Gde u kako kupiti ZLATO ili SREBRO ?

Po zakonu ti u Srbiji nemas pravo da posedujes grumen zlata niti zlatnu polugu, dukat i slicno. Po zakonu bi svi koji to poseduju morali da odu u NBS i da joj prodaju. Jer po zakonu samo NBS ima pravo da poseduje zlato. Gradjani imaju samo pravo da poseduju nakit koji vredi vise od zlata normalno. Zato je u Srbiji dozovljeno da se nakit kupuje po punoj ceni od zlatara, a prodajes ga kao lomljeno zlato pa je i to svojevrsna pljacka naroda.

U pitanju je zelja NBS da potpuno kontrolise zlato. To je ostavstina iz SFRJ. No taj zakon ce morati da se menja pa cemo i mi moci da odlazimo u banke ili ovlascene trgovine i kupujemo zlatnike i srebrnjake i da i na taj nacin investiramo ili pak obezbedjujemo svoje kapitale.

U principu zakon se tesko primenjuje jer gradjani uveliko poseduju zlato. Malo je glupav kao i onaj da gradjani Srbije ne smeju osim izuzetaka da imaju racun u inostranstvu. Tu je isto fora kao, ako radis za strance a nisi iseljenik, otvori racun u Srbiji da bi drzava imala uvid kolika ti je zarada i da bi te oporezovala.

I da direktno odgovorim na tvoje pitanje. Nije poenta da li ce se rezerve zlata smanjivati, ali tim zakonom one pokusavaju da se uvecaju. U smislu "dajte vi nama zlato a mi cemo vama dinare, nema potrebe da vi imate zlato jer kod vas nije bezbedno a evo vama dinari pa vi trosite"

To je ostavstina iz SFRJ.

Пре СФРЈ ниједан владар тероторије Блкана .. других територија није пљачкао злато од становика својих и теризорије других уаједница ?

Постоје две само класе ЕКСПОЛАТИСАНИ и ЕКСПОЛАТАТОРИ ... нема нације држеве .....
 
To sto je registrovano u APR-u znaci koliko i moja ili tvoja rec :D

Још мање значи кад непознати корисник објави на јавном форуму да не верује регистрованим фирмама.

Колико знам, нико није под присилом да купује злато од наведених фирми.
 
Још мање значи кад непознати корисник објави на јавном форуму да не верује регистрованим фирмама.

Колико знам, нико није под присилом да купује злато од наведених фирми.

Ako ces tako onda je sve na forumu besmisleno jer smo svi anonimni.

Ko zna koji je tvoj interes kad branis te mutne firme.

Pa ljudi registruju svakojake firme, na primer gradj. investitori, pokupe pare od ljudi i zbrisu.

A ti ces da verujes nekom da ti nece uvaliti lazni zlatnik za vise od 1000 eur, samo jer je regovan.

A falsifikuju i novcanice od 500 dinara a kamoli zlatnike.

Srbija brale. Gde ti zivis u stvari?
 
Ako ces tako onda je sve na forumu besmisleno jer smo svi anonimni.

Ko zna koji je tvoj interes kad branis te mutne firme.

Pa ljudi registruju svakojake firme, na primer gradj. investitori, pokupe pare od ljudi i zbrisu.

A ti ces da verujes nekom da ti nece uvaliti lazni zlatnik za vise od 1000 eur, samo jer je regovan.

A falsifikuju i novcanice od 500 dinara a kamoli zlatnike.

Srbija brale. Gde ti zivis u stvari?

Ako ces tako onda je sve na forumu besmisleno jer smo svi anonimni.


Кад је безмислено зашто теме ... коментари бивају брисани ? Анонимни .... далеко од аниминимомности ... дааалекоооооо
 
Ako ces tako onda je sve na forumu besmisleno jer smo svi anonimni.

Ko zna koji je tvoj interes kad branis te mutne firme.

Pa ljudi registruju svakojake firme, na primer gradj. investitori, pokupe pare od ljudi i zbrisu.

A ti ces da verujes nekom da ti nece uvaliti lazni zlatnik za vise od 1000 eur, samo jer je regovan.

A falsifikuju i novcanice od 500 dinara a kamoli zlatnike.

Srbija brale. Gde ti zivis u stvari?

А што си прескочио питање слободе избора? Не одговара ти за дискусију?

Ко жели, може да купи од домаћих фирми, ко не жели, нека купује где хоће, ако има пара нека седне у авион и правац Аустралија, тамо су поштенији...Ко неће да купује, не мора, није законска обавеза.

Нисам очекивао да те баш толико погоди што ниси био у праву у вези слободе куповине и поседовања злата у Србији...

