Forumske priče

Poruka
8.613
Da, u tom smislu..
Uvek možeš proveriti o čemu se tačno radi - ako te to uopšte zanima. Naprimer, biću otvorena: neke stvari koje su meni stigle putem pp (zato sam ga i ograničila) iznela sam javno (naravno, nisam pominjala ko i šta), ili sam usput, neobavezno proverila s nekim drugim članovima po javnim pdf-ima - i ispostavilo se da su ljudi ili otvoreno lagali, ili su vodili neke svoje frustrirane bitke bez konkretnog povoda u vezi kojih su hteli saveznike. Zahebali su se, jer ja nikom nisam saveznik u ovim infantilnim forumskim budalasanjima. Prosto rečeno: ako imate želju da blatite nekoga, NEMOJTE tražit da vam dopustim pp. Prvo, nećete ništa postići, jer se ja neću svađati s forumašima u vaše ime, drugo, odmah nakon toga ću vas opet blokirati.

Bila sam ogromno iznenađena od jednog člana ovde koji je visoko poštovan, a koji je putem pp osuo drvlje i kamenje na jednu osobu, u očiglednoj potrazi za "partners in crime". Nakon što me prošla iznanađenost (nisam takvu detinjariju očekivala od tog člana, koji je veteran ovde i kad ga /nju(?) čitate na javnim pdf-ima, nikad vam za veka ne bi palo da bi se spustio/la toliko nisko), prosto sam proverila o čemu mi je govorio. Taj član. Ispostavilo se da nije baš kako mi je prezentovano, ŠTAVIŠE. Pominjem ovaj random incident prosto kao opomenu ostalima - nema veze ko je koliko "slavan" na forumu ili kako deluje javno - često postoji tamna strana.

Što se tiče percepcije foruma o nekome, tu nema naročite pomoći. I nema svrhe oko toga se nervirati. Nemam nikakvu nameru daa idem po pdf-ima i objašnjavam ko sam, šta sam, šta sam u životu naučila i po koju cenu, šta umem, šta sam čitala, u šta se razumem itd itd. Svakog čuda tri dana dosta - i čak i da nije tako, iskrena da budem, onako klot: zabole me neka stvar o stavu koji o meni imaju ljudi na anonimnom forumu koje nikad nisam i neću uživo sresti, čiji hleb ne jedem i koji teško da mogu imati konkretnog uticaja na moj rl. Zapravo, ne mogu uopšte - da sad ne objašnjavam zašto.

Forumske priče su ko bapske - s tom razlikom što iz bapskih možeš nekog vraga naučiti, iz forumskih ne možeš. Ne znam što bi se iko plašio pp-a, osim ako nije slao svoje gole fotke tamo nekome. Svi moji pp razgovori mogu da se prikažu javno, celom forumu naočigled - što se MENE tiče. Neki ljudi koji su mi pisali to ne bi hteli - ALI zato sam i ograničila pp. Kad smo već kod toga, idem da proverim pristup. Mislim da sam neke ljude zaboravila blokirat ponovo.

Poenta je: ŠTO se jediš?
Ako ne želiš o tome javno, piši mi na pp, sigurna sam da je za tebe još uvek otključan. :)

Bambi

Elita
Poruka
15.105
Forumske priče , često začinjene ljigavštinom i lažima
Su sastavni i nezaobilazni deo svakog foruma..
Uvek će se o nekome smisliti neki scenario , na to dodati razrada,
odgovarajući tekst i mnooooogo izmišljotina.

Forumske priče uglavnom postoje da bi ispljuvale i ocrnile nekoga.
Razlozi mogu biti razni -Od ljubomore, preko dosade do jednostavno
-Čovek sam ,moram da baljezgarim..

One se šire, kao virus..
Idu od jednog do drugog, izazivaju sumnju ,mame da se nadograđuju .
To ja zovem -mutiranje.

Koliko verujete forumskim pričama?
Da li uopšte verujete ili ih smatrate glupošću?
Koliko jedna forumska priča o nekome može da utiče
Na vaše mišljenje o toj osobi?
Izbegavam sve vrste forumskih prica i traceva, ali to nije uvek izvodljivo.
Ne svidja mi se ni sto od mene ocekuju da znam ko je bio s kim, ko je koga zeznuo, ko se s kim posvadjao.

