Fudbalska reprezentacija Srbije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da sacekamo sta ce ispasti, ako je u pitanju ljutnja Jovica sto nije igrao ne opravdavam ga. Trebalo je da se ljuti kod Krstajica, ali sada kada nije dao gol 6 meseci a Mitrovic prakticno jedini pogadja to ponasanje nije na mestu.
Ali cija god da je krivica gospodo fudbaleri imate najmanje kredita da glumite sujetne zvezde. U konkretnom primeru imamo polutrenera i nesazrelog igraca i zbog njihovog ega sada treba da trpi reprezentacija, pa kako bi se ponasali na poslu ako se duvate za svaku sitnicu. I kakav je to igrac koji plane odmah na trenera posle 2 meca i kakav je to trener koji ne ume da pridje svojim igracima
 
Da sacekamo sta ce ispasti, ako je u pitanju ljutnja Jovica sto nije igrao ne opravdavam ga. Trebalo je da se ljuti kod Krstajica, ali sada kada nije dao gol 6 meseci a Mitrovic prakticno jedini pogadja to ponasanje nije na mestu.
Ali cija god da je krivica gospodo fudbaleri imate najmanje kredita da glumite sujetne zvezde. U konkretnom primeru imamo polutrenera i nesazrelog igraca i zbog njihovog ega sada treba da trpi reprezentacija, pa kako bi se ponasali na poslu ako se duvate za svaku sitnicu. I kakav je to igrac koji plane odmah na trenera posle 2 meca i kakav je to trener koji ne ume da pridje svojim igracima
Mitrovic jedino pogadja zato sto mu je mesto 100%zagarantovano dok svi ostali napadaci sansu dobijaju na kasikicu.
Sve dok Mitar igra u napadu nema nista od nase igre,spor,trom,bez driblinga,suta,samo znaga i igra glavom.
I onda cela igra reprezentacije mora da se prilagodi takvom igracu i dok je jedina alternativa u napadu igracemo sporo i dosadno.
Nadavao se golova ali zato mi nemamo niti rezultate niti igru,kod Muslina je i bilo nekakvih rezultata ali je igra bila ista kao i danas.
 
Mitrovic jedino pogadja zato sto mu je mesto 100%zagarantovano dok svi ostali napadaci sansu dobijaju na kasikicu.
Sve dok Mitar igra u napadu nema nista od nase igre,spor,trom,bez driblinga,suta,samo znaga i igra glavom.
I onda cela igra reprezentacije mora da se prilagodi takvom igracu i dok je jedina alternativa u napadu igracemo sporo i dosadno.
Nadavao se golova ali zato mi nemamo niti rezultate niti igru,kod Muslina je i bilo nekakvih rezultata ali je igra bila ista kao i danas.

Slazem se da nam je igra losa, ali takva je od odlaska Antica (kod Mihe je bila manje losa).
Malo je falilo da nam Litvanija uzme bod zbog rasula u odbrani, na 4 meca pod Tumbom 8:6 gol razlika. Ali barem da smo igrali leprsavo i ubedljivo pa i da oprostis mekanu odbranu.
Ono sto je problem kod ove selekcije pored glavnih problema neuigranosti, lose atmosfere itd jeste nedostatak probojnih igraca u formi. Bekove vec i nemamo i ne znam sta izvodi sa Kolarovim na stoperu, ali ni krila nam nisu probojna osim tog Kostica ( Radonjica ne racunam za prvu postavu, mada je imao korektna izdanja i krenuo je i da igra za Marselj). S druge strane imamo dosta polutki u formi, Tadic, Gacinovic, Ljajic pa i Sergej, svi igraju u klubovima i svi su igraci za sredinu a ne trkaci. Znaci trebalo bi uzeti loptu i drzati je malo pomocu tih fudbalera.
E sad sto se napadaca tice ja mislim da bi i Mitrovic uz pravu igru tih kreativnih fudbalera mogao da se uklopi. Problem sa Jovicem je sto tesko moze da igra sam spica tako da ih treba probati i zajedno.

P.s. koliko smo losi u ovim kvalifikacijama rezultati nam odlicno idu na ruku, evo Ukrajina je dobila Portugal kod kuce. To sto cemo kroz baraz da trazimo euro je ipak vecim delom krivica Krstajica, mada ni Tumba nije smeo da dozvoli onakav debi ( osim ako nije hteo da kopira Antica ).
 