Не знам како је живети а не веровати бар у нешто или некоме. Добронамеран савет, држи лк у зубима док спаваш, да се не пробудиш као неко други а не ти...:)
 
А што си прескочио питање слободе избора? Не одговара ти за дискусију?

Ко жели, може да купи од домаћих фирми, ко не жели, нека купује где хоће, ако има пара нека седне у авион и правац Аустралија, тамо су поштенији...Ко неће да купује, не мора, није законска обавеза.

Нисам очекивао да те баш толико погоди што ниси био у праву у вези слободе куповине и поседовања злата у Србији...

Не знам како је живети а не веровати бар у нешто или некоме. Добронамеран савет, држи лк у зубима док спаваш, да се не пробудиш као неко други а не ти...:)


Ко ј елуд да купује злато за кеш , а то исто злато сутрадан може да прода за ПОЛИВИНУ новца јер је 'ломљено злато' ....
 
Ко ј елуд да купује злато за кеш , а то исто злато сутрадан може да прода за ПОЛИВИНУ новца јер је 'ломљено злато' ....
Разлика између куповне и продајне цене инвестиционог злата, о чему овде говоримо, је око 10%.

Опет, нико те не тера да купујеш злато. Више за друге...
 
А што си прескочио питање слободе избора? Не одговара ти за дискусију?

Ко жели, може да купи од домаћих фирми, ко не жели, нека купује где хоће, ако има пара нека седне у авион и правац Аустралија, тамо су поштенији...Ко неће да купује, не мора, није законска обавеза.

Нисам очекивао да те баш толико погоди што ниси био у праву у вези слободе куповине и поседовања злата у Србији...

Не знам како је живети а не веровати бар у нешто или некоме. Добронамеран савет, држи лк у зубима док спаваш, да се не пробудиш као неко други а не ти...:)

Ne znam s kim se svadjas ali komunikacija ti nije jaca strana.

Ja sam samo rekao "NBS ne regulise trziste medju gradjanima".

Ne vidim gde sam ja to rekao da je trziste zabranjeno i da si ti zakljucio da tu nesto meni smeta?! :D

Tvoj problem je sto nisi dovoljno u materiji a pokusavas da pokazes da jesi. Toboze slobodno je. Pa sta ako je slobodno?

Mogu jedino da zakljucim da si vezan sa tim firmama :D

- - - - - - - - - -


Ma i da kupis ne znam gde bi drzao? Kod kuce da te orobe ili u bankarskom sefu pa da nestanu :D
 
Ebay ne bih nikako preporucio ni za parfeme a kamoli kovanice.

Preporucio bih ti da kada posetis neku zemlju u kojoj je trgovina regulisana i obavlja se u ovlascenim i zakonitim radnjama, da tamo kupis.

Дакле, неке тамо овлашћене и законите радње да, али не овде? Да не радиш ти у некој тамо овлашћеној и "законитој" радњи?

Ja mislim da je u celoj EU to regulisano. Sto se prenosa tice mislim da zlato moras da sakrijes, a ne znam za srebrnjake. U Srbiju nemas pravo da unosis zlato to je kod nas nezakonito. No i kod nas ce se to promeniti dok udjemo u EU.

Mozes i u Bugarskoj i Rumuniji da uzimas. Naravno uzimas kanadski, UK, svajcarski zlatnik ili austrijski filharmonik. Nemoj neke bugarske zlatnike i slicno :D

Ali moras da sakrijes pre unosa. AKo nadju bice belaj.
Ем лаж, ем навођење на кривично дело. Лепо.
Po zakonu ti u Srbiji nemas pravo da posedujes grumen zlata niti zlatnu polugu, dukat i slicno. Po zakonu bi svi koji to poseduju morali da odu u NBS i da joj prodaju. Jer po zakonu samo NBS ima pravo da poseduje zlato. Gradjani imaju samo pravo da poseduju nakit koji vredi vise od zlata normalno. Zato je u Srbiji dozovljeno da se nakit kupuje po punoj ceni od zlatara, a prodajes ga kao lomljeno zlato pa je i to svojevrsna pljacka naroda.

U pitanju je zelja NBS da potpuno kontrolise zlato. To je ostavstina iz SFRJ. No taj zakon ce morati da se menja pa cemo i mi moci da odlazimo u banke ili ovlascene trgovine i kupujemo zlatnike i srebrnjake i da i na taj nacin investiramo ili pak obezbedjujemo svoje kapitale.

