Glasanje na temu STRAST

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
i ja sam se dosta mislila za br. 7
ali, kod mene je dvojba bila ili 7 ili 5
onda mi je atmosfera price nekako okinula potez

mada, kada bi moglo, ja bih 6p dala za pricu br.2

nego, a sto ne bi moglo, Borka?
kad bude sledeci konkurs, promeni pravila glasanja, ergo - imamo 5 poena da rasporedimo/raspodelimo kako mi zelimo
(recimo, tako je na Fotografiji)
lepo je kada neko dobije cistu peticu, jer je to i zasluzio :D

malo je off (nek borka premešta ako hoće), ali mislim da time otežavš glasanje, jer ovako raspoređuješ 6 poena, što je, jel, više.
Treba dati mogućnost da se to iznijansira, slažem se, ali 5 poena je malo za nijansiranje.
10 bi već bilo ok. 10 poena na tri priče.
Može i 7, ali deset je lep okrugao broj ;)
 
ma, neka je i 10, neka je i 7, i 6, nije bitno
bitno je da imam izbor kada mi se neko apsolutno izdvaja, to i da naglasim
da se to nekako izdvoji, a da ne bude 3 - 2 - 1
to mi je bitno, kada neko zasluzuje 5, da dobije 5, ili 10, ili 7, ili 6
znaci, da sami odlucimo da li cemo da ocenimo jedan ili vise radova, samo da je zapazen zbir poena
(da li ce jedan rad dobiti maximum bodova, ili cu rasporediti bodove nekolcinu radova, nebitno koliko - dva, tri, pet...)

p.s.
taj princip sasvim solidno funkcionise na Fotografiji, zato sam to i predlozila
 
ma, neka je i 10, neka je i 7, i 6, nije bitno
bitno je da imam izbor kada mi se neko apsolutno izdvaja, to i da naglasim
da se to nekako izdvoji, a da ne bude 3 - 2 - 1
to mi je bitno, kada neko zasluzuje 5, da dobije 5, ili 10, ili 7, ili 6
znaci, da sami odlucimo da li cemo da ocenimo jedan ili vise radova, samo da je zapazen zbir poena
(da li ce jedan rad dobiti maximum bodova, ili cu rasporediti bodove nekolcinu radova, nebitno koliko - dva, tri, pet...)

p.s.
taj princip sasvim solidno funkcionise na Fotografiji, zato sam to i predlozila

Koliko sam primetio, taj se princip na Fotografiji koristi samo kada ima preko 10 radova na konkursu, a to je skoro uvek.
Kada je manje radova koristi se (čini mi se) ovaj sistem. Nisam siguran, Borka to bolje zna.
 
Možda je dovoljno reći i ovo:
toj i toj priči dodelio/la sam 3 poena, ali ona daleko odskače od ostale dve kojima sam dao 2 i 1 poen?
I ne znam zašto ste tako škrti na kritičkim osvrtima nakon glasanja (pa i u toku glasanja, why not?).

Mislim da to nije dobra ideja a zarad objektivnosti glasanja.:cool:
Uvek ima poprilicno povodljivaca koji ce dodeliti poene nekoj prici zato jer je ovaj ili onaj iskomentarisao ovo ili ono.
:) zato je najrealnije davati kriticke osvrte (ili hvalospeve) po zavrsetku glasanja.
 
Koliko sam primetio, taj se princip na Fotografiji koristi samo kada ima preko 10 radova na konkursu, a to je skoro uvek.
Kada je manje radova koristi se (čini mi se) ovaj sistem. Nisam siguran, Borka to bolje zna.

ma, ne, uvek je takav princip, samo sto ima 5 poena, ako su pristigle fotke manje od 10
ili, 10 poena, ako su vise od 10
samo je vazno da se zapazi zbir poena
evo, konkretan primer je i tekuce takmicenje TOCAK, pa mozete i da glasate, radi vezbe :lol:
(ma, salim se, naravno, glasanje je uvek u vezi sa afinitetima glasaca, bar kod (samo)svesnih glasaca)

............................

Iskreno ne vidim sta bi se dobilo sa tim
dontunderstand.gif

Mozemo da dajemo i 100 poena za price ali opet se svodi na zbrajanje poena pojedinih glasaca.
whistling.gif

a sta se time dobija, vec sam objasnila (post 27)
narocito zbog konacnog rezultata, koji je zbrajanje poena pojedinih glasaca.:whistling:

.................

Pravila postoje da bi se menjala.
icon_wink.gif

Nešto ćemo smisliti do početka sledećeg konkursa.


hvala ti, Borka ;)
 
Poslednja izmena:
Možda je dovoljno reći i ovo:
toj i toj priči dodelio/la sam 3 poena, ali ona daleko odskače od ostale dve kojima sam dao 2 i 1 poen?
I ne znam zašto ste tako škrti na kritičkim osvrtima nakon glasanja (pa i u toku glasanja, why not?).

stoji i to (bar je to moja praksa ovde), ali ipak mi nedostaje princip veceg kvantitativnog razlikovanja
nekada se desi da ocenim(o) da je neki rad za cistu 5, i jedinu 5 na tom konkursu
zato sam predlozila promene bodovanja

- - - - - - - - - -

:) ma ok je. ali ne vidim sta dobijas ako prica koja je tebi naaaj (ostalima ne mora biti) pobedi sa 50 umesto sa 5 poena razlike.

o ovome mozemo u pp, bicemo off ako ovde razglabam(o) o slobodi izbora i implicitno tome, licnoj satisfakciji :)
 
stoji i to (bar je to moja praksa ovde), ali ipak mi nedostaje princip veceg kvantitativnog razlikovanja
nekada se desi da ocenim(o) da je neki rad za cistu 5, i jedinu 5 na tom konkursu
zato sam predlozila promene bodovanja

- - - - - - - - - -



o ovome mozemo u pp, bicemo off ako ovde razglabam(o) o slobodi izbora i implicitno tome, licnoj satisfakciji :)


vazi :kpozdrav:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top