Ne znam sto al u ovom slucaju krivim igraca. Nemoguce je da jedan profesionalac ne moze da proguta sedenje na klupi u situaciji kada ni u klubu ne igra i kada je reprezentacija i dalje u kakvoj takvoj trci za plasman. Precuti do marta pa onda iznesi prljav ves, sada treba da se stvori kakva takva atmosfera. Ali egoizam kao najupadljivija karkateristika danasnjice, svi bi da su Ronaldo. Da bi se tako ponasao sa 21 godinom treba da si po znacaju za tim u rangu Mesija, a Jovic trenutno nije bitan za nasu selekciju u toj meri.
 
Da li je moguć meč između Srbije i tzv. Kosova na EURO? Stigao jasan odgovor iz Niona!

Selekcija Bernarda Šalana pruža partije iznad svih očekivanja u dosadašnjem toku kvalifikacija.


1571321375001.png


Nacionalni tim tzv. Kosova je u sve boljoj situaciji u kvalifikacijama za EURO 2020 i postoji velika mogućnost da se po prvi put plasira na neko međunarodno takmičenje.

Nakon šest odigranih kola, selekcija koju sa klupe predvodi Bernard Šalan se nalazi na trećem mestu sa 11 osvojenih bodova, tek bod manje od Češke nakon šest odigranih utakmica.

Sledeći meč je upravo sa Česima u Pragu gde bi ih pobeda dodatno približila Evropskom prvenstvu.

Redakciji portala Telegraf je stigao odgovor na pitanje da li bi tzv. Kosovo uopšte moglo da zaigra protiv selekcije Srbije u slučaju da se oba tima nađu na evropskoj fudbalskoj smotri.

"Timovi koji ne mogu u istu grupu su: Jermenija i Azerbejdžan, Srbija i Kosovo, Bosna i Hercegovina i Kosovo, Španija i Gibraltar i Ukrajina i Rusija. Za Ukrajinu se ograničenje odnosi i na Sankt Peterburg kao mesto grupne faze. Imajte na umu da se ovo ograničenje 'zabranjenih sukobljenih timova' odnosi samo na grupnu fazu, stoga nije isključeno da se ovi timovi sastanu tokom nokaut faze turnira", navedeno je u odgovoru koji je UEFA dostavila Telegrafu.

Žreb će biti održan 30. novembra 2019. u Bukureštu, nakon što budu poznati svi učesnici Evropskog prvenstva. EURO 2020. se igra u 12 različitih gradova u 12 zemalja i po prvi put u istoriji učestvovaće 24 ekipe.
 
Je l.gledao neko Real sinoc, je l Luka stvarno toliko los bio?

Mislim da u situaciji u kojoj se nalazi najmanje mu je trebalo da odjavi reprezentaciju.

Da nije oborio golmana pri jednom ispucavanju ne bi ni ušao u kadar osim kod izmene :lol:
Dečko je u teškoj "depresiji", bukvalno se krije da mu ne dodaju a ruku na srce ne mora toliko da se trudi jer u Realu niko ne dodaje nikom očigledno, gomila indijanaca retko viđena u istoriji ovog kluba.
 
Istorija sukoba igraca i selektora krece negde od Pizona i sukoba sa Lukovicem i Lazovicem. Tada sam bio na strani igraca i ubedjen sam da su se na Lukovicu slomila kola zbog onog kiksa protiv Estonije cisto da bi se eto uradilo nesto, a Lazovic je imao pravo da se buni jer je bio 3. opcija i to u sezonama kada je bio u najboljoj formi.
Onda je dosao Mihajlovic i njega sam na startu podrzao kada je izbacio Ljajica ne zbog himne i nekog patriotizma vec zato sto je pokazao autoritet. Medjutim, vec kod Subotica i Matica sam video da covek gresi (ovog prvog je trajno oterao iz reprezentacije). I tako se i pokazalo u godinama koje su dolazile, nisam primetio da nam je Ljajic nedostajao, ali Matic i Subotic svakako jesu.
Onda je dosao Curcic i odlucio da pokazuje autoritet na nasem najboljem igracu u poslednjih 10 godina i naravno bio za osudu sa pravom. Doduse oterao je on i Gudelja ali se njegov nedostatak nije primecivao.
Onda je usledio Muslin koji uporno nije pozivao naseg igraca u najboljoj formi i zaletu, ali i Zivkovica i jos neke koji su takodje tada igrali nesto i zasluzivali poziv. Gotovo svi smo ga kritikovali i zaista je bilo nedopustivo da Sergeja ne bude ni medju 23, medjutim ni 2 godine od odlaska Muslina , Sergej nije reprezentaciji doneo nista osim par dobrih poteza protiv Kosta Rike, bas malo.
Onda je Krstajic najurio kapitena i najboljeg odbrambenog igraca uz Vidica ikada ( u reprezentaciji daleko najboljeg) , Nastasica ( jednog od najboljih odbrambenih) i Milivojevica ( u formi zivota), ali i Stojkovica ( tada najboljeg golmana). Svi smo bili na strani igraca i bili smo u pravu.
I poslednji slucaj Tumbakovic-Jovic, gde napadac van forme, van startne postave ,van ritma se ljuti selektoru sto je igrao 3 minuta. Luka Jovic je pre imao prava da se ljuti kod Krstajica kada je trpao golove nego danas. Selektorova odluka je da igra sa 1 napadacem, ima nas koji se ne slazemo sa tim ima i onih koji misle da je to ok, ali nije u redu da se podriva atmosfera od starta necijeg mandata. Nije ga izostavio sa spiska pa da skace odmah.