Zla Beba

Poznat
Moderator
Poruka
8.511
Uvek možeš proveriti o čemu se tačno radi - ako te to uopšte zanima. Naprimer, biću otvorena: neke stvari koje su meni stigle putem pp (zato sam ga i ograničila) iznela sam javno (naravno, nisam pominjala ko i šta), ili sam usput, neobavezno proverila s nekim drugim članovima po javnim pdf-ima - i ispostavilo se da su ljudi ili otvoreno lagali, ili su vodili neke svoje frustrirane bitke bez konkretnog povoda u vezi kojih su hteli saveznike. Zahebali su se, jer ja nikom nisam saveznik u ovim infantilnim forumskim budalasanjima. Prosto rečeno: ako imate želju da blatite nekoga, NEMOJTE tražit da vam dopustim pp. Prvo, nećete ništa postići, jer se ja neću svađati s forumašima u vaše ime, drugo, odmah nakon toga ću vas opet blokirati.

Bila sam ogromno iznenađena od jednog člana ovde koji je visoko poštovan, a koji je putem pp osuo drvlje i kamenje na jednu osobu, u očiglednoj potrazi za "partners in crime". Nakon što me prošla iznanađenost (nisam takvu detinjariju očekivala od tog člana, koji je veteran ovde i kad ga /nju(?) čitate na javnim pdf-ima, nikad vam za veka ne bi palo da bi se spustio/la toliko nisko), prosto sam proverila o čemu mi je govorio. Taj član. Ispostavilo se da nije baš kako mi je prezentovano, ŠTAVIŠE. Pominjem ovaj random incident prosto kao opomenu ostalima - nema veze ko je koliko "slavan" na forumu ili kako deluje javno - često postoji tamna strana.

Što se tiče percepcije foruma o nekome, tu nema naročite pomoći. I nema svrhe oko toga se nervirati. Nemam nikakvu nameru daa idem po pdf-ima i objašnjavam ko sam, šta sam, šta sam u životu naučila i po koju cenu, šta umem, šta sam čitala, u šta se razumem itd itd. Svakog čuda tri dana dosta - i čak i da nije tako, iskrena da budem, onako klot: zabole me neka stvar o stavu koji o meni imaju ljudi na anonimnom forumu koje nikad nisam i neću uživo sresti, čiji hleb ne jedem i koji teško da mogu imati konkretnog uticaja na moj rl. Zapravo, ne mogu uopšte - da sad ne objašnjavam zašto.

Forumske priče su ko bapske - s tom razlikom što iz bapskih možeš nekog vraga naučiti, iz forumskih ne možeš. Ne znam što bi se iko plašio pp-a, osim ako nije slao svoje gole fotke tamo nekome. Svi moji pp razgovori mogu da se prikažu javno, celom forumu naočigled - što se MENE tiče. Neki ljudi koji su mi pisali to ne bi hteli - ALI zato sam i ograničila pp. Kad smo već kod toga, idem da proverim pristup. Mislim da sam neke ljude zaboravila blokirat ponovo.
Slažem se sa svakom rečenicom samo sam previše lijena da ovoliko obrazlažem. Samo bih dodala da na mene lično ne utiče to da li se u nekoj temi složimo ili ne,jedino otvoreni bezobrazluk i nekultura mogu da me totalno odbiju. A inače složimo se ili ne, sasvim je svejedno sve dok je u granicama pristojnosti.

Poruka
8.613
A inače složimo se ili ne, sasvim je svejedno sve dok je u granicama pristojnosti
Naravno. Aposlutno se slažem.

Takođe, kao i ti, ne trpim bezobrazluk i vređanje kao "podupiranje" tuđih argumenata (?) Ne moram reći da nadevanje imena, ismevanje i vređanje NE podupire argumente, kao i da se takvim stvarima po pravilu služe ljudi koji NEMAJU argumente. Pre nekako mi se jedna osoba koja je bila posmatrač u mojem polu--okršaju s jednim forumašem, obratila i rekla: "u, al te je izblamirao, to je zato što se petljaš u muške poslove". Odgovorila sam toj osobi kako sam mislila da treba, verujem dovoljno zdravorazumski da mi čak lajkuje post i ništa ne odgovori potom. Zašto pominjem ovaj beznačajan slučaj? Zato što ne smete zaboraviti da je gro forumaša ovde vrlo mlado (čak i neki od modova) i da stvari posmatraju kroz svoj infantilni način, tipa "ko će koga preveslati". Nije mi namera da ikog "preveslavam". Klinci to ne kontaju skroz - sećam se sebe u tim godinama.
Kakogod.

Dokle god je komunikacija pristojna, mogu se prijateljski sresti i razići i sa ljudima čija su društvena, politička i sva druga uverenja totalno drugačija od mojih. Ako počnu da koriste sarkazam (nažalost, po pravilu počinju) i ja ga koristim - ali čak i onda se možemo razići sretni.

Ako počnu otvoreno da vređaju, to je već neka druga priča..

