Gde u kako kupiti ZLATO ili SREBRO ?

Oх, напротив. Не да не препоручујем, него ми је истинска корист да што мање људи крене да купује инвестиционо злато. Тако ће цена остати ниска.

Ни случајно не купујте инвестиционо злато, молим вас. Ево, и Франц Јозеф скочио са 138 на 140 евра за три дана, немојте, глупо је...

Samo ti kupuj dok ti ne uvale neki skart :)
 
Da preformulišem pitanje. Da imam radnju za izradu natita gde bi kupio plemeniti metal za obradu ? Konkretno me zanima platina. Znam gde ima da se kupe mašine, kiseline, ostali proizvodi za izradu ali sam materijal ne. 99% kod nas se kupuje u Turskoj, kosovo i od građana, ali mora negde da se kupuje materijal


Из Турске се доноси готов накит јер је тамо јефтинији,да се не мучиш да правиш сам...

''Материјал'' који златари купују је ''ломљени накит'' који затим шаљу на рафинацију да добију чисто злато.Чисто злато се меша са ''предлегуром'' да добију финоћу 585 од које се прави накит...

Платину у Србији немаш коме да продаш па је нико ни не набавља и не продаје,слично и Паладијум...

Од Платине се накит већ одавно не прави већ се у ту сврху користи легура ''бело злато'' а то је легура злата и Никла...

За коју ти сврху треба Платина?

- - - - - - - - - -

Samo ti kupuj dok ti ne uvale neki skart :)


Прави дукат се прилично једноставно проверава а ''фалш'' ће сваки златар препознати...

Највише и циркулишу ''франц јозефи'' а прављени су од злата високе чистоће (986)...можеш их купити у свакој златари и ниједан златар те неће преварити

Некада су коштали 100 ДМ а сада коштају преко 100 еура,вредност им се дакле повећавала...
 
Из Турске се доноси готов накит јер је тамо јефтинији,да се не мучиш да правиш сам...

''Материјал'' који златари купују је ''ломљени накит'' који затим шаљу на рафинацију да добију чисто злато.Чисто злато се меша са ''предлегуром'' да добију финоћу 585 од које се прави накит...

Платину у Србији немаш коме да продаш па је нико ни не набавља и не продаје,слично и Паладијум...

Од Платине се накит већ одавно не прави већ се у ту сврху користи легура ''бело злато'' а то је легура злата и Никла...

За коју ти сврху треба Платина?

- - - - - - - - - -




Прави дукат се прилично једноставно проверава а ''фалш'' ће сваки златар препознати...

Највише и циркулишу ''франц јозефи'' а прављени су од злата високе чистоће (986)...можеш их купити у свакој златари и ниједан златар те неће преварити

Некада су коштали 100 ДМ а сада коштају преко 100 еура,вредност им се дакле повећавала...

Jel znas po kojoj ceni zlatari otkupljuju jozefe ?
 
28 eur po gramu dok je svetska cena 42 usd?


Треба се ценкати,мислим да златара ДОК плаћа најбоље...светска цена је тренутно 36800 евра за килограм злата...има тренд даљег повећања цене...

http://www.otkupzlatadok.com/usluge/cene-zlata

zlatara DOK,cene zlata
zubno 20 karata (833) 3400,00
zlatnici 22 karata (900) 3700,00
23,6 karata (986) 4050,00
24 karata (999,99) 4150,00
DUKAT FRANC JOZEF 13,96gr- neoštećeni 61000,00
DUKAT FRANC JOZEF 3,49gr- neoštećeni 15250,00
 
28 eur po gramu dok je svetska cena 42 usd?

Па ти дођи јуче...
Не разумем баш најбоље твоје размишљање. Ти би да продаш неко добро по цени која теби одговара иако нико ту цену неће да плати. Па се онда љутиш?
Заправо, могао би да понудиш и ти 28 евра по граму и да зарадиш, зар не?