Sa ovoliko ispada dobro smo i otisli na to 1 prvenstvo u poslednjih 10 godina. Znaci od slucaja do slucaja, neki igraci su dokazano bitni za tim i selektori su gresili, neki igraci nisu bitni ili bar ne jos uvek da bi se tako ponasali.
 
Uživo pred kamerama otkriveno, evo zašto je došlo do ''kratkog spoja'' između Tumbe i Jovića!

Valjda je sada nešto jasnije...


1571758536904.png


Slučaj Luke Jovića i dalje potresa ovdašnju fudbalsku javnost, jer mnogima nije bilo jasno zbog čega ga nije bilo u reprezentaciji Srbije u prethodne dve utakmice i gde je nastao problem na relaciji saselektorom Ljubišom Tumbakovićem.

Večeras je, između ostalog, i na ovu temu govorio sportski direktor FSS Vladimir Matijašević večeras na TV Arena Sport.

On se najpre, na pitanje voditelja, osvrnuo na igrače koji su se vratili u nacionalni tim posle promene selektora (Milivojević, Nastasić, Nikola Maksimović...)

''Svaki igrač ima pravo da igra za Srbiju, stvarno nisam doživeo da neko neće da igra za Srbiju, ne znam šta je bilo u prethodnom periodu, znam iz priče. Oni su tu za nacionalni tim, a selektor sa nama svima okolo je tu da odredi ko će u datom trenutku biti njemu na raspolaganju. Uspeh svih nas u Savezu je što smo se dogovorili da svaki igrač treba da igra za svoju reprezentaciju, ako zaslužuje'', objašnjava Matijašević.

On dalje ističe da lično do sada nije imao nikakav problem sa Tumbakovićem.

''Ljubiša Tumbaković je pre svega dobar čovek i dobar je i iskusan trener, osvajao je trofeje, nemamo nikakvih problema. On je taj koji određuje tim, a mi svi ostali razgovaramo i pričamo, ali valjda je normalno da trener poslednji donosi odluku'', ističe Matijašević.

A onda, tema koja najviše zanima javnost - zašto je došlo do problema sa Lukom Jovićem?

''Glupo je pričati o toj temi. Luka Jović ima 23 godine, talenat je, otišao je u veliki klub, u madridski Real. Čitam ovdašnje medije, vesti, to je ''bum'' za našu malu zemlju.

Ja mislim da treba pustiti Tumbakovića da radi svoj posao i da kodeks ponašanja mora da se prilagodi nacionalnom timu.

Ja sigurno ne mogu odavde da izađem i da ne kažem doviđenja. To je malo ružno. On nije kažnjen, ja sam ga lično zvao, rekao sam mu da treba da se ustali u timu, a ta greška što je bila, to je bila neka dečačka greška. I on je čak rekao, svestan je da Mitrović daje golove...

Luka Jović je dobar dečko i treba da igra za reprezentaciju u budućnosti, a da li će da bude pozvan sad, sutra, to je na selektoru'', poručio je Matijašević.

Kada je u pitanju mlada reprezentacija, nedavno je došlo do promene selektora, Neška Milovanovića zamenio je Ilija Stolica.

Matijašević uverava da ''Orlići'' i dalje imaju isti cilj i da plasman na Evropsko prvenstvo nije pao u drugi plan posle lošeg starta.

