Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nema, sa medicinskog aspekta. Ali lokalni vracevi i dokone komsijske babe ce Vam sigurno znati kazati vise saveta kako da dete bude bas - musko (znate ono "Ako treceg cetvrtka u mesecu a na mlad mesec vodite ljubav na otvorenoj vodi dok sove pusta prvi vecernji huik.....i tako to! :) )

Za pol deteta iskljucivo je 'odgovoran' otac: on je taj koji 'odlucuje' o polu buduceg deteta jer je nosilac muskog hromozoma, pa sve zavisi kakav ce spermatozoid 'poslati' prema jajnoj celiji, tj. koji od njih ce uspeti da penetrira jajnu celiju i oplodi je......A to se nazalost (ili na srecu!) ne moze jos ustanoviti ciljano. NO moj Vam je savet - ako i dobijete devojcicu, pokusavajte ponovo: gde cete lepsi stimulans! :)
Radite na tome i sva je verovatnoca da ce se desiti decak u jednom trenutku! Srecno i pozdrav!
 
Cacanin111, nije sve tako crno, ureaplasma se leci vrlo uspesno, nisam doduse sigurna koliko moze samo dovicin to da uradi, obicno se kod zena primenjuje trojna kombinacija, no dobro.
Samo pratite savete svog lekara.
 
Dr. hvala najlepse ,


Jos nesto, ako se iskljucivo prenosi seksualnim putem? onda postoji verovatnoca da je imam u sebi vec 5-6 godina , da li je to toliko opasno po plodnost....??? Na koju ste trojnu kombinaciju mislili , kako je najbolje leciti kod muskarca a kako kod zene?
Doktor mi je rekao da kada zavrsiomo sa terapijom sacekamo da prodje 3-4 dana i odemo na ponovni pregled koji ne mora biti kompletan nego samo na gore pomenutu infekciju? Da li je to dobar savet??


Hvala od sveg srca , puno uspeha i hvala na Vasem trudu.
 
Sheme lecenja ne dajemo na netu, i kod muskaraca i zena se koriste 2 antibiotika plus zena koristi i odredjene vaginalete.Sto se tice pauze nakon lecenja, sacekajte bar 2 nedelje pre nego sto ponovite bris.
 
imam jedno pitanje...ne znam ni kako bi ga formulisala tacno, jer vise ne znam ni gdje me bolilo. Juce u toku predigre, desilo mi se da sam osjetila snazno grcenje u donjem dijelu stomaka. Mirovala sam desetak minuta i prestalo me, nakon par minta opet, bolno grcenje...da sam kasnije u toku dana osjetila to isto u naletima ali manjeg intenziteta. Cijeli dan sam osjetila kao da me taj isti grc pomalo drzi i pri sjedenju osjecala sam neprijatnu bol. Na odmoru sam trenutno i mrzi me sada da trazim doktora....Menstruaciju treba da dobijem za 4 dana. Nemam povecan sekret...ali sam se zabrinula. I jos nesto....juce u tom prvom naletu, gurnula sam prst u vaginu i napipala sam...nesto kao nateceno, nemam pojma. Napominjem da je bilo u toku predigre. Da li je moguce da se radi o nekoj bolesti....ili je moguce da se desava grcenje i tih misica (mozda sam napravia neki pokret koji mi nije odgovaro) kao i svih ostalih..recimo, u nozi me cesto uhvati, pa nit se smijat niti plakat. Znaci...pitanje je...da li vam lici na simptome neke bolesti
 
Zdravo svima, molim vas ako može za brzi odgovor. Pijem Diane 35, ne zbog kontracepcije već zbog neredovnih i obilnih menstr. Trenutno pijem drugu kutiju. Sinoć je trebalo u 20.00 h da popijem tabletu, zaboravila sam...sad sam se setila, prošlo je više od 12 sati...svoju dr mogu tek sutra ujutru da čujem. U dilemi sam šta da radim, da li da pijem tu tabletu za ponedeljak , t.j, juče ili da je preskočim i da večeras nastavim sa onom za utorak? Hvala!
P.S. Pilule pijem od 5. dana ciklusa, ostalo mi je još 6 pilulica do kraja kutije (računajući i tu sinoćnju nepopijenu)
 
