Gde je danas Mimi, SFRJ čudo od deteta?

I kao što to uglavnom biva, najglasniji su oni koji najmanje znaju. Te nema prijatelje, te njemu je uspeh kuća, tralala. Lepo čovek priča kako ima lep život, gomilu prijatelja i da mu je najveći uspeh porodica. Kako ste yebeno otrovni po prirodi, neverovatno.

Jedan zanimljiv komentar.
I u sučaju Mimi - Tesle vidi se da je preživljavanje države i društva neuporedivo složenije - zahtevnije - i nije ga moguće redukovati samo na "ideološku propagandu", "naciju". Istorija nam govori da je do sada na hiljade naroda izumrlo. Zašto su izumrli? Pre svega zato što su unutar svojih kulturnih matrica imali problem sa ispravnim zaključivanjem. Matica srpska u Novom Sadu je, na primer, dala stipendije slikarima Urošu Prediću i Paji Jovanoviću (da bi postali slikari koji će naslikati slike iz nacionaolne istorije) ali nije dala Nikoli Tesli (dva puta je konkurisao). Zato su Tesla, Pupin i dr. svoje "patente" stvorili u SAD, kako onda, tako i danas. Nema ih – jer se ponavljaju uvek iste greške, umesto da se ulaže u znanje i kulturu - ulaže se u kandila i sveće, "zvona i praporce", nacionalnu propagandu, sport, "turbo-pink", a ne u znanje - knjige! A ko stvara pretpostavke za uspešnu privredu i normalan život? Propaganda, "nacija", crkva, sport, estrada nisu u stanju da stvore budućnost; samo privreda vođena nekim novim kreacijama, nekim novim znanjima - na primer, neki novi mikročip - silicijumska dolina, neki novi hibrid, neka nova vakcina itd. mogu stvoriti budućnost.
kog boli k šta priča? slika se pored jahte, aviona, bazena. ke nja o milionima dolara.. . evo pali smo u nesvest .. klasičan degenerik poput onih koji izađu u restoran pa slikaju tanjire i kače na fejs , inst.. e vidite kako lepo ručkam.. ima se, može se.. al ok nekima je to normalno.. meni je to debilizam
 
Sećam se maglovito nekog klinca koji je bio na tv-u i novinama. Ako se dobro sećam
hteo je uporedo da ide na dva fakulteta (toliko se tvrdilo da je pametan) a posle se ispostavilo da nije položio prijemni
ni za jedan. Tvrdio je da je imao tremu. Ne sećam se izuma i prevare. Žao mi je ako je bio pametan a nije dobio pravu pomoć i podršku.
A drago mi je ako je srećan sada (šta god ta sreća značila za njega). Mada, u principu, nebitan lik za mene. Ni rod ni pomozi bog.
 
kog boli k šta priča? slika se pored jahte, aviona, bazena. ke nja o milionima dolara.. . evo pali smo u nesvest .. klasičan degenerik poput onih koji izađu u restoran pa slikaju tanjire i kače na fejs , inst.. e vidite kako lepo ručkam.. ima se, može se.. al ok nekima je to normalno.. meni je to debilizam
I koga boli k šta je tebi? Čoveka su intervjuisali, verovatno ga zamolili upravo da ga slikaju tako radi što zanimljivijeg članka.

Kao što rekoh, uvek su najglasniji oni koji najmanje znaju. Uvek je neko za njih degenerik i ovakav ili onakav ako je postigao u životu nešto više od njih. A čoveka baš zabole k šta o njemu misle, pobegao od budaletina što dalje i živi život iz snova. Možete samo da ga pljujete iz daljine i iz zavisti.
 
I koga boli k šta je tebi? Čoveka su intervjuisali, verovatno ga zamolili upravo da ga slikaju tako radi što zanimljivijeg članka.

Kao što rekoh, uvek su najglasniji oni koji najmanje znaju. Uvek je neko za njih degenerik i ovakav ili onakav ako je postigao u životu nešto više od njih. A čoveka baš zabole k šta o njemu misle, pobegao od budaletina što dalje i živi život iz snova. Možete samo da ga pljujete iz daljine i iz zavisti.
ma da..išli u usa samo njega da slikaju.. ne lupaj.. slike su iz privatne arhive, lik se ku rči bogatstvom.. život iz snova .. to on kaže..odakle znaš da je istina? on je rekao? možda mu se žena guzi sa nekim studentom ?
 
