Graficka kartica

^^ Nije loshe samo malo precenjeno danas...1660/Ti je bolja a skuplja koju hiljadu dinara...Ooops pardon realno bi trebalo da je skuplja oko 5-6000 ali je stvarno skuoplja za skoro 10...Jbg Srbija...Opet-1060 nioje losa samop da je naci malo hjeftinije...tipa oko 200 evra MAX..
 
Skupo to, bolje ti je rx580 8GB koja je znatno jeftinija a iste performanse...
ma sve to OK da l Nvidia ili AMD nebitno ali generalno kod nas u radnjama cene su UZAS! Evo bas sam gledao sinoc-1660 Ti je od 38 pa do 40 + 000!!! 2060..50 000 pa navise...A cifre u EU ili USA..?ne smem ni da kacim..Ja sam moju 1060 s 3 Gb platio 230 evra preko KP ali pre godinu dana...a u medjuvremenuisu izasle nove, jace serije..pa cena ovih MORA da padne...
 
Imao sam od madjara sapphire ati 280X, sva sreca radila perfektno do zamene, da je bilo kvarova morao bi za to vreme da se sluzim grafikom u procesoru, a kartica se salje u Suboticu ovi poprave ili zamene pa ti salju nazad , ne znam ko placa postarinu.
 
Mislis da ce prodavac biti tu nakon godinu i vise dana? Naravno da ces neispravnu robu zameniti ako se kvar pokaze odmah...
A mislis da ce radnja biti tu dugo…? Bas tako znam coveka-moj kum-kome je maticna ploca, uzet u RADNJI riknula u granciji...Odneo, radnje nema, foirma ugasena..I pojeo vuk magarca..A ovaj sa KP prilicno dugo je"na sceni" o ima preko 2000 pozitivnih i nijednu negativnu na KP...P.C. I van njega-ti garanciju ostvarujes preko serijskog broja na garantnom listu-znaci i van njega kao pre-prodavca moze se ostvariti u Madjarskoj garancija..
 
Brate, uzeo sam LG tv od 37k, a u Emmiju kosta inace 50k. Uzeo i karticu za 30k koja je rudarila i evo je sljaka bez problema vec godinu dana.
Sve uzeo preko KP, stvarno je vrhunska stvar. Jos sam uzeo i ruter koji kosta 8k za 4,5k. Znaci, rizik se isplati, cak, smatram da ga nema uopste.
Sto je stvar skuplja, to je veca razlika izmedju prodavnice i KP. Ako si blesav da das duple pare samo zbog "garancije" onda jbg.
 
^^ Vidi...sve zavisi..Ja karticu koja je rudarila ne bi nikad kupio...Jer ne znas ko ju je koristio..Iako se one ustvari undervoltuju dok majnuju..Ali opet...
Pa to isto moze da bude slučaj sa novim u radnjama kupljenim grafičkim. Samo što će te oni u winwin-u, emmi-ju zavlaciti za garanciju dok će ti neko na KP uraditi i rešiti daleko brže. Ja sam kupio gomilu kartica/napajanja na KP I nikada nisam imao problem dok su mi nova ( doduše sranja raidmax napajanja) kupljena u radnji crkavala.
 
Pa to isto moze da bude slučaj sa novim u radnjama kupljenim grafičkim. Samo što će te oni u winwin-u, emmi-ju zavlaciti za garanciju dok će ti neko na KP uraditi i rešiti daleko brže. Ja sam kupio gomilu kartica/napajanja na KP I nikada nisam imao problem dok su mi nova ( doduše sranja raidmax napajanja) kupljena u radnji crkavala.
Vidi...S jedne strane stoji ali sa druge-papir je papir ipak..Sa radnjama treba vise zivaca ali ces isterati svoje na kraju 100 % ako si tvrdoglav I uporan kao mazga..A sa preprodavcima sa KP...kako s kojim, ja znam jednog koji je extra za saradnju..Ali opet-sve je stvar poverenja..Sto je malo skakljivo jbg
 
^^ Vidi...sve zavisi..Ja karticu koja je rudarila ne bi nikad kupio...Jer ne znas ko ju je koristio..Iako se one ustvari undervoltuju dok majnuju..Ali opet...
Ova kartica koju sam uzeo, nije dugo rudarila, mozda mesec-dva jer se vlasnik kartice izgledao zajebao pri izboru karte. Uzeo je 4-5 kartica zotac 1060 6gb, ali sa jednim kulerom. Njemu se to sigurno pregrevalo jer sam primetio da na kartici postoje na ploci par malih tamnijih flekica, kao da je nesto prosuto.
Sigurno su se poceli topiti thermal pads pa je covek digao ruke od toga. Uglavnom, kartica je bila vise od godinu dana u garanciji i dobio sam i winwin-ov racun.
Tad kad sam je uzeo, taj je obican ram od 8gb bio 13k, tad je bila nestasica svega na vrhuncu. Nisi imao gde da kupis graficku kartu.
 
Vidi...S jedne strane stoji ali sa druge-papir je papir ipak..Sa radnjama treba vise zivaca ali ces isterati svoje na kraju 100 % ako si tvrdoglav I uporan kao mazga..A sa preprodavcima sa KP...kako s kojim, ja znam jednog koji je extra za saradnju..Ali opet-sve je stvar poverenja..Sto je malo skakljivo jbg
Pa i ovaj ima papir a garanciju uvek mozes i sam da ostvaris preko serijskog broja, samo kod nas ti traze racun koji se stampa tako da izbledi posle par meseci do godinu dana ( ukoliko ga ne fotokopiras ). To i jeste problem, treba da se njakas, da ih zivkas, molis, da im pretis....Pa naravno zato i neces kupiti kod prodavca koji ima 1 ocenu, nalog star 2 meseca a prodaje ti novu graficku za 600e koja u radnji kosta 800e, tj neces izabrati opciju slanja vec ces licno otici i uzeti/pogledati.
 

Back
Top