehe...
Ajde sad malo ozbiljno...Inco je covek koji nam je svima pomogao x puta i poseduje ogromno znanje,a tako malo godina,sto se vidi po njegovim cestim i opsirnim postovima,nije da mu guram glavu u bulju ali cevek je legenda .

-na ovoj temi nemoj da ocekujes neke savete,jer ko nesto zna zadrzace za sebe,preporucio bi ti par foruma na kojima mozes nesto i saznati,ali necu. :twisted:

Poz. and peace. 8)
 
pa s tobom je ipak sve moguce.....a nisam dosao ovde da saznam nesto,vec da vidim sta se desava,posto nikad ranije nisam bio na ovom forumu,a ne moras da mi dajes neke forume ili sta vec iz kojih cu 'saznati' nesto,pokusacu da se snadjem i sam...valjda cu moci.a uzgred incognita nisam prozivao samo sam reko da je stvarno preterao s onim textom o hakerima a cim me on jos nije banovao s ovog foruma(ako to moze) znaci daje ukapirao,za razliku od tebe zar ne?jos jedno pitanje za tebe-dali mislis da je bitno ako ostanem il ne na ovom forumu,ili ti ako me POJEDE MRAK?haha

poz sabane :D
 
Pa sad kad su se strasti malo smirile, da i ja odgovorim.

Hvala Leko na lepim recima.

A sto se tebe, dza, tice... Eh... Mogao sam ja i da obrisem tvoje postove, i da ti sredim server ban, pa nisam... Ali ne zato sto sam razumeo, vec zato sto bi se onda pojavio i pricao da zloupotrebljavam svoj polozaj, kako ne dajem da se cuje kritika i sl. Da nisi mene stavio u 'kosh' sa Lekom kad si ga nazvao degenerikom, obrisao bih taj post... U svakom slucaju, neka isti ostanu... To tebi ide na 'cast'...

Ja sam samo opisao kakva je razlika... Ljudi koji smatraju onu majmuncinu Mitnicha za hakera, imaju ozbiljan problem u shvatanju razlike izmedju crackera i hackera...

Samo sam pokusao da operem ime hakerima, jer su to zaista bili casni i ekstremno pametni ljudi... I mrsko mi je kad ih neko svrstava u istu grupu sa sljamom internet sveta...

Inace, ovde nije pisao ni jedan jedini haker... 90% su pisali klinci napaljeni na film Hackers (to traji par dana nakon sto odgledaju film), koji ne znaju ni kako funkcionise internet... Tako da od saveta ne treba ocekivati nista...

Poz.
 
Pirat:
Mene zanima kako se može iskoriscavat telefonski sistem?
-kako to uopce ide?
-Šta je to?
-I kakve su mogucnost ida te dobiju?

Zavisi sta podrazumevas pod tim... Zatim zavisi od centrale... I na kraju, od rizika koji si spreman da preuzmes...

Generalno, stvari koje mozes da uradis zloupotrebom telefonskih centrala su Fake CallerID, izbegavanje racunanja impulsa (tj. placanje telefona), prebacivanje svojih impulsa komsiji ili kome vec, obaranje centrale, i sl.

Medjutim u vecini zemalja postoje jako rigorozne kazne za tako nesto... Imas i kod nas par 'pametnjakovica' koji su se igrali, pa dobili od 3 do cak 9 godina zatvora...

Pa ko voli, nek izvoli...
 
Incognito:
Ja sam samo opisao kakva je razlika... Ljudi koji smatraju onu majmuncinu Mitnicha za hakera, imaju ozbiljan problem u shvatanju razlike izmedju crackera i hackera...

Samo sam pokusao da operem ime hakerima, jer su to zaista bili casni i ekstremno pametni ljudi... I mrsko mi je kad ih neko svrstava u istu grupu sa sljamom internet sveta...

Inace, ovde nije pisao ni jedan jedini haker... 90% su pisali klinci napaljeni na film Hackers (to traji par dana nakon sto odgledaju film), koji ne znaju ni kako funkcionise internet... Tako da od saveta ne treba ocekivati nista...

Poz.

Kevin Mitnick nije nikakav hacker ni nesto predobar cracker (poseduje dobro tehnolosko znanje ali ne kao John Draper). Ali on je zato jedan od najboljih "socijanih inzenjera" - najbukvalniji prevod koji mogu da smislim. Barem u mom misljenju.