U principu zakon se tesko primenjuje jer gradjani uveliko poseduju zlato. Malo je glupav kao i onaj da gradjani Srbije ne smeju osim izuzetaka da imaju racun u inostranstvu. Tu je isto fora kao, ako radis za strance a nisi iseljenik, otvori racun u Srbiji da bi drzava imala uvid kolika ti je zarada i da bi te oporezovala.

I da direktno odgovorim na tvoje pitanje. Nije poenta da li ce se rezerve zlata smanjivati, ali tim zakonom one pokusavaju da se uvecaju. U smislu "dajte vi nama zlato a mi cemo vama dinare, nema potrebe da vi imate zlato jer kod vas nije bezbedno a evo vama dinari pa vi trosite"
Опет неистина, или народски лаж. Лако ћеш оповргнути наведено ако само даш име закона који налаже да свако ко поседује злато мора да га прода НБС.
Ne znam s kim se svadjas ali komunikacija ti nije jaca strana.

Ja sam samo rekao "NBS ne regulise trziste medju gradjanima".

Ne vidim gde sam ja to rekao da je trziste zabranjeno i da si ti zakljucio da tu nesto meni smeta?! :D

Tvoj problem je sto nisi dovoljno u materiji a pokusavas da pokazes da jesi. Toboze slobodno je. Pa sta ako je slobodno?

Mogu jedino da zakljucim da si vezan sa tim firmama :D

- - - - - - - - - -



Ma i da kupis ne znam gde bi drzao? Kod kuce da te orobe ili u bankarskom sefu pa da nestanu :D

И онда још једна лаж, јер је лепо написано шта си говорио и око чега се врти прича.

Толико о материји и основношколском "па шта ако сам слагао? ја сад идем да се играм са другом децом, која ће да поверују у моју лаж..." (исплаз) :)
 
Дакле, неке тамо овлашћене и законите радње да, али не овде? Да не радиш ти у некој тамо овлашћеној и "законитој" радњи?


Ем лаж, ем навођење на кривично дело. Лепо.

Опет неистина, или народски лаж. Лако ћеш оповргнути наведено ако само даш име закона који налаже да свако ко поседује злато мора да га прода НБС.


И онда још једна лаж, јер је лепо написано шта си говорио и око чега се врти прича.

Толико о материји и основношколском "па шта ако сам слагао? ја сад идем да се играм са другом децом, која ће да поверују у моју лаж..." (исплаз) :)

Ne kapiram sta je laz sta nije. Na sta mislis? Nejasan si. Zivis u snovima. Da si kupio jedan dukatic znao bi o cemu pricam.
 
Ne kapiram sta je laz sta nije. Na sta mislis? Nejasan si. Zivis u snovima. Da si kupio jedan dukatic znao bi o cemu pricam.

Ako treba da se proda, a numizmatika je, vrsi se valuacija, ide u Zavod a zastitu spomenika kulture i trazi izvozna dozvola, i salje postom u inostranstvo kao vrednosna posiljka, recimo, prodavajuci preko eBaya. Ako se radi o invsticionom zlatniku koji nema kolekcionarsku vrednost, prodaje se kao investiciono zlato, pod uslovom da neko zeli da ga otkupi. U principu malo bih peporucio kupovinu ukoliko neko nije kolekcionar posto cena zlata moze biti relativno niska godinama da bi skocila u jednom trenutku, tako je bilo 2011/2012 kada je fina unca bila 1800$. Pitanje je da li iko ima racunicu da zlato otkupi po toj ceni, mislim i NBS moze da odbije otkup ako i dok cena ne odgovara, a da ne govorimo o otkupu manjih kolicina do ne vise od par kilograma (ako je gram 35 evra 2Kg bi bila 70 000 evra), a numizmatika, ovde ne bih kupovao vrlo skupe stvari jer mogu da nestanu. Ako ne moze da se proda direktno kolekcionaru jasno je da ce posrednik zeleti da uzme deo profita za sebe, sto nikako nije povoljno.
 
Разлика између куповне и продајне цене инвестиционог злата, о чему овде говоримо, је око 10%.
Превише је то. Разлика не би требала прећи 5%. Код баш доброг трговца са високим прометом разлика не пређе 1-2%.

Ma i da kupis ne znam gde bi drzao? Kod kuce da te orobe ili u bankarskom sefu pa da nestanu :D
Неброј пута је већ о томе писано. И наравно ниси прочитао и због тога се опет око тога вртимо. Премотај пар страница уназад и прочитај неке моје коментаре, како сакрити злато, да га нико не нађе и то без сефа у кући. ;)

У неком банкраском сефу стварно и може нестати, не би бар било први пут у прошлости.
А кући кад добро сакријеш и иначе никоме не причаш да поседујеш злато, како може да нестане? Наравно никако.
Осим ако живиш у некој бесној вили, која је свим околним лоповима трн у оку, е онда ти ни тајност не помаже.
Али ако живиш просечно као и већина у Србији и ниси неки просератор, онда у 99,9% ти сигурно нико неће мазнути злато.