''Nije. Ja sam to i rekao na konferenciji. Ja se iskreno nadam da će se mlada reprezentacija plasirati. Imamo mečeve sa Estonijom, Rusijom, svi nam dolaze kući. Momci imaju kvalitet, pokazali su to i u Poljskoj.

Ilija Stolica ima neki svoj sistem, ali napravićemo sistem i u mlađim kategorijama koji bi trebalo da se uskladi, da selektori više razgovaraju'',
naglasio je Matijašević.
 
Mitar nastavio da teroriše po Engleskoj, ponovo usamljen na vrhu!

Srpski napadač strelac u ranoj fazi susreta.


1571861065865.png


Fulam je večeras u okviru 13. kola Čempionšipa dočekao ekipu Lutona, poveli su već u 16. minutu susreta, strelac je bio Aleksandar Mitrović.

Kavaljero je dodao loptu do srpskog napadača, koji se sjajno okrenuo u kaznenom prostoru rivala i poslao neodbranjiv udarac u mrežu Lutona.

Bio je to njegov deveti gol u šampionatu ove sezone i ponovo je usamljen na vrhu liste strelaca.

Interesantno je da je Mitrović od dolaska u klub postigao trećinu golova Fulama u ligaškim mečevima (32/85).
 
Je l.gledao neko Real sinoc, je l Luka stvarno toliko los bio?

Mislim da u situaciji u kojoj se nalazi najmanje mu je trebalo da odjavi reprezentaciju.


Pa nije Jović odjavio reprezentaciju nego je Tumbaković odjavio Jovića i njegovo ponašanje je pre za razmatranje jer kao prvo ne zna kako će se odvijati Jovićeva karijera, a zatvorio mu je vrata reprezentacije zauvek. Da je barem rekao da je trenutno u krizi pa ga zato ne poziva, nego izmišlja nekakav navodni Jovićev prekršaj koji je tobože toliko veliki da ga trajno mora maknuti iz tima. Odakle mu dokazi da dečko stvarno nije bio povređen.

U situaciji u kojoj se nalazi to mu je najmanje potrebno jer Srbija nema kvalitetnog golgetera osim Jovića. Prijović je totalno propao u Saudi Arabiji, a to što Mitrović rešeta doskorašnje trećeligaše u engleskoj drugoj ligi je važno taman koliko i to ko je prvi strelac naše ping pong lige.

Ovo samo pokazuje da Tumbaković nema nameru da menja igru Srbiju i da će Srbija ostati fudbalska crna rupa u Evropi. Kako sada stvari stoje, Mitrović jeste pravi centrafor za Srbiju. Zašto? Pa zato što Srbija igra najružniji fudbal u Evropi. Zamislite moderan fudbal sa brzom tranzicijom, brzim kontrama i polukontrama, lucidnim kombinacijama... sa tromim Mitrovićem u timu... pa on bi tu bio igrač manje. U reprezentaciji Srbije sve lopte idu na Mitrovića i njemu je podređena sva igra Srbije. On tu i tamo da poneki gol, ali je igra Srbije sa takvim stillom očajna.

Njegova klubska statistika iz prošle sezone govori da je na preko 110 šuteva dao samo 11 golova (gol na svakih 298 minuta) i po tom odnosu šuteva i golova (to jest promašajima) je bio najgori centarfor Premijer lige, a svoj klub je promašajima poslao u drugu ligu. Poređenja radi, Jović je u prvenstvu davao gol na svakih 133 minuta, a u Ligi Evrope na svakih 95 minuta. U Ligi Evrope je na samo nekoliko utakmica dao 10 golova, skoro kao Mitrović u čitavom prvenstvu (davao golove Čelziju, Interu, Marsleju, Benfici...). Da ne spominjem učešće u kreaciji igre,asistencije, predasistencije... što je kod Mitrovića nepostojeće jer on kao sidraš samo čeka loptu. Porediti Jovića i Mitrovića ove sezone je besmisleno jer Jović dobija šansu na kašičicu, a i kad dobije saigrači se prave da ga ne vide, ne dodavaju mu loptu jer sve ide na Benzemu. Očito je prelazak u taj skup sebičnjaka kakav je Real bila greška. Piše se o nekom prelasku Jovića u Bajern već u januaru i odlasku Levandovskog iz Bajerna u Real. Kad bi se to realizovalo, stvari mogu da se izmene iz korena, Jović može opet da proradi i šta će tad mučeni Tumbaković.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top