Game Of Thrones

562230
snow.png



sa desnom rukom pod rebro u srce dok je grli a noz pod u cred grudi i to skoro u vinklu :hahaha1:
ali kapiram da je gej da bleji noz sa strane i pod gej uglom :kafa:
 
game-of-thrones-best-episodes.jpeg

Има ли неко да не прати? :D
Шта је рећи на крају сума сумаре?Ја вечерас гледам задњу епизоду са дозом разочарења...
Задња сезона ми је баш проваљена, превише комерцијализована, убрзана са радњом, на моменте патетична, све оно што је раније серију чинило оргиналном (неочекивани обрти) по мени су покварили у задњој сезони...
https://www.imdb.com/title/tt0944947/
 
Upravo odgledao poslednju epizodu.
Poslednja sezona je suvise ubrzala radnju i kao da se ne trude da snime nesto kvalitetno vec kao da su jedva cekali da zavrse sa serijom.

Ima daleko vise propusta sto se tice montaze i neke jako cudne odluke vezane za 2 opsade tokom sezone.
 
game-of-thrones-best-episodes.jpeg

Има ли неко да не прати? :D
Шта је рећи на крају сума сумаре?Ја вечерас гледам задњу епизоду са дозом разочарења...
Задња сезона ми је баш проваљена, превише комерцијализована, убрзана са радњом, на моменте патетична, све оно што је раније серију чинило оргиналном (неочекивани обрти) по мени су покварили у задњој сезони...
https://www.imdb.com/title/tt0944947/

E pa odgovorim sa zadovoljstvom: ne pratim. Pogledao sam 3-4 epozode, i djelovalo i je kao lažni naturalizam lažnoga srednjega vijeka.
I vidim da nisam sam.

https://www.theguardian.com/tv-and-...ones-to-sherlock-your-most-overrated-tv-shows
Serious academic question: is Game of Thrones a gateway drug into the world of fantasy? Has the show’s popularity led to a surge of interest in Warhammer and dark elves? Or is everyone just in it for the naked dragons?


“Game of Thrones = Coronation Street with swords and nudity,” said ThamesSider.
https://discussion.theguardian.com/comment-permalink/79909912
https://www.indiatoday.in/televisio...ts-dragons-says-ian-mcshane-313368-2016-03-15


"You say the slightest thing and the internet goes ape. I was accused of giving the plot away, but I just think get a f***ing life. It's only t*ts and dragons," telegraph.co.uk quoted McShane as saying.
 
Sve je bilo kao u onom "iscurelom" yt klipu. Ono kad sam potpuno nezainteresovano gledao. Ova sezona je totalno spuštanje. Recept kako se od nečega legendarnog napravi nešto...meeh. Naravno verovatno nikada više neću pogledati, replay value što neko reče 0. Džaba 5-6 fantastičnih sezona kad je kraj na nivou b produkcije meksičkih telenovela.
Jednostavno je morala još jedna sezona da bi se popunile rupe u priči i transformisali likovi ako su baš hteli ovako da završe(a kraj je glup samo po sebi). Bren "ja nisam više čovek" je sada kralj i ok sa tim....odjednom, mislim wtf :lol: Deneris od mesije do psihopate transformacija= u sekundi trzne joj se faca,dobi žena tik i ajde burn them all bez razloga i logike (na stranu što Emilia Klark nije umela ni to da odglumi uverljivo :lol:),čitav lore o nightking,zidu,trookoj vrani,prvim ljudima i deci šume i puf skoči mala Arja i nikom ništa... i tako dalje i tako bliže.
Šta napraviše jbt od potencijalnog remek dela još uvek ne mogu da dođem sebi :(
 
Kako je Dzon preziveo?
Zmaj nije hteo da ga spali, ali je istopio presto? WTF

Grey Worm je hteo da ubije Dzona kada ga je sprecavao da ubija Lanistere, ali nece da ga ubije kada je izdao i ubio kraljicu?

Kada Grey Worm ode, ko ce zabraniti Dzonu da se ozeni i zasto?
 
^ Jedino objasnjenje koje mi pada na pamet je da je mozda zato sto je Targerijen, vatra mu ne moze nista ili tako nesto..

Meni je za oko zapala jedna recenica koju je Bren izgovorio kad su ga pitali da bude kralj: "Zasto mislite da sam dosao ovde?"
Ispade da je djubre malo znalo sve sta ce da se desi, i da je izmanipulisao svima da bi bas on bio kralj. I svima je to ok, niko ga ne priupita gde je proveo 90% bitke sa Belim Hodacima.
 
^ Jedino objasnjenje koje mi pada na pamet je da je mozda zato sto je Targerijen, vatra mu ne moze nista ili tako nesto..

