Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
da li je obavezan odlazak kod ginekologa pre prvog sexualnog iskustva? nemam nikakve probleme....i znam sve o zastiti,polno prenosivim bolestima i tako tome.jako dobro sam obavestena...
 
U uputstvu za MamaVit procitala sam da posebnu paznju treba obratiti ako se uz MamaVit tablete koriste drugi preparati koji sadrze vitamine A,D ili E. Da li se to odnosi i na cedevitu, koja od pomenutih vitamina sadrzi vitamin E (5mg u jednoj casi od 2dl)?
Hvala unapred!
 
Pre 3 meseca sam pocela da pijem tablete za kontracepciju Jeanine,i zanima me da li smem da se suncam dok ih pijem jer znam da sa nekima ne sme da se izlaze suncu,procitala sam sve sto pise u njima ali nista ne pise za suncanje.Znam da u Diane pise da ne sme,a ovde ne pise nista.
 
Da li je ovde rec o unutrasnjim ili spoljasnij kondilomima " Polje srednje prostrane ektopije sa naglasenim papilama i uzanom REE Sch/+-/ slabo jod poz"? Da li ako zena ima kondilome mora da se porodi carskim?
 
Uklanjanje kondiloma se savetuje pre trudnoce no ako se ipak to ne ucini na vreme i dijagnoza kondiloma uz potvrdu hpv infekcije se postavi u samoj trudnoci onda je najbolje da se zena porodi carskim rezom.
Sto se tice ovog nalaza nigde se ne spominju kondilomi.
 
Ja sam imala kondilome koji su otkriveni u oktobru 2005 pa otklonjeni i cini mi se da je dr rekla da se radi o spoljasnim,trenutno sam 16a nedelja trunoce i dr koji mi vodi trundocu ovde u grckoj mi je rekao ako se aktivira virus da cu morati na cr,a kada je trazio da mu donesem nalaze od moje dr iz bg trazio mi je da mu procitam bas ovo sto sam napisla pa sam mislila da to ima neke veze sa kondilomima.Da li se cr radi i kod unutrasnjih i spoljasnjih kondiloma?Ako sam ja imala spoljasnje da li moze da se desi ako se virus aktivira da se pojave unutrasnji ili obrnuto?
 
Ovo je nalaz kolposkopije i opisuje promenu na grlicu ali tu se nigde ne spominju kondilomi.
Ako se ne pojave novi kondilomi nema razloga da ides na carski rez.
Niko ne moze da ti kaze kad i gde i da li ce ti se uopste javiti novi kondilomi.
 
Zdarvo! Imam 18 godina i sa momkom sam imala 2 donsa nedavno. Prvi je bio ok, s tim sto on tad i nije potpuno penetrirao.Drugi put je bilo sledece veceri i tokom sexa nisam osecala nikakve jace bolove,ali kad je sve bilo gotovo,osetila sam ostar bol u donjem delu stomaka. A pre nekoliko meseci sam imala upalu besike, ali se ona vrlo brzo povukla,i tad sam imala isti nagli bol. Javio se i jak bol u rektumu, nisam mogla da se pomerim. Oblio me znoj i sva sam drhtala,kao da cu da se onesvestim... Mogu normalno da mokrim. Danas se bol povukao ali se i dalje oseca kada se pomeram i imam osecaj da mi je besika stalno puna. Muce me gasovi i teze ide sa "stolicom" :oops:
Poslednju menstruaciju sam dobila 24. maja i menstruacije su mi manje-vise redovne.
P.S. Koristili smo kontracepciju-kondom! :-D :-D Safety first!!
Pliz odgovorite sto pre... Pozz
 
Ne znam, zato sam ti i rekla da se javis svom lekaru, a mogla bi i da otvoris karton kod ginekologa i da odes na pregled.
To je stvar licne i zdravstvene kulture svake zene i od samog pocetka seksualnog zivota treba imati takvu naviku.
 