Zika34

Poznat
Poruka
9.656
Forumske priče , često začinjene ljigavštinom i lažima
Su sastavni i nezaobilazni deo svakog foruma..
Uvek će se o nekome smisliti neki scenario , na to dodati razrada,
odgovarajući tekst i mnooooogo izmišljotina.

Forumske priče uglavnom postoje da bi ispljuvale i ocrnile nekoga.
Razlozi mogu biti razni -Od ljubomore, preko dosade do jednostavno
-Čovek sam ,moram da baljezgarim..

One se šire, kao virus..
Idu od jednog do drugog, izazivaju sumnju ,mame da se nadograđuju .
To ja zovem -mutiranje.

Koliko verujete forumskim pričama?
Da li uopšte verujete ili ih smatrate glupošću?
Koliko jedna forumska priča o nekome može da utiče
Na vaše mišljenje o toj osobi?
Ne, naročito ne verujem u lovačke priče samih aktera

UltraVioletna

Iskusan
Moderator
Poruka
5.321
ne znam na koga mislis i na koje probleme mislis
Mislim da je previše nekulture , prostakluka i verbalnog nasilja ovde na forumu. Ne na celom i ne od strane svih forumaša,ali ne može se ne primetiti i podseća na rijalitije gde je poenta što više šoka i prostakluka,radi veće gledanosti. To se mnogima toleriše. Finiji i kulturniji forumaši bivaju omalovažavani i proglašavani za ignorante od -gle- upravo tih forumskih prostaka. I to se toleriše.

UltraVioletna

Iskusan
Moderator
Poruka
5.321
Da, kome je previše dozvoljeno? Imamsvoju teoriju o tome, ali pozavajući koleginicu, sumnjam da mislimo na isto. Baaš me zanima njen stav.
Koji neće izložiti, sigurno ne otvorenim imenima i argumentima. Eh.
Nije moje da upirem prstom i prozivam imena ovde ( mada,kada sam napadnuta van granice tolerancije,onda i napišem), ali vidi se ko,šta,gde,kad.

Zika34

Poznat
Poruka
9.656
Mislim da je previše nekulture , prostakluka i verbalnog nasilja ovde na forumu. Ne na celom i ne od strane svih forumaša,ali ne može se ne primetiti i podseća na rijalitije gde je poenta što više šoka i prostakluka,radi veće gledanosti. To se mnogima toleriše. Finiji i kulturniji forumaši bivaju omalovažavani i proglašavani za ignorante od -gle- upravo tih forumskih prostaka. I to se toleriše.
Toleriše se Zmaj od Šipova zarad gledanosti.

Zla Beba

Poznat
Moderator
Poruka
8.511
Toleriše se Zmaj od Šipova zarad gledanosti.
Nije to ništa čudno, takvi smo mi ljudi generalno po prirodi. Najposjećenije su teme gdje se skače za vrat i pršte uvrede. Postali smo društvo samo za Parove i Zadrugu...jedino što možemo je da svako od sebe izabere drugačiji način ophođenja kad dođemo u situaciju da sa nekim imamo konflikt.

Neprilagođena

Leptirica
Banovan
Poruka
95.586
Mislim da je previše nekulture , prostakluka i verbalnog nasilja ovde na forumu.
Tačno.
Ne na celom i ne od strane svih forumaša,ali ne može se ne primetiti i podseća na rijalitije gde je poenta što više šoka i prostakluka,radi veće gledanosti.
Tačno
To se mnogima toleriše.
Tačno
Finiji i kulturniji forumaši bivaju omalovažavani i proglašavani za ignorante od -gle- upravo tih forumskih prostaka. I to se toleriše.
Tačno.

Sve je tako ..I od finog forumaša ja postajem besni forumaš kada me neko isprovocira.
Jer ne mogu drugačije da odreagujem..Neko može ..Ja ne.

gospodja čuknuta

Ističe se
Poruka
2.336
Nisam naletela na forumske priče a i da jesam ne zanimaju me. Nikog ne poznajem.
Ono što sam shvatila je da postoje nekakvi klanovi. Vode se nekakvi ratovi. U stilu ako nisi sa mnom protiv mene si. Neki se izgleda znaju lično ili znaju prethodne nikove.
Ili se pominju postovi ili sami članovi pišu o sebi neke nebuloze. Nekima treba ozbiljan prevodilac.
Razočaralo me da baš ima malo korisnika, neko je već napisao da više ima moderatora. I provejava taj stil muški su svinje, žene su raspale, svi drugi osim srba su izdajnici itd.

Tako da, trudim se da ništa ne shvatam ozbiljno (nekad mi ne ide).