Hag podigao optužnicu protiv Hašima Tačija

Ne radi se o Taciju. Radi se o tocku istorije koji krece unazad. Istorijski prelom je trenutak kada Rusi ubacuju s500 u Siriji i zatvaraju nebo a Tramp proglasava poraz nad terorizmom i povlaci kopnene trupe kme kme smrc prd. Svi naredni istorijski dogadjaji idu u korist srpskog faktora. Sledeca povlacenja imperije u padu redom: Irak, Avganistan, Kosovo bondstil.

"Da se okupi copor moj
A kada se okupi copor moj
Bojte se psi."
Zvuci logicno

Ali ne.
 
Ako optužnica bude prihvaćena, sastanak u Beloj kući će biti otkazan iz razloga što je jedno od najavljenih lica optuženo za zločine.

Ili ako ne bude otkazan, Tači svakako nadalje gubi na međunarodnoj sceni legitimitet da nastavi voditi pregore.
da li mogu i aleksandra vučića optužiti...na primer, za širenje mržnje ili pozivanja na nasilje
 
pa ameri su rekli siptarima da pristanu da daju sever kosova Srbima, ako ne ima da snose posledice. To je verovatno to.
Od svih njih, Tači je jedini bio spreman da o tome razmišlja.
Ovo je pre manevar Nemaca ili Francuza da se definitivno spreči takav rasplet događaja. Taj sud nema veze sa SAD, čist EU projekat.
Tajming nije slučajan.
 
Ako je baš čisti EU projekat, zašto je predistražni postupak vodio Amerikanac?
Mislim na uticaj,ne pojedinačna imena verovatno ima sud i nekoliko službenika iz trećeg sveta.
Elem,zašto bi Ameri koji jedini vide neki interes u brzom rešavanju problema bukvalno skinuli Tačija iz aviona za Vašington pred najvljene ozbiljne pregovore i onemogućili ga na duži rok da učestvuje u istim. Ne vidim njihov interes nigde,. Sa druge strane rekao bih da je za EU tj Nemce i Francuze pre svega ovo postalo i stvar prestiža da oni "reše" problem i to onako kako njima odgovara...dugo i sporo i bez promene granica koje su priznali..
 
Mislim na uticaj,ne pojedinačna imena verovatno ima sud i nekoliko službenika iz trećeg sveta.
Elem,zašto bi Ameri koji jedini vide neki interes u brzom rešavanju problema bukvalno skinuli Tačija iz aviona za Vašington pred najvljene ozbiljne pregovore i onemogućili ga na duži rok da učestvuje u istim. Ne vidim njihov interes nigde,. Sa druge strane rekao bih da je za EU tj Nemce i Francuze pre svega ovo postalo i stvar prestiža da oni "reše" problem i to onako kako njima odgovara...dugo i sporo i bez promene granica koje su priznali..

Ma slažem se ja sa tobom, nego kad već govorimo o uticaju, ja nikada nisam dobio odgovor na pitanje zašto istragu EU vodi Amerikanac. :lol:
 
Ako je baš čisti EU projekat, zašto je predistražni postupak vodio Amerikanac?

Atlantistički svet je bio kao čopor hijena

USA je tu bila predvednik jer je imala moć , a ostale hijene su isto odlučivale i pronalazile žrtve

Kao tipovanje . Jedan pljačkaš uvidi dobru priliku, on će najviše da se okoristi, a ostali će da dobiju svoj deo .

Tako na Balkanu Nemačka dobija najveći deo, Severu Afrike - Francuska , Bliski Istok - Britanija, Pacifik - Amerika

Može se nazvati udruženi zločinački poduhvat samo uvijen u šarene laže - demokratija, sloboda , ljudska prava ,...

USA je shvatila da je takav sistem naodrživ , a ovi drugi i dalje veruju da se može pljačkati i dalje ...
 
Ma slažem se ja sa tobom, nego kad već govorimo o uticaju, ja nikada nisam dobio odgovor na pitanje zašto istragu EU vodi Amerikanac. :lol:

Zato što ga plaćaju europljani

Ako nisi razumoe do sada da je Evropa kolevka i predvodnik najvećeg licemerja , ne znam kada ćeš

USA bi bila mnogo fer i poštenija da nije bilo evropskog uticaja ... kada kažem fer i poštena - znao bi na čemu si

Ovako 30-40 godina Evropa podmeće USA ulogu batinaša i sebe deklariše kao zemlju blagostanja i pravde - u neku ruku i razumem što im uvaljuju migrante - opljačkaš im zemlju a onda ih ostaviš USA ... a i tu opet su licemeri - onda bi te ljude da uvale balkanskim nesretnicima koje su unakazili .
 
Mislim na uticaj,ne pojedinačna imena verovatno ima sud i nekoliko službenika iz trećeg sveta.
Elem,zašto bi Ameri koji jedini vide neki interes u brzom rešavanju problema bukvalno skinuli Tačija iz aviona za Vašington pred najvljene ozbiljne pregovore i onemogućili ga na duži rok da učestvuje u istim. Ne vidim njihov interes nigde,. Sa druge strane rekao bih da je za EU tj Nemce i Francuze pre svega ovo postalo i stvar prestiža da oni "reše" problem i to onako kako njima odgovara...dugo i sporo i bez promene granica koje su priznali..
izgleda da je putin nešto poručio preko av-a tj da se džabe sastaju
 
Nadam se da je tu Rusija nekako umesala prste.:arrow:

Kosovski premijer: NE IDEM U VAŠINGTON zbog optužnice koja je podignuta protiv Tačija


Kosovski premijer Avdulah Hoti je objavio da je, zbog situacije nastale zbog optužnice Specijalnog tužilaštva, obavestio Ričarda Grenela da ne može da prisustvuje sastanku 27. juna u Beloj kući.

"Zbog novih dešavanja u Prištini zbog optužnice koju je podnelo Specijalno tužilaštvo, moram se vratiti u svoju zemlju da se bavim tom situacijom. Obavestio sam ambasadora Grenela da ne mogu da prisustvujem sastanku 27. juna u Beloj kući", objavio je kosovski premijer na svom Tviter nalogu.


________________________

...i da se vec jednom stavi ad-akta ta prica o razmeni teritorija.
 
Zašto nije? Valjda ima preča posla a ne da se zanosi ko mooda u kosidbu.

Подизање оптужнице против Хашима Тачија са којим је требао да се састане за пар дана у Вашингтону је једно од најважнијих политичких дешавања ове године. Наравно да би морао да се изјасни о томе и поздрави то хапшење. Али неће, јер је он на истој страни у овој причи као Хашим Тачи, а отпужница је с разлогом баш сад подигнута. Управо са намером да се саботира процес у Вашингтону.

Опет смо терен на коме се сукобљавају велики.
 
Подизање оптужнице против Хашима Тачија са којим је требао да се састане за пар дана у Вашингтону је једно од најважнијих политичких дешавања ове године. Наравно да би морао да се изјасни о томе и поздрави то хапшење. Али неће, јер је он на истој страни у овој причи као Хашим Тачи, а отпужница је с разлогом баш сад подигнута. Управо са намером да се саботира процес у Вашингтону.

Опет смо терен на коме се сукобљавају велики.

Alter ti mnogo čega od toga ne poznaješ.Reci ti ako ovo dvoje budu osuđeni na višedecenisku kaznu hoće li se nešto promeniti.Čak i da ih strelaju
to ne igra ulogu.Na Kosovu ima dovoljno oružja i ne zaboravi pozadi je i Albanija,braća Crnogorci,Makedonci sa donje strane i da ti ne nabrajam
druge stvari i prednosti.
 

Back
Top