Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pre dva meseca operisala sam cistu na desnom jajniku(endometriozu),jajnik je sacuvan ali 4 meseca nakon operacije moram primati diferelin(hormonske injekcije),pa me zanima da li znate nesto vise o njimai?Da li ih je neko primao i kakve je nuspojave imao(ako ih je imao).
 
Postovani,

Pijem yasmin pilule nekoliko meseci (4), naravno po preporuci doktorke i sve je bilo ok.
medjutim, trebala sam da dobijem pre tri dana a jos uvek nisam, pojavilo mi se nesto braon u nekim malim kolicinama na dan dva i to vrlo malo i to je to ...... i sada o krvi nema ni traga ni glasa..... oticicu kod doktorke u ponedeljak ali me ipak strah i interesuje sta se desava?.... bila sam na moru do pre desetak dana ..... mozda je to ???... inace imam 22 god. redovne sexualne odnose...
heeelllpppp ..
 
pre godinu dana sam imala kondilome,kada sam ih unistila vise se nisu pojavljivali, ali mom partneru se pojavljuju cesto, ne zna se ko je od nas dvoje prvi zarazen.on je dobio od dermatologa neku tecnost koja ih sprzi.planiramo bebu uskoro i zanima me da li je to toliko opasno za bebu,posto od kada sam saznala za kondilome previse sam opterecena i ne bih volela da mi se to ponovo desi u trudnoci.
 
Opasno je za vas, jer mogu da izazivaju raki grlica ili sterilitet, tako da nije bitno ko se prvi zarazio nego da se oboje istovremeno i adekvatno lecite, a pri svemu tome da dok ne odlucite da pravite bebu oboje koristite kondom, a pre avanture pravljenja bebe budete oboje zdravi, tj ni jedno nema kondilome, kao ni ostale venericne bolesti (i jedno i drugo, obzirom na kondilome i na to d ane znate ko ih je kome i kako preneo, valjalo bi da uzmete bris, vi vaginalni a partner uretralni bris na hlamidiju, mikolazmu, ureaplazmu i bakterije).
 
puno hvala, ja znam da je to ozbiljno i tesko mi je bilo da poverujem mom ginekologu da to nije nista strasno to tako iskoci ko bradavice.ja ne znam kako nemaju uvremena nista da nam objasne da ne citam knjigu i da se ne raspitujem okolo ne bih znala sta mize da mi se desuí.
 
Imam pitanje vezano pocetak delovanja pilule. Ja koristim yasmin i interesuje me da li ako primetim da sam dobila u 12h popodne, a prvu pilulu popijem u 22h istog dana(izabrala sam to vreme jer mi najvise odgovara da tada popijem), da li to znaci da sam priblizno potpuno zasticena bas od tog trenutka kad sam popila pilulu? Govorim o danu kada se pocinje sa prvom kutijom pilula. I da li isto vazi kada se sa pilulama ponovo pocinje posle pauze. Nasla sam u jednom dokumentu da pise da pilula ima kontraceptivni efekat od dana kada se pocinje sa pilulama ako se prva tableta popije prvog dana ciklusa, da li se racuna i dan kad se popije ili naredni ili nekoliko sati joj je dovoljno samo da pocne da deluje? Hvala unapred!
 
Mislim da se preporucuje dodatna zastita prvih nedelju dana ako zelis da budes sasvim sigurna, iako pise da deluje od prvog dana. Ja sam na primer popila prvu pilulu u nedelju ujutru jer sam i ja zelela posebno vreme koje mi odgovara, a dobila sam bila u subotu uvece. Pogledaj malo na sajtu iznad koji je navela Dr, mozda tu nadjes nesto korisno za tebe. Pozz!!
 
Kondilomi (o kojima ja pricam) i papilomi (bradavice) nisu isto mada ih izazivaju virusi, no isstina je da kondilomi ne moraju biti iskljucivo seksualnim putem preneseni i da mogu da se jave i usled pada imuniteta, nekada zbog nesterilnih ulozaka ili tampona, nekada bez poznatog uzroka. Medjutim, njihovo dalje sirenje desava se seksualnim putem zbog nekoriscenja kondoma medju partnerima. Zato je kondom najsigurnije sredstvo zastite od polno prenosivih bolesti, ukljucujuci tu i onu od koje se umire - HIV infekcije.