Pre dve nedelje mi je uradjena biopsija grlica sa dg Cervcitis chronica. Tom prilikom mi je doktorka dala Aciklovir mast ne rekavsi mi zasto. Buduci da sam se porodila pre par meseci (prilicno tesko) i otada se mazala kojekakvim kremama na preporuku moje Dr smatrala sam da je to nesto slicno za zarastanje rane itd. Medjutim citajuci za sta Aciklovir sluzi bila sam zbunjena - pozvala sam da upitam za komentar rezultata i pitala usput i za to. Rekla mi je da imam kondilome - malo sam zbunjena citala sam post pokusavajuci da razumem sve uzrocnike ali mi nije jasno koliko najduze to moze da se nosi u organizmu neaktivirano. Imam samo jednog partnera - muza pa pre nego sto krenem u napad na njega da vidim da li je on negde svrljao, (buduci da mi je trudnoca bila rizicna te sexa nije bas bilo kao ni 3 meseca posle porodjaja) molim vas za savet. Ne bih coveka da napadam ako postoji mogucnost da ja to nosim u sebi godinama ( s njim sam 6.5 god) pa da mi se to sada aktiviralo.Sto se pada imuniteta tice ne primecujem nesto posebno.
Doktorka mi rece da se mogu preneti depilacijom ali ja se ne depiliram toplim voskom i uzasno retko u salonu, na bazenu nisam bila ko zna od kad.
Dr je predlozila obostrano lecenje ali pre toga pregled muza.
Prilicno sam impulsivna osoba a ne zelim krivo da procenjujem - sta mi je ciniti ?
 
*misutka*:
Zdravo svima, molim vas ako može za brzi odgovor. Pijem Diane 35, ne zbog kontracepcije već zbog neredovnih i obilnih menstr. Trenutno pijem drugu kutiju. Sinoć je trebalo u 20.00 h da popijem tabletu, zaboravila sam...sad sam se setila, prošlo je više od 12 sati...svoju dr mogu tek sutra ujutru da čujem. U dilemi sam šta da radim, da li da pijem tu tabletu za ponedeljak , t.j, juče ili da je preskočim i da večeras nastavim sa onom za utorak? Hvala!
P.S. Pilule pijem od 5. dana ciklusa, ostalo mi je još 6 pilulica do kraja kutije (računajući i tu sinoćnju nepopijenu)
Sto si preskocila,preskocila si,nastavi sa ovom od danas.
 
Napravila sam glupost, dr, uhvatila me panika, pre pola sata sam popila onu od sinoć...na svoju ruku, daj reci mi molim te šta da radim dalje. Izvini ako smaram, ali zaista nisam u mogućnosti do sutra ujutru ni da se čujem ni da se vidim sa ginekologom. Hvala ti
 
Giordana Bgd:
Pre dve nedelje mi je uradjena biopsija grlica sa dg Cervcitis chronica. Tom prilikom mi je doktorka dala Aciklovir mast ne rekavsi mi zasto. Buduci da sam se porodila pre par meseci (prilicno tesko) i otada se mazala kojekakvim kremama na preporuku moje Dr smatrala sam da je to nesto slicno za zarastanje rane itd. Medjutim citajuci za sta Aciklovir sluzi bila sam zbunjena - pozvala sam da upitam za komentar rezultata i pitala usput i za to. Rekla mi je da imam kondilome - malo sam zbunjena citala sam post pokusavajuci da razumem sve uzrocnike ali mi nije jasno koliko najduze to moze da se nosi u organizmu neaktivirano. Imam samo jednog partnera - muza pa pre nego sto krenem u napad na njega da vidim da li je on negde svrljao, (buduci da mi je trudnoca bila rizicna te sexa nije bas bilo kao ni 3 meseca posle porodjaja) molim vas za savet. Ne bih coveka da napadam ako postoji mogucnost da ja to nosim u sebi godinama ( s njim sam 6.5 god) pa da mi se to sada aktiviralo.Sto se pada imuniteta tice ne primecujem nesto posebno.
Doktorka mi rece da se mogu preneti depilacijom ali ja se ne depiliram toplim voskom i uzasno retko u salonu, na bazenu nisam bila ko zna od kad.
Dr je predlozila obostrano lecenje ali pre toga pregled muza.
Prilicno sam impulsivna osoba a ne zelim krivo da procenjujem - sta mi je ciniti ?
Nemoj napadati supruga jer u eri HPV infekcija ni mi nismo sigurni koji su sve putevi prenosa, ono sto je sigurno to je da se mogu dugo nositi u sebi a da se ne pojavi kozna manifestacija. Naravno da treba i suprug da se pregleda ali se nemoj iznenaditi ako kod njega ne bude manifestacije.
 
*misutka*:
Napravila sam glupost, dr, uhvatila me panika, pre pola sata sam popila onu od sinoć...na svoju ruku, daj reci mi molim te šta da radim dalje. Izvini ako smaram, ali zaista nisam u mogućnosti do sutra ujutru ni da se čujem ni da se vidim sa ginekologom. Hvala ti
Ne vidim razlog za dizanje panike.
Nista, popila si, sad sutra uzimi onu za sutra.
 
