Grci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
First President George Konduriottes (1828-1833)
not noted in any modern text because of Greek political sensitivity about his Albanian identity.

historyofthegreekrevolution-000.jpg


historyofthegreekrevolution-30.jpg


Први грчки преседник је био Албанац...
 
Re: Sandanski
аргументи су ти смешни, као и твоја гркофобија.
Грци су најстарији индоевропски народ који више од 4.000 година у континуитету насељава земље које су му и данас домовина.
то што се ви стидите свог словенског порекла и крадете историју другом народу- то је срамота за све нас Словене.
зар вам је мало што сте колевка словенске писмености, него сад по свим градовима дижете споменике туђим краљевима?! срамота!
за Грке је увек важило- није Хелен онај ко је рођен као Хелен, него онај ко је одгојен у хеленском духу.
такви твоји расистички погледи, њима су били страни.
 
Bas sam juce pricao sa jednim Grkom iz Soluna (na engleskom) koji će mi možda biti i familija pošto se zabavlja sa mojom sestrom od tetke (što kažu u Srbiji) ili ti rodicom (što kažemo mi u Bosni) i lik je baš super, baš sam ga zagotivio.

E sad, pored utiska da mi pričanje engleskog ide loše (i pored učenja 100 godina u školi i na kursu koji trenutno pohađam) nešto drugo sam primjetio... Nekako se vidi da nije "naš"... jeste malo tamniji, ali ima i Srba crnih, ali na faci mu se vidi da je Grk, kosa mu je crna kao zift, oblik glave mu je drugačiji, ne znam baš da opišem...

I ja ga pitam, onako u razgovoru, da mu nisu preci iz Male Azije i gle čuda, jedni od predaka su doseljeni u Egejsku Makedoniju kao izbjeglice 1922. bježeći pred terorom turske vojske Kemala paše Ataturka.

Naravoučenije: Grci su mješavina etniciteta, kao i svi narodi u Evropi, ali većina ima nešto specifično, nešto po čemu se mogu prepoznati.
 
.

I ja ga pitam, onako u razgovoru, da mu nisu preci iz Male Azije i gle čuda, jedni od predaka su doseljeni u Egejsku Makedoniju kao izbjeglice 1922. bježeći pred terorom turske vojske Kemala paše Ataturka.

Naravoučenije: Grci su mješavina etniciteta, kao i svi narodi u Evropi, ali većina ima nešto specifično, nešto po čemu se mogu prepoznati.

Наравно...
У Егејском (Око Солуна) делу су се населили тек 1922 после Грчко-Турског рата.


National Geographic,
who were the Christian settlers coming to Aegean Macedonia, 1925!
17859_103341679690520_100000440665428_84726_1588204_n.jpg


Taken from the November issue of National Geographic year 1925. The name of the article is “History’s Greatest Trek: Tragedy Stalks Through the Near East as Greece and Turkey Exchange Two Million of Their People” By Melville Chater
17859_103341683023853_100000440665428_84727_5903592_n.jpg


Sudeci po tvom avataru sumnjam da ces biti pristrasan.
Веруј ми остављам само Грчке документе и стране...
Ништа мојом руком написано.


Re: Sandanski
то што се ви стидите свог словенског порекла и крадете историју другом народу- то је срамота за све нас Словене.
зар вам је мало што сте колевка словенске писмености.

Ја сам чист Словен...Нико се тога и не стиди код нас..
И јесмо Колевка хвала на похвалама.
 
Због злонамерног спама и уништавања теме, исту ћемо затворити.


- Опомена за Санданског.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top