Gde kupiti dobre naocare ?

Gde mogu da se naruce-kupe prava stakla (sochiva) za naocare , a ne plastika i slicno.

U Kini, ali tražiš "A" klasu kvaliteta a ne "D" kao na NBGD

- - - - - - - - - -

A klasa je full fullova, vrh
ali nije džabe

- - - - - - - - - -

A ako tražiš u full-u al' za džabe onda kod šanera ili ako brzo trčiš...

- - - - - - - - - -

Imam poznanika nabavio vrh jaknu u Švedskoj, znaš kakva... sine bajo...
Za zimu ali za šetnju, dizajn savršen, funkcionalnost odlična...
Veliki broj
Protrčo pored zaprepašćenih kasirki i ostalih Švedjana koji nisu mogli da veruju da postoje slepci.
A da vidiš kakva jakna, na dupe bi pao!
 
Stojkov, naocare za vid .
Gde god sam uzimao u optici , sve je to plastika, polinekiklinac.

Zavisi od dioptrije,ako ti je velika dioptrija neces ni naci staklo zbog tezine (ne secam se,ali mislim da je vec oko 3 +/- sve plastika).
Rece ti kolega za SANI optik,ja kod njih radim naoceri vec godinama,i znam da imaju skoro sve sto moze da se nadje na trzistu.
U svakom slucaju NEMOJ DA KUPUJES KOD KINEZA ili na Ali-express,mozes da dobijes nepravilna stakla,a za oci je to pogubno.(naprimer dobijes tu dioptriju ali dodatno prelamanje-cilindar).Sa vidom se nije saliti...
 
Imam nekoliko ramova , i kod njih je polinekiklinac. Navodno da budu lakse.

I da,polinekiklinac je vrlo otporan na udarce,ako ti padnu (kao meni sto padaju sa stola jednom mesecno) imas male sanse da se razbiju.Ja do sada nisam ni jedne polupao,samo sam ih izgrebao i zamenio stakla (poli....c).Mada,ja kupujem obavezno i sredstvo za ciscenje stakala i posebne krpice,posto brisanje od majicu/gace/zavesu grebe stakla jako.
 
I da,polinekiklinac je vrlo otporan na udarce,ako ti padnu (kao meni sto padaju sa stola jednom mesecno) imas male sanse da se razbiju.Ja do sada nisam ni jedne polupao,samo sam ih izgrebao i zamenio stakla (poli....c).Mada,ja kupujem obavezno i sredstvo za ciscenje stakala i posebne krpice,posto brisanje od majicu/gace/zavesu grebe stakla jako.


I meni stalno padaju, a nikada se ne polome:D
Ja ih ne brisem, perem vodom,malo pospem sredstvo za pranje sudova, onda ih susim papirom, tako je najbolje, a opet uvek su prljave:zcepanje:
 
I meni stalno padaju, a nikada se ne polome:D
Ja ih ne brisem, perem vodom,malo pospem sredstvo za pranje sudova, onda ih susim papirom, tako je najbolje, a opet uvek su prljave:zcepanje:

Probaj Pulilens,sprej je mali ali meni traje bas dugo,obrise i kao da ispolira stakla (pod uslovom da krpicu nisi prala sa omeksivacem,ostavlja fleke).Sve moguce sam isprobao,ali mi ova kombinacija najbrza i najbolje rezultate daje (ne mogu bas da perem naocare na poslu,nemam gde generalno).
 
Uzimaj okvire sa flex-om,to su ti krilca koja nisu fiksirana i imaju opruge,malo ih je teze slomiti.A to moj sin redovno radi,skoro je zaspao sa beneton cvikama i...dobio je Bene i Tona :) Svejedno sta resis,obavezno prvo proveri vid kod iskusnog oftalmologa,pa posle sve ostalo.
 
Dioptrija mi se ne menja , proveravam i klasicnom metodom a i na najsavremenijem apartu. Na staklima vidis kao kristal, a vidis i na polinekiklinac plastici u prvih pola godine , posle neostro,
nema ogrebotina , a naocare cistim za to predvidjenim sredstvima.
 
Stakla polako ali sigurno idu u istoriju.

Plastika preuzima primat. 90% stanovnistva Srbije misli da im se u naocarima nalazi staklo, a u stvari je plastika! Cuvajte se prevare.

Naucno je dokazano da kineske naocare kvare vid. Kineske naocare su i u apotekama i sl. KInezi koji prodaju te naocare nece da ih nose, nego idu u opticarske radnje da kupe kvalitetne naocare.

Sta ima da mi nauka dokazuje da naocari od 200 dinara ne vrede zapravo ni jedan dinar.
 
Da li neka optika u Novom Sadu ima u ponudi clip on ramove za naočare? Slika je samo kao primer, ne moraju biti ovakve.




mWOWU5p.jpg
 

Back
Top