Gde u Grcku prvi put?(skromno)

Pa nema sta puno da se objasnjava, treba samo imati avanturistickog duha i krenuti na jedan ovakav put.
Sada uporedjivao cene avio prevoza i raspolozivih datuma za Istanbul-Colombo, i rezultati su ovakvi...
cena od 120 eura je dostupna za sve polaske april, maj, juni, juli...ali sto se tice povratka cena od 120 eura je dostupna do juna i od septembra..
S obzirom da na Sri Lanku mozete da idete iz ovih stopa, i da se tamo vec sutra brckate na prelepim plazama, nije bitno da to bude jul ili avgust, za koje je morala karta ranije da se kupi, a doduse ni sada nisu uaooo skupe (oko 200 eura).

evo pa se igrajte: http://flydubai.com/english.aspx
 
Moguce je !!! Idite na Skijatos.Ostrvo fenomenalno.Nema travuljina,jezeva,meduza.Samo kristalno bistra voda.Ja sam bio prosle godine tamo i u periodu maj-jun i septembar-oktobar.Jedino ako ste bas zimogrozljivi pa da vam nesto smeta malo maj ili jun.Ali,septembar je bas ok,voda zagrejana od vrhunca sezone.Ostrvo mozete da prepesacite,a i bus prevoz je ok.Jedno od najmanjih ostrva,ali sa najvecim brojem plaza od svih u Grckoj.Ne zna se koja je lepsa od koje.
Za par je fantasticno.I lazu svi kada govore da su ostrva nenormalno skupa,nije tacno,samo ako bas neko hoce da ide po nekim restoranima svako vece i to tamo gde deru,a ima i onih sa sasvim ok cenama,maltene kao u Bgd,negde i jeftinije.Takodje,prodavnice su ok.Malo sala,malo zbilja,ako imas neku drugaricu za mene,ne pijem,ne pusim,nism problematican tip,imam 37 godina i samo da nije neka sponzorusa ja bih isao u septembru,a nemam drustvo.
Eto,to je moj predlog za vas,necete pogresiti.Veliki pozdrav.

Goran
 
Dakle, da pocnem!
Putovali bi decko i ja, po agencijama ima dosta raznolikih ponuda i sada jednostavno ne znamo da se odlucimo pa cu Vam otprilike objasniti sta trazimo i kakva je situacija, pa vi ako imate predloge-samo napred.:)
Budzet-skroman, do 800eura zajedno i sveukupno.:(
Prevoz-ocigledno bus.:sad2:
Smestaj-samo da je pristojno.:roll:
Koliko vidim pa agencijama po budzetu bio bi to pocetak juna ili septembra. Pa me zanima da li mozda imate iskustva i preporuke koji je od ta dva perioda bolji?:think:
E sad znaci lokacija nam nije bitna, mada sam cula da paralia i olympic beach imaju problem sa meduzama u moru pa bas i ne bi tamo;)
Nismo zeljni nekog ludila,provoda ali opet ne bi zeleli da budemo u nekom mestu sa sve samim matorcima i decurlijom...mozda jednog dana kada se uozbiljimo:whistling:
Poneli bi nesto hrane odavde(pa ako neko ima iskustva i sa tim-msl pre svega prenosenjem hrane preko grane, neka se oglasi) i pripremali bi sto vise hrane u studiju ili gde vec smesteni bili, pa znaci da ima opremljenu cajnu kuhinju...:dosadno:
E da to sad verovatno povlaci neki veci iliti povoljniji market u blizini (pri tome mislim da ne moramo da iznajmljujemo auto) ali setnja od par(npr.6,7 u jednom pravcu) km nije problem.:eek:
Ehh da, mozda sam ipak trebala na pocetku da pitam da li je uopste moguce letovati u grckoj za te pare? :lol:
Hvala Vam puno!!!

Mrvice, evo i ja da ti pomognem malo :)

