Formula 1

Pireli
sSig_banned-1.gif
 

Znam za to pravilo ali znam i da su se ranije zaustavljali isto kao juče Hamilton pa nije bilo kazne (nisam siguran ali mislim da je nakon jedne pobede Mase bilo ovako)...interesuje me od kada ono važi?!
Ne mogu da se pomirim sa tim da je ferari u boljoj poziciji da uzima bodove (čisti pokloni pobeda i ovo drugo mesto) ako se zna da su neuporedivo slabiji od Meklarena.
Čestitke Maldonadu,istorijska pobeda :klap:
 
Znam za to pravilo ali znam i da su se ranije zaustavljali isto kao juče Hamilton pa nije bilo kazne (nisam siguran ali mislim da je nakon jedne pobede Mase bilo ovako)...interesuje me od kada ono važi?!
Ne mogu da se pomirim sa tim da je ferari u boljoj poziciji da uzima bodove (čisti pokloni pobeda i ovo drugo mesto) ako se zna da su neuporedivo slabiji od Meklarena.
Čestitke Maldonadu,istorijska pobeda :klap:

Vazi od Kanade. Secas se kad je Hamilton gurao bolid posle kvalifikacija. Tad su doneli odluku, da se bolid mora dovesti i da ostane litar gorivo za analizu. Za trku to ne vazi, bitno da se prodje cilj, i da ostane isto litar corba :)

Dobra zurka u Wiliamsovom boxu :mrgreen:

Neje rostilj za svakog :mrgreen:
 
Солидна трка
Баш ми је драго за Вилијамс
Јесте да у 5 трка имамо 5 победника из 5 различитих тимова али некако ми делује да ове Пирели гуме колико са једне стране чине овај шампионат занимљивим тако га са друге стране гуше.
Штедимо гуме па ко дуже издржи.

AsyuMn0CIAE8Kcf.jpg
 
Dobra zurka u Wiliamsovom boxu :mrgreen:

Neje rostilj za svakog :mrgreen:

Јел ви причате о овоме?
578997887.jpg


пс.
Јесте ли приметили како је Кими био опширан на свом матерњем језику?
Честитао дан мајки и рекао да нема више шта да каже финским гледаоцима :)
 
Претпоставља се да је до пожара дошло услед експлозије КЕРС-а на Сенином болиду
И ово уопште није било наивно:
AszRlfMCIAEpfPW.jpg
 
Солидна трка
Баш ми је драго за Вилијамс
Јесте да у 5 трка имамо 5 победника из 5 различитих тимова али некако ми делује да ове Пирели гуме колико са једне стране чине овај шампионат занимљивим тако га са друге стране гуше.
Штедимо гуме па ко дуже издржи.

AsyuMn0CIAE8Kcf.jpg

Ma da, *ebes trku kada se svede na taktiziranje sa gumama...

Aha, samo nisam znao da je ozbiljno, nije bilo vesti u tom trenutku.

Sumaher je proglasen krivim za incident sa Senom i kaznjen sa +5 pozicija na startu u Monaku.

PA fakticki jeste, jer je bio od nazad, ali..... :dash:
 
Sumaher je proglasen krivim za incident sa Senom i kaznjen sa +5 pozicija na startu u Monaku.

Крив је Шумахер.
Мало га је зезнуо Сена, мада ми делује да није имао ту намеру.
Зезнуто је што је на кочењу Сена мало цимнуо у лево па се вратио.
У први мах је деловало као да хоће да се врати на идеалну путању и Шумахер у том тренутку да га не би чукнуо (јер већ кочи максимално) иде десно и то је то...
И Шумахер је често знао да приликом одбране заузима неке путање које су ни вамо ни тамо, тако да збуни противнике.
Али и поред тога не верујем да би био боље пласиран него што је то Розберг био, а то је лоше.
Питали смо се на почетку сезоне да ли ће један Лотус успети да испрати развој: Мекларена, Ферарија, Мерцедеса, а сада далује да Мередес губи и од ових из средине грида.
Много лоше се сналазе са тим пнеуматицима.
 
Trka zanimljiva, verujem da je ovo cekano sezonama. NEIZVESNOST :D

Sve cestitke Maldonadu na perfektno odvezenoj trci
Alonsu respekt sta sve izvlaci iz ovog prosecnog Ferarija
Kobajasi - velika mooda, pokazao i u ovoj trci
Fetel i pored stop and go kazne (smesno dodeljena) dobar. Vreme Red Bulla ocigledno prolazi, nadam se da gresim da nisu cudo od dve sezone.
Kimi fantastican. Da je bilo 2-3 kruga vise eto njega na 1. mestu. Verujem da niko nije ocekivao od njega ovako dobru voznju u povratnickoj sezoni.

