Gradski prevoz i Bus Plus

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Manje polazaka na liniji 35!



Sekretarijat za javni prevoz ne "pojačava" trasu od Lešća do Novog Beograda. Nedavni protest dela stanovnika Višnjičke banje nije pomogao

jstanica_620x0.jpg


AUTOBUSI na liniji 35, od ponedeljka voze ređe nego inače! Uprkos protestu žitelja Višnjičke banje i obećanju Sekretarijata za javni gradski prevoz da će povećati broj vozila na ovoj liniji, a samim tim i broj polazaka, desilo se suprotno. Red vožnje je izmenjen. Sada će umesto osam minuta, žitelji ovog dela Palilule autobuse čekati "malo" duže.

Odmah posle protesta žitelja Višnjičke banje, koji su početkom novembra u dva navrata blokirali Slanački put nezadovoljni stanjem na liniji 35, stiglo je obećanje iz Sekretarijata za javni gradski prevoz da će broj autobusa biti povećan. Naglasili su tada i da to povećanje zavisi od novca u budžetu, pošto je linija dugačka, a drži je privatni prevoznik. Izgleda da novca nije bilo...
Umesto još jednog vozila koje bi bilo uključeno na liniju i novih polazaka, Sekretarijat za javni gradski prevoz odlučio je samo da revidira red vožnje. Odponedeljka, autobusi u špicu kreću na svakih devet minuta, umesto dosadašnjih sedam, što im daje više vremena da stignu sa Novog Beograda do Lešća.
- Problem sa linijom 35 eskalirao je zbog rekonstrukcija Slavije i Ruzveltove - kažu u Sekretarijatu. - Puštanjem ovih ulica za saobraćaj, smanjiće se gužve i u Bulevaru despota Stefana, pa će se srediti i stanje na liniji. Odlučili smo, da zasada nema potrebe da se uvode nova vozila. Ipak, pratićemo situaciju i ako bude bilo potrebno, ponovo ćemo brojati putnike da utvrdimo tačno stanje.
RADNIM DANIMA SAOBRAĆA 11 VOZILA
NA liniji 35, od januara 2016, saobraćaju autobusi konzorcijuma privatnih prevoznika "Ariva Litas". Radnim danima, od Novog Beograda do Lešća, saobraća 11 vozila, a interval nailaska je 8 do 9 minuta. Vikendom saobraća 9 autobusa, a interval nailaska trebalo bi da bude na svakih 14 minuta. Maksimalan broj putnika koji se istovremeno našao u solo vozilu bio je 96, a prema podacima sa masovnog brojanja putnika, ovu liniju dnevno koristi 6.540 Beograđana.


- - - - - - - - - -

ova izjava mi je hit

Naglasili su tada i da to povećanje zavisi od novca u budžetu, pošto je linija dugačka

pa cekaj..oni su je povecali a sad je problem sto je dugacka :dash:
 
Da li se mogu otkucati dve karte odjednom jednom istom nepersonalizovanom BusPlus karticom?

Placanje voznje za dve osobe jednom karticom

Moze do 5... bira se na aparatu.

Jedino da se to izvede sa dovoljno brzine... da se ekran ne vrati u pocetno stanje (neka jedan putnik drzi drugog... koji drzi karticu jednom rukom a komantuje na aparatu drugom :mrgreen: ).

Mada mislim da se ni kontrolori ne bi mnogo bunili i za slucaj da je neko bio spor pa otkucao samo jednu kartu.
 
Sad su opet poceli da ulaze na levoj obali (Borca, Krnjaca). Nije ih bilo poprilicno dugo ovde.

Jel ovo za stalno izmestena pocetna stanica za 3 i 12 sa okretnice kod Bogoslovije?
Sad je prvo stajaliste tamo gde staju 25, 27, 74, oko 100m dalje od okretnice... Ta stanica je stalno prepuna, a sad ce tek biti.
Ne znam kome je smetalo stajaliste na okretnici.
 
Njih nije bilo na potezu od Hajata ka nama, ne pamtim. Nekoliko puta sam ih srela kod Delte, ali na stanici ka gradu i to bas davno, tipa pre godinu dana.

moguće je da sam baš te sreće ovih dana da ih sretnem....šta znam :aha: danas ih nije bilo, na primer..ali, bila je tolika gužva u busevima i jutros i večeras....samo su još ridžovani nedostajali :roll:
 
zadnjih par dana od Nemanjine do Prvomajske putujem više od sata u povratku s posla, ujutru i bože pomozi, ali povratak je katastrofa, šta urade s brojem autobusa je kriminal, da je pao sneg pa da i razumem zašto se dugo čeka, ali ovako....stvarno mi bude krivo što im dam 3000, plaćamo da nas maltretiraju
 
што ме подсети да треба да одем ''негде'' и да извадим ону пластику за месечну карту :confused: мрзи ме више стално да се гурам да бих дошла да валидатора


Beograđanka je meni bila najbliža, jeste gužvanjac ali se relativno brzo stigne na red, a podsetih se dok pišem, sad su na spratu i dok sam se penjala smejala sam se načinu kako su uputstva ispisali, moguće da je promenjeno, ali je urnebesno, još jedan sprat, sad levo pa još jedan sprat, cirkus..
 
u svim tranvajima je zalepljeno obavestenje da je "stajaliste" slavija do daljnjeg ukinuto.
treba na a ne u
npr oni koji udju u 2,3 ili 14 kod pravnog i hoce da se spuste do trga saznaju da to stajaliste ne radi ali tek kad udju u tramvaj, i nemaju sansu da izadju nego tek na glavnoj zeleznickoj stanici

kod nas nista ne funkcionise kako treba, pa sto bi i jedna jednostavna stvar - da zalepe obavestenja na tramvaje, da spolja ljudi vide
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top