grad vs.selo

Postoje i mjesta koja nisu sela,a nisu ni veliki gradovi kao Bg.
Da se ne lazemo,lakse i komfornije je zivjeti u gradu.Takodje veci izbor i vece mogucnosti su u gradu.
Selo je bolje za djecu do polaska u skolu i za penzionere.
Druga stvar je da smo u nekoj idealnoj drzavi i da su za sve iste mogucnosti,nezavisno gdje zivjeli.
Onda bi bio ideal zivot na selu.
Ili da zivot na selu predstavlja samo seoski turizam gdje uzivamo u cistom vazduhu,hrani,miru i tisini,a ne radimo nista.

Jedina, ali jedina prednost sela je mir i tisina, to je to, sve ostalo su samo mane i problemi. Ako vam je tolikos talo do "zdrave hrane" mozete ostvariti kontakt sa seljacima i direktno kupovati od njih ukoliko ste u gradu. Dakle samo mir i tisina, ah zaboravio sam sveziji vazduh..

Selo ima sve pednosti nad gradom! Svez vazduh,mir,tisina,zdraviji zivot i 100 puta je lepse! Selo mi je u ♥️ i dusi! Ljudi u selu su dugovecni! Ljudi na selu su bolji i smireniji! Selo imanje a grad nemanje! Kad je kriza kad je frka selo prezivi a grad muks... Korona svi se setili sela kad zatvaranje bilo a sad nestasica mleka bila u gradu a selo nismo problema imali zato sto mi pijemo domace pravo mleko a ne ono iz prodavnica pomesano 50 posto mleko 50 posto obojena aromatizovana voda... Selo bez grada bi opstalo a grad bez sela propao! Selo i uvek samo selo♥️

Back