Meni je za oko zapala jedna recenica koju je Bren izgovorio kad su ga pitali da bude kralj: "Zasto mislite da sam dosao ovde?"
Ispade da je djubre malo znalo sve sta ce da se desi, i da je izmanipulisao svima da bi bas on bio kralj. I svima je to ok, niko ga ne priupita gde je proveo 90% bitke sa Belim Hodacima.
Bila bi fora da je pokusao da ga spali, a Dzon prezivi, ali mogao je da ga zgazi, pojede, izbaci iz zamka.
Ne kapiram, zmaj je dosao da spoznaje da je zelja za vlascu besmislena tezanja i unistio je presto, simbol te teznje. Ispade da je zmaj filozof. :)

Bren sve vreme govori da je odsutan, zivi u proslasti, nece Winterfell, ali celo kraljevstvo je ok. :confused:
I kako ce vladati bez vojske? Sestra otisla, u malom vecu su pojedinci bez pozadine.
 
Kolosalan fakap, šta reći.

Mene su izgubili kada su Deneris pretvorili u genocidnog manijaka, a i poslednja epizoda je u skladu sa tim.

Gospodo Benioff i Weiss nabijte si ovakav rasplet tamo gde vam Sunce ne sija.
 
Trenutno je u toku moj drugi pokušaj da odgledam. Završio sam petu sezonu. Prvi put sam prekinuo posle treće sezone, nisam hteo da se poigravaju sa mnom tako što me prvo nateraju da zavolim glavne pozitivne likove a onda ih maltene sve pobiju. Moraš biti pomalo psihopata da takve stvari radiš ljudima, naročito sa tolikom planetarnom popularnošću.

Inače, najdosadniji i potpuno nepotreban deo serije po meni je sve u vezi sa Deneris i njenom družinom i zmajevima. Druga nepotrebna stvar su zombiji. Trebalo je fokusirati se na čisto političku borbu i ratovanje između nekoliko kuća, bez uvođenja svih tih natprirodnih bića.

Lik Džona Snoua je trebao da dobije veću ulogu u borbi oko prestola a ne da bude tako skrajnut van glavne priče, barem do ove tačke do koje sam ja stigao.
 
Jedna od najgorih stvari je sprdanje sa Edmurom Tulijem. Kao on ustane da kaže kako bi on bio najbolji kralj, Sansa mu kaže ''Edmure, mesto'', on pokunjeno sedne, još zakači mačem nešto...Gde je on bio dosad, gde su bili Arini, gde je bila Yara, zašto nisu učestvovali u bici sa nemrtvima?
Mislim nebitno, cela sezona je klasterfak, poslednja epizoda najveći od svih.
 
Martin je otkrio i da HBO planira da radi na još pet različitih serija nastalih na temeljima "Igre prestola". Jedna od njih sa snimanjem će početi kasnije ove godine, a još dve serije u fazi su pisanja scenarija.

Pisac Džordž R.R. Martin otkrio je da se u seriji neće pojavljivati likovi iz serije nego njihovi preci, a Vesteros će biti puno drugačije mesto: "Nema Kraljeve luke, nema trona, nema Targajena, Valirija nije ni počela da raste.... Radi se o drugačijem i starijem svetu i nadam se da će to biti deo zabave.

O cemu se radi ?

Radnja serije odvija se hiljadama godina pre događaja iz "Igre prestola", a prema onome što je HBO otkrio, pratimo lagano poniranje sveta iz zlatnog Doba heroja u najmračnije razdoblje. Od zastrašujuće istorije Vesterosa pa sve do nastanka Belih šetača, misterija istoka i legende o Starkovima.

Mnogo toga što mislimo da znamo verovatno će se promeniti.

Ubedljivo najpoznatija glumica ove serije za sada je Naomi Vots, o čijoj se ulozi ne zna mnogo osim da je reč o "harizmatičnoj pripadnici visokog društva koja krije mračnu tajnu", a fanovi već razvijaju teorije o tome kako bi se moglo raditi o liku imena Nisa Nisa, supruzi heroja Azora Ahaija koji je skovao mač koji se kasnije koristi u borbi protiv Belih šetača.

Uz nju će se pojaviti i Džoš Vajthaus iz "Poldarka", Miranda Ričardson koja je u "Hariju Poteru" glumila Ritu Skiter, a osim njih tu su još i Naomi Eki, Denise Gou, Džejmi Kempbel Bauer, Šela Atim, Ajvano Džeremaja, Džordži Henli, Aleks Šarp i Tobi Regbo.

https://www.blic.rs/slobodno-vreme/...ja-po-knjigama-istog-autora-otkriveno/6x8qvp2
 
Martin je otkrio i da HBO planira da radi na još pet različitih serija nastalih na temeljima "Igre prestola". Jedna od njih sa snimanjem će početi kasnije ove godine, a još dve serije u fazi su pisanja scenarija.

