FTL

SuzanKalvin:
negde sam procitala da je Tesla govorio za AA, da je budala u kom smislu nemam pojma i neznam da li je istinito.
Mislio sam da veoma mnogo znam o Tesli, ali ovo je za mene nova tvrdnja. Moraću žestoko tražiti da vidim ima li igdje podataka o tome.
 
E ovako,ljudi...Volimo SF,ali SF je ljudska izmisljotina u cilju uzvisene zabave... Sta ako bih vam rekao da ta tehnologija STVARNO POSTOJI i da vam mogu predstaviti nacin na koji zaista funkcionise. :D kontam,ne bi hteli da cujete, jer WARP ima tolike ljudske patine u sebi,toliko dosadasnjih mastanja na tu temu,videli smo na ekranu kako to izgleda,itd... `hyo silver,away!`...
Kazem vam,ta tehnologija postoji,citao sam,i ubedise me zlokovci.. Pa, ako zelite da cujete... :)
 
(boze,al je tesko ljudima predstaviti Realnost necega sto se ovde smatra `naucnom fantastikom`.... Iako je covekov termin u reguli na mestu...samo sto se,brate,previse masta na tu temu! Ali,masta nije losa,ultimativno i istiktivno- navodi na prava resenja..Ipak, to najbolje znaju pronalazaci :) )
 
Vidi, SF NIJE ljudska izmisljotina....SF je jednostavno tumacenje sadasnjice i njenih nebrojenih pravaca u vremenu kojie dolazi...SF je jednostavno razvoj sadasnjice u buducem vremenu..da li sutra ili za 10 god, nebitno...

Vidim da kritikujes mastu....u stvari mastanje.
Pa zar to nije osnov inteligencije? Prilagodjavanje okoline sebi i nama? a kako bi je prilagodio ako ne zamisli ili mastanjem?

Kako bi covek ikada izmislio tocak, parnu masinu, sus motor ili mlaznjak, ako pre toga nije mastao kako ce brze i komotnije savladati razdaljinu od A do B?

Rekao si da je sf izmisljotina u cilju zabave...
Gresis zestoko.

Westerni, romanticne komedije i Lesli Eldridz ninja su izmisljotine za zabavu...da ne kazem spanske serije...
SF dela, u bilo kom obliku, su ipak refleksija sadasnjosti u odnosu na buducnost...
Cesi se po glavi koliko hoces i razmisljaj....ali to jeste tako.
Najveci mastar i fan sf-a u istoriji su bili A Ajnstajn i N Tesla, da ne spominjem njihove pretece...

skontaj.
 
