Francuski filmovi

740full-emmanuelle-seigner.jpg


 
Les trois mousquetaires: D'Artagnan - https://www.imdb.com/title/tt12672536/

The-Three-Musketeers_-DArtagnan-Wallpaper-and-images-2.webp


Ja slabo čitam romane, što mi nije inače na ponos ( ponos na ruskom znači proliv - Tito je naš ponos; Tito je naš proliv. prim. aut. ) Više volim da čitam filozofiju, Ničea, Kjerkegora, Mišela Anrija... iako Jung kaže da su svi redom posle Kanta bili neurotici, da nisu dovoljno empiristi, te da su pisali džiberiš ala Hajdeger. Elem, Aleksandar Dima je master saspensa od koga mogu da uče današnji scenaristi komotno. Film je odličan, miks realizma i bravada... musketari nisu aristokratija, već gomila odrpanaca koji dobro barataju mačevima... Fim je deo trilogije valjda, tako da će biti još avantura, smicalica, dvorskih spletki... Fali ovakvih filmova. Pokušao posle da gledam Venom,da vidim šta gledaju današnji klinci. Ono je negledljivo, Hardiju su ili prislonili pištolj na glavu ili su mu pljunuli 20 miliona dolara da snimi oni šitinu od filma...

edit. morao sam da pogledam kada je Dima pisao, 1844-te... dobro je, jer ko bi zdravog uma pisao da se fancuska kraljica papmrči sa Djukom od Bakingema,misli otfikarili bi mu glavu momentalno pre 1789 -te.
 
Poslednja izmena:
Po romanu Ane Gavalde “Voleo sam je”

Someone I loved (Je L'Aimais) is based on the best-selling novel by Anna Gavalda. It's the story of Pierre (Daniel Auteuil), who takes his daughter-in-law, Chloe (Florence Loiret Caille) and two small granddaughters to the family chalet to stay following a family crisis. Pierre's son, Adrian, has abruptly dumped his wife and children, and Chloe who "never saw it coming" is so emotionally devastated, Pierre thinks it's wise to take her away somewhere quiet for a few days until she stabilizes.

 
Anatomy of a Fall - https://www.imdb.com/title/tt17009710/

th


Muž se skrlja sa trećeg sprata, optuže ženu, jedini kakav takav svedok je njihov slepi sin. Film je dobar, jer prati sam tok suđenja, maltene lov na veštice, špansku inkviziciju što bi rekao prof. dr. Šešelj, maltene kafkijanski proces... serem, ne ide na tu stranu. Uglavnom dobar je, jer nam ne daje jasno razjašnjenje slučaja da li je žena počinila zločin ili ne, čak to ni ne pokušava, nego je nama ostavljeno da dumamo u pozadini, kao svaki artsy fartsy francuski film što to činijah...
 
Ovaj je odličan
. Fallait Pas - kod nas za vreme bioskopske distribucije preveden kao Velika Greška (ja sam imao sreću da ga gledam u bioskopu), je crna komedija-kriminalistički francuski film iz 1996 godine. Zaplet prati dobroćudnog ali baksuznog Bernara (Žerar Žino) koji se nađe u pogrešnom mestu u pogrešno vreme. Naime, vraćajući se kući posle timbildinga, Bernard se se sticajem nesrećnih okolnosti nađe u planinskoj kolibi baš kada u njoj članovi sekte izvrše kolektivno samoubistvo. Sa jedinim preživelim članom sekte i koferom u kome je dva miliona franaka, Bernar uspeva da pobegne iz kolibe. Besan zbog gubitka novca, vođa sekte Mag i njegovi psihotični pomoćnici su za petama Bernaru. Odličan film.:ok:
Obavezno ga pogledajte ako već niste!
 

Back
Top