A sto se tice prepaljenih klinaca, to je neizbezno i oni su isto deo Internet zajednice i jedino sto mozeme da se oko njih uradi je da ih se pusti da budu uhapseni i da dele celiju sa nekim debelim mafijasem i da mu budu kur*e, ili da se konstant flejmuju dok se ne opamete... Usput slazem se sa Lekom sto se tice Incognita (ni ja se ne ucurujem, nisam pi*ka).
 
posto vidim da je ovo mpostalo maltene kao forum religije a samo je neko napisao nesto konkretno(za yahoo mail) evo vam pravog hak programa sa kojim se otvaraju kriptovane datoteke, otvaraju portovi, prave crackovi. ime mu je hakman, dosta je velik ali se moze skinuti sa neta a bio je i na cd mikra. radi sve sto vam treba a i sve sto se moze uraditi sa njim je detaljno objasnjeno.
 
Incognito:
Ma samo trebas da znas sys admina na ISP-u sa kog se doticni kaci... Ostalo je 3.14ckin dim...

Hmm pa i ovoj zemlji postoji nesto sto se zove zastita privatnih podataka (mada mnogi sumnjaju u postojanje bilo kakvog zakona ovde :wink: ), a posto se radi o tel. broju tj necemu iz Telekomovog domena, a kako nas Telekom obozava ISP-ove pa mislim da bi svakom sys adminu bilo bolje da u takvoj situaciji cuti sem ako mu se ne obrati sluzbeno i ovlasceno lice :wink:
 
Incognito:
timmy:
a sta kada je kabelski internet?

Tad je jos lakse... Samo pitas koji je preplatnik bio na tom IP-u (u tom slucaju, ISP ima adresu i podatke te osobe)... Mali problem je sto se cable net korisnici obicno kace preko NAT rutera (ne znam da li je to tako i ovde kod nas), koji stiti od nalazenja pravog IP-a korisnika (zastita, jer takva konekcija je non-stop online), ali i NAT ruteri drze log. U nekim situacijama, sam cable modem sadrzi NAT ruter, koji ce samo prikriti adresu od kablovskog modema do kompjutera, a samim tim je posao laksi, jer se tacno zna sa kog kompjutera idu podaci...


Zanimljivo...

Ako malo uopshtimo NAT Internet konekcije svaka mashina u demilitarizovanoj zoni (DMZ) bi trebalo ( po defaultu) da ima log.Mislim na recimo sluchaj (reverse)proxya i firewall-a/gateway-a. Tako da nekada identichne logove mozesh imati na vishe mashina...
E sad ajd obrishi logove na dve totalno razlichite mashine (mislim na OS) a pritom je i admin pass kod njih drugachiji... Morash biti stvarno 'nachitan' i lood u isto vreme jer, (hey!) admini su josh uvek u Srbiji deficitarno zanimanje a ti se bavish glupostima... :wink:
 
timmy:
Pošto sam nonstop na netu dali postoji mogučnost da neko zloupotrebi moj comp odnosno moju konekciju?

Kablovki net? Ma ne boj se ti nemash public IP tj. ti si u subnet-u...Niko se nece muchiti da te nadje jer bi morao bash da se pomuchi...A i shta bi od tebe maznuo...Moze samo bezveze da naebe... :wink:
 
Jandrla:
timmy:
Pošto sam nonstop na netu dali postoji mogučnost da neko zloupotrebi moj comp odnosno moju konekciju?

Kablovki net? Ma ne boj se ti nemash public IP tj. ti si u subnet-u...Niko se nece muchiti da te nadje jer bi morao bash da se pomuchi...A i shta bi od tebe maznuo...Moze samo bezveze da naebe... :wink:
pošto sve bančne transakcije radim preko neta a i plačanje računa imam dosta podataka što nisu za javnost :wink:
 
timmy:
Incognito:
timmy:
pošto sve bančne transakcije radim preko neta a i plačanje računa imam dosta podataka što nisu za javnost :wink:

Pa pazi, tvoj provajder moze lako da te prisluskuje (standardni packet sniffer)... Zato, ne igraj se osetljivim podacima bez SSL-a, ili SSH-a kod direktne konekcije...
hvala na upozorenju

Instaliranje Apache-a sa 128 bit enkripcijom (mod_ssl)i podeshavanjem traje manje od 1 h, ako banka nije u stanju da ode i korak dalje onda stvarno razmisli o promeni dotichne...Inache u tom sluchaju sniffer (mada security server je u sluchaju provajdera pravi izraz jer je to skuuuuppp firewall sa mogucnoshcu presretanja tcp paketa 'on the fly') ce videti samo tcp header tj. destinaciju ali ne i sadrzaj istog... :wink:
 
Jandrla:
Instaliranje Apache-a sa 128 bit enkripcijom (mod_ssl)i podeshavanjem traje manje od 1 h, ako banka nije u stanju da ode i korak dalje onda stvarno razmisli o promeni dotichne...Inache u tom sluchaju sniffer (mada security server je u sluchaju provajdera pravi izraz jer je to skuuuuppp firewall sa mogucnoshcu presretanja tcp paketa 'on the fly') ce videti samo tcp header tj. destinaciju ali ne i sadrzaj istog... :wink:

Kad smo vec kod banaka, necu da imenujem, ali jedna od njih se reklamira na sva zvona e-commerce-om, a ni ne znaju sta je SSL... U prevodu: accident waiting to happen.