Verovatno nisam bila jasna gore. Ja sam malopre popila pilulu od ponedeljka, redovno uzimam pilule u osam uveče. Da li danas u 20.00 da pijem utorak, ili da preskočim uopšte taj utorak pa da sutra pijem sredu i kad? E izvini mnogo sam zamrsila, nadam se da ćeš da me razumeš. Nisam htela da dižem paniku, ali u potpunoj sam konfuziji, ovo mi je tek druga kutija pilula, znači sem onog što mi je lekarkarekla da pijem redovno, nemam ni pojma ni iskustva sa ovim varijacijama šta da se radi kad budeš zaboravan i neodgovoran ko ja sinoć.
 
Koji ti je dan ciklusa?
Svaka pilula ima svoj rezim sta se radi kada se zaboravi da se uzme ista.
Za Dinane 35 to je
... If the patient forgets to take a tablet at the usual time, the tablet may be taken within the next 12 hours. If more than 12 hours have elapsed from the time of usual administration, the patient must discard the missed tablet and continue to take the remaining tablets in the pack at the usual time in order to avoid a premature withdrawal bleeding during this cycle. A supplementary nonhormonal method of contraception must be employed until the pack is empty to prevent pregnancy which would necessitate immediate discontinuation of Diane-35 treatment.
 
Danas mi je 21. dan ciklusa, ali počela sam ovu kutiju Diane da pijem po preporuci lekara od petog dana. Iz ovog teksta koji si navela vidim da ako se ne popije u roku od 12 sati , ta tabletica se baca (u mom slučaju bi to bila tableta za ponedeljak, koju nisam popila sinoć u osam uveče, a nisam je pila ni u roku od 12 sati.) Ali ja sam tu tableticu od sinoć (ponedeljak) popila u 14.30 danas, znači prošlo je više od 12 sati. I sad mi tek ništa nije jasno. Bilo mi je jasno kad si mi rekla da večeras preskočim utorak (da je bacim) a da sutra pijem sredu u vreme uzimanja današnje pilule (14.30 h) a ne u vreme u koje sam pila do sada (20,00) ali me zbuni potpuno ovaj tekst...?????!
 
*misutka*:
Danas mi je 21. dan ciklusa, ali počela sam ovu kutiju Diane da pijem po preporuci lekara od petog dana. Iz ovog teksta koji si navela vidim da ako se ne popije u roku od 12 sati , ta tabletica se baca (u mom slučaju bi to bila tableta za ponedeljak, koju nisam popila sinoć u osam uveče, a nisam je pila ni u roku od 12 sati.) Ali ja sam tu tableticu od sinoć (ponedeljak) popila u 14.30 danas, znači prošlo je više od 12 sati. I sad mi tek ništa nije jasno. Bilo mi je jasno kad si mi rekla da večeras preskočim utorak (da je bacim) a da sutra pijem sredu u vreme uzimanja današnje pilule (14.30 h) a ne u vreme u koje sam pila do sada (20,00) ali me zbuni potpuno ovaj tekst...?????!
To je to,nisam imala nameru da te zbunim.
 
Dr, od srca ti hvala, baš sam bila u nedoumici jer u uputstvu leka i na internetu, piše ako se preskoči, nastaviti sa uzimanjem dalje, ali niko ne kaže sa kojom tabletom se nastavlja i u koje vreme se pije, staro ili novo. Hvala ti još jednom, sve najbolje!
 
Postavila bih pitanje u ime drugarice koja se pre 9 meseci porodila a od 6. meseca trudnoce nije imala odnose,tako da kada je poslednji put bila na gin. pregledu (pre mesec dana) radjen vaginalni bris i nalaz urina i sve je bilo ok., medjutim pre par dana joj se pojavio svrab i crvenilo u predelu vagine,sekret nije pojacan niti ima neugodan miris.Zanima me da li je moguce da se pojavila neka infenkcija koja se ne prenosi polnim putem?
 
Moguce je, ne znam sta drugo da odgovorim, ako zena nije imala odnose godinu dana naravno da postoje infekcije koje se javljaju i zbog poremecene fizioloske mikroflore.A mozda je samo iritacija zbog sapuna, vesa...
Nek se javi svom ginekologu.
 
pre dva dana konstatovana mi je cista na levom jajniku promera 35mm, interesuje me da li je tacno da povecana fizicka aktivnost (vezbe tzv. trbusnjaci) i cesci seksualni odnosi mogu da pomognu da cista pukne i tako nestane
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top