Quantcast

Grci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Sandanski

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.573
First President George Konduriottes (1828-1833)
not noted in any modern text because of Greek political sensitivity about his Albanian identity.

Први грчки преседник је био Албанац...

Statler and Waldorf

Buduća legenda
Poruka
35.314
Re: Sandanski
аргументи су ти смешни, као и твоја гркофобија.
Грци су најстарији индоевропски народ који више од 4.000 година у континуитету насељава земље које су му и данас домовина.
то што се ви стидите свог словенског порекла и крадете историју другом народу- то је срамота за све нас Словене.
зар вам је мало што сте колевка словенске писмености, него сад по свим градовима дижете споменике туђим краљевима?! срамота!
за Грке је увек важило- није Хелен онај ко је рођен као Хелен, него онај ко је одгојен у хеленском духу.
такви твоји расистички погледи, њима су били страни.

svarozic

Buduća legenda
Poruka
35.144
Bas sam juce pricao sa jednim Grkom iz Soluna (na engleskom) koji će mi možda biti i familija pošto se zabavlja sa mojom sestrom od tetke (što kažu u Srbiji) ili ti rodicom (što kažemo mi u Bosni) i lik je baš super, baš sam ga zagotivio.

E sad, pored utiska da mi pričanje engleskog ide loše (i pored učenja 100 godina u školi i na kursu koji trenutno pohađam) nešto drugo sam primjetio... Nekako se vidi da nije "naš"... jeste malo tamniji, ali ima i Srba crnih, ali na faci mu se vidi da je Grk, kosa mu je crna kao zift, oblik glave mu je drugačiji, ne znam baš da opišem...

I ja ga pitam, onako u razgovoru, da mu nisu preci iz Male Azije i gle čuda, jedni od predaka su doseljeni u Egejsku Makedoniju kao izbjeglice 1922. bježeći pred terorom turske vojske Kemala paše Ataturka.

Naravoučenije: Grci su mješavina etniciteta, kao i svi narodi u Evropi, ali većina ima nešto specifično, nešto po čemu se mogu prepoznati.

Sandanski

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.573
.

I ja ga pitam, onako u razgovoru, da mu nisu preci iz Male Azije i gle čuda, jedni od predaka su doseljeni u Egejsku Makedoniju kao izbjeglice 1922. bježeći pred terorom turske vojske Kemala paše Ataturka.

Naravoučenije: Grci su mješavina etniciteta, kao i svi narodi u Evropi, ali većina ima nešto specifično, nešto po čemu se mogu prepoznati.
Наравно...
У Егејском (Око Солуна) делу су се населили тек 1922 после Грчко-Турског рата.

National Geographic,
who were the Christian settlers coming to Aegean Macedonia, 1925!

Taken from the November issue of National Geographic year 1925. The name of the article is “History’s Greatest Trek: Tragedy Stalks Through the Near East as Greece and Turkey Exchange Two Million of Their People” By Melville Chater

Sudeci po tvom avataru sumnjam da ces biti pristrasan.
Веруј ми остављам само Грчке документе и стране...
Ништа мојом руком написано.

Re: Sandanski
то што се ви стидите свог словенског порекла и крадете историју другом народу- то је срамота за све нас Словене.
зар вам је мало што сте колевка словенске писмености.
Ја сам чист Словен...Нико се тога и не стиди код нас..
И јесмо Колевка хвала на похвалама.

Садко

Elita
Poruka
15.619
Због злонамерног спама и уништавања теме, исту ћемо затворити.

- Опомена за Санданског.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.