Pre nego sto se krene u e-banking, treba covek opasno dobro da se raspita o sistemu zastite... Da ne ispadne posle da ti je neki bubuljicavi klinja mazn'o sve pare sa racuna...

Inace, smesan dogadjaj iz susedne nam hrvatske... Jedan 'krimos' je podigao router i package sniffer/redirector na svojoj kucnoj masini, i (ne pitajte kako) identifikovao se sa provajderom kao regularni ruter... Za mesec dana je sakupio toliko racuna da ga vise nikad nisu ulovili (dig'o pare i nestao negde na Sejslima ili sta vec)... Provajder i banka su morali da plate milionsku stetu korisnicima...

Inace, instaliranje apache-a je lako, ali nije bas lako 'zatvoriti' svaki moguci ulaz... Ali opet, dovoljno je da banka kupi opasno dobar firewall (zbog sigurnosti internog sistema), unajmi par strucnjaka, koji ce za mesec dana napraviti state-of-the-art e-banking sistem sa SSL2... Ali mnoge umesto toga unajme 'tetkinog sina' koji je kao strucnjak, a kad ga pitas sta je to SSL on izbulji u tebe... Zato, pamet u glavu...

Inace, ko je rekao da je SSL siguran... pa i SSL enkripcija se moze razbiti... Snifuju ti paket, unajme par superkompjutera, i za jedno 500 godina ce saznati sta si ti to tvojoj banci slao ;)
 
'Opasno dobar firewall' (firewall/router/gateway-all in one)ne shtiti samo internu mrezu jer je su na takvim mashinama definisana pravila i podeshavanja koja se i te kako tichu i externe i interne mreze npr. anti-spoofing, portovi mashina u DMZ-u kojima se moze pristupiti 'spolja' i 'iznutra', flood gate, hardversku VPN akceleraciju i konekcije,prvi nivo antivirusa-koji je inache u sklopu security servera pa skenirnje ide 'u letu','enkapsuliranje' spoljnih saradnika u internu mrezu(bez mogucnosti paralelne konekcije) , GUI klienti koji mogu da mu pristupe(prostijim rechima da ga uopshte 'vide') itd..., ovo govorim iz lichnog iskustva jer sam recimo u svojoj mrezi 'napao' firewall sa nessus-om (znajuci IP i koje plugin-e nessusa da upotrebim)...isprobavajuci najnoviji knoppix sa mashine koja nije na listi GUI klienata i rezultat je bio zadovoljavajuci-za mene-jer je nessus posle dvadesetak min. nashao otvoren samo SSH port (kome nisam sa te mashine mogao da pristupim), dok sam u log-u firewall-a ja nashao mnogo vishe...Inache takav firewall kad se 'srushi' gubite IP forwarding tako da je mreza odsechena sa net-a shto je mnogo bolje od otvaranja svih portova, zar ne?

Dali je bitniji najnoviji Mercedes ili Firewall zavisi samo od direktora banke/kompanije/institucije... :wink:
 
Jandrla:
Dali je bitniji najnoviji Mercedes ili Firewall zavisi samo od direktora banke/kompanije/institucije... :wink:

... generalno, sve se svodi na ovo ;) ... najskuplji (koliko znam) Mercedes je CL 600 i kosta oko $120k sa punom opremom... Dobar (kako bedno zvuci rec dobar... ODLICAN) firewall tipa Cisco PIX 535 kosta oko $60k sa svom opremom... Onda dodas rutere, servere, NSA licence (barem su ti potrebne u Americi) i sve ostalo sto ide uz to, i na kraju, jedan high-profile security sistem koji ce izdrzati bez problema i milion upita od jednom, kosta koliko i najskuplji Mercedes...

Prosudite sami sta vise vredi... Sigurnosni sistem banke koja moze u sebi drzati milione, pa i milijarde dolara, ili Mercedes koji u sebi moze drzati do 5 bankara ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top