FRIGIDNA!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izostajanje orgazma je poseban oblik seksualne disfunkcije...
Mnoge zene, u razlicitoj mjeri, uzivaju u seksualnim kontaktima i bez orgazma zbog zadovoljstva bliskoscu u vezi, pogotovo s voljenom osobom...
Drugim, pak, zenama su polni odnosi s rijetkim orgazmima ili bez njih, frustrirajuci i nezadovoljavajuci...
U mnogim slucajevima je nedovoljna stimulacija klitorisa uzrok nepostizanja orgazma, sto se moze popraviti odgovarajucim savjetima i edukacijom zena...
Iako mogu biti i fizicki, ipak su psihicki faktori najcesci uzroci neuspjeha...
Preporucljivo je da se zena koja pati od seksualnog poremecaja posavjetuje sa specijalistom za polne poremecaje - seksologom... Rjesenje je brze i lakse kad je problem nedavno nastupio... Terapija se obicno provodi u paru s partnerom... Bitno je da lijecenje prati seksolog cijelo vrijeme radi uspjeha... Sve zenske seksualne disfunkcije su izljecive u vise od 95 odsto slucajeva...
Lijecenje anorgazmije usmjereno je ka:
- dijagnozi i lijecenju moguceg fizickog uzroka
- uklanjanju negativnih stavova i predrasuda o seksualnosti uopste, a posebno o orgazmu
- poboljsanju veze izmedju partnera kroz bolju komunikaciju
- program za poboljsanje seksualnih mogucnosti koji se sastoji od niza posebnih vjezbi za ovaj poremecaj
 
ma kako frigidna ti mora da si luda ili vozas neku decu koja unistavaju pretpostavljam dobar teren za igru...

Nadji dobrog pleymakera i nema glava da te boli ...
Ako si udata onda radi muzu sve ono sto bi volela da ti on radi i nema da boli glava....
 
XY:
I ja imam sličan problem, samo što mislim da je moj još ozbiljniji! Sa dečkom sam već 5 godina i sa njim sam samo jednom doživela orgazam. On to ne zna jer svaki put odglumim. Znam da sam se puno zapetljala ali ludo ga volim i bojim se da ga ne povredim! Kada se samozadovoljavam, SVAKI put dođjem do vrhunca. Šta da radim, kako to da ispravima ali da ne govorim njemu! Mogu misliti koliko bi tek sada, posle toliko godina, bio povređen! On je uveren da nam je sex super i ja se donekle i slažem sa njim jer mi sve to godi, maženje, poljubci, predigra, on se stvarno svaki put maximalno potrudi i kad vec pomislim da je orgazam tu, jednostavno me prođe! Da li sam možda previše psihički opterećena time?


Ma daj mu da svrsi u tebi tad kad ti dodje i da vidis cuda ...
Naravno samo u vreme slobodnih dana i radite se u situacijama kojima ce vam adrenalin izaci na usi pa da vidis sta su obostrani orgazmi...
 
Gazdarica:
Izostajanje orgazma je poseban oblik seksualne disfunkcije...
Mnoge zene, u razlicitoj mjeri, uzivaju u seksualnim kontaktima i bez orgazma zbog zadovoljstva bliskoscu u vezi, pogotovo s voljenom osobom...
Drugim, pak, zenama su polni odnosi s rijetkim orgazmima ili bez njih, frustrirajuci i nezadovoljavajuci...
U mnogim slucajevima je nedovoljna stimulacija klitorisa uzrok nepostizanja orgazma, sto se moze popraviti odgovarajucim savjetima i edukacijom zena...
Iako mogu biti i fizicki, ipak su psihicki faktori najcesci uzroci neuspjeha...
Preporucljivo je da se zena koja pati od seksualnog poremecaja posavjetuje sa specijalistom za polne poremecaje - seksologom... Rjesenje je brze i lakse kad je problem nedavno nastupio... Terapija se obicno provodi u paru s partnerom... Bitno je da lijecenje prati seksolog cijelo vrijeme radi uspjeha... Sve zenske seksualne disfunkcije su izljecive u vise od 95 odsto slucajeva...
Lijecenje anorgazmije usmjereno je ka:
- dijagnozi i lijecenju moguceg fizickog uzroka
- uklanjanju negativnih stavova i predrasuda o seksualnosti uopste, a posebno o orgazmu
- poboljsanju veze izmedju partnera kroz bolju komunikaciju
- program za poboljsanje seksualnih mogucnosti koji se sastoji od niza posebnih vjezbi za ovaj poremecaj


gazdarice ti mora da si sterilna posto sve medicinski mu dajes po forumu....
 
