Горка лекција за БРИКС - избацивање долара је немогуће

nikom ne ide na korist da dolar pukne skroz, jer se zna sta ce onda biti u celom svetu a nece jer vodeci lideri briksa nisu apokalipticni satanisti. dovoljno ga oslabiti i sebe ojacati i napraviti balans, dok ce ameri sa rusima sve da prebiju preko vestacke tvorevine zvane eu koju ce da ekonomski uniste...a ako se eu uskurci tu je batko u subari koji ce da ih opomene sa nono.
 
I mi koji znamo sta su bajke i mi mozemo potvrditi da svemu dodje kraj i da ce doci jednom kraj i dolaru.. Ali to ce biti daleko posle vremena kada sve nas prekrije zelna trava...I mnogo ce toga pre dolara umreti... No da se vratimo na stvar... Pitanje je da li uopste postoji ekonomija(drzava) kojoj bi odgovarala propast dolara..Mislim da ne... Trenutno se u dolarima i evrima obavlja vise od osamdeset posto svetskih transakcija.... U Juanima svega nekoliko procenata...Naravno da ne ocekujem otreznjenje u glavama zabludelih, oni ce uvideti da vreme prolazi, ali ce uvek biti uvereni da "samo sto nije"...
 
ja ne znam zašto tebe pogadja koja je valuta?
ti si bankar koji zelenaši sa aktivnom valutom
nebitno da li je dolar ili neko drugo *****
jako je bitno druže gvozdene, jerbo imajući dolar u kasi znači da možeš kupiti ševi kamaro, dok sa rubljom možeš brisati dupe, a što bi to iko radio kad ima perfex...to i rusi znaju zato više vole dolar od mame
 
jako je bitno druže gvozdene, jerbo imajući dolar u kasi znači da možeš kupiti ševi kamaro, dok sa rubljom možeš brisati dupe, a što bi to iko radio kad ima perfex...to i rusi znaju zato više vole dolar od mame
pa dolar i jeste Perfex kvaliteta da ne kažem Trader Joe's
 
Kina to moze da sredi , ako zna ili ako hoce....mozda ne zna...
Sa tolikim trzistem virtuelnog novca, koliko kina ima, sa tolikim dugovima u svetu prema kini , treba biti bolid pa nemati mogucnost da svoju valutu plasiras kao kreditno sposobnu , a samim tim i kao medjunarodno validnu....

E sad, mozda im tradicija smeta da ukapiraju, ko zna...
 
Kina to moze da sredi , ako zna ili ako hoce....mozda ne zna...
Sa tolikim trzistem virtuelnog novca, koliko kina ima, sa tolikim dugovima u svetu prema kini , treba biti bolid pa nemati mogucnost da svoju valutu plasiras kao kreditno sposobnu , a samim tim i kao medjunarodno validnu....

E sad, mozda im tradicija smeta da ukapiraju, ko zna...
ne budi smešan...kina je još srednji vek prema americi
 
jako je bitno druže gvozdene, jerbo imajući dolar u kasi znači da možeš kupiti ševi kamaro, dok sa rubljom možeš brisati dupe, a što bi to iko radio kad ima perfex...to i rusi znaju zato više vole dolar od mame
A ko to kupuje Ševi Kamaro? Za tri godine će svi kupovati kineske automobile, američke odavno niko ne kupuje.

Rubljom možeš da kupiš naftu, gas, zlato, minerale, dijamante, hranu, đubrivo, a kao što smo videli u Ukrajini i najbolje oružje na svetu.
 
čekajući u redu za briks...

Untitled0d404b7f1d36a64d.jpeg
 

Back
Top