Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobila sam pre 8 meseci od lekara JEANINE da pijem zbog ciste na levom jajniku (tankih zidova veličine 4x3,8 cm koja je duže vreme tu) i bolnih menstruacija. Dobro sam podnosila Jeanine sve ovo vreme i menstruacija mi je uvek uredno dolazila treći dan po prestanku pijenja kutije. Međutim ovu menstruaciju nisam dobila. Osećam slabe bolove i nadunost i ne bole me grudi ali nikako da dobijem, s tim da nisam imala odnose.Da li se nekom tako nešto desilo i šta mislite koji je razlog kašnjenja.
 
Tamo je prilicno lepo objasnjeno u upistvu za taj test (baby rapid), koliko se secam, prvo se pojavljuje kontrolna linija (C) , a zatim ako je test pozitivan (postoji velika verovatnoca da je osoba koja se testira trudna) pojavljuje se test linija (T), svako bojenje test linije smatra se kao da je test pozitivan. Po ovome sto si ti rekla, tebi je blago obojena samo C linija, sto znaci da je test negativan, tj. da nisi trudna. Kod mene on do sada nije pogresio, ali uvek kazu da mu se ne sme 100% verovati.
 
Da li je neko koristio baby-rapid test za utvrđivanje trudnoće?
Zanima me šta znači kada se jedna crta (T) jedva vidi (dva puta sam uradila test i opet isto)

Pretpostavljam da mislis na onu drugu crtu, jedna ti je jako obojena a druga manje? Moja prijateljica je imala isti slucaj i iz istog razloga je ponavljala test, ispostavilo se da je bila trudna iako je druga linija bila bledunjava. Sada ima predivnog sina od godinu dana. Ukoliko jesi, srecno.:)
 
kasni mi dva dana

Ne mogu da se stima naziva testa koji sam koristila i od koga sam se istraumirala.
Uglavnom, radilo se o papirnoj traci. Kontrolna linija bila je crvena, a druga je bila skoro nevidljiva, cisto kao udubljenje. Na testu je pisao da se i najmanje obojenje moze smatrati da je trudnoca u pitanju.
Onda sam uzela test u oblku plasticne plocice i tu je bilo jasno kao dan da nisam trudna, tj. druga linija se nije videla.

Ne znam da li je kod tebe papirna traka. U svakom slucaju, savet svima> Izbegavajte test sa papirnom trakom, da se ne biste istraumirale!
 
cao svima,
imam pitanje u vezi pilule yasmin.
pocela sam da je uzimam prvog dana menstruacije - pre deset dana.
menstruacija je trajala 3-4 dana kao i obicno, ali se posle toga nastavilo blago kvarenje, koje jos uvek traje. naravno nije jako i obicno je dovoljan dnevni ulozak, ali ipak se brinem i razmisljam da prestanem sa uzimanjem pilule.
juce sam pitala mog doktora telefonom i navodno je to normalno.... ali sam u stvari imala osecaj da samo hoce da me otkaci...
 
Jedno pitanje:Pre nekoliko dana sam prvi put spavala sa deckom,koristili smo zastitu(kondom) i sve je bilo u redu,samo sto sad na donjem vesu primecujem neku belu sluz....i tako vec par dana...Jel mi mozete reci sta je u pitanju i jel treba da se obratim ginekologu?Hvala unapred!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top