Opet ja...11.05. sam uradila bHCG koji je iznosio 59.Juce je bio deveti dan od izostanka menstruacije pa sam otisla na UZ i sve je bilo "mozda",izmedju ostalog i vanmatericna.Moj lekar je na nalazu na pisao:"Uterus normalnih dimenzija i oblika,endometrium 20mm,levi jajnik b.o. na desnom cisticna promena 28x21,caps Fi 8.58."Lekaru na specijalizaciji koji je bio pored njega je kazao da mu to lici na Corpus luteum gravidarum,ali da ..."mozda nije" i da to sto je video u materici,nije siguran da je gestacioni prsten.Tako da "za sada nema znakova trudnoce u materici".I tako da sam ja sada sva istraumirana.Zar ne trebaju oba janika u trudnoci postati corpus luteum?Na kraju krajeva,moze li se na osnovu vrednosti bHCG-a utvrditi starost trudnoce i da li je to dovoljno velika trudnoca da bi se videla na UZ?
Nekako se tesim da je jos uvek ispod rezolucije aparata... :-(
Ako je od znacaja,PM je bila 10.04.2007. a ciklus mi traje 25 dana i redovan je.
Molim Vas,kazite mi nesto,bilo sta,samo iskreno.
Puno pozdrava i HVALA.
 
Zdravi! Jedno pitanje za moju drugaricu. Ona se porodila pre godinu dana, i kaze da joj se ujutro kada ustane kao i posle odnosa desava nesto veoma neprijatno. Ispusta neki vazduh iz vagine, sto joj je veoma neprijatno, jer je to veoma glasno. Molim vas za odgovor!
PS: To joj je drugo dijete. Posle prvog je bilo sve ok.
 
Imala sam menstruaciju pre dve nedelje (02.05. dobila), trajala je 5 dana, dakle do 07.05. Međutim, juče mi se opet pojavilo krvarenje, doduše ne toliko obilno kao menstruacija ali ipak dovoljno da moram da koristim uložak. Već 3.put mi se ovo dešava u poslednjih 6 meseci (pre toga nije nikad), da mi se na sred ciklusa javi krvarenje, pa sam prvi i drugi put pomislila da je u pitanju ovulatorno krvarenje i nisam se previše zabrinula, ali tada je krvarenje bilo mnogo slabijeg inteziteta (prvi put dva-tri dana samo tamniji iscedak, a drugi put još manje, samo koja kapljica krvi), međutim ovo danas i juče je mnogo intezivnije, a imam i bolove u stomaku slične predmenstrualnim samo slabije.
Kod ginekologa sam bila pre 7-8 meseci, svi nalazi su bili uredni.
Inače imam 23,5 godine, prvu menstruaciju sam dobila sa 13 godina. U pubertetu sam bolovala od bulimije, tako da mi je tada menstruacija izostajala i po par meseci, a tada sam se lečila Endometrilom i primala injekcije koje ne mogu da se setim kako se zovu (na L). Sada je sve ok, tako da se menstruacija uredovnila (imam na svakih 30-40 dana).
Ne znam da li i stres može da utiče, pošto sam pre 2 dana doživela veliki stres koji mi je prilično uzdrmao.
Da li treba da se zabrinem?
PS. Posetiću ginekologa čim krvarenje prođe, samo bih molila odgovor, ukoliko neko ima pojma šta bi ovo moglo biti, da se do tad ne pojedem od brige.
Hvala unapred!
 
