Quantcast

Graficka kartica

pivosok

Elita
Poruka
19.626
I to citirao sam tvoje reci i opet lazes. Tebi kad bi prikazali okrugli sto ti bi rekao da je cetvrtast.Znaci niko te ne bi mogao ubediti suprotno. Ali u svakom slucaju pokazuje da si retardirana osoba. Cisto za druge ucesnike foruma

pivosok

Elita
Poruka
19.626
Kupio si verovatno preko KP od nekog ko donosi iz Madjarske. Ja sam ti samo rekao da to prolazi samo ako kupujes u prodavnicama, neko ( dal bese ti ) je pricao da je nemoguce kupiti 6 polovnih 1080ti za 350e I eno ti, lik na KP je spustio cenu na 2100e rig sa 6 komada, to je manje od 350e po karti ako uracunas napajanje, procesor, memoriju, plocu.... Nemam pojma zasto imas potrebu da neke stvari naglasavas al ok, inace da se posteno igras na 4K ni 2080ti ti nije dovoljan...
Lik je patoloski lazov. Vecina u Srbiji nema 4k monitor, a gtx 1080ti je jednostavno prejaka za 1080p gejming. Prosecanom igracu je dovoljna rx570, gtx 1060 koje se mogu naci za 100ak evra. I to je sasvim dovoljno.

pivosok

Elita
Poruka
19.626
ma znao sam ja tad da nije puno bolja,gledao sam benchmarke...trebao sam dati preko 10 hiljada za 1050,a vamo sam nasao jako ocuvan gtx670 za samo 7 hiljada i kupio je. imala je stari turbinski kuler sa manom,grejala se u 85c odmah. ugradio sam stari veliki kuler od asus gtx580 dcu2. plus,imam jako dobar overclock,nemam nikakvu potrebu za 1050,nije vredno trenutno. igram dotu2 i gta5 u 120fps,u skladu sa mojim monitorom. evo slika nakon ugradnje pre dve
godine mozda.

Pogledajte prilog 604858Pogledajte prilog 604859
E to se bajo moj zove kuler ;)

Poruka
3.237
Jel ti RETARDU mozes da shvatis sta znaci klasa ..?Hardvera, bilo cega..?980 je nekad bila kao do prosle generacije 1080-jedna stepenica iznad je 1080 Ti/980 Ti..Dok iznad 1060 postoji nekoliko kartica-redom :1070, 1070 Ti, 1080, 1080 Ti… Tako da DA gledano tako 1060 jeste niza klasa od 980!!! Ali je 1060 generacijski novija pa samim tim u nekim igrama /vecini bolja..Samo tvoj ograniuceni mozak ne moze da se ne gubi s tim poredjenjima jaca, slabija ova dere ovu...Lik koj I za karticu NAJNIZE klase kaze"zver, zmaj"...Ma sve je jasno..Ajd pali u rupu iz koje si izmileo...

Poruka
3.237
Kupio si verovatno preko KP od nekog ko donosi iz Madjarske. Ja sam ti samo rekao da to prolazi samo ako kupujes u prodavnicama, neko ( dal bese ti ) je pricao da je nemoguce kupiti 6 polovnih 1080ti za 350e I eno ti, lik na KP je spustio cenu na 2100e rig sa 6 komada, to je manje od 350e po karti ako uracunas napajanje, procesor, memoriju, plocu.... Nemam pojma zasto imas potrebu da neke stvari naglasavas al ok, inace da se posteno igras na 4K ni 2080ti ti nije dovoljan...
!!??!?Ti sai sma napisao:preko nekog ko dnosoi iz Madjarske" Sta, neko ce otici specijalno za tebe i dati ti bez dinara zarade../Hmmm da ako ti e prijatelj itd..I onda samo mozda...A to o kupovoini kartica koje su majnovale...Ne bih komentarisao..A za 4K gaming pa ako takeo gledas….AKo ces 50 + incha 4K + 144 ili vise HZ da nije dosta...ali za 60 + FPSa pa cak i na 4 K jeste dosta..Opet, zavisi koja igra...Koji monitor..Ostatak komponenti itd..

Poruka
3.237
Zvanicne cene u Srbiji gde braca Vucic drze monopol. Nadjes nekog kod prodaje i/ili donosi i z madjarske i resen problem.Mozes da kupis 2070 za 400e ako znas ljude.A o cemu sada ti lupetas! Jesam li ja tebe spominjao negde!?!
Evo ti jedan od najjeftinijh sajtova u Nemackoj koja je skoro pa najjjeftinija u EU po pitanju hardvera...
https://www.mindfactory.de/search_result.php?select_search=30979&search_query=GTX+2070
Pa cak ni kod njih NE MOZES kupiti 2070 za 400 evra...Nekih 460, 470 je neki MINIMUM...Znaci jedino egzibicija porucis, povracaj PDVA ovo-ono...ali uuuups ne salj uza Srbiju...Ili da odes tamo…/OK dobices povraca PDVA ai trosak puta I sve ostalo..? 400 Evra cifra se ne uklapa NI U KOJU matematiku drugar..