I zašto pa da se ne pohvali bogatstvom, na kraju krajeva? Da li to povlači automatski reakcije poput tvojih, nazivanje degenerikom, pisanje bljuvotina o njegovoj supruzi, itd? Postoji li neko pravilo da se materijalno bogatstvo mora kriti i ako se ne sakrije, da to poništava hvaljenje nematerijalnim bogatstvom, čega takođe ima u članku i što čovek sam ističe? Razumem da mu zavidite, baš kao što pokazuje i stanje na terenu kad je reč o Srbiji, gde se uspeh ne prašta. Ali ta zavist ne mora da se manifestuje kroz takav iščašeni i odvratni seljoberizam. Na šta to liči?
 
I zašto pa da se ne pohvali bogatstvom, na kraju krajeva? Da li to povlači automatski reakcije poput tvojih, nazivanje degenerikom, pisanje bljuvotina o njegovoj supruzi, itd? Postoji li neko pravilo da se materijalno bogatstvo mora kriti i ako se ne sakrije, da to poništava hvaljenje nematerijalnim bogatstvom, čega takođe ima u članku i što čovek sam ističe? Razumem da mu zavidite, baš kao što pokazuje i stanje na terenu kad je reč o Srbiji, gde se uspeh ne prašta. Ali ta zavist ne mora da se manifestuje kroz takav iščašeni i odvratni seljoberizam. Na šta to liči?
ja mu uopšte ne zavidim.. ali uopšte..ok sad ti možeš da ke njaš kako mu zavidim ali ja znam da mu ne zavidim tako da je to to što se zavisti tiče..
hvaliti se materijalnim bogatstvima je po meni stvar nekulture u neukusa..a moguće je da je duboko u sebi i nesretan pa zato i potencira sve to .. podseća me malo na Baku Praseta koji se isto tako hvali automobilima, računima i kućama.. s tim što Prasac i da neku kintu onome ko nema a za ovog čisto sumnjam
 
ja mu uopšte ne zavidim.. ali uopšte..ok sad ti možeš da ke njaš kako mu zavidim ali ja znam da mu ne zavidim tako da je to to što se zavisti tiče..
hvaliti se materijalnim bogatstvima je po meni stvar nekulture u neukusa..a moguće je da je duboko u sebi i nesretan pa zato i potencira sve to .. podseća me malo na Baku Praseta koji se isto tako hvali automobilima, računima i kućama.. s tim što Prasac i da neku kintu onome ko nema a za ovog čisto sumnjam
Moguće je i da je vanzemaljac telepata i da mu je to bila ogromna olakšavajuća okolnost prilikom bogaćenja. Moguće je i da je odmalena lagao da je natprosečno inteligentan i da je sve prevario i na prevaru došao do bogatstva. Moguće je i da je sotona lično. Aj sad u nedogled.
 
Mediji su ga prozvali novim Teslom, o čudu od deteta pravljene su emisije, snimani dokumentarci, a onda je nestao.


Miodrag Mimi Mićić naučio je da čita sa dve godine, a pre nego što je pošao u školu, pročitao je hemiju za osmi razred. Bio je dete genije i od nižih razreda pokazivao neverovatan talenat za tehniku i prirodne nauke – toliki da mu je sa 14 godina bilo dozvoljeno da upiše fakultet.
https://nova.rs/magazin/lifestyle/g...-je-najbolji-za-mene-za-srbiju-i-za-ceo-svet/


Secate ga se iz 90tih,sada je u Kaliforniji i procitajte sta prica o Srbiji?

Ja mu uopšte ne zamjerim. Zašto bi neko mlad,pametan,perspektivan,gladan znanja,ostao u zemlji koja ga ne prihvata? Ovdje za takve,tih uslova,podrške nema. Takvim ljudima novac ni nije najbitniji koliko njihov vlastiti napredak,pomjeranje svojih granica. Njemu je Srbija bila mala za njegove snove a on ih je slijedeći i ostvario.
 
Ne mora da bude Nikola Tesla da bi bio izuzetno inteligentan. Deluje kao neko ko je uz malo muke i truda postigao da živi odlično. Ne verujem da je njegova ideja da se hvali, ali kad su novinari već došli da naprave intervju i delom usmerili priču u tom pravcu, zašto da se ne pohvali (i taman iskoristi priliku da onima što su ga maltretirali malo nabije na nos- moj dodatak).
"Ni tada a ni sada sebe nisam smatrao i ne smatram genijem nego samo osobom sa širokim spektrom interesovanja – hemija, fizika i tehnika su mi profesija"
„Oduvek sam bio jedno srećno stvorenje koje je bilo zadovoljno bez obzira na okolnosti, to sam i ostao”
Ovo su reči nekog ko je skroz normalan i ok.
A imovinska karta?
Otplatio je kuću s pogledom na obalu koja ima 325 kvadratna metra, ima stan u najužem centru Las Vegasa od oko 120 kvadrata, avion „Piper Cherokee 180“, motornu jahtu i gliser „Bayliner“, električni „Mercedes EQS 450+“, „Mercedes G550“, pikap „Dodge Ram 1500“, „Motorcikl BMW F800ST“ i stari „Mercedes 230SLK kabriolet“.
Za srpske pojmove, Miodrag je baš imućan za jednog profesora univerziteta, pa je pitanje da li je to uspeh kome je težio.
Ovo je zaključak novinara koji je pitao (da bi malo napumpao članak) šta ima i ovaj mu nabrojao.