Kondilome valja ukloniti, najbolje laserskim putem ili radiotalasima, mogus e ukloniti i hiruski, te tecnim azotoim (sto je kod vaseg partnera verovatno slucaj). Kondilomi nisu stvar za neku dramu i paniku, ali ih valja izleciti i biti miran. Naravno, da ne bude panike i zabune: nece svako ko dobije kondilome postati sterilan ili zaraditi rak - sacuvaj me boze, kad bi tako bilo, pola planete ne bi bilo zivo. Ali da ovu infekciju treba shvatiti ozbiljno i promene leciti i uklanjati i sprovoditi siguran seks - to svakako stoji. POzz
 
Bris cerviksa.Nalaz mikrobioloskog pregleda: Pseudomonas spp. (veliki broj). Nije izolovana Candida spp.
Pijem vec 10 dana tablete Ciprocinal i zavrsavam sa koriscenjem veceras.
Imam tri pitanjceta:
1. Receno mi je da nakon terapije ponovo radim bris. Da li mogu odmah sutra da ga uradim ili treba da sacekam 2-3 dana od zavrsetka koriscenja tableta pa tek onda da radim?
2. Koliko otprilike traje lecenje ove bakterije?
3. Seksualni odnos tokom koriscenja tableta- sme ili ne sme?

Hvala unapred!
 
Trebalo bi da uradim analizu reproduktivnih hormona, ali su mi u laboratoriji rekli da se krv za njih vadi odredjenim danima ciklusa (doktorka mi nije nista rekla kada da ih radim), pa me zanima da li mozete da mi kazete kojim danima ciklusa se radi tih 6 rep. hormona? Hvala!
 
Zanima me da li postojanje kondiloma na grlicu materice podrazumeva njihovo manifestovanje u predelu vagine ili ne?Da li ginekologu moze da se ucini da je video kondilome na grlicu prilikom kolposkopije?Hvala.
 
Ne moze nista da mu se ucini: ili ih je video ili ih nije video. Grlic je jasno vidljiv kako okom tako i kolposkopom, kondilomi na grlicu se jasno vide, i ne - ne moraju biti prisutni vaginalno ili na spoljnjim genitalijama, ali obicno jesu. Takodje, ako su prisutni na spoljnim genitalijama ne moraju biti prisutni na grlicu.
 
osjecam potrebu da ovo saznanje podijelim sa svima vama koji imaju problema sa kandidom. Naime moja komsinica je imala cak nekih 3 godine i neuspjesno je lijecila raznim vaginaletama i tabletama i nije pomoglo, a i nije mogla da ostane u drugom stanju. Zatim joj je muzev daljnji rodjak koji radi kao doktor u Nemackoj rekao da svako jutro na prazan zeludac 40 dana pije: umuceno jedno jaje, jedna kasika pivskog kvasca i meda kao i crno vino otprilike pola case. Vec nakon 20 dana nevjerovatno ali ona je ostala trudna i kandida joj se ni dan danas nije vratila. Da li je zbog ovoga ili je nesto drugo u pitanju ne moze se znati ali u svakom slucaju ne moze da skodi, u krajnjem slucaju ni vino ni med ni kvasac ni jaje ne mogu da skode organizmu. Jos je bitno da se svih 40 dana koriste isti proizvodi od istih proizvodjaca.
 
heretica:
osjecam potrebu da ovo saznanje podijelim sa svima vama koji imaju problema sa kandidom. Naime moja komsinica je imala cak nekih 3 godine i neuspjesno je lijecila raznim vaginaletama i tabletama i nije pomoglo, a i nije mogla da ostane u drugom stanju. Zatim joj je muzev daljnji rodjak koji radi kao doktor u Nemackoj rekao da svako jutro na prazan zeludac 40 dana pije: umuceno jedno jaje, jedna kasika pivskog kvasca i meda kao i crno vino otprilike pola case. Vec nakon 20 dana nevjerovatno ali ona je ostala trudna i kandida joj se ni dan danas nije vratila. Da li je zbog ovoga ili je nesto drugo u pitanju ne moze se znati ali u svakom slucaju ne moze da skodi, u krajnjem slucaju ni vino ni med ni kvasac ni jaje ne mogu da skode organizmu. Jos je bitno da se svih 40 dana koriste isti proizvodi od istih proizvodjaca.
Ne razumem jel' sve ovo sto si nabrojala treba da pomesa ili pojedinacno da popije?
 
Imam jedno pitanje: osecam blago probadanje u predelu jajnika jedno 2-3 dana i sada je u slabljenju.Skoro sam se vratila sa mora, pa da li to moze da ima veze sa tim i da li je to normalno s obzirom na promenu klime?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top