Gledali... Obrazložili... Ocenili... :)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Ja sam gledao "Povratak lopova"...
Smece od filma, kao neka komedija o pljacki banke i prevarantima...
Jako aktuelna tema devedesetih, posle Dafine i Jezde ;)

Sto se "Male" tice, predstava je kult, a film nista posebno...
Ovo ostalo nemam pojma o cemu se radi, a kada bih morao da se odlucim da pogledam nesto od nabrojanih naslova, odlucio bih se za Kadijevica...
 

Cubok nisam gledo.
Povratak lopova je klasichna nasha komedija samo loshe odradjena...nema ni h od humora,na foru bankarskih prevara dafine i jezde.
Napadach je do jaja TV dramica da umresh od smeha :hahaha:,fin i lepo vaspitan urbani liq ranih devedesetih biva stalno dochekivan na sachequshu od nepoznatog jednog te istog lika...na kraju on krece to da radi drugima :hahaha:Tu se ko po obichaju s nashim filmovima krije neka politichki aktuelna poruqa tog doba al da ga ebesh koja..
Provalnik mozda jesam al ne secam se..
Mala-mirjana jokovic-siloovanjeee! i mirjana karanovic-porodjaj...nema se shta dalje opisivati..
 
url


Ovo je tako slab SF josh slabiji horor.
Znachi ceo film je samo filer za sledeci nastavak :hahaha:
Chicha Ridli bolje da se drzi onoga u chemu je dobar- suspense horror a ne da filozofira preterano kad ochigledno nema shta da kaze :lol:
Prvih oko pola sata i ide u nekom smeru posle toga brljotina epskih razmera..ko da su morali da pozure da spakuju sve...film traje skoro 2 sata a praktichno se nishta ne deshava.
I toliko pitanja ostaje wtf. van glavnog (nepostojece poente filma sem nju ejdz spejs elijen naglabanja)- zashto je robot inficiro njenog muza?da li je charlizin lik robot il cerka onog matorog?
A tek abortus scena je na nivou "nuke the fridge" iz Indy 4
Do dosuhe vecina glumaca je maximalno dala shta moze sa ovako slabim scenariom i zapletom.Fasbinder je totalno protracen,a lik je mogao fenomenalno da odigra da je njegovoj ulozi dato malo vishe prostora i razrade.I glavna glumica je ok,chak i charliz na momente nije losha.
A chim sam video glavnu protagonistkinju,facu+ sterilna ahahah ladno mozesh da spajash tachkice film je toooliko predvidljiv.:mrgreen:

4/10
 
Marta Marcy May Marlene
http://www.imdb.com/title/tt1441326/
MarthaMarcyMayMarlene-PosterArt.jpg



Devojka pobegne iz neke čudne komune/sekte kojoj pripada, i pokušava da se navikne na normalan život. Nije joj lako. Film je relativno zanimljiv za gledanje jer je spor i psihološki, a to su mu ujedno i mane - da je bio manje pametan, možda bi bio bolji. 7.5/10

kako glumi ova mala Olsen?
Chuo sam da je dobra al nikako da skinem film
 
Pa dobra je, ali ne shvatam zašto je baš toliko hvale. Malo su napumpali tu priču o njenoj izvrsnoj glumi, po mom mišljenju. Ili je prosto guraju, ili je ta uloga zahtevnija nego što se meni čini... OK je, ali ne vidim zašto je ona bolja od sporedne ženske uloge, recimo - i ta uloga je bila zahtevna, a o njoj niko ni reč da kaže...
 
http://www.imdb.com/title/tt1306980/ (50/50)

okej dal da kažem dramica ili komedijica (mada nije ni dramatično ni mnogo komično)
al okej film za relaksaciju iako tema niej nešto relaksatorna al nije patetično-potresno urađena
6/10

http://www.imdb.com/title/tt1636826/ (Project X)

klasična teen budževina
nerd koji pravi žurku veka bla bla
ok za smejanje (uglavnom glupostima a ne humoru)
al ono
uglavnom ništa pametno od mene
5/10
 
Faust 2011.

http://www.imdb.com/title/tt1437357/

Zamišljen kao art film ,jer je režirao Aleksandr Sokurov i scene su snimane u starom delu Praga,da bi se dočarala,kako to kažu tvorci filma atmosfera Nemačke iz 18. veka.Jedino u tome su i uspeli,ali film ipak izgleda jeftino,klaustrofobično i kao niz scena iz neke pozorišne predstave.Vrhunac efekata je da se povremeno iskosi slika ne ekranu,da bi se dočarala nenormalnost sveta u kojem živi Faust,kao i njegova pomračenja svesti.
Priča je infantilna ,nemam pojma ,kako ovo ima veze sa Geteovim delom.Lik Fausta koji traga za kamenom mudrosti se srozava na nivo razvratnika ,kojem se dopala lokalna seljanka,tačnije vezilja i pralja.
Isključio sam film bez ikakve želje da saznam šta je bilo na kraju.
U suštini ceo dramski zaplet se ne svodi na onu pravu Faustovsku dilemu,nego na nedostatak hrane.
Faust postaje zao jer mu otac ne da da pojede par jaja koje on sam ždere sa zadovoljstvom.Kroz ceo film se razglaba o hrani.Ako postoji đavo,pretostavljam da ljude iskušava na drugačiji način od kajgane,sira i slanine.

Faust-684676166-large.jpg
 
Poslednja izmena:
http://4.***************/-R7c3B9iUZ7U/Trv7vwgSYTI/AAAAAAAAAB0/o2i6PE3Sws0/s1600/Kad+Porastem+Bicu+Kengur.JPG
da ne duzim...zatvoren film o beogradskom pashaluku koji autenticno mogu samo beogradjani obozavat' i niko drugi. sve ostalo ( ajm toking tu ju felou taunzmen from en ka) je cista folirazha. ovako uopsteno, moze da se gleda, posle nekog vremena bude dosadno , iako je par fora duhovito i nije lose " sklepan " scenario.
6/10
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top