Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hitno!!! Koristim LOGEST pilule već nekoliko meseci i imam ustaljeni ritam: poslednju pilulu završavam u ponedeljak a sledeću tablu počinjem u sledeći utorak. Međutim, ovaj put sam omašila i novu tablu sam počela u sredu (znači, dan kasnije). Na drugi dan pilula (u četvrtak) sam imala nezaštićeni odnos. Zanima me da li sam ipak zaštićena ili je pametnije da uzmem "pilulu za dan posle"? Hvala unapred
 
Hitno!!! Koristim LOGEST pilule već nekoliko meseci i imam ustaljeni ritam: poslednju pilulu završavam u ponedeljak a sledeću tablu počinjem u sledeći utorak. Međutim, ovaj put sam omašila i novu tablu sam počela u sredu (znači, dan kasnije). Na drugi dan pilula (u četvrtak) sam imala nezaštićeni odnos. Zanima me da li sam ipak zaštićena ili je pametnije da uzmem "pilulu za dan posle"? Hvala unapred
 
@Gimnazijalka Zad, koliko ja znam sat vremena nije nista strasno, nastavi da pijes kako si navikla u 12h. Ja sam to slicno uradila na moru u Grckoj prosle godine, zvonio mi je alarm i popila sam, a pomerila sam vreme na njihovo sto se sata tice, dok je alarm ostao isti.

ovo drugo za jedan dan kasnije i pilulu posle stvarno ne znam
 
srecica21:
10-og dana ciklusa popila sam Postinor 2 (odmah posle "nezgode").21-og dana pojavio mi se obilan taman sekret i to je trajalo 3-4 dana.Menstruaciju je trebalo da dobijem pre 10-ak dana,u uputstvu pise da je moguce kasnjenje,ali se ne spominju druge pojave.Zanima me sta znaci taj sekret i da li je to normalno.Hvala
Moguce je kasnjenje ali ja bih ipak na tvom mestu uradila test za trudnocu.
 
tastinapraznine:
Hitno!!! Koristim LOGEST pilule već nekoliko meseci i imam ustaljeni ritam: poslednju pilulu završavam u ponedeljak a sledeću tablu počinjem u sledeći utorak. Međutim, ovaj put sam omašila i novu tablu sam počela u sredu (znači, dan kasnije). Na drugi dan pilula (u četvrtak) sam imala nezaštićeni odnos. Zanima me da li sam ipak zaštićena ili je pametnije da uzmem "pilulu za dan posle"? Hvala unapred
Ako se ne varam odnos je bio za vreme ciklus?
Naravno da ti ne treba pilula za dan posle, pored kontraceptiva i odnosa u sred ciklusa..hoces bas da sredis svoj organizam?
Ne preteruj.
 
nedavno mi je konstatovana upala levog jajovoda. primam longacef injekcije zajedno sa orvagil tabletama, a nakon toga savetovano mi je da nastavim sa ciprocinalom. da li neko zna nesto vise o ovome? svaki savet je dobrodosao. hvala!
 
receno mi je da imam salpingitis, a konkretno me interesuje kako to moze da se odrazi dalje na moje reproduktivne sposobnosti, da li postoji neki preventiva za ponovnu upalu? takodje, da li partner moze da ima neke posledice? hvala!
 
Probacu da budem kratka a jasna, infekcija jajnika je najcesce posledica ushodnog sirenja infekcije iz vagine.
Nakon zavrsetka terapije i pauze od 7 do 10 dana trebalo bi utvrditi da li postoji infekcija u vagini ili na grlicu materice koja bi opet mogla da uzrokuje infekciju jajovoda i jajnika (prvi posta na ovoj temi).
To je jedini nacin prevencije, sto bi se reklo bolje spreciti nego leciti.
Tom mikrobioloskom ispitivanju treba da se podvrgne i partner.
Jedna infekcija jajnika nece ostaviti posledice na stanje reproduktivnih organa no treba biti siguran da nakon terapije se infekcija nece vratiti.
Vidim da si nova na forumu, ali nije na odmet ovu temu citati od pocetka, saznaces mnogo korisnih stvari za svoje zdravlje.
Pozdrav!
 
Zdravo!Moja mama je 1957. godiste i na poslednjem ginekoloskom pregledu joj je receno da uradi eksplorativnu kiretazu zbog uvecanja materice.Ona nije imala menstruaciju vec godinu dana,ali su se skoro pojavili "tupi" menstrualni bolovi i slabo krvarenje.Interesuje me zasto se to radi?Koji je postupak te intervencije i koliko je rizicna sama intervencija?
 
