Flex program 2020/2021

anastasija2019

Početnik
Poruka
6
Pozdrav svima, vidim da se Flex tokom poslednjih godina ne spominje toliko na forumima pa sam želela da promenim to.
Mislila sam da bi bilo lepo da možemo da komuniciramo tokom celog procesa, podržavamo jedni druge i delimo iskustva.
Svi ste dobrodošli i nadam se da će nam ova tema biti korisna.
 
Pozdrav, ja sam konkurisao prosle godine i stigao do 3. kruga, ali nisam dalje prosao..
Imam jos 1 sansu sad u septembru, koju moram iskoristiti, jer mi je zelja da otvorim svoju firmu iliti kompaniju jednog dana..
Imas li kakav savet kako prebroditi intevju u 3. krugu, puno bi znacilo
 
Pozdrav, ja sam konkurisao prosle godine i stigao do 3. kruga, ali nisam dalje prosao..
Imam jos 1 sansu sad u septembru, koju moram iskoristiti, jer mi je zelja da otvorim svoju firmu iliti kompaniju jednog dana..
Imas li kakav savet kako prebroditi intevju u 3. krugu, puno bi znacilo
Ja se ove godine prijavljujem prvi put tako da ti nista ne mogu reci iz svog iskustva, ali posle svega sam procitala shvatila sam da je najbitnije biti iskren.
Ali opet postoji mogucnost da im prosto ne odgovara tvoj psiholoski profil, a to ne mozes promeniti
Moj savet ti je da se obavezno prijavis ove godine, ipak vise starijih ode, a i mozda su prosto mislili da nisi bio spreman prosle godine
Samo iskreno, malo razmisli kako da sebe predstavis sto bolje i videces da ces uspeti.
Srećno!
 
Ako ti nije problem puno bi mi znacilo da mi objasnis kako sve to izgleda.
Najvise me zanima koliko je lak prvi krug i da li se moze stici uraditi?
Za drugi krug me zanimaju teme za eseje i koliko treba pisati? Da li je taj test tezak?
A za treci krug mi nista nije jasno, sta se radi sem intervjua? I kako izgleda intervju?
Ako imas jos neke savete napisi slobodno, a ja se nadam da ce nam se uskoro prikljuciti jos neko.
 
Ako ti nije problem puno bi mi znacilo da mi objasnis kako sve to izgleda.
Najvise me zanima koliko je lak prvi krug i da li se moze stici uraditi?
Za drugi krug me zanimaju teme za eseje i koliko treba pisati? Da li je taj test tezak?
A za treci krug mi nista nije jasno, sta se radi sem intervjua? I kako izgleda intervju?
Ako imas jos neke savete napisi slobodno, a ja se nadam da ce nam se uskoro prikljuciti jos neko.
Prvi krug je veoma lagan, veruj mi, osnovni nivo engleskog jezika, nema gramatike... Vremena ima i previse.
Teme za eseje u 2. I 3. krugu su bile slicne, u njima treba da pokazes da si lider i da stvarno zelis ovu razmenu, i potrebno je da objasnis kakk ces ti doprineti FLEX programu.
Mene je intervju bas zeznuo, jer njsam bio spreman, mumlao sam boze sacuvaj hahah
Nisam sigran da cu opet doci do 3. kruga, verujem da mj se posrecilo...
Intervju se sastoji iz 2 dela, grupni i pojedinacno.
U prvom delu, zadat vam je zadatak koji morate vas cetvoro kao grupa da uradite..
(moras tu da se postavis kao vodja grupe inace...)
U pojedinacnom delu te uglavnom pitajh random pitanja poput:"sta bi uradio da te prijatelj pozove na zurku, a moras da cuvas mladjeg brata" i slicno, dodaj me na ig @becomethebestt
Srecno!
 
Hvala :)
Mislim da ce i meni intervju biti najtezi ako stignem do toga
Znanje engleskog mi je najmanji problem, malo cu provezbati par dana pre testiranja i tu ne bi trebalo da bude problema, ali eseja i intervjua se bas plasim
Esej mi nije problem da napisem ali ne znam kako da za tako kratko vreme i smislim i napisem nesto da valja, a na intervjuu cu se sigurno zbuniti i uplasiti...
Ali potrudicu se da razmisljam pozitivno, pa da se nadamo da cemo sledece leto ici za Ameriku
 
Prvi krug je veoma lagan, veruj mi, osnovni nivo engleskog jezika, nema gramatike... Vremena ima i previse.
Teme za eseje u 2. I 3. krugu su bile slicne, u njima treba da pokazes da si lider i da stvarno zelis ovu razmenu, i potrebno je da objasnis kakk ces ti doprineti FLEX programu.
Mene je intervju bas zeznuo, jer njsam bio spreman, mumlao sam boze sacuvaj hahah
Nisam sigran da cu opet doci do 3. kruga, verujem da mj se posrecilo...
Intervju se sastoji iz 2 dela, grupni i pojedinacno.
U prvom delu, zadat vam je zadatak koji morate vas cetvoro kao grupa da uradite..
(moras tu da se postavis kao vodja grupe inace...)
U pojedinacnom delu te uglavnom pitajh random pitanja poput:"sta bi uradio da te prijatelj pozove na zurku, a moras da cuvas mladjeg brata" i slicno, dodaj me na ig @becomethebestt
Srecno!
Zaboravih da te pitam u kom gradu polazes?
 