Nemojte tako ljudi. Ipak je ovo forum. Ljudi pored zezanja 'oce da procitaju nesto pametno i da nesto nauce.
Samo tako Gazdarice. Od koga cemo da cujemo nesto pametno ako ne od tebe ?
Nadam se da si i Bebici prvo sve medicinski objasnila ? 8)
 
Gazdarica:
Hvala bogu, njemu ne moram nista objasnjavati...
Zna on vise od mene... :wink:

WOW !!! Tipicna zenska opcinjenost starijim, iskusnijim muskarcem. Provalio sam te Gazdarice ! Nasla si autoritet ! Mislim, nije to lose, naprotiv. Smorili te klinci i vrsnjaci ? A ? Ma priznaj slobodno, i ja sam nekad bio klinac, tj. vrsnjak a nekad sam bio pravi autoritet. :) (Neces mi verovati ali stvarno, i ja sam nekom bio autoritet !)
 
Ma, jock, blondi... Ovo samo da zna da sam mislila na njega i dok je spavao... :lol:
Milojko, ne mora muskarac biti stariji od mene da bih bila opcinjena njime... Sve zavisi od slucaja, do slucaja... :wink:
 
blondi:
milojko,
... ličiš mi na nekog poznatog ali nemogu da se setim... a uniforma što mu stoji auuu 8)

Gazdarica:
Milojko, ne mora muskarac biti stariji od mene da bih bila opcinjena njime... Sve zavisi od slucaja, do slucaja...

Ej devojke, polako ! Jedna po jedna.

Znam ja Gazdarice, da, kao, ne mora muskarac ... (bla, bla). Ali, ustvari MORA. Inace nema te opcinjenosti zene prema muskarcu. Jednostavno, ONA nece da razmislja o njemu kao o iskusnom, pametnom, zrelom ako zna da je ON vrsnjak. A ako cuje da je stariji !!! Eto postovanja nicim izazvanog.

A to da se mi odnegde znamo, blondy, to je definitvno.
 
I ja sam tako nekad mislila, ali me je zivot demantovao... I drago mi je sto sam imala to iskustvo, upravo zato sto mi je razbilo neke predrasude... U stvari, drago mi je, izmedju ostalog i zbog toga... :wink:
Blondi, da li si ti nekad bila opcinjena, znas kime...??? :lol:
 
Gazdarica:
Blondi, da li si ti nekad bila opcinjena, znas kime...??? :lol:
:? čuti... još me danas prođu neki mraviči :roll: ... ostalo mi lepo sečanje na to... i razbilo neke predrasude i neka nepisana pravila... drago mi je zbog toga... čak što više sad mi to paše a nekad ne bih ni pomišljala o tome... plus bio je informatičar znaš ti to sele 8)
 
Gazdarica:
I ja sam tako nekad mislila, ali me je zivot demantovao... I drago mi je sto sam imala to iskustvo, upravo zato sto mi je razbilo neke predrasude... U stvari, drago mi je, izmedju ostalog i zbog toga... :wink:

A, neeee, Gazdarice. Nisi ti mene, lepotice, shvatila. Možda sam i ja trebao da budem jasniji.

Evo šta sam hteo da kažem: stariji muškarci su u ženskoj psihi po defaultu pametni, iskusni, zreli. NARAVNO da je moguce da se pokaže naopako. A vršnjaci su, nesrećnici, po defaultu slepci, klinci, nezreli ...
Složićeš se, zar ne ?
 
Da, obicno se tako misli Milojko...
No, sto se mene licno tice, nekad bih se slozila s tim, ali sada vise ne...
I to ne samo kada su vrsnjaci u pitanju, vec i oni mladji...
Blondi, mi se razumijemo... Da, da, informaticar, znam... :lol:
 
--------------------------------------------
Zasluzila si pivo... 8)[/quote]

alkohol zanimljivo utice na mene.... u tom slucaju viste mogli da ocekujete igranje po stolovima, ili tako neshto:))))
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top