Ostajem pri tvrdnji da `zabava duha` ima jako stanoviste u sf-zanru... sada cu ti objasniti zbog cega tako mislim.
Postoje tri nacina da se kreativni potencijal uma ili `masta` iskoriste... Jedan se vezuje za REALISICKU POTREBU, i postepeno poradja diskurse vezane za stivo koje zovemo NAUCNA Fantastika... Drugi se vezuje za covekovu intimu, intuiciju i nesvesno, ali i to je ljudska POTREBA da unutar sebe dokuci jedan profil DUHOVNE ILI DUSEVNE ISTINE....Stivo koje plejadira na ovaj resantiman dobija zanrovska obelezja koja sva zajedno staju pod ime FANTASTIKE ili FANTASTICNOGA U UZEM SMISLU ( FANTAZIJE, ako tako vise zelis...bez nuzne NAUCNE primese). Treca vrsta se odnosi na upotrebu maste kao ventila koji nije valjano obrazlozen nikakvom specijalnom,ali,pokazace se ni konstruktivnom POTREBOM... `Lupetanje`,neki skromniji duhovi bi rekli....Sled fantasticnih misli ili pomisli koje vec nemaju veze ni sa cim sto coveka tangira.... Presiroko,preapstraktno,ili najcesce neozbiljno tracenje kreativnih sposobnosti... Znas ono (dajem najbanalniji primer iz ove poslednje grupe), kada cujes patoloskog lazova kako maze drustvance: `Bio sam na jezeru...Kad ono, iz jezera izroni podmornica...A iz podmornice izasao Putin!...da,da. Kaze,cuo sam Mile da si dobar covek,pa rekoh da izronim da te pozdravim,krenuo sam na samit podmornica ispod severnoga pola,ali nemoj to nikome da pricas....A da ti pokazem koliko te cenim, evo,poklanjam ti ovaj zlatni sat...` Kasnije Mileta pitaju: `gde ti je zlatni sat?` a on kaze: `Aaa.. pao i pokvario se....` Ovo nije novija debata. Fantastika je vrlo interesovala poznate pisce u proslosti. Engleski pesnik Vordsvort je prvi tacno podelio preokupacije maste na `imaginaciju` (IMAGINATION) i `mastu` (FANCY). Prva koristi cinioce stvarnosti,da ih razgradi i kreativno spoji u novu, nikad vidjenu celinu, ocigledno fantasticnu upravo u toj novini! Druga je vise neobuznani sled misli, koji nema kreativan cilj, `uobrazilja`, kako bi se to sasvim jednostavno moglo reci na drugi nacin.... Sva tri nacina koji sam opisao,slozices se, u svojoj osnovi nosi sposobnost da zabavi um. ZAbava.
Zanimljiva rec: odbaci joj prva dva slova i dobijas znacenje `bavljenja necim`. Tvoja je teza, ako sam te dobro razumeo, da se velika naucna dostignuca radjaju u zabavi uma,ili masti..... Ali u jednom trenutku stvari poprimaju ozbiljan tok i rec `zabava` se lisava prvih slova.. Naucnik se sada BAVI jednom mislju koju je prethodno, nevezan i kreativno slobodan, iskristalisao u umu i u sledecim nastojanjima, trudi se da je navodi u jednom STROGO USMELJENOM CILJU NA CIJEM KRAJU SE NADA USPEHU... U toj etapi nestaju proizvoljnosti : vidi se jedna ideja, jedna sjajna zvezda, i ka njoj se ide svom snagom !... To znaci da je na tom mestu masta prestala da sluzi zabavnom, zrakastom prostiranju u sadasnjosti u svim pravcima, kako ti tvrdis, drugim recima: da se RASIPA, vec je nasla REALNU I POTREBNU, OSTVARIVU MATRICU ka kojoj se LINEARNO UPUTILA..... Na kraju ovog procesa, ukoliko imamo srece, stoji pronalazak... Znaci, hvala Zilu Vernu za PODMORNICU i Arturu Klarku za SATELITE !.... Oba autora su u jednom trenutku osetila REALNU POTREBU COVECANSTVA za takvim necim i ustremila se na to... Da te pitam: sta mislis, da li bi istorija, pa i buducnost covecanstva bila uopste moguca - u njenoj tehnoloskoj inovativnosti - da su se energije kreacije i konstruktivnosti samo rasipale na sve strane, kao sto se sjajna zvezda rasipa svojom svetloscu?... Istorija nase vrste je jedna izlomljena linija, linija od jedne do druge revolucionarne i `naucno-fantasticne` tacke koja postaje stvarnost, puno zabluda,put pun trnja.. DA. Ali ipak- STAZA I OPIPLJIVA LINIJA. Mislim da sam time rekao sve... Nisam,zapravo. Ta staza lici na stabljiku ruze: puna je trnja, odn. sporednih rukavaca koji predstavljaju ALTERNATIVNE IDEJE u okviru jedne dominante-koja se razvija na svoj nacin...Moguce je da ti spoljni rukavci, na dalekoj udaljenosti od glavnog toka, pletu neko posve drugacije stablo- ALTERNATIVNU REALNOST, u kojoj se zivot odvija po principima koji ne vaze u nasoj... Ali to ovde nije bila tema.. Bitno mi je bilo da utvrdim, sebi,pre svega (a i citirajuci neke ljude iz tog `faha`) kako masta ostvaruje ucinak u svom punome dejstvu...Mogucnosti je puno, ali zbilja je reka koja nas ultimativno nosi ka optimalnim i neizbeznim resenjima za nase REALNE POTREBE. Samo sam na to hteo da ukazem,hvala...
 
