GTI

tirano

Zainteresovan član
Poruka
308
je li obavezno poliranje kanala usisne grane Gti(golf 2) kod dodatnog tunovanja
masine,mislim i na siceve ventila,ventile itd.
i jos je li moguce da spojleri kupljeni po spec.povecavaju otpor vazduha,pa je zbog toga on nesto sporiji,mada stabilniji kao u krivinama?
 
Spojeleri smanjuju aerodinamiku, sto veci to gore..a da, pri vecim brzinama te gura na dole , pa iams nesto bolju upravljivost..
al sve je to..:)
 
Jeste jeste, imaju spojleri veliku ulogu u stabilnosti. Ja sam se malo zezao oko toga pa eksperimentisao. Vozio sam auto kroz lakat krivinu bez spojlera jedva da sam uspio proći sa 60 km/h. Onda stavim spojler i lagano sam prošao sa 100 km/h. :D Još je poželjno da spojler koji postaviš na krov (jer je u pitanju Golf 2) da ima i uspravne stabilizatore, onda te to drži samo tako. Ja nemam te bočne stabilizatore, ali imam u planu postaviti spojler sa tim, mislim da bi tada mogao proći oko 120 km/h kroz onu istu krivinu. Ali nemoj stavljati neke prevelike jer ona ćeš imati veliko opterećenje od downforca pa će auto umjesto npr. 1200 kg imati 1800 kg čak pri 50km/h. Ali za stabilnost hebe kevu. :D
 
sa ima novoga u doboju,i sam eksperimentisem sa time,interesuje me velicina tocka,da li je bolja varijanta 15 ili 16 cola,i sakojom sirinom smem
da idem.stah me je da veliki downforce ne pokida upravljacki sistem....pozzzzz... iz Novoga
 
U Doboju ništa posebno, sve po starom. :D
Bolje ti je 16'' jedino što su ti u tom slučaju gume malo skuplje od onih za 15''. ;)
A širina pa idi na 200-215, možda malo preko jer ako imaš širu gumu imaš bolju stabilnost.
Ne brini neće ga pokidati, ali ako staviš veliki spojler onda razmišljaj o nekom ojačanju. :ok:
 
Jeste jeste, imaju spojleri veliku ulogu u stabilnosti. Ja sam se malo zezao oko toga pa eksperimentisao. Vozio sam auto kroz lakat krivinu bez spojlera jedva da sam uspio proći sa 60 km/h. Onda stavim spojler i lagano sam prošao sa 100 km/h. :D Još je poželjno da spojler koji postaviš na krov (jer je u pitanju Golf 2) da ima i uspravne stabilizatore, onda te to drži samo tako. Ja nemam te bočne stabilizatore, ali imam u planu postaviti spojler sa tim, mislim da bi tada mogao proći oko 120 km/h kroz onu istu krivinu. Ali nemoj stavljati neke prevelike jer ona ćeš imati veliko opterećenje od downforca pa će auto umjesto npr. 1200 kg imati 1800 kg čak pri 50km/h. Ali za stabilnost hebe kevu. :D

:think:
 
Ti stari Golfovi GTI su odlicne masine i danas, gledam u Spaniji su poceli da im stavljaju aktuatore protiv tranzienata na zadnju gurtnu u usisnoj grani. Motor dobije 63 njutn metara samo od toga na usisu, plus ako se postavi gornji zadnji spojler povecava se downforce za 120 kg na samo 70 km/h.

Ne moze da ti se slomi upravljacki sistem, ali je potencijalna opasnost da ti se kugle pregreju, ali Spanci su i za to nasli resenje, stavili su sa prednjeg branika mali spojler koji prolazi kroz LPF i to mu daje bar 7 stepeni nizu temperaturu vazduha na ulazu u kanal, koji onda vodi do kugli.
To znas i sam, sto su kugle hladnije, to je lezanje bolje.

