Градски превоз (2)

neki dan na novom beogradu vidim u ulici jurija gagarina neki stari, prastari tramvaj tandrće sav izlupan i izlepljen nekim papiricima
i pitam se u sebi da li je moguce da se jos koriste ti muzejski tramvaju i koliko su sigurni za prevoz putnika ?
pricas o ovim?

beograd-panorama-grada-foto-nikola-tomic-23-670x447.jpg

ti su izuzetno kvalitetni..pricao sam sa ljudima iz gsp-a
sjajni su i pouzdani..
pa jel si videla nekad da se kvare?
koliko voze i koliko su stari skoro nikad ne prave zastoj..tek tu i tamo ponekad.

veci su problem ovi novi spanci.

Poslednja izmena:
A pa da placali su samo oni kojima su firme uplacivale markice :P
Da spomenem bus plus, sad je samo postalo malo neprijatnije recimo damica sa skupim telefonom nije otkucala kartu
pa ignorise kontrolere, a klinci i nesto stariji sad nece ni da izadju kao nekad, sto su ih terali napolje na prvoj sledecoj :P
nisi u pravu..
prodaja karata u eri neposredno pre bus plusa je isla i preko 80%
bila je odlicna.
onda su uveli bus plus, onda je vucic pozivao na bojkot, onda su digli cene i sve je otislo nizbrdo..ali ovo sta sam rekao nije nagadjanje..pouzdan podatak .. prodaja karata u beogfradu je isla oko i preko 80%

Da se upišem :lol:
Odkako sam kupla kola ulazim u bus baš kad moram (tipa nemam gde da parkiram tamo gde idem).
imas auto?
koji?
jel vozis ko fandjo? :D

nisi u pravu..
prodaja karata u eri neposredno pre bus plusa je isla i preko 80%
bila je odlicna.
onda su uveli bus plus, onda je vucic pozivao na bojkot, onda su digli cene i sve je otislo nizbrdo..ali ovo sta sam rekao nije nagadjanje..pouzdan podatak .. prodaja karata u beogfradu je isla oko i preko 80%

imas auto?
koji?
jel vozis ko fandjo? :D

Peugeot 206 sedan :lol:
Limuzina :zaljubljena:

pricas o ovim?

sjajni su i pouzdani..
koliko voze i koliko su stari skoro nikad ne prave zastoj..tek tu i tamo ponekad.

veci su problem ovi nocvi spanci.

I brži su od španaca :lol:

Ja sam se cesto vozio, nisam primetio da se iko ikad kucao... secam se jedne devojke ostavila kartu onako neotkucanu u aparat da neko
otkuca ako udje kontrola :P
Bus plus svi imaju takodje, ali ne kucaju. Uhvate ih sto iskljuce automat kad udju :P
No ljude ocigledno boli uvo za kontrolu :P
slabo se kucalo jer se prodavala markica.. 80% je bila prodaja markica..ljudi su je kupovali jer nije bila toliko skupa.
cene prevoza su tad bile znatno povoljnije.
sad 3.500 nije malo
da je 1.500 video bi kako bi se povecala prodaja mesecnih karata...zaista mislis da vecina ljudi vise voli da se svadja sa kontrolorima nego da ima kartu?
muka i visoka cena ih je naterala da se svercuju.

znam..sad ce doci platin sa racunicom kako ta cena nije odrziva za gsp.. z:mrgreen:
a kao neplacanjje skupih karata je odrzivo :D

ja sam davno rekao..500 din po clanu domacinstva starijeg od 18 godina ko je prijavljen na vodu i placanje prevoza preko komunalija.

na masovnosti se anulira niza cena.

Ma nece da placaju konduktere, pa ovako moraju da gledaju da sto vise firmi uplati markicu...
ok to, nego rekoh ima i sada policije u tzv tackastoj kontroli.....

inace, i ja mislim kao @tab503 , da bi bilo ok vezati za infostan po 500 d za svakog prijavljenog...

msm, ako vec moramo da dajemo za smrdljivi retese a ne gledamo ga i vec placamo kablovsku, ovo bi mi bilo skroz logicno jer prevoz koristimo....
fino, nek raspuste svih 250 kontrolora, sve sefove i sefcice.....
eto para

pricas o ovim?

sjajni su i pouzdani..

veci su problem ovi novi spanci.
takav crvreni ali onaj koji sam ja videla bio je u jos tragicnijem stanju , sav ocukan, zardjao i izlepljen nekakvim papiricima
ne razuumem se ali ovaj tramvaj mi ne uliva poverenje sto se tice pouzdanosti i sigurnosti ..
mada moje zapazanje i misljene nije relevantno jer se ne vozim tramvajima a ni gsp-om
samo primecujem da bi Beograd trebao da dobije tramvaje po ugledu na druge evropske glavne gradove,i da se ovi muzejski eksponati sklone sa ulica

Poslednja izmena:
седишта у швајцарским трамвајима су ми неудобна.
не знам што гунђате против шпанских трамваја - ни једном се нису покварили док сам се њима возила свих ових година.
увек је или топло (зими) или расхлађено (лети), док у овим другима је често као у штенари хладно....о летњим варијантама да не причам....ужас.

седишта у швајцарским трамвајима су ми неудобна.
не знам што гунђате против шпанских трамваја - ни једном се нису покварили док сам се њима возила свих ових година.
увек је или топло (зими) или расхлађено (лети), док у овим другима је често као у штенари хладно....о летњим варијантама да не причам....ужас.
Miki ja gundjam, ne volem ih:deda2:
7-mica spanac je par puta leti umesto da ladi, grejala za sve pare, i dosta x izletao iz sina a i po smetovima nemere voziti...

A eto, meni svajcarac udoban, cak i ona drvena sedista u drugom delu

Miki ja gundjam, ne volem ih:deda2:
7-mica spanac je par puta leti umesto da ladi, grejala za sve pare, i dosta x izletao iz sina a i po smetovima nemere voziti...

A eto, meni svajcarac udoban, cak i ona drvena sedista u drugom delu
не гунђаш само ти против шпанаца :lol:
ако ти је оно накошено дрвено седиште удобно - свака част. у таквим трамвајима радије стојим.

Back