Pisac Džordž R.R. Martin otkrio je da se u seriji neće pojavljivati likovi iz serije nego njihovi preci, a Vesteros će biti puno drugačije mesto: "Nema Kraljeve luke, nema trona, nema Targajena, Valirija nije ni počela da raste.... Radi se o drugačijem i starijem svetu i nadam se da će to biti deo zabave.

O cemu se radi ?

Radnja serije odvija se hiljadama godina pre događaja iz "Igre prestola", a prema onome što je HBO otkrio, pratimo lagano poniranje sveta iz zlatnog Doba heroja u najmračnije razdoblje. Od zastrašujuće istorije Vesterosa pa sve do nastanka Belih šetača, misterija istoka i legende o Starkovima.

Mnogo toga što mislimo da znamo verovatno će se promeniti.

Ubedljivo najpoznatija glumica ove serije za sada je Naomi Vots, o čijoj se ulozi ne zna mnogo osim da je reč o "harizmatičnoj pripadnici visokog društva koja krije mračnu tajnu", a fanovi već razvijaju teorije o tome kako bi se moglo raditi o liku imena Nisa Nisa, supruzi heroja Azora Ahaija koji je skovao mač koji se kasnije koristi u borbi protiv Belih šetača.

Uz nju će se pojaviti i Džoš Vajthaus iz "Poldarka", Miranda Ričardson koja je u "Hariju Poteru" glumila Ritu Skiter, a osim njih tu su još i Naomi Eki, Denise Gou, Džejmi Kempbel Bauer, Šela Atim, Ajvano Džeremaja, Džordži Henli, Aleks Šarp i Tobi Regbo.

https://www.blic.rs/slobodno-vreme/...ja-po-knjigama-istog-autora-otkriveno/6x8qvp2

Debeli bolje neka piše te knjige dok ga infrakt nije zdrmao nego što se mlati sa prequelima na HBO. Ako su hteli da profitiraju na tom svetu Vesterosa nisu smeli ovako da upropaste seriju..
 
Jedna od najgorih stvari je sprdanje sa Edmurom Tulijem. Kao on ustane da kaže kako bi on bio najbolji kralj, Sansa mu kaže ''Edmure, mesto'', on pokunjeno sedne, još zakači mačem nešto...Gde je on bio dosad, gde su bili Arini, gde je bila Yara, zašto nisu učestvovali u bici sa nemrtvima?
Mislim nebitno, cela sezona je klasterfak, poslednja epizoda najveći od svih.

I zašto ti lordovi od kojih neki imaju dugu istoriju borbe za nezavisnost, Dorna i Gvozdena ostrva koja su se zaklela sada mrtvoj kraljici odjednom su ok sa kraljevinom nakon patetičnog malog govora Tiriona koji je tu da bi mu sudili, pristaju da im upravlja lik koji je nepoznat pa još i Stark(a i nije čovek kako sam kaže :rtfm: ) uz istovremenu punu nezavisnost severa na kojem su gle čuda...Starkovi, A Tergarjen koji je u stvari Stark ide da praktično vlada severno od zida. Arja se pretvara u Kristofera Kolumba taman Starkovima da nađe još kolonija :lol: Ah da "vreme za vukove" beše nalov poslednje knjige. Kojom logikom čovek koji se apsolutno zahebao u svakoj odluci koju je donosio postaje desnica opet, kakva je ono parodija sa Bronom i po kojoj logici i za koje zasluge po kraljevstvo on dobija Hvat i blagajnu kraljevstva....Čemu sad služi noćna straža uopšte, zašto Neokaljani i Dotraki nisu iseckali Džona na komade kad im je ubio kalisi,kakvo suđenje jbt čovek kolje na sred ulice zarobljenike i rulja koja ne ostavlja kamen na kamenu a ovog puštaju da ide na zid......

Ma ni glave ni repa...bitno da je zmaj pržio jedno 25 minuta u petoj sa specijalnim efektima i to je kao trebalo da zadovolji publiku i smandrlja priču. Ali kad se čak ni poludebilni (što bi rekao čvarkov) Ameri ljubitelji marvela nisu upecali na tu foru i pljuju ih bez pardona valjda sve govori koliko je patetično sve ispalo..
 
Mnogo rupa, mnogo nelogičnih i besmislenih obrta. Džon koji kategorično odbija da ubije Deneris kad ga Tirion nagovara, uz patetično ''she's my queen'', izađe iz ćelije i ubije je u roku od odmah...Na primer, šta sprečava Sansu da naseli Džona u Vinterfelu ako zna da su Neokaljani i Dotraki isplovili? Plus sve što si ti naveo, a ima toga još.
 

Back
Top