Gledali... Obrazložili... Ocenili... :)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
San Andreas - 8/10

Spektakl. Rusi se Amerika. Rock sve spasava. Akcija, avantura, efekti... Carla Gugino se vratila u zivot ove godine, dobra Alexandra "snake eyes" Daddario. Solidni sporednjaci Ioan Gruffudd, Paul Giamatti i Kylie Minogue. Dobar film za opustanje i zabavu. :)

Meni ovo vrhunac budalastine...Samo sam ocekivala da nekog zgolju poklopi tenk,a on ga podigne slabasnim rukama i rikne u kameru.
 
Les_deux_orphelines_vampires.jpg
Gotivan francuski horor...Pomalo naivan, sviđa mi se što ima ''duh'' 90.-tih...Govori da ne treba suditi o knjizi po koricama...Iako je horor ostavlja više neki težak utisak gotske melanholije, mračnih, kišnih i vetrovitih pejzaža, i zamišljenosti nego straha...9/10
 
rose.jpg

Gotivan, labavo baziran na životu ''Đenis Đoplin''...Prilično tužan ali ne i sumoran što duguje angažovanju Bet Midler za glavnu ulogu...Ona mi je uvek bila gotivna, nije neka savršena lepotica ili slično ali je uvek u svakoj ulozi posebna i daje joj humor koji čini mi se ne bi postojao da je angažovan neko drugi...Nikada nisam shvatao ljude koji tako upropaste svoj život i propuste hiljade dobrih šansi da se poprave...Čudi me da neko nije povukao paralelu između Ejmi Vajnhaus i ove...Ali ipak mi to vreme, 60.-te deluje mnogo toplije i ljudskije od ovog danas gde je čovek čoveku bukvalno vuk...9/10
 
Child 44 (2015)
http://www.imdb.com/title/tt1014763/

51ELSjfhEWL._SY445_.jpg


dugacak,mracan film ledene atmosfere, nemilosrdan i prema gledaocu

triler, jer kada se oduzmu americka propagandna sranja o sssr-u, ostaje tragicna prica o zrtvama serijskog ubice koje nema ko da brani, sistem nije napravljen da resava takve slucajeve.

tu je naravno junak price da licnom katarzom predje ceo put od svemocnog bezbednjaka do onoga koga ispituje upravo takav jedan isti bezbednjak

film ladno moze da se zove `goli zivot`. cesto ni izbor nije izbor nego prezivljavanje, reziser je ostavio nadu da nije bas tako i da opredelejnje za prinicpe kosta ali je jedino vredno

ocena, hm. ulozen rad je veliki pa zato 8/10

i naravno glumica iz devojke sa tetovazom zmaja i one serije milienijum o kriminalu dal bese u svedskoj. zena koja se ne smeje.
 
large_mzCTGi8s72xjLT40y7H8IyjOV3v.jpg

Odličan stari...Možda i najbolji ratni sa vijetnamskom tematikom koji sam gledao...Bukvalno osetiš barut, blato, krv...I gledaš sve brutalnosti i zlo ali i drugarstvo i duh zajedništva...Gomila super glumaca pre svega berenžder, Defo, Šin, Defo, Dejvid, Dilon...Stone je majstor porediti njegove filmove sa drugima je kao porediti Mikelanđela sa Hitlerom:mrgreen: Odličan adrenalinski udar, shell shock 10/10
Jurassic_World_poster.jpg

Još jedna odlična vožnja kao uostalom svi filmovi iz ove franšize, ali je ovaj evoluirao...Radnja nije nešto novo ali je akcija zlata vredna, napetost je takva da se bukvalno znojiš kod nekih scena ili se trgneš drhtiš kod drugih...Stvarno bi bila gotiva da se jednog dana napravi takav park(ić):mrgreen: Dalas Hauardova super kao bolesno ambiciozna, hladna, arogantna žena rastavljena od realnosti ili čak suprotno hiperrealista, što je izgleda danas neki standard, Pret kao totalno opušteni lik, kontrast njoj, heroj i moj omiljeni Vinsent D Onofrio kao zlikovac...:) Inače u filmu se sve nešto vrti oko ''opasnih'' žena ili ženki:mrgreen: to je izgleda neki novi ''feministički trend'' u modernim filmovima...Sve u svemu, na kraju ti bude žao što se završava 10/10
 
Sledece godine (2016) stize Posetioci 3 a.k.a. Les Visiteurs 3,posle toliko vremena Zan Reno i Kristian Klavier se vracaju!! :) Trilogija bice potpuna,jer "Posetioci osvajaju Ameriku" nije nastavak,vec Americka verzija,postojece francuske sa istim glavnim glumcima!

TREJLER!!!!

Žakujjjjj!!
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top