Pozzz, ja sam iz BiH i zelim da se prijavim na skoro isti program kao i flex, samo je razlika u tome sto se nas program zove KL-YES i djeluje u drugim zemljama. nedavno koliko sam vidjela je bio neki kamp finalista na razmjeni flex-a iz crne gore i YES-a iz BiH...
mislim da je proces prijava i testiranja isti, cak i isti, usporedjivala sam. i nama su prijave u 9. mjesecu pa cekam jos jedan mjesec da objave datume prve runde. takodjer se pridruzujem da zajedno dijelimo iskustva. Ako nekoga zanima, mogu i nesto reci detaljnije o ovome programu
 
Prvi krug je veoma lagan, veruj mi, osnovni nivo engleskog jezika, nema gramatike... Vremena ima i previse.
Teme za eseje u 2. I 3. krugu su bile slicne, u njima treba da pokazes da si lider i da stvarno zelis ovu razmenu, i potrebno je da objasnis kakk ces ti doprineti FLEX programu.
Mene je intervju bas zeznuo, jer njsam bio spreman, mumlao sam boze sacuvaj hahah
Nisam sigran da cu opet doci do 3. kruga, verujem da mj se posrecilo...
Intervju se sastoji iz 2 dela, grupni i pojedinacno.
U prvom delu, zadat vam je zadatak koji morate vas cetvoro kao grupa da uradite..
(moras tu da se postavis kao vodja grupe inace...)
U pojedinacnom delu te uglavnom pitajh random pitanja poput:"sta bi uradio da te prijatelj pozove na zurku, a moras da cuvas mladjeg brata" i slicno, dodaj me na ig @becomethebestt
Srecno!
Zdravo svima!
Prošle godine sam i ja polagala testove za FLEX program u Beogradu.
Mada, idem i ove. Stigla sam do trećeg kruga. Ali , je i mene zeznuo intervju. tj. taj grupni interjvu.
Sve ostalo je bilo u najboljem redu.Složila bih se da je veoma lako(što se tiče testova i eseja.) Samo je malo teže na intevjuu.
Volela bih da budemo u kontaktu. Ako neko dolazi na testiranje u Beograd(mada uopšteno,ako se prijavljujete) , neka mi se slobodno javi na e-mail studydarling@gmail.com.
Pozdrav! :)
 
Ne, ne bi ponavljao godinu,ako ideš u gimnaziju. A, ako ideš u srednju stručnu školu trebao bi da polažeš razliku predmeta. I NE NIJE PREVARA. Program je odličan,samo je potrebno proći sva tri kruga. Plaća se jedino test za tuberkulozu, ako stigneš do 3. kruga...
Znam ja da nije provera,moje roditelje malo fali da ubedim,inc sam upisao IT pa nzm da li vredi da idem?
 
Zdravo svima!
Prosle godine sam i ja kao par vas polagao testove za FLEX u Novom Sadu.
Stigao sam do 3.kruga i smatram da su testovi dosta laki(eseji i testovi engleskog jezika) e sad sto se tice intervjua ja smatram da sam se dosta dobro pokazao samo sam se mozda na dva pitanja zbunio,a za grupni deo smatram da treba da se pokazes kao osoba koja je spremna za rad u grupi i da pokazes da si spreman da slusas i pomazes sagovornicima.
Na storijima kod prethodnih ucenika i sadasnjih koji su u americi sam video da je program ove godine promenjen ,i da ce valjda i prvi test biti drugaciji,ako nesto znate o tome bilo bi super!
A i ako idete na testiranje u gradove pre novog sada da podelite kakvi su testovi bili.
Ako neko zeli moze da me zaprati na insta pa da se tamo cujemo @matija.radakov11
 
Zdravo svima!
Prosle godine sam i ja kao par vas polagao testove za FLEX u Novom Sadu.
Stigao sam do 3.kruga i smatram da su testovi dosta laki(eseji i testovi engleskog jezika) e sad sto se tice intervjua ja smatram da sam se dosta dobro pokazao samo sam se mozda na dva pitanja zbunio,a za grupni deo smatram da treba da se pokazes kao osoba koja je spremna za rad u grupi i da pokazes da si spreman da slusas i pomazes sagovornicima.
Na storijima kod prethodnih ucenika i sadasnjih koji su u americi sam video da je program ove godine promenjen ,i da ce valjda i prvi test biti drugaciji,ako nesto znate o tome bilo bi super!
A i ako idete na testiranje u gradove pre novog sada da podelite kakvi su testovi bili.
Ako neko zeli moze da me zaprati na insta pa da se tamo cujemo @matija.radakov11
Ja sam u jednoj grupi gde smo se okupili par nas,ako oces da te ubacim posalji mi poruku na @petroviccc_03
 

Back
Top