Gledali... Obrazložili... Ocenili... :)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Super film..uzivala sam..Placeni ubica..he he ..nakon neizvrsenog ubistva napusta posao ..i odlazi u jedno Welsko selo gde pocinje da radi kao pekar..i gde se susrece sa stanovnistvom tog sela..Dobra britanska komedija:D


l_783234_19cb6dcd.jpg
 
Odgledah dosta filmova u poslednjih nedelju dana...

The Dark Knight

MV5BNjc4Njk0NzQxNF5BMl5BanBnXkFtZTcwMjkyNjY3MQ@@._V1._SX518_SY400_.jpg


Odgledao ga samo zbog Jokera iako nisam ljubitelj superheroja. Šta reći, urađeno po stripu, nije loše iako ima glupih scena. Najgluplja je ona kada od dva trajekta, jedan preživljava pod uslovom raznese ovaj drugi. Naravno, niko nikoga nije razneo. Pa to nema ni u bajkama. Takođe bilo bi zanimljivije da im je Joker dao detonatore od sopstvenih trajekata, a rekao da je od suprotnog.
7/10


Requiem for a Dream

Requiem_for_a_dream.jpg


Očekivao sam više...
6/10


This Is England

432px-This_is_england_film_poster.jpg


Odličan.
Lol
heart.gif

9/10


Crimson Rivers

Thecrimsonrivers_frenchposter.jpg


Odgledah i prvi deo... Drugi je bio odličan, a ovaj uopšte nisam razumeo. Sve se zapetlja na kraju. Ne mogu da provalim ko je bila devojčica koja je poginula, gde je bila "zla bliznakinja" svo vreme, ko je čije dete od te tri devojke... Vrlo zbunjujuće.


Nothing But The Truth

MV5BMTI5Mzk0OTI0OF5BMl5BanBnXkFtZTcwNDU2ODUxMg@@._V1._SX270_SY400_.jpg


Nekako mi je suviše zamoran.
Ništa posebno.
4/10


Big Fish

Big_Fish_movie.jpg


Nisam ljubitelj ovakvih filmova, ali nije loše... Ne bih ga gledao ponovo.
5/10

Pulp Fiction

MV5BMjE0ODk2NjczOV5BMl5BanBnXkFtZTYwNDQ0NDg4._V1._SX281_SY400_.jpg


Šta reći za ovaj film? Nisam ga gledao odavno, pa mi pade na pamet da ga opet pogledam. Vrh.
 
Jel zna neko kako se zove isto engleski film o Pakistancu koji je ozenio Engleskinju,zive negde u predgradju Londona,imaju 4 sina ili 5 i cerku?
Taj najmladji ne skida kapu nikada...dobra komedija,bila par puta na TV-u,ali ne mogu da se setim naziva.

Mislim da je to "East is east", stvarno dobar film, gledala i ja par puta.
Te britanske komedije su mi uvek gledljive, kao recimo Ne dam travu ni za zivu glavu (to je nas prevod) ili film kad u nekoj selendri lik osvoji glavnu nagradu na lotou pa umre i seljani koji se dogovaraju kako da zadrze te pare (odlicna komedija, ne znam kako se zove). Za mene su sva tri filma 10/10
A ima jos jedan film koji davno nisam gledala, mada sam ga gledala vise puta, iranski Deca neba, prica o bratu i sestri i patikama, meni toliko topla i dirljiva, bez imalo patetike, jednostavna, za preporuku svima koji vole da pogledaju nesto van poznatijih kinematografija.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je to "East is east", stvarno dobar film, gledala i ja par puta.

Jao,jeste! Hvala ti puno! :D
Obozavala sam taj film.

A ima jos jedan film koji davno nisam gledala, mada sam ga gledala vise puta, iranski Deca neba, prica o bratu i sestri i patikama, meni toliko topla i dirljiva, bez imalo patetike, jednostavna, za preporuku svima koji vole da pogledaju nesto van poznatijih kinematografija
Gledala sam taj davno,svideo mi se,dirljiv.
 
Metropolis. Friz Lang
Ko nije alergican na nemi film, neka obavezno pogleda. Vrlo vizionarski. Neverovatno da je neko 1927 mogao na taj nacin da sagleda drustveno uredjenje. Ne mogu da komentarisem kvaltet gfotografije, scenarija i ostalih kategorija, jer nisam puno nemih filmova odgledala, pa nemam izgradjen kriterijum.
Ali u svakom slucaju ovo je veoma interesantna prica.

Da Metropolis je bas dobar film :D
 
Kao iznenada je odlucila da se vrati...
Vrsi diverzije na forumu,doprinosi netrpeljivosti,nervozi...
Provocira druge forumase,
treba je pod hitno sankcionisati,drakonski.

Ja uvijek mogu da odem...samo zatrazite i odoh ja :D

Ahem...a ono sa gayeve to nije bila svadja :mrgreen: (ne sa zvezdankom) ...barem ne sa moje strane...to je bilo cisto raspravljanje njihovog odnosa...a tajm traveling bani je mene napala...i onda pocela sve druge :D

not_guilty.jpg
 
Taj film je bio proglashen za totem nacizma za vreme Hitlera.

Jel?
Interesantno.
Mislis da je film objasnjavao nacizam (prv put mi sad pade na pamet, tj poezala sam, da ovaj arhaizam, psovka, nacizam, je vrlo ogoljena stvarnost, a danas posto se ta rec ne upotrebljava..a nesto sto ne mozes da izgovoris, ne moze ni da postoji...) pre nego sto se pojavio kao drustveno uredjenje, jer je to bilo predvidljivo samim drustvenim desavanjima? Meni vise lici na neki kapitalizam...
Zadnja scena, kad se oni izmire, delovala mi je na prvu loptu imaginarno...i bas sam se razocarala, ali posle nekih diskusija...sam skontala da je to bas realno..jer to je "kao" pomirenje..u stvari i u zivotu se retko kad bas desi neka katastrofa...sve se "kao" izgladi...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top