Grlo i slajm... :(

missmoon

Obećava
Poruka
90
vec duze vreme imam problem sa grlom. Vrlo je osetljivo i prehladim se vrlo lako, a i kad ozdravim grlo i dalje ostane iritirano. Ujutru stalno imam slajm u grlu, koji ja jako taman. Inace imam i problem sa sinusima, koji se upale svaki put kad se prehladim. Kontrolisala sam krvnu sliku i sve je bilo ok. Kako da se izborim sa slajmom? Zasto je taman(braon boje)? Kad sam bila kod lekara rekao mi je da stavljam sprej tantum verde, ali mi nije posebno pomoglo. jedno vreme sam ispirala grlo jodom ali opet nista. (tamna boja slajma NIJE zbog joda, jer ga ne koristim vec par meseci). Sta da radim? Da li imate neki dobar savet? Hvala Puno
 
Braon-zeleni slajm ukazuje na infekciju ili gornjih ili donjih disajnih puteva; eventualni hronicni sinuzitis bi isao ovome u prilog. Otorinolaringolog, snimanje sinusa po potrebi, bris grla i nosa, antibiogram i terapija po antibiogramu.
 
hvala puno. ici cu na detaljan pregled sto pre. Nadam se da ce mi pomoci da resim ovaj problem, jer je lekar opste prakse uvek u fazonu ma nije to nista evo ti jod pa ti ispiraj grlo. A mene glava boli pa boli i vec godinama se borim sa slajmom i cestim prehladama.
 
Bila sam jutros kod lekara pa mi je dao antibiotike, i rekao je da ako i posle toga budem imala problema dace mi uput za dalje pretrage. Malo sam se iznenadila za antibiotik, ali ako on kaze valjda ce to pomoci. Ja sam laik sto se ovih stvari tice, ali znam da antibiotike bas ne valja uzimati i da neki lekari izbegavaju da ih prepisu. Sta vi mislite o tome? Da li ih cesto prepisujete? Da li neko moze da mi objasni zasto ne valjaju? (Jedino sto ja znam je da slabe odbrambeni sistem organizma). Hvala!
 
Ne znam sta bi tamna boja slajma trebala da znaci ali mislim da bih trebela da odes kod specijaliste ORL obavezno i da snimis sinuse! Samo tako ti doktori mogu reci sta ti je! nemoj da odugovlacis...lekar opste prakse ti ne moze pomoci...pa i ako ti svi nalazi budu uredni trebalo bi da uredis alergo test...
 
Zelena boja slajma znaci da je od bakterija ja mislim a bijela da je virusna.Najbolje bi biklo da se uradi koje su bakterije to izazvale i onda da se da određe ni antibiotik.Sestra mi je ljekar pa me dosta toga zanimalo.Jel ti zapušen nos?To se sve sliva iz nosa valjalo bi da se prohodnos nosa održava dobro.
 
Zelena boja slajma znaci da je od bakterija ja mislim a bijela da je virusna.Najbolje bi biklo da se uradi koje su bakterije to izazvale i onda da se da određe ni antibiotik.Sestra mi je ljekar pa me dosta toga zanimalo.Jel ti zapušen nos?To se sve sliva iz nosa valjalo bi da se prohodnos nosa održava dobro.

Za ove 4 gdoine valjda je dobio prohodnost!
 

Back
Top