markons82

Veoma poznat
Poruka
13.798
Evo ti jedan od najjeftinijh sajtova u Nemackoj koja je skoro pa najjjeftinija u EU po pitanju hardvera...
https://www.mindfactory.de/search_result.php?select_search=30979&search_query=GTX+2070
Pa cak ni kod njih NE MOZES kupiti 2070 za 400 evra...Nekih 460, 470 je neki MINIMUM...Znaci jedino egzibicija porucis, povracaj PDVA ovo-ono...ali uuuups ne salj uza Srbiju...Ili da odes tamo…/OK dobices povraca PDVA ai trosak puta I sve ostalo..? 400 Evra cifra se ne uklapa NI U KOJU matematiku drugar..
To sto ti nemas pojma kako da se snadjes je tvopj problem. JBG plati vise ako hoces. U UKLAPA SE U MOJU. HM velika slova ipak daju na znacenju!!!

markons82

Veoma poznat
Poruka
13.798
!!??!?Ti sai sma napisao:preko nekog ko dnosoi iz Madjarske" Sta, neko ce otici specijalno za tebe i dati ti bez dinara zarade../Hmmm da ako ti e prijatelj itd..I onda samo mozda...A to o kupovoini kartica koje su majnovale...Ne bih komentarisao..A za 4K gaming pa ako takeo gledas….AKo ces 50 + incha 4K + 144 ili vise HZ da nije dosta...ali za 60 + FPSa pa cak i na 4 K jeste dosta..Opet, zavisi koja igra...Koji monitor..Ostatak komponenti itd..
Jesi li ti tvrdio da ako ti nadjem za tu cenu ima odma da kupis makar bile i polovne? Mislim na 1080ti? Lik je tek nedavno skinuo sa oglasa, pre par dana ( znam jer sam pratio i cena je bila 2100e ) e sada dal je prodao po toj ceni ili ne nemam pojma. NE vec radi sa zaradom, jbg pogledaj oglase malo, to sto nasi traze 700e u radnji samo bi budala platila..... I velicina ekrana nema veze sa FPS-om vec REZOLUCIJA istog. imas 4k monitore sa 28inc, 34inc ( koliko ima moj ) i vece. U full HD u 4k ni jedna igra ti nece jos uvek raditi odlicno i kako bog zapoveda sa 2080ti

Poruka
3.237
Jesi li ti tvrdio da ako ti nadjem za tu cenu ima odma da kupis makar bile i polovne? Mislim na 1080ti? Lik je tek nedavno skinuo sa oglasa, pre par dana ( znam jer sam pratio i cena je bila 2100e ) e sada dal je prodao po toj ceni ili ne nemam pojma. NE vec radi sa zaradom, jbg pogledaj oglase malo, to sto nasi traze 700e u radnji samo bi budala platila..... I velicina ekrana nema veze sa FPS-om vec REZOLUCIJA istog. imas 4k monitore sa 28inc, 34inc ( koliko ima moj ) i vece. U full HD u 4k ni jedna igra ti nece jos uvek raditi odlicno i kako bog zapoveda sa 2080ti
Treba da dam kesh za 6 kom a treba mi jedna..?hmm... mmmda...A ima veze I velicina ekrana kao i rezolucija to mislim i da sam napisao...Veca povrsina-veci broj oixela treba da "opsluzi"graficka logicno da joj treba vise snage..I zadnje 4K nije full HD to je Ultra HD
https://vsbytes.com/hd-vs-fhd-vs-4k/#1440p_Quad_HD_QHD_2K_2560_x_1440

markons82

Veoma poznat
Poruka
13.798
Treba da dam kesh za 6 kom a treba mi jedna..?hmm... mmmda...A ima veze I velicina ekrana kao i rezolucija to mislim i da sam napisao...Veca povrsina-veci broj oixela treba da "opsluzi"graficka logicno da joj treba vise snage..I zadnje 4K nije full HD to je Ultra HD
https://vsbytes.com/hd-vs-fhd-vs-4k/#1440p_Quad_HD_QHD_2K_2560_x_1440
Nisi za 1080ti vec za 1060 sa 3gb al ok....

Ti znas sta si napisao upravo? Velicina ekrana nema nikakve veze sa FPS-om!!!! Jedino sto ce ti pixel biti manji u slucaju da je manji ekran ( dijagonala )ili veci ako je veca diagonala. 4k je rezolucija, zato i biras istu e ne velicinu ekrana. Grafickoj i samom racunaru je sve jedno dal 4k iscrtava preko 50inc ili 34inc ili 28inc....

Poslednja izmena: