Glasajmo : ko ima koji browser ?!

Кулиража:
Samo se pitam sta je ovde zanimljivo?
Ili je to ona anketa koju sam ja predlagao da se sprovede na kompjuterskim forumima, a ne na sajtovima koje je moguce posecivati sa IE 4 or higher.
Ali stvarno ovo pocinje da smara. Svi argumenti za sve Browser-e su ispucani (dobro ne bas svi) i sad smo presli na glasanje.
Da ima bar dobrih komentara za i protiv pa OK. No ni toga vise nema
Ama ljudi, samo da vidimo procentualno koliko ima njih sa IE , jer nesto ne bih rekao da 95% ljudi ovde , a jos manje u svetu , koristi zastareli IE . Zaista je suvisno uporedjivati IE sa naprednim browser-ima .Znaci , ja koristim taj i taj , i to je sve .
 
Iv@n:
Inace Mozzila vs Netscape...razlika ?!
Niko nije rekao...

Pozdrav

Ja sam rekao vec 50 puta... Netscape finansira Mozilla projekat. Stavise, Netscape je velikodusno ustupio svoj Gecko engine (zvanicno najbolji HTML parser na svetu) Open Source community...

Za uzvrat, oni koriste Mozilla-u u svojim browserima, s' tim sto imaju para da plate profesionalce koji ce doticnu optimizovati za Windows i Macintosh platformu, jer gro Open Source community-ja se bazira na Linux/BSD platformama... Takodje, oni mogu kupiti skupe licence od Microsoft-a i time dobiti poneku 'tajnu' o Windows-u (tipa kako uciniti svoj program efikasnijim), pa samim tim, Netscape je najoptimizovanija Mozilla za Windows... Naravno, posto optimizacija traje, u trenutku izlaska novog Netscape-a, vec postoji za 2 stepenice novija verzija Mozilla-e od Netscape-a, ali opet - Netscape sisa regularne Mozilla-e po brzini i stednji resursa u Windows-u...

Eto, to bi ukratko bila razlika...
 
Kao sto rece Pedja za neke sajtove mogu samo sa IE da funkcionisem.Odgovorno tvrdim da nema nista jace od nabudzenog IE6.toliko ima dodatnih programa za njega da ce jos dugo biti ne prevazidjen.Imam i Opera 7.51(indetifikuje se kao Mozila) ali pomalo stucka.Mozilu koristim samo za sajtove sa xxx passwordima zato sto odmah otvara stranice a IE to ne moze,nego moras da ponovo kucas.Pozdrav :idea:
 
Meni se nikad nije desilo da naletim na site koji Opera ne moze da otvori.Ali bukvalno nikad.
Jedino sto me JAKO NERVIRA kod Opere je to sto povremeno pukne.To mi se desava kada imam dosta otvorenih prozora. Na 98SE to resavam NortonCrashGuard-om a na XP klikom na ...dont send..:)
 
Logitech#:
Meni se nikad nije desilo da naletim na site koji Opera ne moze da otvori.Ali bukvalno nikad.
Jedino sto me JAKO NERVIRA kod Opere je to sto povremeno pukne.To mi se desava kada imam dosta otvorenih prozora. Na 98SE to resavam NortonCrashGuard-om a na XP klikom na ...dont send..:)

Ma može opera da otvori skoro sve stranice kolko ja znam samo je prikaz stranica lošiji. Naprimer pogledaj moju stranicu www.kovacic.co.sr u IE pa ćeš videti da je sve na svom mestu pa istovremeno otvori sa operom te ćeš videti da naprimer je brojač pomenren preko teksta dole , a reklamni baner u donjem uglu isto poren nadole , sličica koja je link na naslovnoj strani ka sajtu za prikaz satelitskih snimaka zemlje u operi je skoro i nema samo neka tačkica itd....
 
Ne bih da od ovoga ispadne neki flame, ali je problem u IE, a ne u drugim browserima. IE ne koristi standarde koje propisuje w3c, a svi browseri bazirani na Mozili striktno postuju ove standarde. JavaScript se takodje razlikuje: IE ima svoj koji, naravno, odudara od standarda, a standarde za JavaScript moze da propisuje samo Netscape. Microsoftova VM za Javu je rupetina u odnosu na ono koju radi SunMicrosystem. Jos ako u kombinaciji sa IE koristis Outlook, dobisecs raj za viruse, crve i ostale napasti...

Vecina ljudi ne shvata da ako zamene IE i Outlook dobijaju jedno 1000% sigurniji i otopniji sistem.
 

Back
Top