Ako ti treba uputstvo kako da to odradis, kazi da ti postavim ovde, vrlo je lako, a ne ksota vise od 15-20 Eura, plus ne treba ti majstor, sve mozes sam.
 
Ti stari Golfovi GTI su odlicne masine i danas, gledam u Spaniji su poceli da im stavljaju aktuatore protiv tranzienata na zadnju gurtnu u usisnoj grani. Motor dobije 63 njutn metara samo od toga na usisu, plus ako se postavi gornji zadnji spojler povecava se downforce za 120 kg na samo 70 km/h.

Ne moze da ti se slomi upravljacki sistem, ali je potencijalna opasnost da ti se kugle pregreju, ali Spanci su i za to nasli resenje, stavili su sa prednjeg branika mali spojler koji prolazi kroz LPF i to mu daje bar 7 stepeni nizu temperaturu vazduha na ulazu u kanal, koji onda vodi do kugli.
To znas i sam, sto su kugle hladnije, to je lezanje bolje.

Ako ti treba uputstvo kako da to odradis, kazi da ti postavim ovde, vrlo je lako, a ne ksota vise od 15-20 Eura, plus ne treba ti majstor, sve mozes sam.

Ma stavio sam aktivator nego mi se kugle pregrejavaju,kao sto sam znas sad im treba zbog tolikog downforcea hladjenje od najmanje (LPF) 15 (taman da dunes u njih),no tu se javlja veliki problem prskanja tranzintienata koji kad su u fluktuiranju
mogu da budu strasno tvrdi,nego ja cu tebi ovde da postavim kako ja to radim ,pa mi ti reci kad ti bude potaman.A to za spance sigurica jebu ono mislim na mehaniku.samo kod mene u selu to bude malo skuplje al ako ti legne dobro je.
 
Jeste jeste, imaju spojleri veliku ulogu u stabilnosti. Ja sam se malo zezao oko toga pa eksperimentisao. Vozio sam auto kroz lakat krivinu bez spojlera jedva da sam uspio proći sa 60 km/h. Onda stavim spojler i lagano sam prošao sa 100 km/h. :D Još je poželjno da spojler koji postaviš na krov (jer je u pitanju Golf 2) da ima i uspravne stabilizatore, onda te to drži samo tako. Ja nemam te bočne stabilizatore, ali imam u planu postaviti spojler sa tim, mislim da bi tada mogao proći oko 120 km/h kroz onu istu krivinu. Ali nemoj stavljati neke prevelike jer ona ćeš imati veliko opterećenje od downforca pa će auto umjesto npr. 1200 kg imati 1800 kg čak pri 50km/h. Ali za stabilnost hebe kevu. :D

Jos kad mu stavis neonke, ima da ide bar 0.5 sec brze do 100 kmh.
 
:zcepanje::zcepanje::zcepanje:

U stvari, ovo je ziva istina, mozda je ipak zalosno :think:


A za tebe, japanac, imam samo jednu sliku koja u hiljadu reči odslikava ono što japanski automobili u stvari jesu. :ok:

Toaster-Honda.jpg
 
VW jeste kvalitetan auto, ali nije onoliko koliko je kod nas u narodnim pričama. Takvi mitovi da je to smješno. Honda mi se ne sviđa nešto posebno dizajnerski osim par modela, ali bi radije vozio Hondu ili bilo kojeg Japanca nego wagena.
Jako me iritiraju vozači wagena jer su se uzdigli kao da su bogovi na putu, bahate se maksimalno. Neki dan idem autom i vozim svojom desnom stranom, u susret mi nailazi usijana glava taticin sinčić ne stariji od 20 godina sa Pheaton-om. Pošto je na njegovoj strani rupa on prelazi na moju stranu i tjera mene da kočim i sklanjam se. Pa rođače ako imaš tako kvalitetan auto kao što kažu mitovi pa neće mu biti ništa od te rupe, što bježiš od rupe... Pošto su nam bili otvoreni prozori pozdravio sam mu familiju i njegov omiljeni wagen.
 

Back
Top