Fleke na cizmama

Lepkovi
- PVA - (polivinil-acetat) je najupotrebljavaniji lepak.To je beli stolarski lepak koji je razrediv sa vodom. Ima ga u vise tipova a razlike su u vremenu susenja koje varira od 15-20 minuta pa do desetak sati. Za to vreme predmeti koji se lepe stoje u stegama.
- PVC - (polivinil-hlorid) kod nas je poznat kao'tigar' lepak, 'sintelon' ili 'neostik' a po imenima proizvodjaca.

..iscimah se najstrashnije da nadjem ovo..sad cu iskopati i hemijsku formulu...

ps.(vishe o ovome mozete naci na ovom sajtu)

http://216.239.59.104/search?q=cach...ali.html+Polivinil+lepkovi&hl=en&ct=clnk&cd=6


ps2. ne znam zashto ova prva strana nece da funkcionishe...kopirala sam link iz browsera...

Iako je mnogo ceshca upotreba PVC za plastiku i to je dato na ovom sajtu...

http://www.vanco.co.yu/sr/OPVCu.htm
 
E a jeste znali da se lepak pravi od krompira :shock: Ozbiljno nisam ni ja znala do skora od skroba u stvari.....ja tela da napravim pire pre neki dan i smutila krompir sa previse mleka i dok je jos bio vruc i on ispao sav onako kao....zvaka :lol: mnogo luda fora treba da se proba......a onda probas cizme i sveih ulepis :lol: od besa :))
 
E moram da nadjem taj link pa da vam dam.....da se malo razonodite sa najsmesnijim pitanjima postavljenim operaterima na tel. za razna obavestenja......jedno od njoh je bilo i ono cuveno: Izvinite da li znate kako da omeksam moju koznu tasnu? :shock: :lol: meni je to ubedljivo najjace......
 
Butterflies And Hurricane:
hahahaha...fobro de...evo cutim... :lol:

ps. posotje lepkovi na bazi skroba... 8-) (ovo je bilo jace od mene)..

Nego stigoste do fleka na chizmama ....aj nastavite...

to si ti nesto pogresno shvatila, ovde su fleke tabu tema
ko ih pomene oduzme mu se 368 zivotnih bodova, kao u yu gi oh
 
@trachara :lol: nemoj da me flekas bez razloga ...... napravices ti novu foru i sto puta bolju nista se ne brini.;) A ja da ostanem ne uflekana ....... da ne moram posle da postavljam temu novu kako ukloniti fleku s......oka ili gde vec:)
 
jelen.co:
Viktorija, stavi čizme u bure sa pivom da prenoće i fleke će netsati......
(samo pazi da u okolini nema nekog alkosa, jer će ti u tom slučaju nestati pivo, a ne fleke)
... a čizme, ako ne budu upotrebljene kao meze obližnjeg slkosa, ima da dobiju neku, onako nestvarnu, extravagantnu boju, poznatu kao tzv. sumrak u planini, ili nešto slično ... :-D
 

Back
Top