„Za moj najveći uspeh smatram moju divnu ženu Rebeku Mićić i moju ćerkicu Allison Nadeždu Mićić, a koja je dobila srednje ime po mojoj pokojnoj mami. Moj najveći poslovni uspeh su moji uspešni bivši student, a sada uspešni stručnjaci.“
Novac ne skuplja na gomili, nikada ga nema više od onoliko koliko mu je potrebno i sam po sebi mu ne znači ništa, ali mu obezbeđuje hobije, putovanja, igračke i egzistenciju. „Nemam puno novca u kešu. Sve što sam zaradio ja sam opredmetio nekretninama, stvarima i doživljajima u kojima uživam. Još imam mnogo želja.“
Čovek na najbolji mogući način iskoristi mogućnosti koje pruža Amerika, napravio balans između karijere, porodice i hobija.
 
Ja mu uopšte ne zamjerim. Zašto bi neko mlad,pametan,perspektivan,gladan znanja,ostao u zemlji koja ga ne prihvata? Ovdje za takve,tih uslova,podrške nema. Takvim ljudima novac ni nije najbitniji koliko njihov vlastiti napredak,pomjeranje svojih granica. Njemu je Srbija bila mala za njegove snove a on ih je slijedeći i ostvario

ma ima podrške da se ne lažemo
ok njegov izbor
 
ma ima podrške da se ne lažemo
ok njegov izbor
Sjećam se ja malo te njegove priče. To su vrlo specifični ljudi,svakako iznad prosjeka i nije on nimalo pogriješio kad je rekao da su ga smatrali čudakom. Ja bih mogla reći i ludakom al u onom pozitivnom smislu. To vrijeme,to su bile poprilično teške za Srbiju,danas moguće da bi bolje prošao što se tiče podrške. Hoću reći da uspio bi on i ovdje al uz mnogo više muke do određenog nivoa i tu stao,ne bi mogao dalje. Tamo je ostvario i ostvaruje sve svoje snove.
 
Sjećam se ja malo te njegove priče. To su vrlo specifični ljudi,svakako iznad prosjeka i nije on nimalo pogriješio kad je rekao da su ga smatrali čudakom. Ja bih mogla reći i ludakom al u onom pozitivnom smislu. To vrijeme,to su bile poprilično teške za Srbiju,danas moguće da bi bolje prošao što se tiče podrške. Hoću reći da uspio bi on i ovdje al uz mnogo više muke do određenog nivoa i tu stao,ne bi mogao dalje. Tamo je ostvario i ostvaruje sve svoje snove.
Pa dobro,otišao je u SAD i tamo ostvario zapaženu karijeru nuačnika ili ipak ne ?
 
Ja mu uopšte ne zamjerim. Zašto bi neko mlad,pametan,perspektivan,gladan znanja,ostao u zemlji koja ga ne prihvata? Ovdje za takve,tih uslova,podrške nema. Takvim ljudima novac ni nije najbitniji koliko njihov vlastiti napredak,pomjeranje svojih granica. Njemu je Srbija bila mala za njegove snove a on ih je slijedeći i ostvario.
Zameram mu kakav je covek ispao. Kao da je juce dosao sa Farme ili slicnog rijalitija. Ima znanja ali nema slifa. Secam se price Mateje Kezmana ,gde je poredio Holandiju i London. Kaze u Holandiji ako vozis neki besan auto svi te smatraju dzulovom dok je u Londonu,obrnuto. Verovatno je tako i u Americi,cene te po imovini.
 
Lik je pravi lik, čovek i Srbin, uradio je šta je hteo u životu i zabole ga šta će da misle jadnici o njemu, a stigao i da stvori porodicu. Dakle kompletan pametan pristojan čovek. Za top naučnike ima drugih robova, a za velike pare neka se kolju divljaci. Što je najbolje takvih je dovoljno da ne mogu da vladaju jadnici.
 
Pa nije baš, ako predaješ na community koledžu SolidWorks...

Mislim nije to loš posao kao posao, ali je daleko od nekog top naučnika.