Intervencija je identicna onoj koja se radi kod prekida trudnoce, cilj je da se ukloni zadebljali endometrijum .Iako tvoja mama nema menstruaciju njeni jajnici i dalje luce odredjenu kolicinu estrogena koji utice na zadebljanje endometrijuma.
Eksplorativnom kiretazom ce ukloniti zadebljali endometrijum,nece biti vise bolova i slabog krvarenja, a ujedno to tkivo se salje na histopatolosku analizu, da se proveri da ne daj boze nema nekog malignog procesa u materici.
 
Draga Dr, bila sam danas kod lekara, dobila sam terapiju prvo Pipem pa onda cefaleksin zbog urinarnih problema. Ono sto me zanima je da li mogu da odem na mikoloski bris, kao sto sam vec isplanirala, dok pijem Pipem s obzirom na to da nije antibiotik ili da sacekam da prodje cela terapija?
I koliko bi trebalo da se suzdrzavam od odnosa, sve vreme terapije ili dok mi ne bude bolje? Hvala!!!
 
Pipem je antibiotik, doduse iz grupe hinolona, i vodi se kao uroantiseptik ali svejedno je,dok trazje terapija nema svrhe davati bilo koji bris.
Odnose mozes da imas ali koristi kondom.
 
Zanima me Vase misljenje o double i triple testu (vezano za daunov sindrom). Da li svaka trudnica treba da ih uradi ili ne? Pretpostavljam da su Vam potrebni neki moji podaci vezano za to, pa ako nije problem napisite mi sta i ja cu vam poslati.
Hvala unapred!
 
Diphereline inekcije su prepisane za zaustavljanje menstrualnog ciklusa, radi "odmaranja jajnika", koliko sam ja razumela. Primaju se 1 mesecno, cetiri meseca uzastopno. Sve to u cilju mogucnosti zaceca.
Nadam se da sam dobro objasnila.
 
Imam jedan problem,radila sam sve moguce briseve:hlamidija,ureaplazma,mikoplazma,vaginalni,vaginoza,mikoloski,cervikalni ali i dalje imam pojacan sekret,bele boje sa povremenim peckanjem,doktorka kao i uvek kaze sve je u redu,ali sam dovoljno upucena da znam kada nesto nije u redu,dali postoji mogucnost da je u pitanju hormonski poremecaj ili sta vec,ja sam ocajna.
 
Nezeljeni simptomi kod zena su simptomi endometrioze (pelvicki
bol, dismenoreja) se u pocetku mogu pojacati, metroragija, talasi vrucine, suvoca vagine, kod lecenja neplodnosti mogu se javiti znaci hiperstimulacije jajnika.
To je ono sto pise u upustvu za upotrebu.Sto se tice efikasnosti, to moras da pitas svog ginekologa.
 
Procitala sam na prvoj stani da bakterija Chlamidia moze da izazove sterilitet. Sta to znaci? Da li to znaci da dok imam tu bakteriju da ne mogu ostati u drugom stanju ili to znaci trajni sterilitet?
Da li se ona uspjesno lijeci? Unaprijed hvala!
 
Da krenem od poslednjeg pitanja, odgovor je da, leci se antibioticima.
Ona kao i svaka druga infekcija ukoliko dugo traje moze izazvati promene na jajovodima i na taj nacin prouzrokovati sterilitet.Problem je sto ne daje izrazene simptome, sto zahteva posebno mikrobiolosko ispitivanje i ne utvrdjuje se obicnim pregledom vaginalnog sekreta.
Mozes ostati trudna ali utvrdjeno je da infekcije hlamidijom, ureaplazmom i mikoplazmom imaju visok procenat ucesca u nastanku spontanih pobacaja,prevremenog porodjaja, infekcija se moze preneti na plod prilikom porodjaja i izazvati tezak konjuktivitis ili upalu pluca kod novorodjenceta.
 
Molim vas da mi neko od lekara odgovori.Ako pijem tablete za kontracepciju i poravim pauzu 7 dana,lda li novu kutiju počinjem 7 ili 8 dan? Farmaceut mi je rekao 8. dan,a posle sam negde pročitala da nova kutija treba da se počne 7. dana. I šta ako sam ja počela 8. dana,da li da se dodatno zaštitim u toku tog meseca? Godinu dana sam pila tako da 8. dana počnem novu kutiju i sada sam potpuno zbunjena.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top