Gradonačelnik Podgorice Miomir Mugoša bio i ostao Srbin

Q. in perpetuum hibernum

Stara legenda
Poruka
88.239
mugi%20dres.jpg


Градоначелник Подгорице, Миомир Мугоша, одбио је да прими уоквирени црногорскли дрес са његовим именом, који је награда НВО Црногорска културна мрежа, поводом избора за личност којој грађани Црне Горе највише вјерују.

Према резултатима анкете коју је спровела та НВО почетком новембра, грађани Црне Горе највише вјерују Мугоши, а "у стопу“ га прате посланик Покрета за промјене Бранко Радуловић и градоначелник Бијелог Поља Тарзан Милошевић.

Из те изразито процрногорксе НВО наводе да су већ крајем новембра подгоричком градоначелнику требали да уруче уоквирени дрес Црне Горе на којем пише „Мугоша 1, Парлиамент оф Монтенегро“.

"С обзиром да је од објављивања резултата анкете, 8. новембра, прошло доста времена, а Мугоша није имао разумијевења за мишљење грађања о свом раду, одлучили смо да награду уручимо службеници запосленој у архиви Скупштине. Надамо се да ће ова награда доспјети у руке побједника акете“, саопштено је из ЦКМ-а.

Овај догађај, као и дешавања око Статута Главног града, када је Мугоша одбио да у најважнији градски документ уврсти тзв. "црногорски језик", говоре да се нешто чудно дешава унутар веће чланице владајуће коалиције у Црној Гори и Подгорици. Све отвореније кокетирање подгоричког градоначелника са опозицијом и отворени сукоб са СДП-ом, који инсистира на тврдој националној политици, говоре о дубокој кризи унутар владајуће коалиције. Како ствари стоје, све је извјесније да је владајућа коалиција у Главном граду, у самртничком ропцу и да се чека само тренутак када ће се и званично распасти. Након овог, СДП је на потезу.
 
Нема смисла шта неки пишу о људима у ЦГ који желе добре односе са Србијом..
Испаде да једино Срби из Србије имају тапију на Србство...
А такво понашање Срба из Србије је и довело до појаве монтенигера, македонаца и сл...вирусних појава на Србском ткиву...
А Пуповац је политичар који покушава у усташкој хрватској ....да колико толико учини за Србски народ...што је 80% више него Београдски пашалук ради са БоТоМ на челу..
 
Јеси ли сигуран да није било обрнуто?

Па Брате, ја када одем у Србију зову ме босанац!
Тека када запретим ... почну да се понашају са поштовањем и да ме зову Србином...
То све говори...
А када дођу из Србије у Р.Српску нико их не зове Србијанцима него браћом Србима...
Тако је било и са ЦГ, све су звали Црногорцима..
Па Црногорци..ово..те оно...те шта траже у БГ , па шта траже у Чачку, Краљеву итд....те босански лоби...
Све је то почело као нека имагинарна борба Срба из Србије за фотеље..као да м који смо генерацијама гинули за исту ту Србију немамо право имати фирму и бити директори..
Ено ти пример вести од јуче од лика који има своју фирми и људе плаћа поштено...и једини коментар је био ...типа... Црногорац власник фирме у Београду...замисли...
Па дај Брате...нема смисла...
Терате све од себе...
Где у скупштини Србије представник Срба и Р.Српске, ЦГ и Маћедоније...???
 
...
А такво понашање Срба из Србије је и довело до појаве монтенигера, македонаца...
Srbi s tijem imaju veze ka i s postankom svijeta
и сл...вирусних појава на Србском ткиву...
A, ovo pokazuje što ve taj isti svijet prezire.
 
Па Брате, ја када одем у Србију зову ме босанац!
Тека када запретим ... почну да се понашају са поштовањем и да ме зову Србином...
То све говори...
А када дођу из Србије у Р.Српску нико их не зове Србијанцима него браћом Србима...
Тако је било и са ЦГ, све су звали Црногорцима..
Па Црногорци..ово..те оно...те шта траже у БГ , па шта траже у Чачку, Краљеву итд....те босански лоби...
Све је то почело као нека имагинарна борба Срба из Србије за фотеље..као да м који смо генерацијама гинули за исту ту Србију немамо право имати фирму и бити директори..
Ено ти пример вести од јуче од лика који има своју фирми и људе плаћа поштено...и једини коментар је био ...типа... Црногорац власник фирме у Београду...замисли...
Па дај Брате...нема смисла...
Терате све од себе...
Где у скупштини Србије представник Срба и Р.Српске, ЦГ и Маћедоније...???

Генерализација је опасан спорт.
То што си ти имао негативна искуства не говори ништа о Србији и Србима. Хоћеш да ти наводим примере у колико места сам чуо приликом упознавања "Аха, ти си из Бееееооограда?...јесу ли код вас гоуууменеее бааандееере?" Требао бих да мрзим те људе или да сам љут због њиховог добровољног пристанка на инфериоран положај?
Ево, ја сам рођен у Београду и никада никога нисам назвао "босанац" у пежоративном смислу...и шта ћеш сад?
 
Генерализација је опасан спорт.
То што си ти имао негативна искуства не говори ништа о Србији и Србима. Хоћеш да ти наводим примере у колико места сам чуо приликом упознавања "Аха, ти си из Бееееооограда?...јесу ли код вас гоуууменеее бааандееере?" Требао бих да мрзим те људе или да сам љут због њиховог добровољног пристанка на инфериоран положај?
Ево, ја сам рођен у Београду и никада никога нисам назвао "босанац" у пежоративном смислу...и шта ћеш сад?

У праву си..требао сам навести да нису сви такви..
Али већина јесте...
То показује и чињеница да званични Београд пере руке од РСК,РС,ЦГ,Маћедоније и сада од Срба са КиМ-а..
 

Back
Top