Gledali... Obrazložili... Ocenili... :)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Najnovijeg terminatora.

Ko je pravio taj film treba da bude biven, izbiven, bičovan i lišen slobode na jedno 35 godina za prvostepeno ubistvo kultnog akcionog filma.

0/10

Lepo je videti Lindu, ali umalo nisu napravili isti štos kao sa Lukom Skajvokerom. Dobro nisu Džonu dali da pomuze ulje iz terminatora. K A T A S T R O F A L N O L O Š F I L M!
Шварци је био добар у том филму. Драмска улога с елементима комедије. Остало јесте за заборав мање-више.
 
Najnovijeg terminatora.

Ko je pravio taj film treba da bude biven, izbiven, bičovan i lišen slobode na jedno 35 godina za prvostepeno ubistvo kultnog akcionog filma.

0/10

Lepo je videti Lindu, ali umalo nisu napravili isti štos kao sa Lukom Skajvokerom. Dobro nisu Džonu dali da pomuze ulje iz terminatora. K A T A S T R O F A L N O L O Š F I L M!
Znas sta ,ma nisi ti njega shvatio ko ja novog tarantina:lol:
 
Yesterday

fantazija, muzicka komedija
ocena na Imdb 7/10

rezija: Danny Boyle
uloge: Himesh Patel, Lily James, Sophia Di Martino

Film me je zabavio uz slusanje najvecih hitova Bitlsa

Neuspešni muzičar,koga igra odlični Himeš Patel, posle saobracajne nesrece budi se u paralelnom svetu u kojem se ne zna za Bitlse, Koka kolu i cigarete.Bitlsi kao d anikada nisu ni postojali.Kako Džek zna sve pesme Bitlsa pocinje da svira njihove najvece hitove i postaje velika muzicka zvezda sve do trenutka kada shvata da gubi devojku koju voli

1574801713464.png
 
Мени је "Било једном у Холивуду" одличан филм, баш лепо описује то време...некако нема толико везе ни са његовим претходним филмовима. Лепо прати нит тог времена, сјајни глумци и Марго Роби као вишња на колачу. За мене амерички филм године.
 
Мени је "Било једном у Холивуду" одличан филм, баш лепо описује то време...некако нема толико везе ни са његовим претходним филмовима. Лепо прати нит тог времена, сјајни глумци и Марго Роби као вишња на колачу. За мене амерички филм године.
Tarantino po ko zna koji put potvrdjuje da je foot fetishista :lol:
 
https://www.imdb.com/title/tt1302006/

The-Irishman-Movie-Poster-Netflix.jpg


Film od kojeg sam mnogo očekivao za mene se nažalost pokazao kao potpuni promašaj. Nema gotovo nijedne scene i nijedne replike koja će mi ostati u sećanju. Nema ni humora koji buja iz gotovo svake scene ''Dobrih momaka'' i ''Kazina''. Ta ostvarenja svoju slavu duguju ludoj vožnji, u kojoj vas šokiraju novi talasi humora i nasilja dok pokušavate da saberete utiske od prethodnih udara. Ovde toga nema. Drugi veliki nedostatak je što je većina glumaca užasno staro. Ni ta najnovija tehnika podmlađivanja vas neće uveriti da je De Nirov lik mlađi od 76 godina, iako bi trebao da ima 30-40. Iz aviona se vidi da im je teško i da ubrzaju korak a kamoli šta drugo. Međutim, i mnogi sporedni i epizodni likovi su matori.

Nažalost, vreme mafijaških filmova je nepovratno prošlo i bilo bi bolje da ni ovaj nije snimljen.


6/10
 
https://www.imdb.com/title/tt1302006/

The-Irishman-Movie-Poster-Netflix.jpg


Film od kojeg sam mnogo očekivao za mene se nažalost pokazao kao potpuni promašaj. Nema gotovo nijedne scene i nijedne replike koja će mi ostati u sećanju. Nema ni humora koji buja iz gotovo svake scene ''Dobrih momaka'' i ''Kazina''. Ta ostvarenja svoju slavu duguju ludoj vožnji, u kojoj vas šokiraju novi talasi humora i nasilja dok pokušavate da saberete utiske od prethodnih udara. Ovde toga nema. Drugi veliki nedostatak je što je većina glumaca užasno staro. Ni ta najnovija tehnika podmlađivanja vas neće uveriti da je De Nirov lik mlađi od 76 godina, iako bi trebao da ima 30-40. Iz aviona se vidi da im je teško i da ubrzaju korak a kamoli šta drugo. Međutim, i mnogi sporedni i epizodni likovi su matori.

Nažalost, vreme mafijaških filmova je nepovratno prošlo i bilo bi bolje da ni ovaj nije snimljen.


6/10
pa gde si gledao, zar je vec stigao u bioskope kod nas?
 