Чиме купити Злато и Сребро
Колико ја знаш злато се увек купује новцем. Којом валутом плаћаш зависи од продајног места.

Зашто купити злато и сребро
Ако имаш превише кеша, онда купујеш злато као осигурање од инфлације, која ти буквално смањује вредност новца.

Ако немаш апсолутно поверење у Динар или Евро или ако мислиш да привреда неће вечно расти, онда купујеш злато као заштиту личног капитала, када се Динар и Евро налазе у слободном паду.

Ако мислиш да су геополитички несигурна времена и да може сутра неки наоружани ликови да ти "закуцају" на врата, онда купујеш злато, да би могао и у сред ноћи напустити своју кућу, возити до следеће сигурне државе и тамо са универзалним платним средством могао изградити неки нов живот, а не завршио на улици без пребијене паре у џепу.

Разлога има доста зашто увек треба поседовати нешто злата, али које је нон стоп теби на располагању, без посредника!

Ко купије злато и сребро
Онај ко има довољно новца за то, а горе споменуте ризике разумно процељује и своју породицу хоће да осигура са осигурањем, које важи свуда на свету, а где нико други иза тог осигурања не стоји, јер злато само по себи има своју унутрађњу вредност. Колика је та вредност наравно зависи од привредних и политичких дешавања на глобалном и локалном нивоу.


 
Mozete li da odgovorite kome i kako prodati investiciono zlato? Ima manjih zlatara koje prodaju i kupuju u Beogradu, no obracunavaju prodajnu cenu u EUR po visem bankarskom kursu. Za prodajnu ne znam, no ne bi me iznenadilo da obracunavaju isto za njih povoljniji kurs. Lepo je to u belom svetu, citam, kad u banci mozes da kupis i prodas, ali imate li iskustva sa ovim nasim muljatorima?
 
Mozete li da odgovorite kome i kako prodati investiciono zlato? Ima manjih zlatara koje prodaju i kupuju u Beogradu, no obracunavaju prodajnu cenu u EUR po visem bankarskom kursu. Za prodajnu ne znam, no ne bi me iznenadilo da obracunavaju isto za njih povoljniji kurs. Lepo je to u belom svetu, citam, kad u banci mozes da kupis i prodas, ali imate li iskustva sa ovim nasim muljatorima?

Све зависи да ли имаш папире о пореклу или не. Генерално, злато са папирима и сертификатом је свакако боље и лакше се прода.
Ако продајеш злато, можеш да обавиш то преко "муљатора" или да сам огласиш продају по цени која теби одговара.
Једино што не можеш је да продаш некоме злато по цени коју он неће да плати. Као и било коју другу робу.

Рецимо, на купујем-продајем имаш огласе за продају инвестиционог злата, углавном дукати Франц Јозеф.
 
Све зависи да ли имаш папире о пореклу или не. Генерално, злато са папирима и сертификатом је свакако боље и лакше се прода.
Ако продајеш злато, можеш да обавиш то преко "муљатора" или да сам огласиш продају по цени која теби одговара.
Једино што не можеш је да продаш некоме злато по цени коју он неће да плати. Као и било коју другу робу.

Рецимо, на купујем-продајем имаш огласе за продају инвестиционог злата, углавном дукати Франц Јозеф.

Sve su to muljatori. I papiri mogu da se izmuljaju i to najlakse.

AKo neko hoce da kupi zlato a ima love, ode u Svajcarsku, kupis zlato, stavis tamo u sef i dobijes zlatnu knjizicu.

Ovo ovde... sve gubljenje vremena i neozbiljno.
 
Kod nas ne postoji prodaja ćistog zlata tj poluga. Poluga nije 1kg kako svi misle nego se kreće od 1 grama pa naviše. Kupovina zlata je moguća ali samo iz uvoza. Pored poreza plaća se i carina. Za cenu carine viša je cena poluge nego inače. Takođe postoje regularne firme registrovane za prodaju stranog zlata firme heraeus itd. Obično se čeka oko 20 dana. Problem zlatnih poluga je što se ne prodaju tako brzo kao evro već mora da se čeka a još veći problem je velika razlika između otkupa i prodaje. Na 1g dostiže i do 1ooo din razlike. Naravno da cena zlata skače tj konstantno raste zbog velikog otkupa Kine i Rusije. Zato je bolje kupovati platinu.