I to je sustina, niti je on bio genije ni u Srbiji, niti je genije u USA. Nema ni naucnu ni inzenjersku karijeru za postovanje. Ima OK posao, solidna (ali ne da na doope padnes) materijalna ostvarenja, zadovoljan je porodicnim zivotom... ali ocito da ima ekstreman kompleks vece vrednosti, verovatno mu je usadjen od strane roditelja dok je bio dete ponavljanjem da je Leonardo i Tesla u jednom klincu. Cela ta prica o genijalnom detetu znaci samo da su ga oni ekstremno gurali i gurali, laktali se da ga ubace na TV, da ga ubace pre vremena na fakultet gde se nije bas iskazao (u tekstu novinar kaze da je bio najbolji student u generaciji a malo dalje sam Mimi kaze da nije bio najbolji student jer je imao sestice iz predmeta koji ga nisu interesovali).

Dalje u tekstu stoji da je genijalac upisao fakultet posle druge godine srednje aviomasinske Petar Drapsin, znaci kad je imao 16 godina, posto je 70-to godiste upisao je znaci 1990. Diplomirao je 1996, posle 6 godina od pocetka studija, fakultet koji traje 4. Sto znaci da apsolutno nije bio medju najboljim studentima. Magistrirao je u 25 a doktorirao na istom fakultetu u 27. Jeste to odlicno, jeste daleko bolje od prosecnog coveka u Srbiji ali je daleko od fenomenalnog uspeha.

Na kraju mrzelo me da gledam po njegovoj americkoj karijeri ali simptomaticno je da je svoj "akademski" (community college je tesko akademski nivo) zivot zasnovao na onome za sta se obrazovao na Visoj politehnickoj na NBGD a ne na Fizckom fakultetu, naime drzi kurseve za inzenjerske alatke, Solidworks i Autodesk Invertor, to se ne uci i ne primenjuje na Fizckoj hemiji. Nivo predavaca na Bozidaru Adziji.

Opet, brzim pogledom na google search vidim da se tekstovi o njemu, njegovoj genijalnosti, vanrednom akademskom uspehu u USA, velikom materijalnom bogatsvu, avionima (ahh, taj neostavareni san o vazduhoplovnom smeru na Masinskom fakultetu) i divljim mackama kao kucnim ljubimcima ponavlja na nekih 5-6 godina po srpskim novinama. Samo sto je u tekstovima pre +10-tak godina bio jos blagonakolan prema Srbiji jer je tad ocekivao karijeru na Hemijskkom fakultetu u BGD (tad se nudio njima, pokusavao da drzi neko predavanje tamo) ali posto su tamo provalili njegove akademske nivoe postao je dodatno ogorcen, sad mu u Srbiji nista ne valja. Klasicno kiselo grozdje.

Dakle, sumiranje: verovatno enormna ambicija roditelja da imaju super dete, genijalca ga je pratila celo detinjstvo. Kako je nailazio na vece i teze probleme (ah ta matematika na prijemnom) sve vise je od genijalca postojao obican nadareni mladic. Jeste zavrsio skole, doktorirao ali to nista nije izvanredno, nista nije genijalno, nista nije da padnes na doope. Karijera u USA isto tako. Znaci, vremenom se Miki uprosecio (kakav izraz bre), nicim ne odskace da zasluzuje da kazes wauuu, te zato i ovi tekstovi - da ispune njegov ego, da ga dovedu do stadijuma da je bolji od ostalih, da je genije, da je uspesan, da je bogat. Jer ocito nikada nije prezalio te 80-te kada je bio genije na nivou Tesla/Leonardo. Jos jednom, srpski medijski portali su tesko smece, meni ova Nova.rs na istom nivou kao Pink i Kurir, tamo rade "novinari" od kojih ti se povraca.

Sta roditelji urade od dece, jbga... to je sustina.
 
gde vidiš mržnju i bes ? samo jedan kritički osvrt na intervju lika koji se hvali materijalnim bogatstvom, pljuje po Srbiji i lupa gluposti
Zašto si toliko kivan na ovog lika? Ne pljuje po Srbiji već govori objektivno. I ja kritikujem ovu državu i vlast? Jel ne smem? I imam dosta prijatelja koji su otišli odavde i kritikuju ovu državu. U čemu je problem? Kada nesto ne valja to treba i reći
 
Iako se meni ne ide u USA, Srbija nije mesto koje podržava bilo kakav razvoj nauke, kulture niti drugih vrednih delatnosti
da je Tesla morao da radi sa narodom po MAXI-ju, još bi filozofirali o bežičnom slanju informacija...

pa već u Liki su hteli da ga zatvore u ludaru
znali su stari koje će vaćarenje za struju, internet i mobilne da bude iako su tada sveće bile bezobrazno skupe a petrolejske lampe samo gospoda mogla da ima...

al jok on oće pa oće
e sad plaćaj!
 

Back
Top