Meni jedino sto je fascinantno u ovoj tekucoj sezoni je to sto performanse bolida ne uticu na trku vec samo pneumatici, sto je po meni veoma lose. Ipak su prevelike razlike u vremenima qual/race. Ovde oko 6-7 sec razlike ako se ne varam.
Cini mi se da Lotus ima najbolju/najmanju potrosnju guma. Jos da srede taktiku i eto njih na podijumu.
 
Dosta se vozaca zali na gume, samo je Misko javno izneo svoj stav.
Sto se tice istog, mislim da je apsolutno kriv za nasrtaj na Sennu, iako nisam ulazio u analizu trajektorija oba vozaca,
nisam iskusan i nemam sve parametre. Sa svojim iskustvom morao je da predvidi navlakusu, kao prosle godine u Singapuru.
Nekako mu se svi faulovi iz proslih godina vracaju.
 
Крив је Шумахер.
Мало га је зезнуо Сена, мада ми делује да није имао ту намеру...
Они мало маторији (ја нисам "мало" него много) се сигурно сећају Михајла када се закуцао у Култарда, Спа 1998, додуше тада је био кијамет, ово са Сеном ме подсетило на тај тренутак.
Незабораван је овај трицикл од Ферарија:
А ово за гуме, шта рећи, очигледно је да би се сви пре одрекли ДРС-а, КЕРСА само да не морају да калкулишу са Пирелијем...
П.С. Само још нешто, иако сам већ годинама на Крстарици (углавном само на овој теми) тек недавно сам провалио да чланови могу да остављају коментаре на постове (ваљда је то оно зелено испод аватара), извињавам се свима који су (углавном позитивно и добронамерно) искоментарисали поприличан број мојих постова јер нисам одговарао на те коментаре (нисам до пре пар дана ни знао да постоје), прелистао сам на брзину и често се насмејах, хвала свима који сте коментарисали.
 
Они мало маторији (ја нисам "мало" него много) се сигурно сећају Михајла када се закуцао у Култарда, Спа 1998, додуше тада је био кијамет, ово са Сеном ме подсетило на тај тренутак.
Незабораван је овај трицикл од Ферарија:
А ово за гуме, шта рећи, очигледно је да би се сви пре одрекли ДРС-а, КЕРСА само да не морају да калкулишу са Пирелијем...

Da samo razlika je ogromna izmedju ova dva incidenta, osim sto je Sumaher bio na vodecoj poziciji, Kultarda je obilazio ZA CEO KRUG. Jasno da ga je namerno blokirao.
 
Mnogo sam mator, iako me secanje jos uvek sluzi, ali
nisu mi priblizno ista, pomenuta 2 zakucavanja.
Te godine kada se Misko zakucao u D.C, ovaj drugi je trebalo da bude obidjen za ceo krug. Ko se razume u F1, zna sta znaci plava zastava.
U tom slucaju je D.C morao da mu se makne sa idealne putanje.
Ne da se nije makao,vec je u presudnom momentu, oduzeo nogu sa gasa, sto je telemetrija pokazala tada.
A u istom timu je koliko se secam osim D.C bio i Mika Hakkinen u borbi za titulu.
Zakljucak donesite sami.

Da ne pominjem , koliko je puta te godine , a i ranijih D.C bio M.H isto sto i R.B, Mihaelu.

Bez obzira na to da li ga neko simpatise ili ne, malo realnosti u komentarima, svima moze biti od koristi.
 
Poslednja izmena:
Ma OK, jasno je da je Kultard sabotirao koliko je mogao Mihajla na toj Spa 1998, kočio ga je (verovatno se pravdajući vremenskim uslovima, ne sećam se kakav je "alibi" izmislio za tu priliku) i to toliko dugo da ga je primetno iznervirao, otuda možda taj "nagao" potez kojim je Mihajlo otkinuo sebi točak i najverovatniju pobedu, btw, ovo je verovatno jedino zabeleženo vođstvo (vozio je skoro pola kruga) na tri točka.
Nemam ja mnogo iluzija o tome ko je Mihajlo, a verujem ni vozači koji sada imaju priliku da voze u njegovom društvu. Kada budu klincima, unucima pokazivali slike iz trkačkih dana ne sumnjam da će posebno skretati pažnju na one na kojima je sedmostruki prvak sveta, retko to biva u bilo kom sportu, karijera za pamćenje bez obzira na sadašnje okolnosti...
 

Back
Top