aha,radoznali smo ipak ;)
naravno, sa zadovoljstvom cu da podelim REALNE,ne izmastane, no opet drage informacije koje znam... Pazi,zvuci fantasticno,ali je poenta kreativnog (SF) duha da fantasticno dovuce u realnost,ne? Jos mi je nekako draze ako je realnost prljava KAO STO JESTE...mislite o tome ;)
Iznecu teze u maniru najboljih detektivskih i krimi prica...Cosmic noir begins...
Fakt#1: Ameri obaraju svemirski brod u pustinji meksika kod gradica Rozvel 1947....
Fakt#2:U polu-razrusenom tanjiru pronalaze 3 vanzemaljska tela,od kojih jedno zivo...Takodje pronalaze delove ljudskih i zivotinjskih tela,u posebnim kontejnerima... Brod ispituju u posebnoj i vrlo strogo cuvanoj bazi u pustinji Nevade,danas pak dobro poznatom kao `Area51` ili `Dreamland`... U toj bazi razvijeni su Stelt borbeni avioni,kao i oni tzv.`Nevidljivi`,sto ih mi oborismo `99. ;) ...ali,ovi projekti su samo cover-up za sve ono sto se zapravo tamo radi....
Fakt#3:Zarobljenog aliena nazvali su EBE (ujka Ejb :) ),skracenica od `Extraterrestial Biologic Entity`. Sa njim su uspevali da komuniciraju telepatski,pomocu medijuma... To je bio klasican grey.
U pocetku je pokusavao da laze,i davao im iskrivljene informacije...Kasnije je poceo da govori ono sto se od njega trazilo:istinu!.. Kazao je da su njegovoj vrsti potrebni hormoni i krv od ljudi i zivotinja, jer im je DNK u izumiranju,pa u kosmosu traze nacina da se odrze... Krv i hormone apsorbuju putem koze... Zamislite krvave kupke a-la-grofica Batory....EBE umire 1956.
Fakt#4: Vlada Dvajta Ajzenhauera sklapa pakt sa vanzemaljcima. Dogovor je sledeci: vanzemaljci ce godisnje uzimati odredjeni broj ljudi i stoke za svoje eksperimente,a zauzvrat ce covecanstvu dati uvida u svoju fantasticnu tehnologiju..Pravljeni su spiskovi ljudi. Vremenom,medjutim, postaje jasno da ovi alieni ne igraju cistu igru: broj kidnapovanih ljudi biva i do 1-2 milion je veci od predvidjenog.. Ajzenhauer uvidja opasnost od sirenja uverenja o vanzemaljskoj suprematiji nad ljudima, te da bi podigao moral svojoj administraciji (militarno naucen covek),izdaje naredjenje da na novim novcanicama njihovog dolara kao moto nastampa `IN GOD WE TRUST..`, sto stoji i do dan-danas..
Fakt#5: Postojali su `samiti` izmedju ljudi i aliena... 50-ih godina u bazi Ralf-Peterson,upravo ona Dejtonska,gde je sloba izvrljao onaj sporazum..Prvi njihov izaslanik imao je titulu ambasadora na ovoj planeti, i imao je ime :`Kraal`. Njegovim prisustvom postavljene su osnove uzajamnih odnosa...
Fakt#6:Fizicar Bob Lazar godine 1989. dolazi u zizu javnosti tvrdeci da je bio inzinjer `Dreamlanda` i da mu je posao bio da,zajedno s kolegama, otkrije nacin na koji su radili brodovi vanzemaljaca... Po njemu,sustina vanzemaljskog pogona sastojala se u sledecem...
Fakt#7.Vanzemaljci koriste tehnologiju daleko napredniju od one zasnovane na nasoj fizici.. Rec fizika potice od grcke reci `fisis` sto znaci `priroda`...Poenta je sledeca: oni u svojim mocima nisu `s onu stranu fizike`, u necem fantasticnom,vec su ljudi okovani u jednom univerzumu,tacnije receno, jednom denzitetu u kome poznaju samo odredjene zakone fizike,ne shvatajuci da priroda obuhvata i nacine organizacije materije i energije koja im trenutno nije u uvidu,niti im to moze biti sa prisutnim nacinima razmisljanja...Budisti i svetski samani su mnogo blize koncepciji prirode i univerzuma onako kako ih vanzemaljci vide i odakle ultimativno poticu...prica o bregu i muhamedu & vice versa.
Fakt#8:Bob Lazar govori o brodovima vanzemaljaca: postoje vise tipova,kao kod nas automobila. Razlikuju se po velicini i obliku...Potom govori o obliku i strukturi onoga na kojem je radio... To je klasican `leteci tanjir`...Kruzni,pljosnati oblik.. Sastoji se od tri sprata: sredisnji, na kome se nalazi upravljacka konzola i mesto za posadu;donji, u kome je smesten pogonski sistem, i gornji u kome ne zna sta se nalazi,jer nije imao dozvolu da boravi na tom spratu.