killing_loneliness:
Opet ja...11.05. sam uradila bHCG koji je iznosio 59.Juce je bio deveti dan od izostanka menstruacije pa sam otisla na UZ i sve je bilo "mozda",izmedju ostalog i vanmatericna.Moj lekar je na nalazu na pisao:"Uterus normalnih dimenzija i oblika,endometrium 20mm,levi jajnik b.o. na desnom cisticna promena 28x21,caps Fi 8.58."Lekaru na specijalizaciji koji je bio pored njega je kazao da mu to lici na Corpus luteum gravidarum,ali da ..."mozda nije" i da to sto je video u materici,nije siguran da je gestacioni prsten.Tako da "za sada nema znakova trudnoce u materici".I tako da sam ja sada sva istraumirana.Zar ne trebaju oba janika u trudnoci postati corpus luteum?Na kraju krajeva,moze li se na osnovu vrednosti bHCG-a utvrditi starost trudnoce i da li je to dovoljno velika trudnoca da bi se videla na UZ?
Nekako se tesim da je jos uvek ispod rezolucije aparata... :-(
Ako je od znacaja,PM je bila 10.04.2007. a ciklus mi traje 25 dana i redovan je.
Molim Vas,kazite mi nesto,bilo sta,samo iskreno.
Puno pozdrava i HVALA.
Vreme za prvi ultrazvuk je 6ta nedelja, dakle pune dve nedelje nakon izostanka ciklusa se moze videti embrionalni odjek tako da to sto doktor nije siguran nije nista neuobicajeno.
Jajnici se ne pretvaraju u corpus luteum.
Corpus luteum ili tvz. zuto telo se stvara nakon ovulacije, pod dejstvom LH i FSH de Grafov folikul se pretvara u zuto telo.Ako ne dodje do oplodjenja, vek trajanja žutog tela je 14 dana, najjače je njegovo delovanje oko sedam dana od ovulacije (21. dana redovnog ciklusa). Već 9.-do 11. dana svoga trajanja žuto telo počinje propadati,
njegova funkcija potpuno prestaje početkom menstruacije, dakle 14. dana od njegovog nastanka, odnosno 28. dana redovnog ciklusa, ono postaje tzv. beličasto telo (corpus albikans). Ako nastupi oplodnja, žuto telo ne nestaje(corpus luteum gravidarum), već nastavlja svoju funkciju sledeća tri do četiri meseca trudnoće, sve do trenutka kada tu funkciju u potpunosti preuzima posteljica.
Pretpostavljam da ti je ginekolog rekao da dodjes ponovo za par dana na ultrazvuk i da se ponovi bHCG ( bHCG moze biti povisen i u trudnoci ali i u nekim drugim stanjima koje ne bih sad da psominjem)
 
bilja_kov:
Zdravi! Jedno pitanje za moju drugaricu. Ona se porodila pre godinu dana, i kaze da joj se ujutro kada ustane kao i posle odnosa desava nesto veoma neprijatno. Ispusta neki vazduh iz vagine, sto joj je veoma neprijatno, jer je to veoma glasno. Molim vas za odgovor!
PS: To joj je drugo dijete. Posle prvog je bilo sve ok.
Nista strasno, desava se velikoj vecini zena.
To se ne leci.
 
Ines1864:
Imala sam menstruaciju pre dve nedelje (02.05. dobila), trajala je 5 dana, dakle do 07.05. Međutim, juče mi se opet pojavilo krvarenje, doduše ne toliko obilno kao menstruacija ali ipak dovoljno da moram da koristim uložak. Već 3.put mi se ovo dešava u poslednjih 6 meseci (pre toga nije nikad), da mi se na sred ciklusa javi krvarenje, pa sam prvi i drugi put pomislila da je u pitanju ovulatorno krvarenje i nisam se previše zabrinula, ali tada je krvarenje bilo mnogo slabijeg inteziteta (prvi put dva-tri dana samo tamniji iscedak, a drugi put još manje, samo koja kapljica krvi), međutim ovo danas i juče je mnogo intezivnije, a imam i bolove u stomaku slične predmenstrualnim samo slabije.
Kod ginekologa sam bila pre 7-8 meseci, svi nalazi su bili uredni.
Inače imam 23,5 godine, prvu menstruaciju sam dobila sa 13 godina. U pubertetu sam bolovala od bulimije, tako da mi je tada menstruacija izostajala i po par meseci, a tada sam se lečila Endometrilom i primala injekcije koje ne mogu da se setim kako se zovu (na L). Sada je sve ok, tako da se menstruacija uredovnila (imam na svakih 30-40 dana).
Ne znam da li i stres može da utiče, pošto sam pre 2 dana doživela veliki stres koji mi je prilično uzdrmao.
Da li treba da se zabrinem?
PS. Posetiću ginekologa čim krvarenje prođe, samo bih molila odgovor, ukoliko neko ima pojma šta bi ovo moglo biti, da se do tad ne pojedem od brige.
Hvala unapred!
99,9% je u pitanju ovulacija ali svakako se javi svom ginekologu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top