Ja sam proslog leta isla prvi put u Grcku- na Zakintos. Budzet vam je sasvim dovoljan, jos ako iskoristite i neke povoljnosti koje agencije nude (popust za uplatu aranzmana u celosti, uplate tokom sajmova i sl.)...
Isla sam preko agencije Euroturs iz Nisa (imaju i u BG-u agenciju),mislim da je polazak bio 29.avgusta. Inace, mislim da je to pravo vreme za Zakintos jer svi oni pomahnitali tinejdzeri moraju da se vrate kuci i skoli pa je samim tim i mirnije nego u sezoni,a vreme je bilo super. Cena je koliko sam mogla da vidim za ovu godinu ostala ista- 160e po osobi. Mi smo sa popustom za uplatu aranzmana u celosti i popustom tokom trajanja sajma turizma dobili cenu od 130e po osobi. S tim sto ove godine nemaju tu vilu u koju smo mi isli prosle,ali su i ostale u istom rangu,a sve su jako blizu plaze,a i blizu glavne ulice,a opet se ne cuje sva ona buka iz kafica. I mislim da sve izlaze na plaze gde mozes svoj suncobrad da stavis,i samim tim ustedis i na tome. Prodavnicu smo imali dijagonalno od kuce-samo predjes ulicu,cene manje-vise kao i u marketu. Nesto veci market bio je na nekih 15-20 minuta setnje glavnom ulicom,sto opet nije strasno (narocito kad imas decka da nosi kese :D ). A da, i smestaj im je sa kuhinjom,tako da mozete da kuvate :) U sustini,ako ne izlazite u diskoteke svako vece,ne opijate se, i povremeno pojedete nesto kod kuce, mozda vam i ostane nesto od tih 800e pa da stekate za sledece leto :)) Mi smo potrosile negde izmedju 200-300e i to smo i kupovale i isle na izlete (koji su inace dosta jeftiniji tad jer je kraj sezone), znaci, nismo se stekale uopste :D ako te zanima jos nesto,pitaj slobodno ;)
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li znaš EliNS, ali postoje destinacije do kojih možeš stići čarterom smo od maja do oktobra! U zimskom periodu na raspolaganju su samo redovne linije ili trajekti! I ne može da se bira - a ni čarter nije jeftin, oko 290e...duplo manje od redovne linije!
("Mnogo volim" kad se neko pravi pametan! :roll:)

Ne pravim se pametna nego konstatujem.
Zato se putovanje planira i putuje se jeftinom varijantom. A od oktobra do maja putuješ tamo gde je jeftinije.
Ja lično bih u tom periodu išla samo do Afrike i što dalje od zime. A u Grčkoj je tada zimoća k'o i kod nas.:zzima:
 
E a esi gledo border security?ono ima spisak sta sve ne sme od hrane se unosi..doduse u normalne zemlje..al i kazne naplacuju..lepo spisak pa ko ume protumaci

Ne znam sta ti znaci ono "normalne zemlje", za mene su sve semlje normalne, i ne delim ih na taj nacin.

Ja sam ti lepo napisao da se to stavi u torbu za cekiranje, u koju nije zabranjeno da stavis pastetu, salamu, sampon, makaze...i ostale stvari koje su zabranjene u rucnom prtljagu, a ne neplacuju se kazne ni ako pokusas da uneses nesto od toga u licnim stvarima, nego ti to lepo ako pronadju oduzimaju i bacaju, iliti sta vec rade sa tim..."lepo spisak pa ko ume protumaci":lol:
 
Dakle, da pocnem!
Putovali bi decko i ja, po agencijama ima dosta raznolikih ponuda i sada jednostavno ne znamo da se odlucimo pa cu Vam otprilike objasniti sta trazimo i kakva je situacija, pa vi ako imate predloge-samo napred.:)
Budzet-skroman, do 800eura zajedno i sveukupno.:(
Prevoz-ocigledno bus.:sad2:
Smestaj-samo da je pristojno.:roll:
Koliko vidim pa agencijama po budzetu bio bi to pocetak juna ili septembra. Pa me zanima da li mozda imate iskustva i preporuke koji je od ta dva perioda bolji?:think:
E sad znaci lokacija nam nije bitna, mada sam cula da paralia i olympic beach imaju problem sa meduzama u moru pa bas i ne bi tamo;)
Nismo zeljni nekog ludila,provoda ali opet ne bi zeleli da budemo u nekom mestu sa sve samim matorcima i decurlijom...mozda jednog dana kada se uozbiljimo:whistling:
Poneli bi nesto hrane odavde(pa ako neko ima iskustva i sa tim-msl pre svega prenosenjem hrane preko grane, neka se oglasi) i pripremali bi sto vise hrane u studiju ili gde vec smesteni bili, pa znaci da ima opremljenu cajnu kuhinju...:dosadno:
E da to sad verovatno povlaci neki veci iliti povoljniji market u blizini (pri tome mislim da ne moramo da iznajmljujemo auto) ali setnja od par(npr.6,7 u jednom pravcu) km nije problem.:eek:
Ehh da, mozda sam ipak trebala na pocetku da pitam da li je uopste moguce letovati u grckoj za te pare? :lol:
Hvala Vam puno!!!

У таквој ситуацији препоручујем Халкидики - Ханиоти или Полихроно.:)
 
Pa nasa zemlja nije normalna..:lol:sve one zemlje u koje mozes uneti hranu bez problema i provere..grcka na pr..a lepo kazu i pokazu da se u vocu mogu nalaziti crvi i neke musice koje mogu da zaraze njihove rodove u milionima..malo li je

Evo da te pitam konkretno pa da ovo sto pises ima osnova...