Fakt#9:Vanzemaljci koriste motor koji generise vestacko elektro-gravitaciono polje. To su neka tri pokretna stuba u donjem delu broda,koji setaju u razn.pravcima po potrebi,usmeravajuci tako brod.
Da bi se to ostvarilo,oni koriste materijal koga je na zemlji apsolutno nemoguce sintetisati,a kamoli naci u prirodnom obliku: ne radi se ni o kakvom jedinjenju,vec za neverovati,o cistom elementu u periodnom sistemu,s tom razlikom sto ovaj element na zemlji nije otkriven. Periodni sistem na zemlji stao je na atomskom broju 114,a ti poslednji znani elementi su vrlo radioaktivni i nestabilni... Element koji alieni koriste za svoj pogon,njihovo gorivo ima za nas univerzum nedostignutu vrednost atomskog broja 115,i suprotno ocekivanjima,predstavlja vrlo kompozitan materijal. Ono sto on cini, medjutim,jeste da oslobadja neverovatnu kolicinu energije,BEZ STVARANJA TOPLOTE... Primera radi,ukoliko 1 gram uranijum oslobadja oko 1% radijacije u nuklearnoj fiziji,ova materija u istoj kolicini oslobadja maksimalnih 100% energije koju ta masa sadrzi...!
Fakt#10:Osnovni smisao anti-gravitacionog pogona ne pociva na kretanju u fizici koju mi poznajemo i gde je maksimalna brzina ona koja ostvaruju fotoni,tj.svetlost... On pociva na premisi o postojanju prostora izvan nama znanog, u kom je moguce prevaliti ogromne kosmicke razdaljine u zanemarljivom vremenskom trenutku, jednom recju: odmah! :D U ranijoj teoriji kvante fizike,pricalo se o `hipersvemiru` i to bi otprilike bilo to... Element 115 otvara vrata za ulazak u hiper-prostor! U njemu su `cuda moguca`...A, na koncu, evo i kakva....
Fakt# 11: Ajnstajn je samo nabasao na delic stvari sa teorijom relativnosti. Tu se tvrdi da se jedan sistem odredjuje tek u svom odnosu prema drugom: ima li kretanja,nema,itd... Ovo saznanje pre svega svedoci o relativnosti materije kao faktora kretanja, ili bilo kakvog primarnog tranzitnog prostora i ovo vanzemaljci odlicno znaju... Postoji tacka izvan sveta materije odakle je moguce naci stabilnu osnovu za manipulaciju materijom i na taj nacin ostvariti kretanje uzduz i popreko materije. Ta tacka (njihovog/vanzemaljskog bitisanja/manipulacije) nalazi se u hipersvemiru. Zamislimo to ovako (i smejmo se ideji koja je tako logicna nasoj crnogorskoj zemaljskoj braci,koja izgleda znaju istinu o hipersvemiru,nekretanju,komforu kao novim zemaljskim tendencijama i i najosnovnijim kosmicnkim postulatima duha...dakle,cimanje i rad su lazne vrednosti ;) ): umesto da se, kao danas, mucimo iduci od jedne do druge tacke linearno i,cesto,mukotrpno,vanzemaljska tehnologija demonstrira totalno suprotan i nama sasvim neverovatan nacin kretanja-u mirovanju! Naime, svi oni snimci amaterskim kamerama,koji pokazuju kretanje sv.brodova koji pice cik-cak po nebu i naprosto divljaju i odusevljavaju promenama brzina i putanjama,nije dokaz o performansama samog broda, vec o moci hipersvemira,odakle se kretanje i obavlja. Treba shvatiti da se BROD NE KRECE U PROSTORU,VEC DA SE PROSTOR KRECE, A BROD MIRUJE U MESTU! Nema glupih sporednih sila inercije,centripetalne i centrifugalne i tih gluposti..Drugim recima,`sve je pod kontrolom`.. :) anti-gravitacioni pogon utice na materiju u bilo kojoj tacki njenog prostiranja i postojanja, cineci mogucim da se,recimo, iz jedne tacke (gde je brod) pogonskim uredjajima locira i najudaljenija tacka u univerzumu; aktiviranjem pogona oslobadja se energija koja bukvalno vuce prostor i vreme ka prvoj tacki,te kada se one poklope,desava se obrnut proces:lagana deaktivizacija motora,nakon cega se prostor i vreme vracaju na svoju tacku,samo sto brod (odlucuje da) ostane u onoj drugoj, ciljanoj i zeljenoj tacki, dok u onoj prvoj izgleda kao da je upravo iscezao. To je sustina hiperprostora. ;)
Fakt#12: potrazi na netu ime WILLIAM COOPER-a...to je tajni operativac CIA-e koji je izneo njihov prljavi ves nakon dugog vremena. Stovaoci Filipa K.Dika, navalite... :D
 
