fleke od motornog ulja

[Ne_Vazim_Se]

Iskusan
Poruka
5.462
kako ih se reshiti? to jest, shta je najbolje da se uradi ako ste recimo prosuli malo po zadnjem sedishtu dok ste prevozili neke motore jer ste neiskusni kretenko koji nije proverio da l' su prazni kao neki ovde :lol: :roll: :evil:

shta sada da radim? ok, znam da sam retardiran, i znam da sledeci put treba da pazim i sve to... al' kako da reshim ovo sada? ...osim kupovinom presvlaki, mislim. :mrgreen:

kapirao sam da polijem malo alkohola preko za pochetak, shta mislite o tome? :D
 
Prvo predjes fleke sa nitro razredjivacem i cistom krpom (moze magicna) jer on ubija masnocu i onda predjes sa nekim sredstvom za pranje tepiha koje je ptica kasnilica vec spomenula.
Moja preporuka je Vanish jer lepo i mirise ali je skup dok Mer isto odradi ali se oseti hemija.
 
Kakvi crni deterdzenti i venishi, dubinska pranja... Masinsko ulje se rastvara u benzinu, ako su ti sedista sinteticka, verovatno da neces moci mnogo da uradis. Odnosno, donekle bi nekim pranjem isprao ulje, ali ono sto se ulepilo izmedju vlakana, bojim se da ce ti ostati.
 
Kakvi crni deterdzenti i venishi, dubinska pranja... Masinsko ulje se rastvara u benzinu, ako su ti sedista sinteticka, verovatno da neces moci mnogo da uradis. Odnosno, donekle bi nekim pranjem isprao ulje, ali ono sto se ulepilo izmedju vlakana, bojim se da ce ti ostati.

Da li si nekada izmazao ruke uljem? Cime si ih oprao?

Ja ih perem, u takvim situacijama, deterdzentom za ves, i budu kao nove :)
Dakle, deterdzent ispira ulje.
 
Perem ih pastom za ruke. Ali ne mozes da poredis ulje na rukama, na kozi i ulje u tkanini. Sa koze ces skinuti posle nekog vremena i uz dovoljno ispiranja samo vodom. Problem sa tkaninom je sto se ulje, koje inace ima nizak viskozitet, uvuce medju vlakna, odakle ga je strasno tesko isterati zbog velikog povrsinskog napona, a male kolicine. Fakticki se ponasa kao da se ulepilo. I zato jedino pomaze jak rastvarac. Ne kazem ja da druga sredstva nece uciniti nesto, ali nece moci skroz sigurno.
 
najozbiljnije sam to rekao, taj sapun skida svaku fleku od ulja, nafte, masti, sta god
da sad ne kacim neke slike, ali garantujem da i najgore moguce fleke od svega navedenog skida, cak i kad to stoji nedeljama na npr. kombinezonu
 

Back
Top