Google Drive u problemima: Korisnicima misteriozno nestala gomila podataka

acabg

Elita
Poruka
20.675
Pojedini korisnici Google Drive servisa prijavljuju gubitak podataka, koji je skladišten mesecima, a izgleda da ovo nije jedina Google aplikacija koja je pogođena problemom.

https://www.b92.net/news/pics/2023/11/28/138519825165659a61d37fc224970200_wide.jpg[img]

Kada je u pitanju onlajn skladištenje podataka, Google Drive je među najpopularnijim rešenjima. Besplatan je, a po relativno niskoj ceni nudi dodatne nadogradnje i više skladišnog prostora.

Međutim, neki korisnici prijavljuju da su na servisu izgubili podatke iz prethodnih nekoliko meseci, a moguće je i da ovo nije jedina Google aplikacija koja je pogođena problemom.

Korisnici na društvenim mrežama objavljuju da pored gubitka podataka sa Google Drivea, problema imaju i sa Gmail servisom.

Jedan korisnik je na forumima podelio svoj problem, ističući da su datoteke sa Google Drivea iznenada nestale. Drive se vratio u stanje iz maja 2023.

Problem je prijavljen Google timu za podršku, ali korisnik ističe da nema odgovora od strane Google inženjera i ne može da zna da li se njegov problem istražuje.

Kasnije se oglasio zaposleni iz kompanije Google, ističući da se problem istražuje. Podeljeni su i saveti da se ne isključuje nalog, kao i da se ne premešta ili briše folder sa podacima aplikacije dok inženjeri rešavaju ptroblem.

U međuvremenu, najmanje jedan korisnik na platformi Mastodon je tvrdio da je primetio nekoliko slučajeva ljudi koji su prijavili da su izgubili neke od svojih podataka i na Gmailu. Drugi korisnik mu je odgovorio, navodeći da je Gmail izgubio i povratio njegove mejlove istog dana.

https://www.b92.net/tehnopolis/vesti/google-drive-u-problemima-korisnicima-misteriozno-nestala-gomila-podataka-2441082
 
Gde drzis kontakte sa telefona? Kad menjas telefon, samo se prikljucis i svi kontakti odmah tu?
Google drive koristim, a i iCloud, sa time da placam iCloud jer mi je bekap tamo. GDrive je samo 15GiB besplatno...
U telefonu i SD kartici.Mada je google prebacio sam kontakte kod njih,ne pitavsi me hocu li,ili necu.Nije mi jasno kako su to smeli da urade bez dozvole.
 
Pa i lokaciju prate bez dozvole. Na google maps mozes tacno da vidis kuda si se kretao, no moze da se iksljuci...
Nemam aktiviran google maps.Ne koristim ga,ali nije isto to i uzeti kontakte.Nek me prati gde hoce i dokle hoce,ali da mi uzme kontakte i da mi traze pare da mi ih vrate,pa to rade hakeri-lopovi.
 
Pa i lokaciju prate bez dozvole. Na google maps mozes tacno da vidis kuda si se kretao, no moze da se iksljuci...
Ако је веровати упутству за кориснике, праћење локације можеш да искључиш - само за себе тј да ти сам не можеш да видиш свој историјат кретања. Али Гугл задржава право да прати, архивира и са својим партнерима подели податке....
Недавно у превозу нешто коментарисах са пријатељем на ту тему кад нам се накачи нека госпоја са дијагнозом "теоретичари завере" на крају се није смирила док није проверила у гугловима правилима и установила "пази, стварно тако пише"....
 
Na srecu zapisani podaci su prilicno netacni (ili dobrim delom aproksimacija). Meni dodje zgodno da vidim ponesto iz istorije.
Чудно, обзиром да оно што сам испратио и оно што су проверили неки пријатељи било је поприлично тачно...
 
Чудно, обзиром да оно што сам испратио и оно што су проверили неки пријатељи било је поприлично тачно...
generalno je dovoljno tacno da bude upotrebljivo da se ustanove neke vaznije lokacije (odakle si krenuo, gde si stigao, i nesto izmedju kuda si isao)

Ali sve je naravno pod znakom pitanja tacnosti - t.j. sta ko podrazumeva.

Kod nas GPS je precizan recimo negde u opsegu oko 10metara a mozda vise, dodaj generalno nestabilan internet (black spots), broj zapisanih tacaka medju lokacija (relativno mali - mozda i ne zapisuju sve zbog neke optimizacije) trange frange sa serverom itd.

(OK mozda sam ja malo razmazen jer sam koristio GPSove po americi gde je tacnost u 10-30cm. :) )
 
generalno je dovoljno tacno da bude upotrebljivo da se ustanove neke vaznije lokacije (odakle si krenuo, gde si stigao, i nesto izmedju kuda si isao)

Ali sve je naravno pod znakom pitanja tacnosti - t.j. sta ko podrazumeva.

Kod nas GPS je precizan recimo negde u opsegu oko 10metara a mozda vise, dodaj generalno nestabilan internet (black spots), broj zapisanih tacaka medju lokacija (relativno mali - mozda i ne zapisuju sve zbog neke optimizacije) trange frange sa serverom itd.

(OK mozda sam ja malo razmazen jer sam koristio GPSove po americi gde je tacnost u 10-30cm. :) )
ако провериш гуглова правила приметићеш да се за одређивање локације преко мобилног телефона не користи само GPS већ и сви остали начини (мрежа оператера, локални WIFI сигнали... ) чиме се локација коју гугл добија поприлично прецизно одређује, бар у градским срединама. довољно да зна да ли си ушао у неку продавницу или си се задржао испред излога...
 

Back
Top