Или само убијамо време? :)
 
Па ти дођи јуче...
Не разумем баш најбоље твоје размишљање. Ти би да продаш неко добро по цени која теби одговара иако нико ту цену неће да плати. Па се онда љутиш?
Заправо, могао би да понудиш и ти 28 евра по граму и да зарадиш, зар не?

Или само убијамо време? :)

Konfuzan si ne znam sta si hteo da kazes?!

Misljenja sam da kupoprodajne cene treba da imaju razliku marze trgovca a ne takav pljackaski raspon.

Eto antoanko kaze da je u toj drugoj zlatari 42 dolara/g otkup jozefa.

Antoanko jel to otkup ili prodaja?
 
Konfuzan si ne znam sta si hteo da kazes?!

Misljenja sam da kupoprodajne cene treba da imaju razliku marze trgovca a ne takav pljackaski raspon.

Eto antoanko kaze da je u toj drugoj zlatari 42 dolara/g otkup jozefa.

Antoanko jel to otkup ili prodaja?
Цену одређује тржиште, то је поента вица.
Ако тржиште даје толико колико даје и неће да да више, како ћеш да продаш по цени која теби одговара?
Или ћеш да чекаш да се тржиште стабилизује и да цена достигне оно што желиш или ћеш покушати да продаш на тржишту на ком су цене сличне ономе што желиш.

Очигледно је маржа трговца толика колико трговац сматра да треба да буде. То отвара простор да неко са више слуха и мањом маржом освоји тржиште скоро преко ноћи.
Дакле, постоји и варијанта да сам створиш своје тржиште којем ће други да се прилагођавају ако будеш успешнији од њих.

У златарама ГОЛД, откупна цена ФЈ мали је 16.500,00 РСД, продајна 18.600. Сад, можда су и они неки преваранти, ко зна...

Цена коју сам ти навео као прву је цена коју нуди нека златара којој нисам ни име запамтио, мада, зависи и да ли уз златнике имаш и папире или су из чарапе...
 
Цену одређује тржиште, то је поента вица.
Ако тржиште даје толико колико даје и неће да да више, како ћеш да продаш по цени која теби одговара?
Или ћеш да чекаш да се тржиште стабилизује и да цена достигне оно што желиш или ћеш покушати да продаш на тржишту на ком су цене сличне ономе што желиш.

Очигледно је маржа трговца толика колико трговац сматра да треба да буде. То отвара простор да неко са више слуха и мањом маржом освоји тржиште скоро преко ноћи.
Дакле, постоји и варијанта да сам створиш своје тржиште којем ће други да се прилагођавају ако будеш успешнији од њих.

У златарама ГОЛД, откупна цена ФЈ мали је 16.500,00 РСД, продајна 18.600. Сад, можда су и они неки преваранти, ко зна...

Цена коју сам ти навео као прву је цена коју нуди нека златара којој нисам ни име запамтио, мада, зависи и да ли уз златнике имаш и папире или су из чарапе...

Govoris o srpskom trzistu? Onda je tek investicija u Zlato neisplativa i rizicna opcija. Bolje da odmah oder i stavis sve na crveno :D
 
Konfuzan si ne znam sta si hteo da kazes?!

Misljenja sam da kupoprodajne cene treba da imaju razliku marze trgovca a ne takav pljackaski raspon.

Eto antoanko kaze da je u toj drugoj zlatari 42 dolara/g otkup jozefa.

Antoanko jel to otkup ili prodaja?


To je cena otkupa kako i piše na njihovoj stranici...najbolje otići lično...
Razlika u ceni otkupa naravno postoji...

Kao i za svaku drugu robu...

- - - - - - - - - -

Govoris o srpskom trzistu? Onda je tek investicija u Zlato neisplativa i rizicna opcija. Bolje da odmah oder i stavis sve na crveno :D


Ja bi stavio na ''pun broj'' pa šta bude...z:mrgreen:

- - - - - - - - - -

Цену одређује тржиште, то је поента вица.
Ако тржиште даје толико колико даје и неће да да више, како ћеш да продаш по цени која теби одговара?
Или ћеш да чекаш да се тржиште стабилизује и да цена достигне оно што желиш или ћеш покушати да продаш на тржишту на ком су цене сличне ономе што желиш.