Da li se tebi ikada desilo, ili si bio prisutan na aerodromu, i da su nekome tom prilikom zabranili i naplatili kaznu, zato sto su mu u torbi za cekiranje pronasli teglu dzema i konzerve::dontunderstand:

Za Grcku nisam cuo, ali za Crnu goru jesam da kao fol pretresaju kola i traze hranu, ali to nema veze sa onim o cemu sam ja pisao
aee da ne spamujemo vise temu sa pretpostavkama i odgovorima na iste, ja ne pisem bez veze jer sam zadnjih 6-7 godina imao bar 100 letova , i na to sto si napisao nijednom nisam naisao, a uvek sam imao ponesto od hrane u torbi:)
 
Ja kao da ne letujem na istim ostrvima kao vi. Pričate da su ostrva jeftinija od kopnenog dela. Pa kako to može da bude, dopremanje hrane, voća i povrća do ostrva mora više da košta nego prevoz po kopnu. Samim tim sve te namirnice su skuplje, pa i jela u restoranima. Godinama već letujemo po grčim ostrvima moj muž, malo dete i ja i nema šanse da ne potrošimo manje od 1200 evra. Za dete neplaćamo poseban smeštaj ni prevoz jer idemo kolima. Samo trajekt me u proseku košta 100 do 150 evra, smeštaj za dvoje 500 evra. Gde je tu hrana, neki izlet?
 
Pa fora je ponasati se bar priblizno kao kod kuce..a ne kao sad se ide na letovanja da bi se jelo i preterivalo..mislim zasto ne jesti kao kod kuce..ono bar za dorucak poneti musli..med..tako nesto sto vec jedete..pa poneki giros za rucak to je po 2-2,5e..ne znam ne kapiram ljude zasto ocekuju da ce dobro pojesti za 50e kad je to jednostavno bacena para i kockanje dal ce biti sveze i obilno..sto ja do sad nisam video
 
Mi smo letos bili na Zakintosu...nas dvoje odraslih,tinjedzer od 17(koji jede za dvoje) i devojcica od 10
prosecno nas je rucak/vecera kostao izmedju 25 i 30 eur
Fora je da jedes tamo gde jedu Grci..tamo je dobro a pristupacno
I naravno,ne treba preterivati :)
Ja sam se trudila da svaki dan jedan obrok pojedemo kod kuce..ako smo rucali u restoranu,vecera je obavezno kod kuce
Dorucak smo imali u sklopu apartmanskog kompleksa :)
 
Pa ni mi se ne hranimo nešto po restoranima, ali nekad jednostavno poželiš da probaš neko njihovo jelo I šteta je biti na moru a da bar jednom ne odeš u restoran na ribu ili neke morske plodove ili se jednostavno nađeš u situaciji da si prinuđen da pojedeš nešto u restoranu, jer ne mogu se ni ja a ni dete hraniti po ceo dan glupostima, grickalicama itd. Mada dete mi ionako ništa ne jede tako da upravo zbog nje svakog dana moram da imam nešto spremljeno u apartmanu. Ali najviše para se svakodnevno potroši na sokiće, sladoled, poneka palačinka, slatkiš...
 
Dakle, da pocnem!
Putovali bi decko i ja, po agencijama ima dosta raznolikih ponuda i sada jednostavno ne znamo da se odlucimo pa cu Vam otprilike objasniti sta trazimo i kakva je situacija, pa vi ako imate predloge-samo napred.:)
Budzet-skroman, do 800eura zajedno i sveukupno.:(
Prevoz-ocigledno bus.:sad2:
Smestaj-samo da je pristojno.:roll:
Koliko vidim pa agencijama po budzetu bio bi to pocetak juna ili septembra. Pa me zanima da li mozda imate iskustva i preporuke koji je od ta dva perioda bolji?:think:
E sad znaci lokacija nam nije bitna, mada sam cula da paralia i olympic beach imaju problem sa meduzama u moru pa bas i ne bi tamo;)
Nismo zeljni nekog ludila,provoda ali opet ne bi zeleli da budemo u nekom mestu sa sve samim matorcima i decurlijom...mozda jednog dana kada se uozbiljimo:whistling:
Poneli bi nesto hrane odavde(pa ako neko ima iskustva i sa tim-msl pre svega prenosenjem hrane preko grane, neka se oglasi) i pripremali bi sto vise hrane u studiju ili gde vec smesteni bili, pa znaci da ima opremljenu cajnu kuhinju...:dosadno:
E da to sad verovatno povlaci neki veci iliti povoljniji market u blizini (pri tome mislim da ne moramo da iznajmljujemo auto) ali setnja od par(npr.6,7 u jednom pravcu) km nije problem.:eek:
Ehh da, mozda sam ipak trebala na pocetku da pitam da li je uopste moguce letovati u grckoj za te pare? :lol:
Hvala Vam puno!!!


Paralija, isto je jeftina kao i cela severna Grčka, ali je živa i najbolje diskoteke ima.

I šta skromno 800evra, sa tim parama možeš deluks da letuješ.
 

Back
Top