Ono što ja ne znam je gde se kupuje plemeniti metali za juvelirske radnje za izradu prstenja... i kako ?
 
Kod nas ne postoji prodaja ćistog zlata tj poluga. Poluga nije 1kg kako svi misle nego se kreće od 1 grama pa naviše. Kupovina zlata je moguća ali samo iz uvoza. Pored poreza plaća se i carina. Za cenu carine viša je cena poluge nego inače. Takođe postoje regularne firme registrovane za prodaju stranog zlata firme heraeus itd. Obično se čeka oko 20 dana. Problem zlatnih poluga je što se ne prodaju tako brzo kao evro već mora da se čeka a još veći problem je velika razlika između otkupa i prodaje. Na 1g dostiže i do 1ooo din razlike. Naravno da cena zlata skače tj konstantno raste zbog velikog otkupa Kine i Rusije. Zato je bolje kupovati platinu.

Ono što ja ne znam je gde se kupuje plemeniti metali za juvelirske radnje za izradu prstenja... i kako ?

Постоји продаја чистог (999) злата у инвестиционим полугама. Нема пореза.
Укуцај у претраживач "куповина инвестиционог злата" и ето, мислим да тренутно има 4 понуђача.
 
Kod nas ne postoji prodaja ćistog zlata tj poluga. Poluga nije 1kg kako svi misle nego se kreće od 1 grama pa naviše. Kupovina zlata je moguća ali samo iz uvoza. Pored poreza plaća se i carina. Za cenu carine viša je cena poluge nego inače. Takođe postoje regularne firme registrovane za prodaju stranog zlata firme heraeus itd. Obično se čeka oko 20 dana. Problem zlatnih poluga je što se ne prodaju tako brzo kao evro već mora da se čeka a još veći problem je velika razlika između otkupa i prodaje. Na 1g dostiže i do 1ooo din razlike. Naravno da cena zlata skače tj konstantno raste zbog velikog otkupa Kine i Rusije. Zato je bolje kupovati platinu.

Ono što ja ne znam je gde se kupuje plemeniti metali za juvelirske radnje za izradu prstenja... i kako ?

Juveliri kupuju metal kao lomljeno zlato od stanovnistva kao pravi lihvari po bagatelnim cenama. Obrade ga i preprodaju po visestrukim cenama.

Evo primera

http://www.zlatarapetrovic.rs/srebrni-nakit/musko-prstenje/muski-prsten

Taj prsten kosta 5300 dinara - 8.92 g. To znaci da je gram 930 dinara.

A trenutno je svetska cena grama srebra 0.5 usd odnosno nekih 52 dinara. Sto ce reci da je svetska cena srebra za ovaj prsten 463 dinara na sta zlatar dodaje skoro 5000 dinara za ruke. Ja verujem da je u pitanju cista pljacka. Kad dodas da je to 925 srebro a ne 999 kao cisto na koje se odnosi svetska cena dodjes do zbira da je upravo zlatar stavio 5000 din za ruke za pravljenje ovog prstena.

PS Kao i do sada ove firme koje preporucuje Ziskar kod nas, ja njima ne bih verovao nista i ne bi mi palo na pamet da od njih bilo sta kupujem.
 
Poslednja izmena:
Juveliri kupuju metal kao lomljeno zlato od stanovnistva kao pravi lihvari po bagatelnim cenama. Obrade ga i preprodaju po visestrukim cenama.

Evo primera

http://www.zlatarapetrovic.rs/srebrni-nakit/musko-prstenje/muski-prsten

Taj prsten kosta 5300 dinara - 8.92 g. To znaci da je gram 930 dinara.

A trenutno je svetska cena grama srebra 0.5 usd odnosno nekih 52 dinara. Sto ce reci da je svetska cena srebra za ovaj prsten 463 dinara na sta zlatar dodaje skoro 5000 dinara za ruke. Ja verujem da je u pitanju cista pljacka. Kad dodas da je to 925 srebro a ne 999 kao cisto na koje se odnosi svetska cena dodjes do zbira da je upravo zlatar stavio 5000 din za ruke za pravljenje ovog prstena.

PS Kao i do sada ove firme koje preporucuje Ziskar kod nas, ja njima ne bih verovao nista i ne bi mi palo na pamet da od njih bilo sta kupujem.

Oх, напротив. Не да не препоручујем, него ми је истинска корист да што мање људи крене да купује инвестиционо злато. Тако ће цена остати ниска.

Ни случајно не купујте инвестиционо злато, молим вас. Ево, и Франц Јозеф скочио са 138 на 140 евра за три дана, немојте, глупо је...
 

Back
Top