Очигледно је маржа трговца толика колико трговац сматра да треба да буде. То отвара простор да неко са више слуха и мањом маржом освоји тржиште скоро преко ноћи.



Da,tako je...marža kako gde a onda i otkup isto tako...
 
И вазда је било добро...
Купујеш инвестиционо (чисто) или ''шта налети'' ?

Инвестиционо.
Не игра ми се са непознатим пореклом, немам времена да испитујем и проверавам.
Углавном узимам мање полуге, до 20г, због располагања истима у потребном моменту.
 
Marza je ok, pljacka nije. A ako je trziste takvo, da je prisutna pljacka, onda to nije polje za investiranje.


Хм...у праву си али...знаш ли колика је маржа на тоалет папиру?Или на било ком другом производу који купујеш СВАКИ ДАН...
Ја се шлогирао кад сам видео водицу за после бријања...знам да је набавна цена 120 динара,у продавници се продаје за 680...
Знаш да је килограм брашна 50 динара?
А килограм кифли 400...
Итд...
 
Хм...у праву си али...знаш ли колика је маржа на тоалет папиру?Или на било ком другом производу који купујеш СВАКИ ДАН...
Ја се шлогирао кад сам видео водицу за после бријања...знам да је набавна цена 120 динара,у продавници се продаје за 680...
Знаш да је килограм брашна 50 динара?
А килограм кифли 400...
Итд...

Znaci tebi odgovara da kupujes zlato po 42usd/g znajuci da ces ga sutra prodati za 30 usd/g?
 
Jozef je skoro cisto zlato 98,6% ili 23,6 karata
Mali Jozef tezak 3,49 a cistog zlata imas 3.44

3.44 x 37 evra yza gram cistog zlata to je trenutna cijena zlata na svjetskom trzistu

Znaci ispod 125 evra ja ga nebi dao jer mozes u bilo kojoj banci u EU da ga prodas po toj cijeni
Када се купује инвестиционо злато, увек се гледа само количина чистог злата.
То што поједини златници имају још по који проценат бакра, не значи да су лошији на оне од "чистог" злата, него једноставно сама топионица злата убаци мало бакра ради заштите златника, јер је злато ипак мекан метал и лако се може искривити или огребати, поготово мањи и тањи златници.

Најпознатији је нпр. јужноафрички Кригерранд. Они увек на наведену количину злата додају још чини ми се 8-9% бакра и тако тај златник постаје чвршћи и од платина.

На слици се одлично види да Кригерранд има висок удео бакра по црвенилу, док су нпр. полуге у позадини од 100% злата без удела других (заштитиних) метала.:

muenzen.jpg



Инвестиционо.
Не игра ми се са непознатим пореклом, немам времена да испитујем и проверавам.
Углавном узимам мање полуге, до 20г, због располагања истима у потребном моменту.
Одличан извор.

Све испод 10 грама је прескупо у производњи, па је и крајња цена по граму много већа.

А све преко 20 грама већ почиње да буде "круто" и нефлексибилно за продају. Поготово кад цене експлодирају питање је колико њих ће имати довољно кеша у рукама да купе полугицу од 50 или чак 100 грама.


Ја лично увек препоручујем куповати:

- полугице између 10-20 грама или
- златнике у формату 1/2, 1/4 или 1/10 унце
- сребрњаке само у виду пуне унце од чистог 999 сребра, ништа друго




Znaci tebi odgovara da kupujes zlato po 42usd/g znajuci da ces ga sutra prodati za 30 usd/g?
42$ / граму је злато коштало пре недељу дана када си Ти написао коментар. Данас тај исти грам кошта 42$ / граму.