Ready or Not

MV5BYzBkMzAyMDUtZTFkZS00OWUyLTgwM2ItNGI3MTQ5NzA3NTVkXkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_SY1000_CR0,0,670,1000_AL_.jpg


Tema slična onoj iz filma Get Out, samo što je ovde žrtva mlada a ne mladoženja. Volim filmove smeštene u velikoj porodičnoj vili, još kad je tu prisutan neki okultni ili horor element atmosfera postaje pun pogodak. Ocena: 8/10
Auu kod mene ovo ni keca ne zasluzuje,sve vreme u bilo kom trenutku sam mogao da prekinem i ne bih se pokajo
 
Uopste ozbiljno nijednom filmu ne pristupam ,sta god da je protracenih sat i po,niti sam se uplasio niti nasmejao,niti ocekivao da ce doci do neke nagle promene usput ka bolje,valjda ste gledali neki slican film pa uporedite,neverovatno koliko je zaradio i kao 85% zadovoljno,pa ne kapiram koji profil ljudi ovo gotivi,gluma 0,scenario 0
 
Uopste ozbiljno nijednom filmu ne pristupam ,sta god da je protracenih sat i po,niti sam se uplasio niti nasmejao,niti ocekivao da ce doci do neke nagle promene usput ka bolje,valjda ste gledali neki slican film pa uporedite
Ja sam ga doživio kao parodiju ali opet dovoljno upečatljivo na temu okultizma.Glavna glumica mi je bila odlična a sama tematika me nije smorila, jedan prosjek od filma gledajući sve ukupno barem što se mene tiče.
 
Poslednja izmena:
Freaks - 10/10 :ok:

Filmcina.

Tesko je u supernaturalu smisliti nesto novo i originalno. Ali ovde su to uspeli.

Bukvalno sve mi se dopalo - prica, likovi, scenografija, divno uklopljeni efekti, rezija, sve je na mestu. A iznad svega gluma. Ekipa besprekorna. Pre svega Lexy Kolker koja ce biti velemajstor glume. Odavno nisam video dete da ovako dobro glumi. A od veterana se ne zna ko je bio bolji, da li matori Bruce Dern, Grace Park, Emile Hirsch ili nas Aleks Paunovic u totalno uvrnutoj ulozi bar za mene koji sam navikao da ga gledam kao brutalnog vampira Juliusa u Van Helsingu.

Radnju je bolje da ne znate.
Ali ako nekog bas zanima stavicu u spojler.
U buducnosti deo covecanstva dobija supernatural moci. Obicni ljudi ih zovu freaks. U nekom momentu u proslosti u odnosu na film dolazi do rata u kom biva unisten Dalas. Nakon toga svi freaksi su pobijeni ili u logoru, dok je mali broj na slobodi i krije se od normalaca.

Radnja prati oca (Emile Hirsch) koji drzi cerku Chloe zatvorenu u kuci i pokusava da je nauci kako da glumi normalnu devojcicu. Chloe (Lexy Kolker) je usamljena, nedostaje joj majka, nema prijatelje i ne moze niti zna kako da kontrolise svoje moci sto je dovodi do potpuno blesavih scena u kojima maltretira komsinicu sa kojom hoce da se sprijatelji. Grace Park je zloca koja lovi freaks-e. A Bruce Dern Chloein deda. Svaki od likova ima svoju spletku u koju pokusava da uvuce malu Chloe i da je iskoristi za svoje ciljeve.

Trejler ako bas morate da odgledate. Mada nema previse spojlera. ;)

Na Rotten Tomatoes je 85-ti najbolje ocenjen film ove godine.

Ali za mene je film godine do sada. A tesko da ce nesto uspeti da ga nadmasi do kraja.

Gledao sam film sa uzivanjem. Preporuka. :ok:
 
Batman vs Teenage Mutant Ninja Turtles

MV5BNzk3MGZlYWQtNDU4Ny00Y2I5LTk2YmItM2QxYjFiMjM0ZmQxXkEyXkFqcGdeQXVyNDUzMTkzMDI@._V1_.jpg


Izašao je ove godine. Dobre strane: sjajne scene borbi (posebno Betmenov prvi obračun sa Šrederom), super animacija, nije dosadan ni u jednom segmentu i nema razvlačenja radnje, sve uspeva da stane u nepunih sat i po filma. Zamerke imam jedino na to što je Betmenu dat preveliki primat u odnosu na kornjače i na to kako su nacrtali Donatela. Ocena: 8/10
 
Searching (2018)

244d3890ab239fa0b35e78e0f2d81d96.jpg


Triler o potrazi oca za nestalom ćerkom, koji je u potpunosti smešten u svet savremenih uređaja komunikacije.
Klasične kadrove zamenjuju FaceTime pozivi, guglanje, poruke preko Mesindžera itd.

Iskreno, prvi put se susrećem sa ovakvom filmskom tehnikom i mada sam u početku bio skeptičan, mogu reći da je film zaista prijatno osveženje.
Uspeo je u velikoj meri da me zaintrigira, održi napetost i bogami prijatno iznenadi obrtima.
Ko bi rekao da triler ispričan na jedan ovakav nekonvencionalan filmski način može biti tako zanimljiv.

 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top