pazi,Warp price nisu bile daleko od istine...mozda su i autori Star Treka dobijali informacije na neki nacin od obavestajnih sluzbi- ko ce znati :-) ...Ali i da nisu, postoji nesto sto se zove duboka intuicija,gde predsedava masta i kreativnost- nas repetitor kosmickih istina koje nam se konstantno emituju,a na nama je samo da oslusnemo i da probamo to najpre sebi, pa potom i drugome da docaramo i onom obliku koji je najpodesniji,ukoliko nam je medjutim zaista stalo da dobijemo punu i sliku cele stvari. Ali,najvaznije je da smo ovako predstavili osnovu svakog kretanja:ono- mentalno!...
 
Stvarno si me uzdrmao sa ovim tackama koje si stavio, da su bar dve tacke tacne meni je dovoljno. Opet ne kazem da nisu jer istina po obicaju coveku jos nije znana i mozda ce biti onda kada svi budemo umeli da citamo misli jedni drugima pa ce nam biti zanimljivo. Ima jedna knjiga koja se zove "Mozdani Talas" na tu temu pa mozete da je procitate. Sto se tice svih kontakata sa nama, mislim da i ako jeste stvarno tako da su bili u Dejtonu:) i da su nas posecivali svo ovo vreme , ne verujem da su bili jedini koji su to radili te se nadovezujem na pitanje od pre: Zasto nas nisu jednostavno u nekom velikom gradu na nekom trgu gde ima najvise ljudi usrecili pojavom i tu ne bi bilo enigme da li ih ima ili ne?
 
zasto bi to radili...?
oni imaju svoje tajanstvene ciljeve...
naravno,invazija :) `tiha voda breg roni`.
nimalo uzviseni ciljevi...i to mora vec jednom da se shvati i da se ne izmisljaju kojekakva divna bica - pored realne pretnje s neba...ovo su Dark Skies !!! jeftina noir prica,ali i najskuplja,jer direktno udara ovu nasu planetu u bikvalno svim njenim rdjavim segmentima...Matrix,manipulacija uma,Oni Dolaze. Jos se Regan izlajao 80--ih da dve svetske velesile mozda uskoro stanu rame uz rame protiv realne pretnje koja dolazi spolja (svemir)...znao je...testirao je inteligenciju ljudi...slabo :D
 
Pored zlih imperijalisticki nastrojenih elijena,postoje i oni dobronakloni,koji zele da ti oslobode um od predrasuda,tacnije,da ucvrste tvoj vec postojeci hinch oko stvari za koje znas da smrde,ali ne znas tacno kako..credo prvih je zaseda,a drugih-diskrecija (odabrani za kontakt i dijalog)... Ali, u oba slucaja,nikad -spektakl! Drugim recima, da li bi bubasvabama pustio da gledaju televiziju? ;)
 
A zasto bi u sve ovo verovali?Gledao sam skoro bash na avali ja mislim neshto o UFO,to su sve priche.Priche koje bih ja mogao da ispricham.NIkakav bash konkretan dokaz...
 
Ne zelim da spamujem ili ista slicno, ali za sve teme koje su od "glavonja" "sf tima" okarakterisane kao spam ili "teleblah" ima mesta u non moderate forumu i netportalu...

www.torpiljerka.cjb.net

Ludi i preludi clanovi sftim-a, dodjite i razradite nam temu naucne fantastike.

Vas MasterY. je tamo, a i Sal lik je postovao interesantno.
 

Back
Top