Прво тако велики пад злата нема шансе да се деси, а још мање када се узме у обзир да се налазимо пред пуцањем балона на берзи. Државе су презадужене, централне банке манипулишу каматама, док штампају новац као тоалетни папир.


У таквој тржишној атмосфери злато само може да скочи и то веома високо. Због тога је паметно сад га куповати, док још има тако ниску цену. Погледај колико државе у задњих годину дана нагло купују масу злата, да би државне резерве заштитили од долазеће кризе.


А Ти причаш о паду цене злата... то довољно говори о Теби колика си незналица, а Твој бесмисленим негативним коментарима само не могу да се начудим.
 
Poslednja izmena:
А Ти причаш о паду цене злата... то довољно говори о Теби колика си незналица, а Твој бесмисленим негативним коментарима само не могу да се начудим.

Ja ne pricam o padu cene zlata. Imas problem sa shvatanjem teksta. Slabo kontas reci. Ja sam rekao da nase zlatare po toj nizoj ceni otkupljuju zlato a ne da je to pad cene zlata. Cena je takva sada.

To sto ti zaista jesi neznalica jer ne znas ni da citas, ne daje ti za pravo da vredjas. Ali meni sve jedno. Govoris o sebi vise nego o meni :)

Kupujes zlato po 42... sutra odes u zlatare nase prodas po mnogo nizoj ceni od svetske. Ili ti imas druga otkupna mesta posto si sveznalica?
 
Ма каква продаја златарима, продај на купујем-продајем.

Bas ces tamo da se naprodajes. Sutra ako dodje do krize za sta se investitori u stvari i spremaju, i ako budes hteo da prodas kilo zlata... koliko ce ti trebati da prodas 100 plocica po 10 g?

Da se razumemo ja jesam za investiciju u zlato, ali ne moze se nacin investiranja porediti sa onim u Svajcarskoj ili EU. Tamo zaista mozes da u banci kupis metal, a vec sutradan ili kad pozelis u kojoj hoces kolicini u banci da ga prodas po trzisnoj ceni uz malu proviziju.

Ovde postoji jedino kupujem prodajem sto je daleko od regulisanog trzista. Nabavka je rizicna, prodaja neizvesna. U Srbiji nisi siguran da drzis zlato ni u bankarskom sefu. I odatle moze da nestane.

To je sad drugo sto su neki umislili da su Voreni Bafeti, Baja Patkovi i sl. :D
 
Bas ces tamo da se naprodajes. Sutra ako dodje do krize za sta se investitori u stvari i spremaju, i ako budes hteo da prodas kilo zlata... koliko ce ti trebati da prodas 100 plocica po 10 g?

Da se razumemo ja jesam za investiciju u zlato, ali ne moze se nacin investiranja porediti sa onim u Svajcarskoj ili EU. Tamo zaista mozes da u banci kupis metal, a vec sutradan ili kad pozelis u kojoj hoces kolicini u banci da ga prodas po trzisnoj ceni uz malu proviziju.

Ovde postoji jedino kupujem prodajem sto je daleko od regulisanog trzista. Nabavka je rizicna, prodaja neizvesna. U Srbiji nisi siguran da drzis zlato ni u bankarskom sefu. I odatle moze da nestane.

To je sad drugo sto su neki umislili da su Voreni Bafeti, Baja Patkovi i sl. :D
Пријатељу, ако дође до кризе онда ћеш плаћати златом, а не папирима, дакле, узмеш једну од својих 124 плочице, и крећеш у куповину.
 
U procesu pregovra o pridruzivanja srbije EU morace Srbija da ukine PDV i da se dozvoli slobodno trgovina zlatom kao sto je to slucaj u drzavama EU ,to je samo pitanje vremena

Pojavice se razne firme koje ce trgovati zlatom,u posao ce uci i banke itd u narednim godinama ce se zlato moci prodavati po berzanskoj cijenama bankama i firmama koje se bave trgovinom zalata
 

Back
Top